DZIECI Z ZPEW W TEATRZE
Dodane przez jery07 dnia Czerwiec 10 2017 11:59:43
Dnia 07 czerwca grupa dzieci z Kubusiowego Przedszkola wybrała się do Teatru Lalki i Aktora „Kubu¶” w Kielcach na przedstawienie teatralne p.t.„O wilku i czerwonym kapturku”, autorstwa Marty Gu¶niowskiej. To m±dra, zabawna i pełna ciepła bajka. Cieszy i dorosłego i najmłodszego. Autorka lubi przetwarzać powszechnie znane, ba¶niowe w±tki. Tak jest i tym razem, w bajce
„O Wilku i Czerwonym Kapturku”. Kapturek nie jest grzeczn±, dobrze ułożon± dziewczynk±. Ma humory, wcale nie lubi chodzić do Babci! Wilk to uzależniony od Mamy życiowy nieudacznik, wywołuje w lesie tylko ¶miech. Najważniejsze jednak jest to, że bohaterowie Gu¶niowskiej (i pozytywni, i negatywni), mimo swych wad, w gruncie rzeczy maj± dobre serca i potrafi± cieszyć się życiem. To pogodne, roz¶piewane, żywiołowe i pełne uroku przedstawienie bardzo podobało się dzieciom. Nasze przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały spektakl w teatrze.
Dla niektórych przedszkolaków było to pierwsze spotkanie ze sztuk± i scen±. Spektakl zrobił na dzieciach ogromne wrażenie, a na ich twarzach można było zobaczyć nie tylko u¶miech i rado¶ć, ale także wielkie emocje i zaciekawienie tym jak skończy się bajka. Spontaniczne oklaski dzieci po zakończonej sztuce utwierdziły nas w przekonaniu, że przedstawienie podobało się przedszkolakom. Każdy wyjazd do teatru daje dzieciom wiele rado¶ci i już dzi¶ czekaj± one na kolejny wyjazd !!!