STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
DZIECI Z ZPEW W TRAMPOLIN FLY-SKY
Dzieci uczęszczające w zajęciach w świetlicy szkolnej wzięły udział w wycieczce do Parku Trampolin FlySky w Kielcach. Dzieci pod czujnym okiem Trenera miały możliwość zabawy z elementami akrobatyki. Po wyczerpującym treningu odwiedziliśmy restaurację McDonald. Wycieczka była bardzo udana. Mamy nadzieję że uda nam się niebawem ją powtórzyć.jery07 dnia grudzień 10 2018 20:47:48 0 Komentarzy · 30 Czytań · Drukuj
MATP-TRENING AKTYWNOŚCI MOTORYCZNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH
Niezwykli zawodnicy - uczestnicy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych mieli swoje wielkie święto - 16 listopada 2018r. odbył się Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych w Ostowcu Św.
4 naszych uczniów Karolina Stępień, Agnieszka Wykurz. Maciej Domeradzki, Maciej Janowski - zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych "OLIMP" znalazła się wśród 50 zawodników reprezentujących swoje umiejętności w Ostrowcu. Uczniom, każdemu z osobna towarzyszyli Rodzice : P. Małgosia, P.Karolina i P. Piotr oraz nauczycielka- trenerkaOlimpiad Specjalnych Bogumiła Wzorek.
Dzień Treningowy to wyjątkowe zawody, w których nie było rywalizacji pomiędzy uczestnikami. Podczas prezentacji sportowcy mogli korzystać z pomocy terapeuty oraz z zaadaptowanego do ich potrzeb sprzętu sportowego.
Uczestnicy mieli możliwość zaprezentować się w 3 konkurencjach spośród blisko 30 zadań ruchowych, nawiązujących do dyscyplin sportowych, indywidualnie dostosowywanych do aktualnych możliwości zawodników. Były to m.in.: przejście po ławeczce, pokonanie nierównego podłoża, rzuty do celu, przetaczanie się, zbieranie przedmiotów. Konkurecje i grupy startowe były tak przygotowane, by każdy zawodnik mógł zaprezentować się indywidualnie zebranej publiczności
Były to niezwykłe zawody, dla Karoliny Stępień, Maćka Domeradzkiego i Maćka Janowskiego, pierwszy w ich życiu tak ważny start i udział w zawodach. Nasi zawodnicy wykonali wszystkie konkurencje, a przy okazji dostarczyli nam sporo emocji.
Za swoje starty zostali nagrodzeni - Każdy zawodnik otrzymał MEDAL. ZŁOTY MEDAL! Te złote medal to nie tylko nagroda za wykonane ćwiczenia, to medal za zdany egzamin z samodzielności, to uwieńczenie żmudnych treningów, to powód do dumy dla rodziców, trenerów i opiekunów. To napęd do dalszej pracy:).

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!


jery07 dnia grudzień 10 2018 20:28:49 0 Komentarzy · 32 Czytań · Drukuj
ZAJĘCIA KULINARNE W PRZEDSZKOLU
Zajęcia kulinarne to typ zajęć bardzo lubianych przez dzieci. Mają one na celu nauczyć przedszkolaki czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw. Podczas takich działań dzieci mogą samodzielnie wykonywać różne czynności kuchenne: ubijać, mieszać itp. Daje im to wiele radości i satysfakcji z posiadanych umiejętności.
Uczą też dzieci, że ważne jest przygotowanie odpowiedniego stroju do czynności kuchennych. To tu przedszkolaki zakładają fartuszki i chusteczki, po to, aby nie zabrudzić swojego ubrania. Dzisiaj przedszkolaki korzystały (z zachowaniem zasad bezpieczeństwa) ze sprzętu AGD miksera i gofrownicy. Wspólne przygotowywanie potraw kończy się spożywaniem posiłku w miłej, radosnej atmosferze.


