STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
SPOTKANIW WIGILIJNE W BURSIE SZKOLNEJ I GRUPACH WYCHOWAWCZYCH
Wychowankowie Grup Wychowawczych i Bursy szkolnej wprowadzili nas w przedświąteczny nastrój Bożego Narodzenia, prezentując montaż słowno-muzyczny pt. "Jest taki dzień... ". Nie zabrakło najpiękniejszych polskich kolęd zaśpiewanych przy akompaniamencie akordeonu, przypomniane zostały również stare zwyczaje wigilijne. Były świąteczne życzenia, łamanie opłatkiem... Całość zwieńczyła kolacja wigilijna przy blasku świec, stół pełen świątecznych przysmaków i łakoci.
jery07 dnia grudzień 22 2018 21:08:28 · Drukuj
PIERNIKOWE NIESPODZIANKI-ŚWIĄTECZNE TRADYCJE DZIECI Z ZPEW
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas szczególnie ważny dla dzieci, które atmosferę rodzinnych świąt oraz związane z nimi tradycje zapamiętują na całe życie a w przyszłości same je kultywują. 13 grudnia w klasach 1,2 i 3 SP odbyły się warsztaty kulinarne których celem było zapoznanie dzieci ze świąteczną tradycją pieczenia pierników. Pod nadzorem pań wychowawczyń Barbary Bernatek, Beaty Gajewskiej i Moniki Kani, uczniowie poznawali sposób przygotowania wypieku oraz jego dekoracji.Kolorowe pierniczki wykonane samodzielnie przyniosły dzieciom wiele radości i satysfakcji . W zajęciach uczestniczyli zaproszeni goście.


jery07 dnia grudzień 15 2018 15:46:38 · Drukuj
ENGLISH DAY W ZPEW
W naszej Szkole w dniu dzisiejszym - 13.12.2018 - odbyła się Akademia będąca zwieńczeniem Tygodnia 'ENGLISH DAY' poświęconego jezykowi angielskiemu i przybliżeniu szeroko rozumianej kultury krajów anglojęzycznych.
Organizatorem tygodnia 'ENGLISH DAY' był nauczyciel języka angielskiego ZPEW Tomasz Michnowski we współpracy z p. Agnieszką Sikorską, Rafałem Szymańskim, zaproszonym wolontariatem II LO pod opieką Anny Witkowskiej oraz wychowawców klas p. Izą Sieczką i M.Grzelec.

W ramach tygodnia 'ENGLISH DAY' od 10.12.2018 do 14.12.2018 odbyły się:
- konkurs prac plastycznych o tematyce brytyjskiej połączony z wystawą

- konkurs języka angielskiego we współpracy z wolontariatem II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewcza w Skarżysku-Kamiennej

- akademia wraz z prezentacją, poświęcona kulturze brytyjskiej oraz historią i ciekawostką zwiazanym z Londynem i Nowym Jorkiem.

