STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
MONTAŻ SŁOWNO-MUZYCZNY Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA
Uczniowie naszej placówki zaprezentowali montaż słowno-muzyczny z okazji Święta Niepodległości 11 Listopada.Uroczystość została przygotowana pod okiem panów: Adama Wikło i Marcina Kruka.

jery07 dnia listopad 21 2013 18:18:40 · Drukuj
SPORTOWE ZMAGANIA W PŁYWANIU
W piątek 8 listopada nasi zawodnicy, członkowie Klubu Olimpiad Specjalnych Olimp brali udział w Świętokrzyskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych w Busku Zdroju. Naszą placówkę reprezentowało 5 zawodników: Bartłomiej Gałka, Artur Chrzeszczyk, Tomasz Faliński, Jarosław Sobczyk, Karol Łapka wraz ze swoimi trenerkami Małgorzatą Niewęgłowską-Chałą i Marzeną Grzelec. Chłopcy spisali się znakomicie w sumie udało im się zdobyć 10 medali: 6 złotych, 1 srebrny l 3 brązowe.GRATULUJEMY!!!

jery07 dnia listopad 10 2013 17:58:56 · Drukuj
WYCIECZKA DO MUZEUM TECHNIKI I PRZYMYSŁU HUTNICZEGO
W październiku,klasa IIbgu z opiekunem panią Ewą Kowalską i klasa IIIapp z opiekunem panią Agnieszką Gębską wybrały się na wycieczkę do Chlewisk / woj. Mazowieckie/. Celem wyprawy było zwiedzanie Muzeum Techniki i Przemysłu Hutniczego. Dzięki uprzejmości ni niespotykanej gościnności kierownika obiektu pana Zbigniewa Przygodzkiego mogliśmy podziwiać wspaniałe, unikatowe samochody , motocykle i inne pojazdy. Warto podkreślić , że muzeum posiada w swojej kolekcji eksponaty liczące ponad 90 lat, których wartość kolekcjonerska jest bezcenna .Historyczną wymowę miało nasze spotkanie z panem Stanisławem Turkiem , który od 1953 roku oprowadza zwiedzających po drugiej części obiektu, gdzie znajdują się stare piece i maszyny związane z hutnictwem/ eksponaty sięgające XIX wieku/. Wycieczka zakończyła się wspólnym grillem z pracownikami placówki i obietnicą spotkania za rok.

jery07 dnia październik 27 2013 17:16:38 · Drukuj
,,CALINECZKA"-TEATR INTERNETOWY W NASZEJ SZKOLE
20 października uczniowie klas młodszych naszej szkoły mieli wyjątkową okazję uczestnictwa w spektaklu teatralnym ,,Calineczka” który był transmitowany na żywo z teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Spektakl na motywach baśni Hansa Christiana Andersena, to pełna humoru fantazja teatralna o wkraczaniu w świat dorosłych ,poszukiwaniu przyjaźni. Odbiorcą teatralnych wydarzeń są uczniowie różnego typu szkół położonych daleko od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych. Grany na żywo spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez kilkutysięczną uczniowską społeczność w całej Polsce za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.Jedną z większych zalet tego pomysłu jest to, że pokazy są bezpłatne dla uczestniczących szkół. Ważnym aspektem projektu jest wzbogacenie i urozmaicenie szkolnych zajęć, edukacja artystyczna i pobudzanie nawyku korzystania z życia kulturalnego wśród młodych odbiorców. Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają zrealizować te cele szybko i na dużą skalę. Zapraszamy uczniów naszej szkoły na kolejne spektakle ,,na żywo” w teatrze internetowym.