jery07 dnia listopad 21 2018 19:48:24 · Drukuj
ŚLADAMI MIEJSC PAMIĘCI NARODOWEJ

Listopad to bardzo ważny miesiąc w historii wielu państw europejskich, szczególnie w dziejach naszego narodu. 11 listopada 1918 roku Polska, po 123 latach zaborów, odzyskała niepodległość i pojawiła się na mapach Europy.
Obecnie obchodzimy setną rocznicę tego ważnego wydarzenia. Samorząd Uczniowski święto odzyskania niepodległości postanowił uczcić wycieczką do miejsc związanych z mogiłami lub pomnikami osób walczących w obronie naszej ojczyzny. 16 listopada 2018 roku, w zimny jesienny dzień uczniowie wraz z opiekunami panią Iwoną Kuterą, Kingą Woźniak i panem Ludomirem Wątorem udali się do Suchedniowa, gdzie na cmentarzu znajduje się mogiła zbiorowa, w której spoczywają 33 zakładnicy z więzień w Kielcach, Radomiu i Starachowicach zatrzymani w przeprowadzanych przez Niemców łapankach, zamordowani w dniu 6 lipca 1944 roku. Był to odwet za udaną akcję oddziału Antoniego Hedy-Szarego na niemiecki pociąg 23 czerwca 1944 r. Spoczywają tu także ciała partyzantów, którzy zginęli w okresie II wojny światowej.
Kolejnym ważnym miejscem w Suchedniowie jest pomnik poległych harcerzy Hufca Suchedniów znajdujący się przy ulicy Bugaj oraz kamienny obelisk – pomnik posiadający dwie pamiątkowe tablice. Pierwsza ku czci żołnierzy Armii Krajowej poległych w czasie II wojny światowej. Druga zaś dla upamiętnienia rocznicy 50 - lecia powstania Polskiego Państwa Podziemnego.
Z Suchedniowa udaliśmy się do wsi Michniów, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Martyrologii Wsi Polskiej. W Michniowie w dniach 12-13 lipca 1943 roku miał miejsce masowy mord na ludności cywilnej oraz towarzyszące mu grabieże i podpalenia, dokonane przez okupantów niemieckich. Łącznie ofiarą dokonanej masakry padły co najmniej 204 osoby, w tym 54 kobiety i 48 dzieci. Okupacyjne władze zakazały odbudowy wsi i uprawy okolicznych pól. Po wojnie pacyfikacja Michniowa stała się symbolem niemieckich zbrodni popełnionych na wsi polskiej.Z pacyfikacją wsi Michniów związany jest Wykus. Była to baza partyzantów, którym pomagali właśnie mieszkańcy Michniowa, i był to kolejny punkt naszej wycieczki. 15 września 1957 r. w miejscu dawnego obozu na Wykusie odsłonięto kapliczkę z obrazem Matki Boskiej Bolesnej, upamiętniającą poległych w walce o Ojczyznę. Na jej ścianach umieszczono 123 pseudonimy poległych podczas wojny żołnierzy. Kapliczka otoczona jest murem, na którym obecnie umieszczone są tabliczki z nazwiskami zmarłych żołnierzy zgrupowań „Ponurego” i „Nurta”. Przejeżdżając przez Wąchock w kierunku Wykusu zatrzymaliśmy się na rynku, aby zapalić znicz przy pomniku Jana Piwnika „Ponurego”.
Wycieczka ta była żywą lekcją historii, bardzo emocjonalną i melancholijną. Uczniowie w ciszy i skupieniu słuchali relacji z wydarzeń, które miały miejsce w naszej Małej Ojczyźnie. Szczególnie poruszający był film obejrzany w Mauzoleum w Michniowie, gdzie świadkowie wydarzeń z lipca 1943 roku opowiadali o ich przebiegu. Warto częściej uczestniczyć w takich lekcjach!jery07 dnia listopad 21 2018 19:38:20 · Drukuj
UCZNIOWIE ZPEW W OŚRODKU MYŚLI PATRIOTYCZNEJ I OBYWATELSKIEJ
W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości klasa III Gimnazjum pod kierunkiem wychowawcy klasy pana Jerzego Dobaja oraz pani Doroty Prokop odbyła pouczającą wycieczkę do Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. W ramach pobytu uczniowie odbyli lekcję muzealną której integralną częścią była ekspozycja w swoistej ,,osi czasu” pod nazwą ,,Polska droga do wolności”. Prezentowane eksponaty a zwłaszcza interaktywne elementy wystawy budziły wśród wszystkich uczestników bardzo duże zainteresowanie. Kolejnym punktem naszej wyprawy było przejście do Pałacu Biskupów oraz zwiedzanie ogrodów włoskich. Ogrody w jesiennej scenerii bardzo się wszystkim podobały. W wycieczce brali udział również rodzice uczniów wchodzący w skład klasowej Rady Rodziców –p.Anna Sorbian oraz p.Katarzyna Gibała .Po zwiedzaniu cała wycieczka udała się na smaczny obiad do restauracji a następnie wróciliśmy busem szkolnym do Skarżyska-Kamiennej. Była to kolejna w bieżącym roku szkolnym ,bardzo wartościowa wycieczka szkolna.


