UCZNIWIE NASZEJ SZKOŁY NA PROJEKCJI FILMU ,,DYWIZJON 303".
Dodane przez jery07 dnia Październik 26 2018 15:59:59
Dnia 18 października ponad trzydziestoosobowa grupa uczniów ZPE- W pod opieką p. Iwony Kutery, p. Anny Pietras oraz p. Ludomira Wątora wybrała się do Multikina w Kielcach na projekcję filmu pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Wyjazd został zrealizowany w związku z Rokiem dla Niepodległej. Było to wydarzenie, które zaciekawiło uczniów historią Polski, pogłębiło ich wiedzę o ważnych wydarzeniach z przeszłości ojczyzny oraz przygotowało do świadomych i radosnych obchodów rocznicy odzyskania niepodległości.
„Dywizjon 303” to opowieść o polskich asach przestworzy, inspirowany bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.
Twórcy filmu wymieszali grafikę komputerową z makietami i scenami kręconymi w kokpicie prawdziwego Hurricane’a. Gdy lotnicy Dywizjonu 303 ruszają do boju, to słychać siłę silnika tej maszyny, a gdy robią zwroty i akrobacje, to widz niemal czuje napór powietrza i drgania kabiny. Ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo.
Była to niezwykła lekcja historii.