STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
SADZIMY BRATKI
W naszym ogródko naprawdę zrobiło się już wiosennie. Wychowankowie internatu ZPEW dnia 1kwietnia 2019roku zadbali, aby przed budynkiem zrobiło się kolorowo. Teraz czekamy, aż nasze bratki rozkwitną jeszcze bardziej...


jery07 dnia kwiecień 13 2019 17:22:25 · Drukuj
URODZINY W SZKOLE
Nasza placówka to miejsce przyjazne dzieciom, w której panuje serdeczna atmosfera. Nasi uczniowie czują się tu dobrze, dlatego dzielą się z nami ważnymi wydarzeniami z ich życia. Dziś uczennica klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej w ZPE-W – Daria – obchodziła swoje 19 – naste urodziny. Był to szczególny i wyjątkowy dzień. Były życzenia, prezenty i pyszny tort. Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie życzą samych pięknych i szczęśliwych chwil, radości z każdego dnia i dużo uśmiechu na co dzień.

jery07 dnia kwiecień 13 2019 17:09:50 · Drukuj
WYCIECZKA UCZNIÓW ZPEW DO WARSZAWY
Dziś uczestniczyliśmy w wycieczce do Warszawy. Zwiedziliśmy Stadion Narodowy PGE - zostaliśmy oprowadzeni przez Panią przewodnik która opowiedziała nam o funkcjonowaniu stadionu i pokazała najciekawsze miejsca. Po sportowych emocjach udaliśmy się odkrywać tajniki nauki do Centrum Nauki Kopernik. Wycieczka odbyła się dzięki współpracy Dyrekcji ZPEW i Stowarzyszenia "Jesteśmy ".


jery07 dnia kwiecień 13 2019 16:52:49 · Drukuj
V ŚWIĘTOKRZYSKI TURNIEJ BOWLINGOWY OLIMPIAD SPECJALNYCH
80 zawodników z 20 klubów z terenu całego województwa uczestniczyło V ŚWIĘTOKRZYSKI TURNIEJ BOWLINGOWY OLIMPIAD SPECJALNYCH. Wśród nich byli również zawodnicy Klubu OLIMP, którzy i tym razem zaprezentowali dobra formę, zdobywając 8 medali:
- gra drużynowa; Marysia, Bartek, Ola, Marcin - III miejsce,
- gra podwójna: Bartek, Ola – II miejsce,
- gra podwójna: Marcin, Marysia – I miejsce,
- gra podwójna: Maciek, Paweł – II miejsce
- gra pojedyncza: Maciek – II miejsce,
- gra pojedyncza: Paweł – I miejsce.
Współorganizatorem turnieju był Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych.
P.S. Ogromne podziękowania składamy | |#EsKaWu – Szkolny Klub Wolontariatu za duże zaangażowanie i pomoc w organizacji tego sportowego święta.
GRATULACJE!!!

jery07 dnia kwiecień 13 2019 16:29:47 · Drukuj
TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA W ZPEW
W dniach 11 -15 marca 2019 roku uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych aktywnie włączyli się w realizację zadań w ramach projektu Tydzień Kultury Języka Polskiego. Różnorodność przedsięwzięć umożliwiła dzieciom i młodzieży sprawdzenie umiejętności posługiwania się ojczystym językiem w sposób celowy i oczywiście zgodny z zasadami ogólnie przyjętych norm społecznych.
Uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły branżowej I stopnia, zasadniczej szkoły zawodowej wzięli udział w dwóch konkursach, w których mogli wykazać się wiedzą i kompetencjami z zakresu języka polskiego: „Przysłowia mądrością narodu” – przygotowany przez p. Annę Majdę oraz „Z językiem polskim za pan brat” – przeprowadzonym przez p. Izabelę Sieczkę.
Młodzież ze szkoły zawodowej uczestniczyła w wystawie, pt.: „Język mediów” w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Kielcach. Przygotowana ekspozycja zaprezentowała dynamiczny rozwój języka mediów. Uczniowie dowiedzieli się czym jest ekonomia języka, jak ważną rolę w tekście odgrywa tytuł oraz jak często ulegają manipulacji słownej.
Wychowankowie klas Visu i IIpp w ramach TKJ odwiedzili siedzibę Nadleśnictwa w Skarżysku – Kamiennej. Obejrzeli ekspozycję, przedstawiającą zwierzęta i rośliny charakterystyczne dla regionu świętokrzyskiego, słuchali ciekawych opowieści leśniczego. Zadawali również pytania, dotyczące życia dzikich mieszkańców lasów, łąk i pól.
Kolejnym zadaniem, realizowanym w ramach obchodów TKJ, było wykonanie plakatu okolicznościowego. Wyzwanie podjęli uczniowie klas Visu oraz IIIbp. W sposób graficzny, łącząc tekst z obrazem, wyrazili swój szacunek dla polskiej mowy.