W rolach głównych wystapili: Daria Barnowska, Marysia Góral, Cezary Sledź, Michał Fraszczyk.
Akademia w sposób humorystyczny i zabawny przybliżyła obyczaje brytyjskie, a prezentacje klas 6sn Londyn klasy 7ss i 8sn zachęciły
do odwiedzin tych miast. Impreza jak i cały tydzień 'ENGLISH DAY' cieszyły sie zainteresowaniem i aktywnym uczestnictwem naszych uczniów. Wręczono również nagrody uczestnikom konkursu plastycznego.
Wyniki konkursu językowego podamy w terminie późniejszym.
Opracował nauczyciel języka angielskiego ZPEW Tomasz Michnowskijery07 dnia grudzień 15 2018 15:22:07 · Drukuj
UCZNIOWIE BRANŻOWEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ ZPEW REALIZUJĄ ZAMÓWIENIE CATERINGOWE
Uczniowie Branżowej Szkoły 1 Stopnia w Zespole Placówek Edukacyjno Wychowawczych w Skarżysku Kamienna, z chęcią przyjęli zaproszenie do wykonania cateringu na wigilię pracowników PGE zaproponowana przez Panią dyrektor PGE obrót Barbarę Czerwińska. Uczniowie BSZ w zawodzie kucharz, po ustaleniu menu, wyszukaniu przepisów kulinarnych kultywujacych tradycje potraw wigilijnych, ruszyli do wykonania zadania. Nie tylko starali się smacznie ugotować, upiec ciasta ale także garnirowali i eksponowali na pięknie własnoręcznie ubrany stole wigilijnym. Serdecznie dziękujemy pani dyrektor PGE obrót Barbarze Czerwińskiej za zaproszenie do wykonania cateringu na wigilię pracowników. Uczniowie BSZ mogli się wykazać umiejętnościami przygotowania potraw świątecznych, a przede wszystkim uwierzyli w swoje możliwości i umiejętności gastronomiczne na forum społeczeństwa.jery07 dnia grudzień 14 2018 21:23:35 · Drukuj
MIKOŁAJ W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH ORAZ BURSIE SZKOLNEJ ZPEW
Mikołaj, mikołajki,mikołajkowe prezenty to okazja na którą czekaliśmy z niecierpliwością. Dnia 11 grudnia do Grup Wychowawczych i Bursy Szkolnej zawitał Mikołaj, ktory jak obyczaj każe, obdarował wychowanków prezentami. Wszyscy wychowankowie w podziękowaniu za odwiedziny i podarunki, przygotowali dla Świętego Mikołaja różne występy. Mikołajkowe spotkanie dostarczyło wszystkim mnóstwo radości i uśmiechu na twarzy. Szczególne podziękowania kierujemy dla ludzi dobrego serca i instytucji dzięki którym mogli sprawiać iż to spotkanie mialo tak miły i wyjątkowy charakter. Dzięki Wam udało nam sie zakupić 60 paczek dla naszych podopiecznych.
Z całego serca dziękujemy.
jery07 dnia grudzień 14 2018 20:51:42 · Drukuj
KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W PGE.
W dniu 10 grudnia 2018r, przez uprzejmości pana Wojciecha Nity Dyrektora PGE Dystrybucja S.A., mogliśmy zorganizować kiermasz bożonarodzeniowy. Podczas wydarzenia można było nabyć oraz podziwiać świąteczne ozdoby – wszystkie wykonane własnoręcznie przez wychowanków i nauczycieli.Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Dochód zostanie przekazany na Towarzystwo Przyjaciół Dzieci działające przy ZPEW w Skarżysku-Kaminnej.

