STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
Fan Page ZPEW
/
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
PODANIE
Podanie.
Laptop dla ucznia
Kalendarz roku szkolnego
Pracownia Ceramiki
/
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Projekt UE
Projekty UE.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ZAKOŃCZENIE TURNUSU REHABILITACYJNEGO W ZAKOPANEM
Słońce w górze świeci, przed nami piękne brzysko,
Juhas owce pasie, przy tym piknie śpiwo,
i do wędrówki nas zagrzewo.
Dolina Kościeliska, Strążyska i Kasprowy,
ale mieliśmy zawroty głowy
Jeśli chcecie zobaczyć jak to wyglądało,
Oglądajcie foty jakich mało….
Pozdrawiamy. Hej!!!


Nasz turnus dobiega końca. W niedzielę postawiliśmy sobie wielkie wyzwanie. Część grupy w godzinach porannych wybrała się zdobywać góry. Dojechaliśmy do Kuźnic, a potem już siłą własnych nóg dotarliśmy na Halę Gąsienicową. Wysiłek był duży, ale przepiękne widoki zrekompensowały trud wejścia. Czuliśmy jednak niedosyt i zdecydowaliśmy się na wejście nad Czarny Staw Gąsienicowy. A to co tam zobaczyliśmy zapierało dech w piersiach. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy w drogę powrotną. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy na smaczny obiad do naszego ośrodka MARIA 5. Zrobiliśmy około 27 tysięcy kroków. A teraz przed nami ostatnie dwa dni, które wykorzystamy na ostanie spacery po Zakopanym i zakup pamiątek. Do zobaczenia w Skarżysku.


jery07 dnia wrzesień 25 2019 17:28:23 · Drukuj
OGNISKO INTEGRACYJNE
W dniu 23.09.2019 odbyło się ognisko integracyjne grup wychowawczych i bursy szkolnej.Poza pieczeniem kiełbasek wychowankowie uczestniczyli w rozgrywkach piłki nożnej oraz świetnie się bawili odgadując hasła w kalambury.


jery07 dnia wrzesień 24 2019 16:42:13 · Drukuj
KWIATY ZA EKOGRATY
W dniu 20.09 wychowankowie grup wychowawczych ZPEW wzięli udział w akcji „Kwiaty za Elektrograty”.Od początku roku szkolnego z inicjatywy wychowawców M.Strzecha i Ł.Kądziela podopieczni zbierali zużyty sprzęt RTV,AGD,baterie.Uczyli się jak właściwie segregować śmieci i jaki ma to istotny wpływ na nasze środowisko.jery07 dnia wrzesień 24 2019 16:31:50 · Drukuj
SPRZĄTANIE ŚWIATA W ZPEW
20 września 2019r. uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno- Wychowawczych pod opieką nauczycieli przystąpili do corocznej akcji „Sprzątanie Świata”. Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Każdy uczeń dostał worek na śmieci i jednorazowe rękawiczki. Uczestnicy akcji sprzątali przede wszystkim foliowe torebki, butelki, papiery i ubrania. Zdarzały się także bardzo nietypowe odpady, takie jak sprzęt RTV, czy...narty! „Sprzątanie Świata” to międzynarodowa kampania, która wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 roku, gdy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Od 1994 roku w sprzątaniu świata biorą udział także Polacy. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. W tym roku do sprzątania świata zachęcał prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką. Na terenie Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka para prezydencka zainaugurowała dziś ogólnopolską akcję sprzątania lasów.
Inicjatorem i koordynatorem akcji „Sprzatanie Świata” w naszej placówce był Samorząd Uczniowski.jery07 dnia wrzesień 24 2019 16:24:08 · Drukuj
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W PRZEDSZKOLU KUBUŚ
20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. W tym dniu nasze przedszkolaki także miały swoje święto.Były gry i zabawy z chustą animacyjną, przebieranki oraz słodki poczęstunek. Było dużo uśmiechu i radości.
jery07 dnia wrzesień 24 2019 16:06:17 · Drukuj
FESTYN SPORTOWO REKREACYJNY STELLA
W dniu 18 września grupa naszych uczniów uczestniczyła w Festynie sportowo- rekreacyjnym w łucznictwie organizowanym przez Klub Sportowy „Stella” Kielce. Nasi podopieczni godnie reprezentowali swoje umiejętności w następujących konkurencjach sportowych : strzelanie z łuku sportowego, strzał piłką do bramki, rzut lotką do tarczy oraz rzut piłką do kręgli. Cała nasza drużyna otrzymała pamiątkowy puchar , natomiast na podium stanęli : Bartosz Mielnicki zajął II miejsce w strzelaniu piłką do bramki oraz IV miejsce w rzucie lotką, Hubert Wojciechowski zajął III miejsce w strzelaniu z łuku sportowego natomiast Maria Góral zdobyła V miejsce w rzucie piłką do kręgli. Serdecznie dziękujemy organizatorom za miłą atmosferę i zaproszenie oraz gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałej postawy fair play. Jesteśmy bardzo dumni z całej naszej drużyny reprezentującej ZPEW.
jery07 dnia wrzesień 24 2019 15:47:55 · Drukuj
RAJD NA RATY PO GÓRACH ŚWIĘTOKRZYSKICH
Miło, ciekawie i efektywnie na rajdzie!
We wtorek 17 września uczniowie: Iga Litwińska, Marysia Mormus, Martyna Pogorzelska, Paweł Kucy i Marceli Zięba, pod opieką pani Grażyny Biedy, wzięli udział w ostatnim etapie tegorocznego Rajdu na Raty po Górach Świętokrzyskich. Uczestnicy rajdu miło, ciekawie i efektywnie spędzili kilka godzin w Centrum Nauki Leonarda da Vinci w Podzamczu. Tam oglądali dwupiętrową wystawę, która skupia się wokół zainteresowań wielkiego mistrza, wynalazcy, filozofa i artysty, jakim był Leonardo da Vinci. Pierwsza część wystawy pt. „Człowiek – niezwykła maszyna” jest związana z budową i funkcjami życiowymi człowieka: oddychaniem, biciem serca, reakcją na bodźce, utrzymaniem pionowej postawy ciała oraz odżywianiem. Wystawa na piętrze pt. “Człowiek-trybik w machinie przyrody” to stanowiska przedstawiające tematy związane z ochroną naszej planety. Na stanowiskach każdej z wystaw można było między innymi zmierzyć i dowiedzieć się np. ile wody jest w naszym organizmie, jak dobrą mamy pamięć, jak działa serce, jak działa przewód pokarmowy, jak to jest poruszać się i pokonywać przeszkody na wózku inwalidzkim, sprawdzić pojemność płuc, zmierzyć przyśpieszenie na bieżni, a także dowiedzieć się jak dbać o środowisko. Każdy mógł wszystkiego dotknąć i doświadczyć.
Następnie uczestnicy rajdu zwiedzili i poznali historię Dworu Starostów Chęcińskich, a później, także rynek miasta Chęciny, z którego podziwiali piękny widok na zamek królewski. Po zakupieniu pamiątek i spożyciu smacznego obiadu w zajeździe, wszyscy zadowoleni wrócili do naszej placówki.


