STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
SMOK WAWELSKI LUBI DZIECI
Słuchając na lekcji pięknych opowieści o grodzie Kraka, Wiśle, Sukiennicach, smoku, który mieszkał pod Wawelem, zrodziła się w nas chęć zobaczenia tych wszystkich „ dziwów”. Marzenia te spełniły się w pewien słoneczny, majowy dzień, kiedy to nasza szkolna wycieczka dotarła do Krakowa. Już z busa podziwialiśmy piękne miasto, wypatrywaliśmy tramwajów. Dziwił nas ogrom pojazdów i tłum ludzi.Oczywiście pierwsze kroki skierowaliśmy na Wawel. Spacerowaliśmy po pięknych dziedzińcach wyobrażając sobie naszych dawnych władców. Przede wszystkim jednak dotarliśmy do smoka wawelskiego – choć nie była to łatwa droga. Najpierw dziesiątki schodów w dół. Później przedzieranie przez ciemne pieczary. I gdy już traciliśmy nadzieję, że kiedyś wyjdziemy na powierzchnię- nagle ujrzeliśmy słoneczko i ogromnego, choć chudziutkiego smoka, który ział strasznym ogniem. Mimo tego ognia, nie mogliśmy oderwać od niego wzroku i wydawało nam się, że kilkakrotnie mrugnął do nas, jakby chciał powiedzieć : lubię dzieci i to nie jako przekąskę.
Z Wawelu poszliśmy podziwiać Rynek Krakowski, Sukiennice, Kościół Mariacki. Z pewną obawą patrzyliśmy na wiszący nóż w Bramie Sukiennic,z którym związana jest ponura legenda dotycząca budowniczych wież Kościoła Mariackiego.Chwile wzruszenia przeżyliśmy pod oknem Papieskim i pobliskiej Bazylice Zakonu Ojców Franciszkanów- miejscu, w którym często modlił się nasz ukochany Jan Paweł II.Spacer ulicami Krakowa zakończyliśmy w KFC na bardzo, bardzo smacznych fryteczkach.Czy trzeba dodawać, że z krakowskich wojaży wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale zadowoleni? Wielu z nas obiecało sobie , że jeszcze kiedyś stanie „ twarzą w twarz” z tym sympatycznym smoczyskiem.

Uczniowie klas 2agu i 2bpp z opiekunkami



jery07 dnia maj 11 2014 10:58:59 · Drukuj
UROCZYSTOŚĆ POŻEGNANIA UCZNIÓW III KLASY LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO
W ostatni piątek kwietnia miała miejsce uroczystość związana z zakończeniem roku szkolnego uczniów klasy maturalnej.Podczas spotkania uczniowie odebrali z rąk Pani Dyrektor Świadectwa Ukończenia Liceum Ogólnokształcącego oraz mieli okazję powspominać czas spędzony w szkole. W programie artystycznym zaprezentowali się uczniowie klas młodszych.W imieniu licealistów podziękowania złożył uczeń Piotr Marchewka. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji(foto K.Banaszczyk).


jery07 dnia maj 02 2014 19:18:55 · Drukuj
WIZYTA W CZĘSTOCHOWIE
Dnia 22.04.2014 uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej, w tym grupa maturzystów, udali się na wycieczkę do Częstochowy na Jasną Górę. Najważniejszym punktem programu była msza święta w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Ważnym punktem programu było też zapoznanie uczniów z historią Klasztoru Jasnogórskiego i wydarzeniami z historii naszego narodu. Temu celowi służyło zwiedzanie zabytków. Uczniowie zwiedzali Bastion Świętego Rocha, Muzeum 600-lecia Jasnej Góry i Skarbiec. Przeszli też szlakiem prowadzącym Wałami Jasnogórskimi. Wycieczka odbyła się pod kierownictwem Marka Załęskiego. Nauczycielami towarzyszącymi młodzieży byli: Ewa Sadło, Agnieszka Gębska i Ludomir Wątor.
Wycieczka wywarła duże wrażenie na uczniach i pozostawiła miłe wspomnienia.


