STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
Fan Page ZPEW
/
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
PODANIE
Podanie.
Laptop dla ucznia
Kalendarz roku szkolnego
Pracownia Ceramiki
/
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Projekt UE
Projekty UE.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
MALOWANIE DŁOŃMI W PRZEDSZKOLU
Malowanie dłońmi to świetna zabawa sensoryczna, idealna zabawa w terapii z nadwrażliwością, ale też pobudzająca wyobraźnię. A dodatkowo dzieci są mega uradowane, bo jak wiadomo: dziecko brudne=szczęśliwe. Nasze przedszkolaki na zajęciach malowały rączki i odbijały na kartce, potem taki odcisk przerabiały na jesienne drzewko.


jery07 dnia listopad 01 2019 17:46:28 · Drukuj
WIZYTA UCZNIÓW ZPEW W CENTRUM PRZYGOTOWAŃ DO MISJI ZAGRANICZNYCH W KIELCACH
24 października ponad dwudziestoosobowa grupa młodzieży naszej placówki pod opieką p. I. Kutery i p. L. Wątora wybrała się do Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.
W jednostce na kieleckiej "Bukówce" zobaczyliśmy sprzęt i uzbrojenie, którego na co dzień używają żołnierze jednostki. Mieliśmy możliwość zapoznać się z tajnikami pracy saperów, przymierzyć elementy umundurowania, zasiąść za kierownicą pojazdów wojskowych a nawet przejechać się nimi po terenie jednostki.W dalszej części spotkania poznaliśmy historię jednostki wojskowej i jej specyfikę.
O swojej pracy opowiedzieli nam saperzy z Centrum Przygotowań Do Misji Zagranicznych.
Uczniowie z uwagą wysłuchali porad jak należy zachować się w sytuacji znalezienia niewybuchu.Młodzież pełna wrażeń jeszcze podczas drogi powrotnej komentowała to, co zobaczyła podczas wycieczki i już planowała kolejne wyjazdy.


jery07 dnia listopad 01 2019 17:34:07 · Drukuj
UCZNIOWIE ZPEW NA KINOWYM SEANSIE PATRIOTYCZNYM
23 października 2019 roku grupa uczniów pod opieką Pań Iwony Kutery, Kingi Woźniak i Pana Ludomira Wątora uczestniczyła w wycieczce do Kina Helios w Kielcach, gdzie obejrzała film pt. "Piłsudski". Jest to film biograficzny opowiadający dzieje jednej z najważniejszych postaci naszej historii - Józefa Piłsudskiego. Mimo trudnej treści, film trzymał w napięciu i w sposób klarowny przedstawił życiorys bohatera. Dla rozładowania emocji, uczniowie po seansie odwiedzili ulubioną restaurację ;-). Wycieczka była udana, a film godny obejrzenia i polecenia.jery07 dnia listopad 01 2019 17:12:57 · Drukuj
OWOCOWO WARZYWNE ZAJĘCIA PRZEDSZKOLNE
Dlaczego powinniśmy jeść jak najwięcej warzyw i owoców, wiedzą nie tylko dorośli, ale także dzieci. Okazuje się, że warzywa można również wykorzystać do świetnej zabawy, co udowodniły nam nasze przedszkolaki wykonując z pomocą pań przepiękne kukiełki warzywne. Do wykonania kukiełek potrzebne były warzywa, skrawki materiałów, szpilki, pinezki … i olbrzymia wyobraźnia. Praca była dla dzieci dużą przyjemnością, a efekty niesamowite. Wesołe, pomysłowe i śmieszne kukiełki zagościły w kąciku przyrody.jery07 dnia listopad 01 2019 17:04:00 · Drukuj
ŚWIĘTOKRZYSKI TURNIEJ W BADMINTONIE OLIMPAD SPECJALNYCH
11 października nasi uczniowi brali udział w Świętokrzyskim Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych w Suchedniowie. Klub OLIMP reprezentowało 5 zawodników: Martyna Kozłowska, Bartosz Krogulec, Marcin Błaszczyk, Aleksandra Miernik, Stanisław Domański. Wśród nich debiutanci Martyna, Bartek i Marcin, którzy rozpoczęli swoją przygodę z badmintonem w tym roku.
Nasi zawodnicy z Suchedniowa przywieźli 4 medale: 2 złote i 2 brązowe.
Klasyfikacja końcowa:
Bartek – I miejsce,
Marcin – I miejsce,
Martyna – III miejsce,
Stasiu – III miejsce,
Ola – IV miejsce.
GRATULACJE !


jery07 dnia listopad 01 2019 16:52:53 · Drukuj
ŻYCZENIA

jery07 dnia październik 11 2019 17:10:42 · Drukuj
KWIATY DLA NAUCZYCIELI
Jesień kolorami się mieni,pora roku,która dostarcza tylu wspaniałych materiałów przyrodniczych na kreatywne prace. Uczniowie ZPEW wykonywali różnorodne prace plastyczne,w których wykorzystali dary jesieni.Słoneczniki,obrazki z szyszek, dyniowe kwiaty zadedykowali swoim nauczycielom w dniu ich święta,życząc zdrowia,wyrozumiałości oraz cierpliwości na każdy dzień ich pracy.Wszystkiego najlepszego w Dniu Nauczyciela.jery07 dnia październik 11 2019 16:59:49 · Drukuj
DRUGI TURNUS REHABILITAZYJNO - WYPOCZYNKOWY UCZNIÓW ZPEW
W miesiącu wrześniu 2019 roku grupa uczniów z Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych wraz z rodzicami uczestniczyła w turnusie rehabilitacyjno – wypoczynkowym w Zakopanem. Z możliwości wyjazdu skorzystało 25 osób pod czujnym okiem kadry pedagogicznej z placówki: pani Anny Kornet, pani Ewy Sadło, pani Bogumiły Wzorek oraz pana Zbigniewa Talera.
Po miłych wspomnieniach i pozytywnej ocenie ubiegłorocznego wyjazdu, na miejsce pobytu został wybrany Ośrodek Rehabilitacyjno – Wypoczynkowy MARIA 5, w którym w dniach 12.09 – 25.09.2019r. uczestnicy spędzili miłe i niezapomniane chwile.

