WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA-DZIEŃ AKTYWNOŚCI MOTORYCZNEJ
Dodane przez jery07 dnia Czerwiec 17 2018 13:28:05
14.06.2018 r. odbyło się kolejne cykliczne spotkanie realizowane w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Tym razem był to Dzień Aktywności Motorycznej, rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość uczestniczenia w różnych, dostosowanych do ich potrzeb spotkaniach.
Najmłodsi mogli sprawdzić swoje umiejętności w trakcie zajęć sportowych, które wraz z terapeutkami poprowadził p. Arkadiusz Snopek, trener Szkółki Piłkarskiej „eSKa”. Dzieciaki miały szanse sprawdzić swoje umiejętności ruchowe w konkurencjach piłkarskich. W czasie zajęć rozwijaliśmy zainteresowania sportowe maluchów poprzez gry i zabawy ruchowe, które odgrywają bardzo ważną rolę bodźca fizycznego.
Dla rodziców przygotowaliśmy spotkanie z p. Brunonem Sokołowskim z Akademii Holistycznej, który rozmawiał z nimi o aktywności fizycznej i zdrowym stylu życia.
Aktywność fizyczna jest jedną z podstawowych potrzeb biologicznych człowieka w każdym okresie życia. Szczególnie ważna jest w dzieciństwie i młodości, gdyż jest jednym z kluczowych czynników warunkujących prawidłowy rozwój i zdrowie.
We wczesnym dzieciństwie, przy naturalnej spontanicznej aktywności i ruchliwości dziecka, wystarczy dzieciom stworzyć warunki do naturalnej ekspresji ruchowej – przestrzeń, czas, zainteresowanie, zabawki i sprzęt do zajęć ruchowych. Tylko w ten sposób ruch może być radosnym i efektywnym procesem, wspierającym prawidłowy rozwój maluchów.