jery07 dnia grudzień 14 2018 20:03:12 · Drukuj
FINAŁ SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO -ANIOŁY SĄ WŚRÓD NAS.
W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt ''Anioły i gwiazdy świąteczne '' Uczniowie z różnych klas wykonali różnorodne anioły,aniołeczki z róznych materiałów plastycznych i różnymi technikami,prezentując swoją kreatywność.Z dużym zaangażowaniem i włożonym sercem wyczarowywali swoje prace,którymi ozdabiali klasy oraz wzajemnie obdarowywali się swoimi aniołkami.Wszystkie przygotowane prace zostały wyróżnione i nagrodzone przez p.Dyrektora Marcina Kruka oraz p.wicedyrektor Ewę Binkowską oraz organizatorów konkursu.Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy Wesołych Świąt ! Organizatorami konkursu byli p.Agnieszka Gębska,p.Barbara Bernatek,p.Anna Pietras i p. Monika Szkurłat-Michnowska.jery07 dnia grudzień 14 2018 19:30:50 · Drukuj
STREFA RODZICA W ZPEW
W dniu 06.12.2018r. w ZPEW odbyło się inauguracyjne spotkanie rodziców w ramach reedycji Projektu Integracji Rodziców” Strefa Rodzica”. Projekt ma na celu wsparcie mam, które pozostają w domu ze względu na ciężką chorobę dzieci. Mikołaj równa się prezent i taki został przygotowany dla rodziców – „Kraina miękkości, przytulności i bezpieczeństwa” . Mikołaj – ( niezawodna p. Monika Stelmasiuk) przyprowadził ze sobą Elfa w postaci P. Basi Żuczek – Volonakis i jej piękne alpaki zaczarowane w renifery, a także gościa specjalnego P. Marylę Kamińską mistrzynię szydełka. Nasze spotkanie rozpoczęła zabawa integracyjna „Pająk”, która jak się przekonaliśmy miała ogromne terapeutyczne znaczenie dla mam, bowiem uświadomiła im, że nie ma problemów nie do rozwiązania. Następnie Elf przedstawił swoje renifery Pako i Hugo. Wszyscy mogliśmy poznać terapeutyczne możliwości alpak. Po karmieniu marchewką nastąpił najcudowniejszy etap – wkroczenie w krainę miękkości i przytulności. Oczywiście znalazło się przysłowiowe 5 minut dla fotoreporterów ( galeria zaprasza). Kolejny punkt programu to wkroczenie w krainę szydełka w którą wprowadziła p. Marylka Kamińska prezentując przepiękne lalki i zwierzaki wykonane techniką amigurumi czyli w tłumaczeniu na polski szydełko, wełna i wypełnienie. Pani Marylka przekazała na kiermasz na ręce P. Dyrektora Marcina Kruka prezent w postaci ogromnego worka cudownych zabawek własnoręcznie wykonanych. Przy kawie i pysznych ciastach wyszło na jaw iż p. dyrektor jest albo raczej był miłośnikiem szydełka i sam własnoręcznie popełnił kilka robótek i nawet zademonstrował nam swoje możliwości. Całe spotkanie w Strefie Rodzica wprawiło wszystkich uczestników w doskonały humor. Organizatorki żegnając się z gośćmi zaprosiły na kolejne spotkanie już po feriach. Oczywiście będzie moc atrakcji ale…..o tym cicho sza….Organizatorzy – Maria Wroniewska, Katarzyna Jaworska, Anna Kwiatkowska.

jery07 dnia grudzień 14 2018 18:58:34 · Drukuj
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI CARITAS POLSKA ,,TAK POMAGAM".
W dniu 07.12.18 wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas „Jesteśmy razem” działającego w naszej szkole po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Caritas Polska. Nasi uczniowie pod opieką : p. M. Gawrońskiej, p. J. Skorupy i p. T. Michnowskiego zbierali artykuły spożywcze w trzech sklepach sieci „Biedronka” w Skarżysku – Kamiennej. Dzięki tej zbiórce najbardziej potrzebujące rodziny uczniów naszej szkoły zostaną obdarzone świątecznymi paczkami spożywczymi. Cieszymy się, że nasi wolontariusze włączyli się w tę pomoc.


jery07 dnia grudzień 14 2018 18:47:11 · Drukuj
MIKOŁAJKI UCZNIÓW SZKOŁY ZAWODOWEJ
Integracyjne wyjście mikołajkowe uczniów z Zasadniczej Szkoły Zawodowej Mikołajki to święto, które obecnie celebruje się przede wszystkim w szkołach. Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole. 6 grudnia uczniowie z Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych wybrali się do jednej ze skarżyskich restauracji, by w pełni uczcić to ważne dla nich święto. Celem wyjścia była przede wszystkim integracja grupy oraz przypomnienie zasad kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Młodzież jednogłośnie stwierdziła, że był to czas, w którym mogli poczuć się wyjątkowo i spędzić miło chwile w gronie najbliższych rówieśników. Mikołajkowe wyjście zaliczają do udanych i już z niecierpliwością czekają na następne …..jery07 dnia grudzień 14 2018 18:31:15 · Drukuj
MIKOŁAJKOWE PRACE PLASTYCZNE UCZNIÓW ZPEW
Uczniowie klasy 3gu ,klasy 6spu oraz 2pp na swoich zajęciach przygotowywali ciekawe prace, skrzaty ,mikołaje ,anioły w oczekiwaniu na Mikołaja. Kolorowe prace były nie tylko dekoracją ich klas ,korytarzy szkolnych ale też stały się czasem twórczej mikołajkowej zabawy.jery07 dnia grudzień 14 2018 18:19:00 · Drukuj
Strona 4 z 51 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
REKRUTACJA
/
RODO
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

PROJEKT 2018
Projekt.
Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012