jery07 dnia kwiecień 25 2014 19:13:33 · Drukuj
INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ
Od października 2013 roku Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych uczestniczy w realizacji projektu „ Internetowy Teatr TVP dla szkół”, którego głównym celem jest dotarcie z szeroko pojętą kulturą i sztuką do młodego odbiorcy. Ważnym aspektem projektu jest wzbogacenie i urozmaicenie szkolnych zajęć, a przede wszystkim edukacja artystyczna oraz pobudzanie nawyku korzystania z życia kulturalnego wśród młodych widzów. Grany na żywo spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez kilkutysięczną uczniowską społeczność w całej Polsce za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. 16 kwietna 2014 roku z teatrem „na żywo" uczniowie ZPEW mieli okazję spotkać się już po raz ósmy. O godzinie 11- tej Olsztyński Teatr Lalek zaprezentował spektakl „Historia całkiem zwyczajna”. Spektakl w reżyserii Petra Nosálka, z muzyką Pavla Helebranda i ze scenografią Pavla Hubički powstał w ramach Sceny dla Młodzieży i Dorosłych. Spektakl „Historia całkiem zwyczajna” opowiadał o trudnych decyzjach, które musi podjąć pewna rodzina. Historia przedstawienia rozgrywała się na wsi, a domowe zwierzęta w niej występujące były uosobieniem najlepszych ludzkich charakterów. Była to opowieść o podstawowych wartościach życiowych, a przede wszystkim o odpowiedzialności za własne czyny i ich konsekwencjach. W dzisiejszej emisji teatru towarzyszyli nam reporterzy z OTVP KIELCE, którzy bezpośrednio po spektaklu pytali o wrażenia i refleksje. Internetowy Teatr TVP dla szkół to wydarzenie nie tylko dla społeczności uczniowskiej ZPEW, ale i dla grona pedagogicznego. Kolejne spotkanie społeczności szklonej ZPEW z „ Internetowym Teatrem TVP dla szkół” odbędzie się w maju 2014 roku.


jery07 dnia kwiecień 22 2014 15:25:23 · Drukuj
WF z KLASĄ W ZPEW
W miesiącu marcu Nasza Placówka przystąpiła do programu prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej pod nazwą „ WF z Klasą”. W programie bierze udział 1460 szkół z całej Polski, ze wszystkich poziomów edukacyjnych.
Do programu zgłoszone zostało gimnazjum z ZPEW.
WF z Klasą to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu „Gazety Wyborczej” i portaluSport.pl. Działania finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Zdrowia oraz Minister Edukacji Narodowej.
Program WF z Klasą wspiera nauczycieli w rozwijaniu kultury fizycznej uczniów i przyczynia się do wypracowania pomysłów na nowoczesne i ciekawe lekcje. Zajęcia – tak obowiązkowe, jak i dodatkowe - mogą być bardziej zróżnicowane i bliższe oczekiwaniom młodych ludzi. Wychowanie fizyczne to przecież nie tylko gry zespołowe, ale także taniec, aerobik, wschodnie sztuki walki, joga, turystyka rowerowa i piesza. Nasz program ma pokazać, że ze sportu w szkole każdy może czerpać przyjemność.
1. Sportowy Okrągły Stół (SOS) – zdanie obowiązkowe dla nowych szkół w programie. Zorganizujcie szkolną debatę dotyczącą udoskonalenia zajęć sportowych i rekreacyjnych w szkole. Porozmawiajcie o tym, jakie oczekiwania mają uczniowie, a jakie nauczyciele. Wspólnie wybierzcie zadanie do realizacji w programie.
2. Lokalna Akcja Sportowa (LAS) - zadanie obowiązkowe dla szkół kontynuujących program i dla nowych szkół. Istotą LAS-u jest włączenie do działań społeczności lokalnej lub innej, zaprzyjaźnionej szkoły. Możecie sami zorganizować sportowe wydarzenie lub aktywnie włączyć się w większą akcję ogólnopolską (np. Polska biega, Polska na rowery).
3. Zadanie do wyboru. Każda szkoła wybiera z puli opracowanej przez CEO przynajmniej jedno zadanie, które dostosowuje do swoich potrzeb i warunków.
Więcej informacji na stronie internetowej: www.ceo.org.pl/wf programu przez naszych uczniów przy wsparciu nauczycieli można oglądać na blogu prowadzonym przez koordynatora projektu.(kliknij w logo)
Zachęcamy do śledzenia informacji i zamieszczania komentarzy. Koordynator projektu Zbigniew Taler

/
"



jery07 dnia kwiecień 15 2014 09:59:52 · Drukuj
POWIATOWY MARSZOBIEG,,W POSZUKIWANIU WIOSNY"
Gdy na stronach Internetu wyczytaliśmy zapowiedź o Powiatowym Marszobiegu „W Poszukiwaniu Wiosny” natychmiast podjęliśmy decyzję o uczestnictwie w tej ciekawie zapowiadającej się imprezie. 12 kwietnia siedmioosobowa grupa stawiła się na starcie w Mostkach. Przed nami była 5 kilometrowa trasa wokół zalewu, którą mogliśmy pokonać spacerkiem lub przebiec, w zależności od naszych możliwości i zapału. Droga, podczas, której podziwialiśmy okolicę, upłynęła nam wesoło i bardzo szybko. Na metę do Wiejskiego Domu Kultury w Mostkach dotarliśmy w komplecie i z dużym zapasem sił. Bardzo się one przydały bo czekały nas dodatkowe atrakcje ;konkursy z nagrodami i pokaz Łuczniczego Ludowego Klubu Sportowego „Olimpia”. Mieliśmy możliwość spróbowania swoich sił w strzelaniu z łuku. Okazało się, że to trudna sztuka, ale zabawa była wspaniała.
Imprezę zakończyliśmy posiłkiem, który spożywany w gronie piechurów i zawodników, smakował wyśmienicie.
Czekamy na kolejne tego typu imprezy, w których chętnie weźmiemy udział.