jery07 dnia listopad 18 2018 13:10:16 · Drukuj
SPORTOWE SOBOTY W ZPEW
Warto zachęcać dzieci do aktywności fizycznej, i to od najmłodszych lat. Sport jest jednym z kluczowych elementów życia społecznego, ma niesamowity wpływ na rozwój fizyczny, ale również psychiczny dziecka. Dzieci uwielbiają się ruszać. Ich chęć do zdobywania przestrzeni i aktywnej zabawy jest wręcz niepohamowana. Tylko bardzo złe samopoczucie może powstrzymać małego człowieka od nieustannego poruszania się, wspinania, zaglądania, turlania, kopania, kręcenia, skakania. Aby dać naszym najmłodszym podopiecznym możliwość realizowania naturalnych potrzeb, zorganizowaliśmy SPORTOWĄ SOBOTĘ. W zajęciach uczestniczyły nasze przedszkolaki oraz dzieci objęte wczesnym wspomaganiem rozwoju na terenie placówki.
SPORTOWE SOBOTY, które zostały już na stałe wpisane w kalendarz szkolnych imprez to spotkania dzieci oraz rodziców. To oni mają ogromny wpływ na postawę sportową dziecka, dlatego staramy się, aby byli obecni na zajęciach i razem ze swoimi pociechami poszerzali granice ich możliwości. Sobotnie gry i zabawy, w których uczestniczyli wspomagają rozwój fizyczny, poznawczy i społeczny dzieci. Rozwijają sprawność motoryczną oraz koordynację wzrokowo-ruchową. U maluchów w sposób naturalny wzrasta poczucie własnej wartości, uczą się również funkcjonowania w grupie.


jery07 dnia listopad 18 2018 12:39:58 · Drukuj
UCZNIOWIE ZPEW W MUZEUM ZABAWEK
Dnia 8.11.2018 uczniowie klas 5, 6,7, 8, 1 pp oraz 3 zawodowej pod opieką Tomasza Michnowskiego oraz Marty Gawrońskiej przebywali na wycieczce w Kielcach.
Celem było zapoznanie się z niezwykle atrakcyjną ekspozycją Muzeum Zabawek. Zobaczyliśmy zabawki historyczne, zabawki etnograficzne, artystyczne oraz współczesne. Mielismy okazję wysłuchać niezwykle ciekawą prelekcję pani przewodniczki, która wprowadziła nas w świat ekspozycji. Zadowoleni pojechaliśmy do kieleckiego McDonald's, gdzie spędziliśmy czas uzupełniając energię bogatą ofertą tejże restauracji.
Zadowoleni wróciliśmy śpiewając naszym busem do szkoły.
Była to atrakcyjna i radosna wycieczka zorganizowana przez Tomasza Michnowskiego przy współpracy p. Marty Gawrońskiej, w porozumieniu i we współpracy z mamą Kacpra Zbrożka oraz mamą Bartka Wikło, którzy mimo niepełnosprawności byli pełnoprawnymi uczestnikami naszej wyprawy.


jery07 dnia listopad 18 2018 12:12:32 · Drukuj
PRZEDSZKOLAKI W MUZEUM ZABAWEK I ZABAWY W KIELCACH
Dzisiejszy dzień(13.11.2018) był pełen wrażeń. Dzieci z Kubusiowego Przedszkola wybrały się na wycieczkę do Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały wystawy, wśród których znajdowały się: zabawki ludowe, domki dla lalek, modele samolotów, statków, kolejek elektrycznych oraz wiele innych zabawek. W trakcie warsztatów poznały historię sympatycznych pluszaków, oglądając pokaz multimedialny. Następnie zabrały się do pracy. Kolorowały i wycinały sylwety misiów. Dzieci odwiedziły też manufakturę słodyczy Magia Karmelu. Odbyły się tam specjalnie dla nich warsztaty karmelowe, w trakcie których zobaczyły niezmieniony od wieków ręczny sposób tworzenia wyrobów z karmelu – kolorowych cukierków i lizaków. Oczywiście nie obeszło się bez degustacji jeszcze ciepłych karmelków.
Na zakończenie każde dziecko wykonało własnego lizaka i otrzymało pamiątkowy dyplom „Małego Karmelarza”.

