STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WIELKANOCNY KONKURS PLASTYCZNY
W naszej szkole odbył się Wielkanocny konkurs plastyczny, w którym uczniowie przygotowali swoje różnorodne prace plastyczne i dekoracyjne. Oprócz kur, kogutów, zajączków i ozdobnych jajek przygotowali również wielkanocne mazurki. Wszystkie prace zostały nagrodzone i wyróżnione przez panią wicedyrektor Małgorzatę Czajkowską oraz organizatorów konkursu. Sponsorami nagród oprócz pani Agnieszki Gębskiej, pani Moniki Szkurłat-Michnowskiej, pani Anny Pietras i pani Grażyny Biedy, była również pani Janina Gołacka, która ofiarowała już po raz kolejny nagrody rzeczowe dla naszych uczniów.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za piękne prace, które wprowadziły nas w nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Oto krótka fotorelacja pięknych prac naszych uczniów.


jery07 dnia marzec 29 2018 16:47:58 · Drukuj
WYCIECZKA UCZNIÓW ZPEW DO WARSZAWY
W dniu 20 marca 2018 roku uczniowie klas IV, V, VI, i VII SP naszej szkoły wraz z wychowawcami: panią Katarzyną Stępniak, panią Patrycja Wójcik i panem Adamem Wikło wzięli udział w wyjeździe do Warszawy.
Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, oraz zajęcia sportowe w Parku Trampolin - Hangar 646.
Nasza przygodę w Warszawie rozpoczęliśmy w Hangarze, gdzie wzięliśmy udział w zajęciach. Zajęcia w hangarze to połączenie rekreacji ze sportem. Pod czujnym okiem trenera dzieci miały możliwość zabawy z podstawowymi elementami akrobatyki na trampolinach. Po wyczerpującym treningu odwiedziliśmy restaurację McDonald's
Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych. Zwiedzając przez 3 godziny obiekt , mogliśmy nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda.


jery07 dnia marzec 29 2018 15:53:07 · Drukuj
WYCHOWANKOWIE ZPEW NA MECZU PGNIG SUPERLIGI
W dniu 27.03.2018 wychowankowie grup wychowawczych i bursy szkolnej ZPEW wraz z opiekunami:p.Małgorzata Strzecha,p.Łukasz Kądziela,p.Rafał Szymański wybrali się na mecz PGNiG Superligi szczypiornistów.Wychowankowie wraz z publicznością zgromadzoną w Hali Legionów głośno kibicowali kieleckiej drużynie,która nie dała szans przeciwnikowi KS Azoty Puławy wygrywając 41:29 (19:12).Nasi uczniowie mogli zobaczyć na żywo reprezentantów takich krajów jak:Polska(Bielecki,Lijewski),Hiszpania(Aguinagalde,Dujshebaev),Chorwacja(Mamić,Strlek),Słowenia(Zorman),Serbia(Dukić).Po meczu wychowankowie długo rozmawiali i emocjonowali się oglądanym spotkaniem,a organizatorzy zapewnili wszystkich ,że to nieostani wyjazd na mecz PGE VIVE KIELCE.


jery07 dnia marzec 29 2018 15:21:52 · Drukuj
NASZE PRZEDSZKOLAKI W ZAGRODZIE EDUKACYJNEJ
W środę 7 marca przedszkolaki po raz kolejny wybrały się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej. Dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych - samodzielnie piekły pizzę (wyrabiały ciasto, smarowały sosem, posypywały serem i wybierały zdrowe dodatki). Ponadto dzieci karmiły marchewką zwierzęta - kozę i kucyka. Na przedszkolaków czekał także smaczny poczęstunek - samodzielnie wykonana pizza, zupa pomidorowa, ciasto oraz ciepła herbata i kawa zbożowa. Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd!


jery07 dnia marzec 11 2018 09:43:08 · Drukuj
TEATRZYK KUKIEŁKOWY,,CZERWONY KAPTUREK"
A my bajki tak lubimy ogromnie!!! Tydzień kultury języka w przedszkolu ZPEW. Dzisiaj obejrzeliśmy bajkę kukiełkową o Czerwonym Kapturku ze specjalnym udziałem papugi Azulki w roli gila Przedstawienie przygotowała biblioteka ZPEW w Skarżysku-Kamiennej.


