STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
PREZENTACJA ZPEW W GIMNAZJUM PUBLICZNYM W MIRCU
Dnia 27 kwietnia przedstawiciele Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku - Kamiennej udali się z promocją Placówki do Gimnazjum Publicznego z Oddziałami Integracyjnymi im. Jadwigi i Józefa Prendowskich w Mircu. Podczas spotkania z rodzicami przedstawiona została oferta edukacyjna ZPEW na rok szkolny 2017/2018. Zainteresowanie ofertą było ogromne. Ciekawa prezentacja i film promocyjny spotkały się z wielkim entuzjazmem ze strony rodziców oraz nauczycieli tamtejszej szkoły. Dyrekcja oraz grono pedagogiczne serdecznie dziękuje włodarzom i pracownikom gimnazjum, którzy umożliwili nam prezentacje naszej oferty. Serdecznie dziękujemy !

jery07 dnia kwiecień 28 2017 19:43:09 · Drukuj
KONFERENCJA-,,KSZTAŁCENIE DZIECKA O SPECJALNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH".
W Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej odbyła się I Konferencja poświęcona tematyce ,,Kształcenia dziecka o specjalnych potrzebach edukacyjnych”. Słowo wstępne wygłosił dyrektor Placówki pan Marcin Kruk, który powitał zaszczytne gremium, a także przybliżył przebieg spotkania, które było okazją do dyskusji, wymiany poglądów, dzielenia się spostrzeżeniami oraz wątpliwościami dotyczącymi omawianego zagadnienia. Wśród zaszczytnych gości znaleźli się: ks. prof. zw. dr hab. Jan Śledzianowski z Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, prof. nadzw. dr hab. Tadeusz Sakowicz z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, dr Sylwester Bębas z Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, Pani Katarzyna Bilska oraz Pani Anna Leżańska – reprezentujące Zarząd Powiatu skarżyskiego, Pan Jerzy Krawczyk - Naczelnik wydziału Edukacji, dr Renata Miszczuk z UJK w Kielcach, pan Piotr Statuch - wychowawca z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Zawichoście, a także dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych.
Po słowie wstępnym głos zabrała mgr Kinga Woźniak - nauczyciel bibliotekarz z Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych, która przedstawiła zagadnienie dotyczące organizowania kształcenia dzieci i uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, a także schemat organizacyjny placówki. Następnie ks. prof. zw. Dr hab. Jan Śledzianowski wygłosił przemówienie - ,,Każdy człowiek odkrywa swoją szansę”. Problemy wychowawcze dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi omówił prof. nadzw. dr hab. Tadeusz Sakowicz. Dr Sylwester Bębas przedstawił zagadnienie dotyczące „Kształcenia i wychowania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”. O reformie edukacji a uczeniu ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mówiła dr Małgorzata Czajkowska - wicedyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych. Mgr Piotr Statuch wygłosił referat „Nordic Walking jako narzędzie w procesie destygmatyzacji jako element resocjalizacji”. Metody pracy z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych stosowanych w ZPEW przedstawiła mgr Patrycja Wójcik - nauczyciel psycholog z Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych. Prezentację filmową ,,Ja i mój dzień w szkole” omówiła mgr Monika Kania – terapeuta integracji sensorycznej z ZPEW.
Konferencja stanowiła nie tylko forum integracji, ale również wymiany poglądów. Była ciekawym doświadczeniem, a za razem cenną lekcją dla wszystkich zebranych. Wygłoszone referaty, przebieg dyskusji oraz podsumowanie konferencji zostaną opublikowane wkrótce w formie książkowej. Uwieńczeniem konferencji był występ artystyczny uczniów z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych.
jery07 dnia kwiecień 28 2017 19:23:46 · Drukuj
ZAJĘCIA HIPOTERAPII W ZPEW
Zajęcia z hipoterapii w Zespole Placówek Edukacyjno -Wychowawczych Hipoterapia to jedna z metod rehabilitacji osób niepełnosprawnych, a swoją specyfikację zawdzięcza koniowi biorącemu udział w terapii. Obecnie jest to bardzo rozpowszechniona metoda rehabilitacyjna, stosowana w wielu schorzeniach neurologicznych, psychicznych oraz układu kostno-stawowo-mięśniowego u pacjentów w różnym wieku. Szczególnie często wykorzystywana jest jako element w kompleksowej terapii dzieci.
Dla wielu dzieci nawiązanie uczuciowej więzi z koniem wspomaga rozwój samodzielności i wzmacnia poczucie własnej wartości. Hipoterapia jest wyjątkową i niepowtarzalną metodą usprawniania dzięki obecności konia - współterapeuty.
Zajęcia na terenie naszej placówki odbywają się cyklicznie i prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów. Hipoterapia jako naturalna forma rehabilitacji, prowadzona w naturalnym środowisku i w kontakcie z żywym zwierzęciem pozwala dziecku odkryć utracony świat natury, chłonąć go wszystkimi zmysłami, daje szansę przeżycia czegoś wspaniałego, autentycznego, a także stwarza możliwość naprawy zaburzonego, naturalnego rozwoju człowieka. Zajęcia finansowane są w pełni dzięki wsparciu Stowarzyszenia na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 "Jesteśmy". Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach.

