WYCIECZKA DO WĄCHOCKA
Dodane przez jery07 dnia Czerwiec 10 2017 11:45:24
Opactwo Cystersów w Wąchocku, założone w roku 1179, jest wspaniałym pomnikiem kultury, historii i zabytkiem klasy europejskiej. Zabudowania Opactwa są jednym z najpiękniejszych dzieł architektury romańskiej w Polsce.
We wtorek 06.06.2017r., uczniowie ZPEW w Skarżysku-Kam. wybrali się na wycieczkę do Wąchocka. Byli to uczniowie z różnych klas i grup GRW z rodzicami, nauczycielami i wychowawcami. Cała grupa uczestników liczyła 73 osoby.
Na wstępie naszego pobytu w klasztorze zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez Ojca Opata Eugeniusza Augustyna i zaproszeni do nabożeństwa eucharystycznego w przepięknym kościele NMP i św. Floriana.
Drugim punktem programu było zwiedzanie kompleksu klasztornego pod przewodnictwem Ojca Opata. Zwiedziliśmy krużganki, refektarz, kapitularz i wirydarz.
Kolejnym punktem programu było wspólne grillowanie w ogrodach klasztornych. Uczestnicy spotkania poczuli się jak w swoim domowym ogrodzie. Ogród pełen zieleni, rozświetlony czerwcowym słońcem był bardzo dobrym miejscem na relaks, w oczekiwaniu na kiełbaskę z klasztornego grilla.
Grillowanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Wszystkim dopisywał humor i pogoda ducha.
Spotkanie spełniło zamierzone cele i pozostawiło miłe wspomnienia. Organizatorami tego spotkania byli nauczyciele ZPEW: Marek Załęski i Ludomir Wątor.