jery07 dnia listopad 18 2018 11:54:33 · Drukuj
UROCZYSTE OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W ZPEW
Dnia 9 listopada 2018 roku w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej obchodziliśmy 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁÓŚCI. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie placówki pod kierunkiem nauczycieli: p. Anny Pietras, p. Doroty Prokop, p. Kingi Woźniak, p. Marii Maknii i p. Rafała Szymańskiego przygotowali montaż poetycko-muzyczny pt. „Zmartwychwstałaś, Polsko Odrodzona!”, prezentację multimedialną i okolicznościową wystawę. Była to piękna i podniosła uroczystość przeplatana wierszami oraz pieśniami patriotycznymi, która przybliżała społeczności szklonej rys historyczny drogi Polaków do wolności. Słowa WOLNOŚĆ, BÓG, HONOR, OJCZYZNA wywołały wiele emocji i nabrały nowego współczesnego znaczenia.
jery07 dnia listopad 18 2018 11:27:13 · Drukuj
HARCERSKIE WARSZTATY NIEPODLEGŁOŚCIOWE W ZPEW
Święto Niepodległości, zwłaszcza w setną rocznicę odzyskania wolności, to okazja do zadumy i refleksji dla każdego Polaka. W Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych tak ważne wydarzenie z historii kraju było celebrowane w czwartek 8 listopada.
Harcerze drużyn harcerskich NS, działających przy ZPEW, postanowili przybliżyć wydarzenia powiązane z długą i niezwykle bolesną drogą Polaków ku niepodległości swoim kolegom ze szkolnych ław. Spotkanie miało formę warsztatów, a hasło przewodnie „Ku Niepodległej” określało charakter spotkania.
Przygotowana prezentacja multimedialna przypomniała zgromadzonym o 123 latach zaborów, o poszczególnych zrywach narodowowyzwoleńczych, o porażkach, ale i sukcesie po zakończeniu I wojny światowej –niepodległości, która była nagrodą za cierpienia pokoleń Polaków.
Podczas warsztatów uczniowie pod czujnym okiem harcerzy wykonywali symbole narodowe: flagę i godło. Kilkuosobowe zespoły przy pomocy stempli malowały flagę, a godło usypywały z kolorowego ryżu. Spotkanie było również okazją do wykazania się znajomością słów hymnu. Ku zadowoleniu drużynowych i nauczycieli większość uczestników warsztatów nie miała problemu z prawidłowym ułożeniem poszczególnych wersów „Mazurka Dąbrowskiego”.
Harcerski charakter warsztatów podkreślały zaproponowane gry, pląsy, musztra i piosenki. Młodzi Polacy połączyli dobrą zabawę z edukacją i wychowaniem patriotycznym.


jery07 dnia listopad 18 2018 10:43:20 · Drukuj
UCZNIOWIE ZPEW PORZĄDKUJĄ MIEJSCA PAMIĘCI
26 października 2018 członkowie Samorządu Uczniowskiego pod opieką nauczycieli: Iwony Kutery oraz Ludomira Wątora zorganizowali akcję sprzątania zaniedbanych grobów na cmentarzu parafialnym w Skarżysku Zachodnim. Uczniowie z dużym zaangażowaniem podjęli się zadania wyszukiwania i porządkowania opuszczonych nagrobków. Następnie młodzież odwiedziła groby żołnierzy AK oraz poznała krótką historię tego miejsca. Z pewnością wrócimy tu za rok.

jery07 dnia październik 27 2018 12:35:16 · Drukuj
Strona 4 z 50 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
REKRUTACJA
/
RODO
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

PROJEKT 2018
Projekt.
Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012