jery07 dnia kwiecień 28 2017 19:10:20 · Drukuj
ŻYCZENIA WIELKANOCNE

jery07 dnia kwiecień 14 2017 09:36:10 · Drukuj
ZAPRASZAMY DO ZPEW !

jery07 dnia kwiecień 13 2017 09:23:54 · Drukuj
KONFERENCJA-,,KSZTAŁCENIE DZIECKA O SPECJALNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH".

jery07 dnia kwiecień 13 2017 09:20:54 · Drukuj
WARSZTATY WIELKANOCNE
W dniu 10.04. w ZPEW odbyły się Warsztaty Wielkanocne, w których wzięli udział nasi uczniowie. Zarówno ci najmłodsi, jak i ci starsi mogli zrobić świąteczne dekoracje, które zabrali ze sobą do domu. Podczas warsztatów nasi uczniowie nie tylko rozwijali swoje zdolności manualne, ale też wykazali się pomysłowością w dekorowaniu stołu i koszyczka. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku i świątecznych życzeń. Warsztaty przygotowały p. Monika Szkurłat - Michnowska, p. Barbara Bernatek, p. Grażyna Bieda, p. Izabela Bodo, p. Agnieszka Gębska i p. Anna Pietras.

jery07 dnia kwiecień 13 2017 09:10:49 · Drukuj
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI SZKOLNEGO KOŁA ,,CARITAS".
Święta Wielkiej Nocy to szczególny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. W dniu 24.03.17 wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas „Jesteśmy razem” działającego w naszej szkole wzięli udział w ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Caritas Polska.
Sześcioro naszych uczniów: J. Dębska, M. Kucharska, A. Miernik, R. Lisowski, S. Domański i B. Gałka pod opieką pań: M. Gawrońskiej i J. Skorupy zbierało artykuły spożywcze w sklepie sieci „Biedronka” przy ul. Piłsudskiego w Skarżysku - Kamiennej. Dzięki tej zbiórce najbardziej potrzebujące rodziny uczniów naszej szkoły zostaną obdarzone świątecznymi paczkami spożywczymi. Cieszymy się, że nasi wolontariusze włączyli się w tę pomoc.


jery07 dnia kwiecień 13 2017 08:33:16 · Drukuj
WYCIECZKA DO SEJMU
WYCIECZKA SZKOLNEGO KOŁA CARITAS „JESTEŚMY RAZEM”

do SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

W dniu 07.04.17 uczniowie ZPEW wolontariusze SKC pod opieką pań: Marty Gawrońskiej , Joanny Skorupy i Marii Wroniewskiej udali się z wycieczką do Warszawy. Punktem centralnym wyprawy była wizyta w Sejmie RP zaplanowana na godzinę 13.00. O godzinie 12:45 wszyscy uczestnicy wycieczki łącznie z panem kierowcą musieli stawić się w Dziale Przepustek Kancelarii Sejmu. Tam zostali wylegitymowani oraz poddani kontroli osobistej przez pracowników ochrony Sejmu. Okrycia wierzchnie oraz wszelkie rzeczy osobiste w tym telefony komórkowe musiały zostać zamknięte w szatni. Następnie cała grupa pod wodzą pracownika Sejmu wyruszyła zwiedzać budynek Sejmu. Aby dotrzeć do Sali Plenarnej, w której odbywają się obrady posłów trzeba było przejść podziemnym holem, w którego wnętrzach uczestnicy wycieczki podziwiali makietę zabudowań Sejmu oraz słuchali objaśnień pani przewodnik. Następnie wycieczka została wprowadzona do loży na sejmowym balkonie w Sali Plenarnej, z których można było obserwować burzliwe obrady posłów. Warto podkreślić, iż w tym dniu obecni byli wszyscy posłowie z uwagi na ważne głosowania. Tak więc na żywo można było zobaczyć i posłuchać polityków znanych ze szklanego ekranu lub pierwszych stron gazet. Po wyjściu z budynku Sejmu i zrobieniu kilku pamiątkowych zdjęć (za zgodą pracownika ochrony Sejmu) cała grupa udała się w dalszą trasę wycieczki czyli na Lotnisko im. Fryderyka Chopina. Tam na tarasie widokowym uczestnicy wycieczki obserwowali lądujące i startujące samoloty jednocześnie planując swoje zagraniczne podróże marzeń. Mimo, że było dość chłodno wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń bezpiecznie wróciliśmy do Skarżyska.jery07 dnia kwiecień 13 2017 08:03:46 · Drukuj
WYCIECZKA DO SEJMU
WYCIECZKA SZKOLNEGO KOŁA CARITAS „JESTEŚMY RAZEM”

do SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

W dniu 07.04.17 uczniowie ZPEW wolontariusze SKC pod opieką pań: Marty Gawrońskiej , Joanny Skorupy i Marii Wroniewskiej udali się z wycieczką do Warszawy. Punktem centralnym wyprawy była wizyta w Sejmie RP zaplanowana na godzinę 13.00. O godzinie 12:45 wszyscy uczestnicy wycieczki łącznie z panem kierowcą musieli stawić się w Dziale Przepustek Kancelarii Sejmu. Tam zostali wylegitymowani oraz poddani kontroli osobistej przez pracowników ochrony Sejmu. Okrycia wierzchnie oraz wszelkie rzeczy osobiste w tym telefony komórkowe musiały zostać zamknięte w szatni. Następnie cała grupa pod wodzą pracownika Sejmu wyruszyła zwiedzać budynek Sejmu. Aby dotrzeć do Sali Plenarnej, w której odbywają się obrady posłów trzeba było przejść podziemnym holem, w którego wnętrzach uczestnicy wycieczki podziwiali makietę zabudowań Sejmu oraz słuchali objaśnień pani przewodnik. Następnie wycieczka została wprowadzona do loży na sejmowym balkonie w Sali Plenarnej, z których można było obserwować burzliwe obrady posłów. Warto podkreślić, iż w tym dniu obecni byli wszyscy posłowie z uwagi na ważne głosowania. Tak więc na żywo można było zobaczyć i posłuchać polityków znanych ze szklanego ekranu lub pierwszych stron gazet. Po wyjściu z budynku Sejmu i zrobieniu kilku pamiątkowych zdjęć (za zgodą pracownika ochrony Sejmu) cała grupa udała się w dalszą trasę wycieczki czyli na Lotnisko im. Fryderyka Chopina. Tam na tarasie widokowym uczestnicy wycieczki obserwowali lądujące i startujące samoloty jednocześnie planując swoje zagraniczne podróże marzeń. Mimo, że było dość chłodno wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń bezpiecznie wróciliśmy do Skarżyska.jery07 dnia kwiecień 13 2017 08:02:18 · Drukuj
ZAPRASZAMY DO NAS !

jery07 dnia kwiecień 06 2017 19:14:19 · Drukuj
Strona 4 z 36 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
REKRUTACJA
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
REKLAMA ZPEW
/
Przetłumacz stronę

Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres zpewskar@wp.pl

Copyright ZPEW 2012