STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
PIŁKARZE ZPEW ZDOBYWAJĄ II MIEJSCE W TURNIEJU
Dnia 24.10.2018r reprezentacja naszej szkoły w składzie:
1. Węgłowski Dominik
2. Gruba Damian
3. Faliński Tomasz
4. Borowiec Patryk
5. Dąbrowski Mateusz
6. Fąfara Ksawery
7. Laskowski Karol
8. Miernik Bartosz
9. Wojciechowski Hubert
Wzięła udział w XXVI Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w halowej piłce nożnej „SPRAWNI RAZEM” . W tym roku był to MEMORIAŁ JANUSZA DZIEDZICA inicjatora powstania Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „SPRAWNI-RAZEM”.
Po zaciętej i wyczerpującej walce drużyna wywalczyła II miejsce.
Gratulujemy!!!
Milena Łęcka
Mariusz Krzysztoszek

jery07 dnia październik 26 2018 17:55:03 · Drukuj
DZIEŃ PAPIESKI W ZPEW
24 października 2018 roku społeczność naszej szkoły uczciła pamięć wielkiego człowieka, Polaka - Ojca Świętego Jana Pawła II. Członkowie Szkolnego Koła Caritas „Jesteśmy razem” pod kierunkiem opiekunów przygotowali uroczysty apel poświęcony Jego Osobie. Refleksji o Ojcu Świętym towarzyszyły wiersze, piosenki oraz słowa samego Świętego wsparte o prezentację multimedialną ukazującą obrazy z Jego życia i posługi papieskiej. Całość spektaklu dopełniła bogata scenografia zawierająca portrety Jana Pawła II, cytaty z Jego nauczania, makietę Watykanu, flagi papieskie i narodowe oraz herb papieża. Słowa uznania kierujemy pod adresem wszystkich uczniów, którzy przygotowali apel i pięknie zaprezentowali się na szkolnej scenie. Cieszymy się, że nasz szkolny Dzień Papieski mogliśmy przeżywać w obecności rodziców naszych uczniów oraz księdza dr Romana Kotlimowskiego proboszcza parafii Św. Józefa. Po apelu głos zabrał p. Dyrektor Marcin Kruk, który podzielił się osobistą refleksją o Ojcu Świętym, podziękował uczniom i opiekunom za przygotowanie apelu i poprosił o zabranie głosu przez naszego gościa Księdza Romana. Jesteśmy wdzięczni Księdzu Romanowi za skierowane do nas słowo, wspólną modlitwę i udzielenie błogosławieństwa. Apel został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: p. M. Gawrońskiej, p. M. Kotwicy, J. Skorupy, p. J. Stępień, M. Wroniewskiej i p. Z. Talera. Uczniowie biorący udział w przedstawieniu: D. Barnowska, M. Góral- kl. 3ZSZ, C. Śledź, M. Fraszczyk kl. 1 ZSZ, M. Główczyńska kl.2 ZSZ, J.


jery07 dnia październik 26 2018 17:24:25 · Drukuj
PAN KOT POWITAŁ DZIECI Z ZPEW
Nasze przedszkolaki to stali bywalcy w bawialni u „Pana Kota”. Dziś(23.10.2018) również spędziliśmy przedpołudnie na fantastycznej i niezapomnianej zabawie. Na miejscu największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście kuleczkowe baseny, zjeżdżalnie, tunele ,a także inne zabawki . Zabawa była świetna. Zadowolone wróciły do przedszkola z nadzieją, że wkrótce ponownie odwiedzą „Kuleczkowo”.


