UROCZYSTE OTWARCIE BOISKA SZKOLNEGO ORAZ PLACU ZABAW W ZPEW
Dodane przez jery07 dnia Wrzesień 29 2018 22:04:56
W imprezie uczestniczyli przedstawiciele władz województwa, powiatu i miasta oraz kościoła. Wszystkich zaproszonych gości powitał dyrektor ZPEW pan Marcin Kruk.
Kilkanaście lat czekaliśmy na ten moment, aby powstało boisko przy placówce kształcenia specjalnego w Skarżysku. Dziś do dyspozycji mamy boisko wielofunkcyjne z polami do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych jak również nowoczesny i bezpieczny plac zabaw. Jest to niewątpliwie ogromny sukces dla wychowanków ponieważ nie będziemy musieli już korzystać z uprzejmości innych placówek by móc trenować i przygotowywać się do zawodów. Chciałbym zaznaczyć, że wśród naszych wychowanków są olimpijczycy krajowi i międzynarodowi. Osiągamy ogromne sukcesy jeśli chodzi o gry zespołowe zarówno na poziomie wojewódzkim, czy krajowym. Jest to ogromny sukces również nauczycieli ponieważ w końcu będą mogli na nowoczesnym i bezpiecznym obiekcie prowadzić zajęcia sportowe- mówił dyrektor ZPEW
Mam przyjemność wspólnie z przyjaciółmi skupionymi wokół tej placówki, aby formalnie przekazać wam dzisiaj w użytkowanie ten przepiękny obiekt - mówił do wychowanków i nauczycieli ZPEW Starosta Powiatu Skarżyskiego, Jerzy Żmijewski.
Dodał, że w przyszłym roku powstaną kolejne boiska wielofunkcyjne przy powiatowych szkołach w Skarżysku tj. Zespole Szkół Transportowo - Mechatronicznych oraz Zespole Szkół Ekonomicznych.
Po przemówieniach zaproszonych gości przyszedł czas na oficjalnie przecięcie wstęgi. Później na nowym boisku rozegrano towarzyski mecz piłki nożnej między uczniami, a nauczycielami Zespołu Placówek Edukacyjno- Wychowawczych. Obok boiska zbudowano plac zabaw z urządzeniami zabawowymi.