jery07 dnia kwiecień 15 2014 08:53:13 · Drukuj
SZKOLNY KONKURS NA KARTKĘ I PISANKĘ WIELKANOCNĄ
Okres Wielkiego Postu i Świąt Wielkanocnych to czas wielkich przeżyć religijnych. Jest to także czas w tradycji ludowej wykonywania palm wielkanocnych, pisanek, kartek. Nawiązując do tych tradycji, jak co roku w kwietniu odbył się Szkolny Konkurs Pisanek i Kartek Wielkanocnych. Indywidualni uczniowie lub zespoły klasowe wykonali kartki, pisanki i stroiki wielkanocne, których najważniejszą część stanowiły pisanki. Pisanki zostały umieszczone np. w koszyku, słomianym wianuszku z podstawką lub innej formie dekoracyjnej nawiązującej do Świąt Wielkiej Nocy. Często obok pisanek znalazło się kurczątko, wiosenne kwiaty wykonane z krepiny, bazie, bukszpan itd. Całość prac uczniów stanowią ozdoby wielkanocne, które przystroiły sekretariat i korytarze szkolne.
Organizatorami konkursu były panie: Anna Pietras, Agnieszka Gębska i Ewa Kowalska.


jery07 dnia kwiecień 14 2014 22:49:16 · Drukuj
XIV EDYCJA KONKURSU MATEMATYCZNEGO,,SUPER GŁOWA"
W marcu 2014 r. pod kierunkiem pań Anny Pietras i Beaty Witkowskiej odbyła się XIV Edycja Konkursu Matematycznego „Super Głowa”.
W tym roku szkolnym konkurs matematyczny przyjął inną niż dotychczas formę, gdyż polegał na wykonaniu pracy np. o charakterze plastyczno – technicznym, literackim itd. Tematyka prac konkursowych była związana z matematyką. Uczniowie wykonali np.: domina matematyczne, domki i zwierzątka z figur płaskich i brył, gry planszowe, prace wykonane haftem matematycznym, ilustracje z figur geometrycznych, przykłady mozaiki z wielokątów foremnych, albumy (oś symetrii w świecie roślin, zwierząt, w architekturze itp.) oraz ułożyli wierszyki i powiedzonka o tematyce matematycznej. Prace miały formę indywidualną i zespołową. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych. Wyróżnione prace uczniów w konkursie matematycznym ozdobiły korytarze szkolne.


jery07 dnia kwiecień 14 2014 22:03:55 · Drukuj
,,POLA NADZIEI" W ZPEW
3 kwietnia na szkolnym poletku pięknie rozkwitły żonkile, które uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych zasadzili w październiku. Tym samym rozpoczęliśmy szkolną akcję „Pola Nadziei”. To cykliczna akcja wspierająca Towarzystwo Przyjaciół Chorych w Skarżysku -Kamiennej, w której z wielkim zaangażowaniem uczestniczymy od 2012 roku.
W tym roku po raz pierwszy wolontariusze, uczniowie naszej szkoły: Natalka Pogorzelska, Michał Dzwonek, Patryk Borowiec i Radek Śledzikowski wraz z opiekunem p. Marzeną Grzelec przeprowadzili szkolną kwestę, do której zachęcili nauczycieli oraz pracowników szkoły. Wszyscy bardzo chętnie wsparli akcję.
Pola Nadziei to coroczna kampania prowadzona w naszym mieście przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Głównym celem kampanii nie jest tylko zbieranie funduszy na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Chorych, ale przede wszystkim szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie młodzieży szkolnej na potrzeby osób chorych.
Organizatorzy dziękują wszystkim za wsparcie akcji.


jery07 dnia kwiecień 07 2014 14:40:17 · Drukuj
WIOSENNE PORZĄDKI
,,Dbamy o nasze otoczenie"-1 kwietnia, pod tym hasłem uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w akcji sprzątania terenu wokół szkoły.Wiosenna aura sprzyjała pracom porządkowym.

jery07 dnia kwiecień 03 2014 18:58:46 · Drukuj
BLUE DAY-ŚWIATOWY DZIEŃ WIEDZY NA TEMAT AUTYZMU
Blue Day-Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu w Skarżysku- Kamiennej. 2 kwietnia o godzinie 10 spod placu przy Miejskim Centrum Kultury ruszył marsz wzdłuż ulic miasta do SOSW nr 2. W marszu udział wzięli uczniowie oraz nauczyciele z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych.Organizatorami akcji w naszym mieście byli: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 ul. Spacerowa 31 Skarżysko- Kamienna, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Umysłowo i ich Rodzinom „PRAXIS”, PGE Dystrybucja SA Oddział Skarżysko-Kamienna przy wsparciu Powiatu skarżyskiego.


jery07 dnia kwiecień 03 2014 18:41:25 · Drukuj
Strona 42 z 49 << < 39 40 41 42 43 44 45 > >>
REKRUTACJA
/
RODO
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

PROJEKT 2018
Projekt.
Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012