jery07 dnia październik 22 2013 17:11:32 · Drukuj
RAJD JESIENNY
W pogodny sobotni poranek 12 października wybraliśmy się na jesienny rajd pieszy zorganizowany przez skarżyski oddział PTTK. Trasa wędrówki wiodła żółtym szlakiem przez wojenny cmentarz partyzancki z okresu II wojny światowej na Skarbową Górę przez Brzask i Brzeście. Na mogile partyzantów zapaliliśmy znicze. Na trasie rajdu podziwialiśmy barwne jesienne pejzaże, szukaliśmy grzybów i nawiązywaliśmy kontakty z innymi wędrowcami.
Na zakończenie rajdu było obowiązkowe ognisko z pieczeniem kiełbasek. Dostaliśmy dyplom uczestnictwa i piękny puchar. Po świętokrzyskim szlaku wędrowali: Andrzej Kołda, Andrzej Król, Arek Mamcarz, Karol Kaczorowski Joasia Dębska, Małgosia Kucharska, Dominika Parszewska, Artek Skalski i Aneta Latkowska pod opieką Kasi Wnuk i Ewy Krajewskiej.
Już dziś zapraszamy chętnych na grudniowy rajd mikołajkowy !!!


jery07 dnia październik 20 2013 15:57:54 · Drukuj
XXI MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ
W dniu 19.10.2013r uczniowie naszej placówki uczestniczyli w kolejnej imprezie sportowej. Były to XXI MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ, które odbyły się w Kielcach. Nasza ekipa rozgrywała mecze w grupie wiekowej chłopców starszych, rocznik 1996 i starsi. Ze względów organizacyjnych w skład drużyny weszli uczniowie zarówno młodsi jak i starsi. Mecze eliminacyjne odbywały się w dwóch grupach, z których wyłonione były drużyny do finałów. Uczniowie grali w składach pięcioosobowych, dwa razy po siedem minut. Naszą szkolę reprezentowali: ANDRZEJ KRÓL – BRAMKARZ (kapitan drużyny), MICHAŁ SMAL, PIOTR JUREK, MICHAŁ SKŁADANOWSKI, ARKADIUSZ MAMCARZ, PATRYK BOROWIEC, ŁUKASZ BUĆKO.
Po rozegraniu wszystkich meczów, drużyna ZPEW zajęła ostatecznie V miejsce.
ANDRZEJ KRÓL został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.


jery07 dnia październik 20 2013 14:59:48 · Drukuj
,,TRZY DNI PODLASKIEJ PRZYGODY"9-11.10.2013
Tegoroczny trzydniowy wyjazd na wycieczkę szkolną był bardzo udany. Piękna jesienna pogoda korzystnie wpływała na samopoczucie i stan fizyczny uczestników. Po dość długiej podróży autokarem dotarliśmy nad Narew. Główną atrakcją pobytu w Narwiańskim Parku Narodowym był spacer drewnianym pomostem poprowadzonym nad Narwią i jej rozlewiskami. Nie był to jednak zwyczajny spacer. Kładka kryła wiele niespodzianek i pięknych widoków. Część trasy musieliśmy pokonać na pływającej platformie. Tutaj mogli sprawdzić siłę własnych mięśni nasi siłacze, którzy ciągnąc za łańcuch przeciągnęli tratwę na drugi brzeg. Nie lekka to była sprawa, platforma swoje waży a do tego jeszcze należy doliczyć wagę osób znajdujących się na niej . Udało się i szczęśliwie dotarliśmy na drugi brzeg pomostu. Niespodziankom nie było koniec. Wysoki poziom wody w Narwi zalał pomost i uniemożliwił dalszy spacer. Postanowiliśmy podziwiać z tarasu widokowego piękne krajobrazy ciągnące się w nieskończoność, pływające kaczki i łabędzie. Naszym obserwacją towarzyszył szum wody i szelest wszechobecnej trzciny. Gdy słońce chyliło się ku zachodowi udaliśmy się w dalszą drogę. Po godzinie jazdy dotarliśmy do celu naszej wyprawy do Supraśla. Wyczerpani trudami podróży po ciepłym posiłku odpoczywaliśmy w ośrodku „Bukowisko.” WIĘCEJ
jery07 dnia październik 20 2013 14:10:04 · Drukuj
16.10.2013-IX PIELGRZYMKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ OSTROBRAMSKIEJ
Tradycyjnie październik jest miesiącem w którym Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych,od dziewięciu lat organizuje wyjątkową - Pielgrzymkę Osób Niepełnosprawnych z Powiatu Skarżyskiego do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, w Skarżysku-Kamiennej.Podczas tegorocznej już dziewiątej pielgrzymki, mszę świętą sprawował ks. Robert Kowalski – wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.Uświetnieniem uroczystej mszy był koncert organowy w wykonaniu naszych przyjaciół dwóch artystów z Krakowa: Michała Białko oraz Jakuba Woszczalskiego. Muzycy zaprezentowali utwory Jana Sebastiana Bacha, Feliksa Mendelssohna oraz Louisa Vierna. Dla osób niepełnosprawnych, chorych, którym dysfunkcje rozwojowe uniemożliwiają szeroki dostęp do sztuki była to niewątpliwie wspaniałe ,wyjatkowe spotkanie.