jery07 dnia marzec 11 2018 09:10:28 · Drukuj
TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA-WIZYTA UCZNIÓW W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ
Tydzień z kulturą języka. Bo książki zawsze są w modzie – XXV Tydzień Kultury Języka
Od dziś rozpoczyna się Tydzień Kultury Języka. Z tej okazji szkoły i instytucje oświatowe oraz ośrodki kultury przygotowały mnóstwo ciekawych zajęć i wydarzeń dla uczniów oraz wszystkich zainteresowanych naszą piękną polszczyzną. Oracja i czytelnictwo zawsze w modzie – pod takim hasłem rozpoczął się XXV już Tydzień Kultury Języka w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. W. Gombrowicza w Kielcach. Nasi uczniowie z Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych mieli przyjemność uczestniczyć w wykładzie poświęconym tajemnicom polszczyzny – polskim gwarom i dialektom - wykład dr hab. prof. UJK Marzeny Marczewskiej oraz spotkaniu z Janem Karpielem-Bułecką - muzykiem, animatorem i popularyzatorem kultury Podhala, laureatem Nagrody Kolberga 2007.
Rozwijanie kompetencji oratorskich to jedno z głównych założeń nowej podstawy programowej z języka polskiego. Najsłabszą stroną uczniów jest umiejętność formułowania argumentów i tworzenia logicznej, spójnej oraz poprawnej pod względem językowym wypowiedzi. Wprowadzana w sposób systemowy retoryka ma wpłynąć na zmianę istniejącego stanu rzeczy, szczególnie w zakresie oracji komunikacyjnej oraz kompozycyjnej.

Tydzień Kultury Języka to także czas poświęcony pamięci wspaniałych postaci kultury - w tym roku Zbigniewowi Herbertowi – wybitnego polskiego i europejskiego poety oraz intelektualisty. Zaplanowano zatem wydarzenia, w których będzie okazja spotkać się z jego poezją i mądrością. Od poniedziałku do piątku zaplanowano mnóstwo ciekawych wydarzeń w kieleckich ośrodkach kultury, teatrach, muzeach, bibliotekach, szkołach. Odbędą się konkursy ortograficzne, recytatorskie, krasomówcze dla uczniów, zajęcia z udziałem aktorów, warsztaty literacko-plastyczne, teatralno-literackie, zajęcia edukacyjne, w tym z poprawnej pisowni, retoryki. Także w naszej szkole zaplanowano mnóstwo ciekawych atrakcji i konkursów związanych z Tygodniem Kultury Języka.jery07 dnia marzec 11 2018 08:42:34 · Drukuj
WIZYTA UCZNIÓW ZPEW W URZĘDZIE MIASTA SKARŻYSKA-KAM.
Wizyta uczniów ZPEW w instytucjach użytku publicznego w ramach projektu PEŁNOsprawni na rynku pracy.
W związku z realizacją w naszej szkole projektu PEŁNOsprawni na rynku pracy w ramach warsztatów Kształcenia i rozwijania kompetencji cyfrowych odbyły się wycieczki edukacyjne do Powiatowego Urzędu Pracy, Urzędu Miasta, Urzędu Skarbowego, ZUS oraz banku, zorganizowane dla uczestników projektu. Wycieczkę zorganizował prowadzący warsztaty pan Tomasz Kołacz.
Uczniowie poznali podstawowe zasady funkcjonowania urzędów. Głównym celem było zapoznanie uczniów z dostępnymi formami pomocy osobom bezrobotnym. Praktyczną lekcję dotyczącą dopełnienia obowiązków podczas rejestracji własnej działalności gospodarczej, wyboru formy opodatkowania, rozliczeń oraz praw i obowiązków właściciela firmy jako podatnika poprowadzili pracownicy Urzędu Skarbowego. Uczniowie zapoznali się z historią powstania Urzędu Skarbowego, jego strukturą organizacyjną, właściwościami i zasięgiem terytorialnym.
Uczestniczyli w warsztatach dotyczących sporządzania dokumentacji wymaganej od przedsiębiorcy, prawidłowości jej prowadzenia oraz dowiedzieli się jakie przysługują podatnikowi prawa podczas kontroli z urzędu.
Młodzież biorąca udział w projekcie miała przyjemność uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez pracowników ZUS. Tematem spotkania były zagadnienia związane z obowiązkiem pracodawcy w zakresie ubezpieczeń. W trakcie spotkania Panie prowadzące przybliżyły młodzieży istotę ubezpieczeń społecznych oraz zadania ZUS.
Wycieczka dydaktyczna dała uczniom możliwość wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce.
Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej wybrali się także na wycieczkę do Banku. Dla niektórych uczniów była to pierwsza wizyta w banku toteż zainteresowanie było duże. Uczniowie zwiedzili liczne pomieszczenia w tym to najważniejsze z bankomatem, poznały zasady funkcjonowania tej instytucji, charakter pracy bankowców. Zobaczyły też wiele ciekawych urządzeń.
Bardzo dziękujemy za umożliwienie wizyty w w/w instytucjach. Była to dla nas bardzo ciekawa lekcja, z której będziemy czerpać korzyści w niedalekiej przyszłości.
jery07 dnia marzec 11 2018 08:23:06 · Drukuj
ZABAWA WALENTYNKOWO-KARNAWAŁOWA
W czwartek ósmego dnia lutego 2018 roku odbyła się w ZPEW Zabawa Karnawałowa. W godzinach 10.30 – 13.30 uczniowie oraz goście zaproszeni, którymi byli absolwenci naszej placówki, tańczyli przy najnowszych hitach polskich i zagranicznych list przebojów. Wspaniałymi didżejami okazali się nasi uczniowie ze szkoły zawodowej Aneta Latkowska i Patryk Borowiec. Były konkursy, nagrody, słodki poczęstunek (przygotowany przez nasze kochane warsztaty) oraz wizyta niecodziennego gościa. Pojawił się nagle, cały ubrany na czarno. Chyba młody i przystojny, ale tego do końca nie waidomo bo miał maskę. Rozdał Walentynki z Poczty Walentynkowej i zniknął! Podobno to był Zorro, choć po sali krążyły plotki, że to Pan Dyrektor, to do końca nic nie wiadomo;-). Zakończenie imprezy zwieńczyły wybory Królowej i Króla Balu, którymi zostali: Martyna Pogorzelska z klasy 2PP oraz Patryk Borowiec z klasy 2ZSZ. GRATULUJEMY!!!
Bal przygotowali uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim pod przewodnictwem Natalii Pogorzelskiej oraz opiekunowie Pani Kinga Wożniak i Pan Ludomir Wątor. Pocztą walentynkową oraz konkursami zajęły się Panie: Monika Piątek i Ania Klimczak – Ciura, do który dołączyła podczas zabawy Pani Monika Stelmasiuk. Pięknie salę udekorowały Panie:, Małgorzata Kotwica, Katarzyna Banaszczyk, Grażyna Bieda, Iwona Kutera, Joanna Skorupa i Marta Gawrońska. Korytarz udekorowała Pani Monika Szkurłat – Michnowska. Podczas poczęstunku miłą atmosferę stworzyły Panie Iwona Rudna i Karolina Figarska.
Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc i współpracę w organizacji imprezy – SAMORZĄD UCZNIOWSKI.