W trakcie trwania turnusu wszyscy korzystali z zabiegów rehabilitacyjnych odbywających się na miejscu pod okiem wykwalifikowanych rehabilitantów. Dzięki sprzyjającej pogodzie w wolnym czasie poznawali bliższe i dalsze miejsca przepięknych gór. Każdy dzień był wypełniony atrakcjami dostosowanymi do indywidualnych możliwości dzieci. Uczestnicy byli w Dolinie Kościeliskiej, Dolinie Strążyskiej, Dolinie Białej Wody, na Kalatówkach, na Hali Gąsienicowej oraz nad Czarnym Stawem Gąsienicowym. Podziwiali piękno Tatr z Gubałówki, zwiedzili zamek w Niedzicy oraz zaporę wodną na Zalewie Czortyńskim. Podziwiali przepiękne widoki Pienin oraz zwiedzali Szczawnicę. Jednak największą atrakcją dla wszystkich był Spływ Dunajcem oraz wjazd Kolejką na Kasprowy Wierch. To były niezapomniane wrażenia. Ponadto uczniowie byli w Aquaparku w Zakopanem.
Dzięki zaangażowaniu opiekunów pedagogicznych z placówki wszyscy aktywnie i bezpiecznie spędzili czas w Zakopanem.

Organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie w organizacji turnusu:

Dyrektorowi ZPEW Marcinowi Krukowi, właścicielce Ośrodka Rehabilitacyjnego „ MARIA” 5 w Zakopanem, PCPR w Skarżysku Kamiennej, Bankowi Spółdzielczemu w Suchedniowie, firmie Artykuły Metalowo – Hydrauliczne Tomasz Ceglarski w Starachowicach, Towarzystwu Przyjaciół Dzieci przy ZPEW w Skarżysku Kamiennej, osobom prywatnym którzy przekazali 1% podatku na cele turnusu.jery07 dnia październik 07 2019 22:44:47 · Drukuj
TRENING NORDIC WALKING W ZPEW
Po raz kolejny w ZPEW zagościł instruktor Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking Piotr Statuch wraz z grupą wychowanków z MOW-u im. Janusza Korczaka w Zawichoście. Na wstępie pan Piotr zapoznał nas z zasadami i techniką prawidłowego marszu ze specjalnymi kijkami. Następnie po krótkiej rozgrzewce wyruszyliśmy na spacer po lesie, aby sprawdzić i utrwalić swoje umiejętności. Nordic Walking to ogólnodostępna aktywność, angażująca ponad 90 % mięśni naszego ciała, co dobrze wpływa na sprawność fizyczną , a także poprawia stan psychiczny. Mimo jesiennej aury, spotkanie w tak miłym gronie nastroiło nas bardzo pozytywnie. Serdecznie dziękujemy za mile spędzone chwile.jery07 dnia październik 07 2019 22:17:27 · Drukuj
MECZ SUPERLIGI
W dniu 02.10.2019 wychowankowie grup wychowawczych i bursy szkolnej wraz z opiekunami Ewa Krajewska,Łukasz Kądziela wybrali się na mecz PGE Superligi piłkarzy ręcznych pomiędzy PGE Vive Kielce-SPR PWSZ Tarnów.
Wychowankowie mogli poczuć na własnej skórze atmosferę panującą w Hali Legionów,uczestniczyć w dopingu i zobaczyć w akcji najlepszych zawodników tj.
Ángel Fernàndez, Julen Aguinagalde(Hiszpania🇪🇸),Blaž Janc(Slowenia🇸🇮), Uładzisłau Kulesz(Białoruś 🇧🇾),Arkadiusz Morytko (Polska 🇵🇱).Wszystkich na trybunach do kibicowania zagrzewał Kiełek-maskotka drużyny oraz zespół Vive Jump Cheerleaders.Kielecka drużyna nie dała szans przyjezdnym wygrywając 52:30 (27:17).Wydarzeniem spotkania był klubowy rekord drużyny PGE VIVE,które rzuciło 52 bramki,o jedną więcej,niż dotychczasowy rekord (2011).


jery07 dnia październik 07 2019 22:05:46 · Drukuj
SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2019/2020
2 października 2019r. w naszej placówce odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie wybierali swoich przedstawicieli spośród dziewięciu kandydatów. W wyniku tajnego głosowania nowy Samorząd Uczniowski ZPE-W tworzą:
Przewodnicząca: Marlena Matla
Zastępcy: Magdalena Grygiel Natalia Słomińska
Opiekunami SU ponownie zostali p. Iwona Kutera oraz p. Ludomir Wątor.
Gratulujemy!

jery07 dnia październik 07 2019 21:40:39 · Drukuj
Strona 4 z 58 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
REKRUTACJA
/
RODO
/
PROJEKT 2019
Projekt.
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

PROJEKT 2018
Projekt.
Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012