jery07 dnia wrzesień 23 2019 22:31:00 · Drukuj
PIERWSZE DNI NA TURNUSIE REHABILITACYJNYM

Czas na turnusie płynie wartko ,raz słońce, raz deszcz. Nam nie straszna jest: Gubałówka, Skocznia, Dolina Białej Wody, Krupówki, Krzeptówki, basen , Kalatówki……..razu pewnego, nim żeśmy się obejrzeli to Dunajcem My spłynęli. A gdzie? Do SZCZAWNICY. A tam widoki urokliwe na Palenicę i piękne ulice. Nad Grajcarkiem gadał kocioł z garnkiem, na kawę i lody My wstąpili i świetnie się bawili……. Ciąg dalszy wrażeń z pięknego Zakopanego nastąpi.jery07 dnia wrzesień 23 2019 21:07:36 · Drukuj
ZAWODNICY KLUBU OLIMP NA OBOZIE SPORTOWYM
W dniach 4.09 -14.09 uczniowie ZPEW, zawodnicy klubu OLIMP przebywają na Obozie Sportowym w Zakopanem zorganizowanym przez Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Świętokrzyskie.
Kolejne dni obozu Ola, Martyna, Marcin i Karolina pod opieką trenerek Marzeny i Małgosi spędzają na treningach i górskich wycieczkach. Zawodnicy mają szanse poznać dyscypliny dotąd przez nich nie uprawiane oraz szlifować formę w swoich ulubionych sportach. Golf, bowling, bocce, badminton, piłka nożna i koszykówka każdy zawodnik znajdzie coś dla siebie. Wszyscy trenują, przygotowując się do kolejnego sezonu sportowej rywalizacji. Przerwy między treningami obozowiczom wypełnia relaks w wodach termalnych.
jery07 dnia wrzesień 23 2019 20:43:32 · Drukuj
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
2 września o godzinie 10:00 w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał dyrektor placówki pan Marcin Kruk, który powitał przybyłych na tę uroczystość gości, uczniów, rodziców, a także grono pedagogiczne oraz pracowników. W swoim przemówieniu pan dyrektor przypomniał o 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Minutą ciszy zebrani uczcili pamięć Bohaterów, którzy oddali życie za wolną Polskę. Pan Dyrektor szczególnie serdecznie przywitał przedszkolaków, uczniów klas pierwszych oraz licealistów. W Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych od tego roku funkcjonuje także Liceum Ogólnokształcące. Pan dyrektor na zakończenie życzył wszystkim zebranym satysfakcji z pracy i wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.


jery07 dnia wrzesień 02 2019 17:05:08 · Drukuj
Ogłoszenie

jery07 dnia sierpień 13 2019 13:02:53 · Drukuj
Strona 5 z 58 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
REKRUTACJA
/
RODO
/
PROJEKT 2019
Projekt.
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

PROJEKT 2018
Projekt.
Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012