jery07 dnia luty 19 2018 21:35:58 · Drukuj
WARSZTATY TEATRALNE W ZPEW
W dniu 8.02.2018 wychowankowie grup wychowawczych uczestniczyli w warsztatach teatralnych, poprowadzonych przez pana Tomasza Mechowickiego, studenta trzeciego roku AST we Wrocławiu. Wychowankowie mieli okazję poznać podstawowe techniki warsztatu aktorskiego. Serdecznie dziękujemy.


jery07 dnia luty 19 2018 21:01:10 · Drukuj
ZABAWA WALENTYNKOWA W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH I BURSIE SZKOLNEJ
W dniu 05.02.2018 w grupach wychowawczych i bursie szkolnej odbyły się Walentynki 2018.Wychowankowie podczas wspólnego świętowania obdarowywali swoje sympatie,koleżanki/kolegów,przyjaciół,a także wychowawców własnoręcznie wykonanymi kartami walentynkowymi.Uczestnicy zabawy mogli również zrobić sobie zdjęcie w tzw foto-budce w której mogli zapozować do zdjęcia m.in z wąsami,okularami,muchami,ustami.Jednak wszyscy zarówno ci najmłodsi jak i najstarsi czekali na dyskotekę.Podczas wspólnej zabawy w rytm największych przebojów muzyki tanecznej spędzili pozostała cześć wieczoru.A o to krótka fotorelacja z zabawy Walentynkowej.


jery07 dnia luty 19 2018 20:47:29 · Drukuj
DOGOTERAPIA
Dogoterapia wykorzystuje pozytywne oddziaływanie psa na człowieka i przynosi korzyści we wszystkich obszarach funkcjonowania człowieka. Psy dają dzieciom oparcie emocjonalne, kochają i ufają bezgranicznie, nie oceniają, są bezinteresowne. Dziecko w kontakcie ze zwierzętami jest szczere i nie obawia się pokazywać swoich uczuć, uczy się, rozwija umiejętności odczuwania i wyrażania emocji. W dzisiejszym dniu dzieci odwiedziła suczka Nikita


jery07 dnia luty 19 2018 20:29:31 · Drukuj
Strona 4 z 45 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
REKRUTACJA
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012