ENGLISH DAY W ZPEW
Dodane przez jery07 dnia Grudzień 15 2018 15:22:07
W naszej Szkole w dniu dzisiejszym - 13.12.2018 - odbyła się Akademia będąca zwieńczeniem Tygodnia 'ENGLISH DAY' poświęconego jezykowi angielskiemu i przybliżeniu szeroko rozumianej kultury krajów anglojęzycznych.
Organizatorem tygodnia 'ENGLISH DAY' był nauczyciel języka angielskiego ZPEW Tomasz Michnowski we współpracy z p. Agnieszką Sikorską, Rafałem Szymańskim, zaproszonym wolontariatem II LO pod opieką Anny Witkowskiej oraz wychowawców klas p. Izą Sieczką i M.Grzelec.

W ramach tygodnia 'ENGLISH DAY' od 10.12.2018 do 14.12.2018 odbyły się:
- konkurs prac plastycznych o tematyce brytyjskiej połączony z wystawą

- konkurs języka angielskiego we współpracy z wolontariatem II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewcza w Skarżysku-Kamiennej

- akademia wraz z prezentacją, poświęcona kulturze brytyjskiej oraz historią i ciekawostką zwiazanym z Londynem i Nowym Jorkiem.

W rolach głównych wystapili: Daria Barnowska, Marysia Góral, Cezary Sledź, Michał Fraszczyk.
Akademia w sposób humorystyczny i zabawny przybliżyła obyczaje brytyjskie, a prezentacje klas 6sn Londyn klasy 7ss i 8sn zachęciły
do odwiedzin tych miast. Impreza jak i cały tydzień 'ENGLISH DAY' cieszyły sie zainteresowaniem i aktywnym uczestnictwem naszych uczniów. Wręczono również nagrody uczestnikom konkursu plastycznego.
Wyniki konkursu językowego podamy w terminie późniejszym.
Opracował nauczyciel języka angielskiego ZPEW Tomasz Michnowski