jery07 dnia październik 26 2018 17:01:10 · Drukuj
GŁOŚNE CZYTANIE DZIECIOM W ZPEW
Tematem przewodnim spotkania16.10.18r „Głośne Czytanie Dzieciom”,w bibliotece ZPEW w Skarżysku Kam. było „Porwanie Pluszaków”.Uczestniczyły w nim dzeci z kl.1,2,3 SP Odbyło się ono w celu rozwijania pasji czytania wśród najmłodszych.W bibliotece czekało 6-ciu gości, min.Koordynator Wojewódzkiej Kampanii CPCD Pani M.Stelmasiuk,Dyrektor szkoły Pan M. Kruk,każdy z nich przygotował 1 rozdział książki R.Piątkowskiej„Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”.Dzieci wybrały wygodne miejsca i słuchały .W nagrodę za udział w zabawie otrzymały lizaki. Organizatorami byli Monika Kania i Monika Stelmasiuk.


jery07 dnia październik 26 2018 16:39:33 · Drukuj
UCZNIWIE NASZEJ SZKOŁY NA PROJEKCJI FILMU ,,DYWIZJON 303".
Dnia 18 października ponad trzydziestoosobowa grupa uczniów ZPE- W pod opieką p. Iwony Kutery, p. Anny Pietras oraz p. Ludomira Wątora wybrała się do Multikina w Kielcach na projekcję filmu pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Wyjazd został zrealizowany w związku z Rokiem dla Niepodległej. Było to wydarzenie, które zaciekawiło uczniów historią Polski, pogłębiło ich wiedzę o ważnych wydarzeniach z przeszłości ojczyzny oraz przygotowało do świadomych i radosnych obchodów rocznicy odzyskania niepodległości.
„Dywizjon 303” to opowieść o polskich asach przestworzy, inspirowany bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.
Twórcy filmu wymieszali grafikę komputerową z makietami i scenami kręconymi w kokpicie prawdziwego Hurricane’a. Gdy lotnicy Dywizjonu 303 ruszają do boju, to słychać siłę silnika tej maszyny, a gdy robią zwroty i akrobacje, to widz niemal czuje napór powietrza i drgania kabiny. Ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo.
Była to niezwykła lekcja historii.

jery07 dnia październik 26 2018 15:59:59 · Drukuj
XIV PIELGRZYMKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH DO SANKTUARIUM M.B OSTROBRAMSKIEJ
17 października odbyła się czternasta już Pielgrzymka osób niepełnosprawnych do Bazyliki Matki Boskiej Ostrobramskiej w Skarżysku - Kamiennej. Organizatorem był Zespół Placówek Edukacyjno - Wychowawczych. Podczas Mszy Świętej obecni byli dyrektorzy placówek, wychowankowie, ich wychowawcy i rodzice. Wśród zebranych obecni byli także naczelnik wydziału edukacji pan Jerzy Krawczyk oraz wicestarosta pan Artur Berus. Dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej pan Marcin Kruk podziękował zebranym za przybycie i uczestnictwo w tak ważnej uroczystości. Podziękował także ks. Kustoszowi Jerzemu Karbownikowi i ks. kan. dr Romanowi Kotlimowskiemu za parafii pod wezwaniem Świętego Józefa Oblubieńca za to, że tą uroczystość wszyscy mogli przeżywać w tak szczególnym miejscu dla każdego skarżyszczanina. Po Mszy świętej odbył się koncert Krzysztofa Paducha, 12-letniego akordeonisty ze Zwolenia, który zajął pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie w Castel fidardo we Włoszech.

jery07 dnia październik 17 2018 21:35:03 · Drukuj
WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA
Dzięki właściwie dobranym stymulacjom zmysłowym i ruchowym dziecko lepiej radzi sobie z prawidłowym interpretowaniem bodźców, a co się z tym wiąże zaczyna lepiej funkcjonować i o to Nam - terapeutom chodzi
TERAPIA SI czyli terapia zaburzeń integracji sensorycznej nie polega na uczeniu umiejętności, których dziecko nie opanowało lecz na stymulowanie odpowiednich ZMYSŁÓW . Nasi podopieczni uwielbiają zajęcia w sali SI. Wcale im się nie dziwimy, ponieważ :✅ znaleźć tam mogą drabinki, ścianki wspinaczkowe, ogromne i kolorowe piłki, rozmaite huśtawki, równoważnie , deskorolki terapeutyczne oraz trampoliny. Co zyskuje dziecko np. podczas zajęć na trampolinie❓ ✅usprawnia się układ przedsionkowy oraz zmysł dotyku ;usprawnia się funkcje wzrokowe;oprawia się koordynacja wzrokowo -ruchowa.