jery07 dnia kwiecień 13 2019 15:42:23 · Drukuj
WYCIECZKA UCZNIÓW ZPEW NA ŚWIETY KRZYZ
Pierwsze dni wiosny to dobry pretekst do opuszczenia szkolnych murów. 22 marca liczna grupa naszych uczniów udała się pod opieką p. I. Kutery, K. Wnuk i L. Wątora na ,,Rajd Wiosenny" na Święty Krzyż.Święty Krzyż(595m n.p.m) czyli Łysiec, zwany też Łysą Górą to najpopularniejszy i drugi pod względem wielkości masyw w Górach świętokrzyskich. Na jego szczycie wznosi się Klasztor Misjonarzy Oblatów i Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego.Na Święty Krzyż weszliśmy szlakiem turystycznym z Nowej Słupi, zwanym Drogą Królewską. Nie zalesione partie Łysej Góry pokrywają rumowiska skalne zwane gołoborzami, które zrobiły na nas ogromne wrażenie. Szczęście Nam dopisało i nie tylko mogliśmy zwiedzić klasztor ale zobaczyliśmy też relikwie Krzyża Świętego oraz dostąpiliśmy specjalnego błogosławieństwa.
Zmęczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.


jery07 dnia kwiecień 13 2019 15:19:05 · Drukuj
Konkurs czytania w ZPEW
Czytanie jest podstawową umiejętnością dziecka, potrzebną mu do poznawania świata, osiągania sukcesów w szkole. Gotowość do czytania kształtuje się od początku życia. Właściwa stymulacja procesów poznawczych to połowa sukcesu. Temu służą wszystkie działania ogólnorozwojowe. 18.03.2019r w klasach Szkoły Podstawowej, odbył się konkurs- „Głoskowanie”, dzieci miały za zadanie przegłoskować wykazy od 4 do 8 głoskowych . Pierwsze miejsce zajął Oskar Janowski, drugie Weronika Ślusarczyk, wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie podarki. Imprezę zorganizowała i poprowadziła Monika Kania. Podczas konkursu dzieci mogły zaprezentować swoją wiedzę, przeżyć smak zwycięstwa, porażki i rywalizacji.jery07 dnia kwiecień 13 2019 14:30:11 · Drukuj
Spotkanie Integracyjne
W dniu 13.03.grupa uczniów klasy I i III szkoły przysposabiajacej do pracy z Zespołu Placówek Edukacyjno - Wychowawczych wybrała się na spotkanie integracyjne z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn. Byliśmy w restauracji Mickiewicza 11 na pizzy. Podczas pobytu uczniowie mieli możliwość dokonania samodzielnego zamówienia, po wcześniejszym zapoznaniu się z menu. Pobyt w pizzerII był dla uczestników mile spędzonym czasem. Opiekunami grupy byli wychowawcy klas Pani Bogumiła Wzorek oraz Pan Zbigniew Taler.


jery07 dnia kwiecień 13 2019 14:07:44 · Drukuj
ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA KOBIET

jery07 dnia marzec 08 2019 10:10:45 · Drukuj
UCZNIOWIE ZPEW NA WARSZTATACH FOTOGRAFICZNYCH
Dziś nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach fotograficznych zorganizowanych przez Dyrekcję i Nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych. Dzieci miały okazję zapoznać się z historią fotografii oraz samodzielnie wykonać zdjęcia.
jery07 dnia marzec 08 2019 10:09:01 · Drukuj
ŚWIĘTOKRZYSKIE ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH CZ.2
W piątek 22 lutego na Lodowisku Miejskim w Skarżysku - Kam odbyła się II część ŚWIĘTOKRZYSKICH ZIMOWYCH IGRZYSK OLIMPIAD SPECJALNYCH. Tym razem nasi zawodnicy rywalizowali z zawodnikami z całego województwa w łyżwiarstwie szybkim. Reprezentanci Klubu OLIMP z zawodów wrócili z 4 medalami:
Karol Latkowski - dystans 111 m – srebro, dystans 222 m – srebro,
Karol Łapka - dystans 111 m – złoto, dystans 333 m – brąz.
Trenerem naszych medalistów była p. Marzena Grzelec.
Gratulacje!!!jery07 dnia luty 23 2019 19:55:22 · Drukuj
Strona 4 z 53 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
REKRUTACJA
/
RODO
/
PROJEKT 2019
Projekt.
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

PROJEKT 2018
Projekt.
Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012