jery07 dnia październik 17 2018 21:27:58 · Drukuj
KUBUSIOWE PRZEDSZKOLE U ,,PANA KOTA".
Za nami już kolejny wyjazd do kuleczkowa w Kombinacie Formy. We wtorek 16.10.2018 przedszkolaki bawiły się wesoło korzystając z wielu atrakcji bawialni u „ Pana Kota”. Wyjazd był zorganizowany w ramach projektu unijnego „Wsparcie dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu powiatu skarżyskiego".


jery07 dnia październik 17 2018 21:15:39 · Drukuj
DZIEŃ EDKACJI NARODOWEJ W BURSIE SZKOLNEJ I GRUPACH WYCH.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Grup Wychowawczych i Bursy Szkolnej ogłosił w zeszłym tygodniu konkurs na " Najsympatyczniejszego wychowawcę grup wychowawczych i bursy szkolnej ". Wszyscy wychowankowie aktywnie włączyli się w głosowanie. W dniu dzisiejszym ogłoszono wyniki i wręczono pamiątkowe dyplomy. Miejsce I zajęli ex aequo p. Aneta Łoboda i p. Łukasz Kądziela , II miejsce zajęła p. Natalia Sasal zaś III miejsce zajęła p. Ewelina Stylska-Kruk. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym wychowawcom! Na koniec Pani wicedyrektor Aneta Łoboda złożyła wszystkim wychowawcom życzenia i podziękowała za sumienna pracę.


jery07 dnia październik 17 2018 21:09:44 · Drukuj
BIEGI PRZEŁAJOWE BARYCZ 2018
W dniu 10.10.2018r na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Baryczy odbyły się XXVII Mistrzostwa woj. Świętokrzyskiego „ Sprawni Razem” w biegach przełajowych. W zawodach uczestniczyła dziesięcioosobowa grupa uczniów z naszej szkoły. Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach: grupa młodsza i starsza dziewcząt oraz chłopców. Wszyscy uczestnicy walczyli o jak najlepsze wyniki indywidualne oraz o miejsce całej drużyny. Nasi sportowcy zajęli wysokie lokaty.
I miejsce - KAROLINA GŁÓWCZYŃSKA /dziewczęta młodsze/
II miejsce - MATEUSZ DĄBROWSKI /chłopcy młodsi/
III miejsce – BARTOSZ MIERNIK / chłopcy starsi/
Pozostali uczestnicy zostali z klasyfikowani na dalszych miejscach punktowanych (od 5 do , które pomogły zespołowi z ZPEW zająć II miejsce w rywalizacji generalnej drużyn.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości i uzyskanych wyników.jery07 dnia październik 17 2018 21:05:06 · Drukuj
NORDIC WALKING W ZPEW
Od trzech lat w ZPEW odbywają się cykliczne zajęcia Nordic Walking, prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking Piotra Statucha. Wraz z instruktorem przyjeżdżają wychowankowie z MOW' u im Janusza Korczaka w Zawichoście. Podczas zajęć uczniowie ZPEW poznawali zasady i techniki prawidłowego marszu Nordic Walking, dla niektórych wychowanków była to pierwsza okazja aby trzymać w rękach kije NW. Następnie po krótkiej rozgrzewce wszyscy wyruszyli do lasu aby w praktyce sprawdzić swoje umiejętności. Marsz odbywał się w pięknych okolicznościach przyrody, co sprawiło że wszyscy z niecierpliwością czekają na następne spotkanie.

jery07 dnia październik 12 2018 22:30:45 · Drukuj
Strona 4 z 49 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
REKRUTACJA
/
RODO
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

PROJEKT 2018
Projekt.
Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012