jery07 dnia październik 20 2013 13:20:29 · Drukuj
XXI MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W PŁYWANIU „SPRAWNI RAZEM”
W dniu 10.10.2013 roku uczniowie naszej placówki brali udział w kolejnych zawodach sportowych o których wspominaliśmy wcześniej. Były to XXI MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W PŁYWANIU „SPRAWNI RAZEM”, które odbyły się w Strachowicach. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach chłopców i dziewcząt w stylu dowolnym i klasycznym na dwóch dystansach 25 i 50 metrów oraz w sztafecie 4x25. Wszyscy uczestnicy uzyskali wysokie lokaty:
MARTA NOWAKOWSKA – III miejsce 25m stylem dowolnym oraz III miejsce 25m stylem klasycznym
KLAUDIA ADAMSKA – II miejsce 25m stylem dowolnym oraz II miejsce 25m stylem klasycznym
DOMINIK PARSZEWSKI – I miejsce 25 stylem klasycznym i II miejsce 25m dowolnym
oraz nasz czołowy medalista/ tryumfator wielu dyscyplin sportowych/
DOMINIK CZARNOTA – I miejsce 25 stylem dowolnym i I miejsce 50m stylem klasycznym
Sztafeta 4x 25 w skład której weszli: MARTA NOWAKOWSKA, KLAUDIA ADAMSKA, DOMINIK PARSZEWSKI, DOMINIK CZARNOTA wywalczyła II miejsce.
Drużyna z ZPEW za udział we wszystkich konkurencjach zdobyła II miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

jery07 dnia październik 14 2013 19:20:00 · Drukuj
,,Pola Nadziei" w ZPEW
Już po raz drugi uczniowie ZPEW zaangażowali się w akcję, propagującą i wspierającą działalność hospicjów, "Pola Nadziei". 10 października 100 sadzonek żonkili zostało posadzonych na rabacie na terenie szkoły. Szkolne poletko z kwiatami, w stosunku do ubiegłego roku, powiększyło sie o 100%. Wychowankowie placówki troskliwie będą zajmowali się uprawą jesienią i wczesną wiosną, aby jak najwięcej cebulek zakwitło w kwietniu przyszłego roku. Fundusze ze sprzedaży kwiatów wspomogą działalność hospicjów, obejmujących opieką ludzi cierpiących.

jery07 dnia październik 11 2013 21:45:30 · Drukuj
Świetokrzyski Turniej Badmintona O.S.
4 października 2013 r. w Zagnańsku odbył się Świętokrzyski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych. W turnieju rywalizowało ze sobą 60 zawodników. Naszą placówkę reprezentowało 5 dziewcząt: Małgorzata Kucharska, Joanna Dębska, Katarzyna Dębska, Karolina Latkowska oraz Magdalena Łapka. Każda z naszych reprezentantek zdobyła medal. W sumie dziewczęta zdobyły: 2 złote, 2 srebrne i 1 medal brązowy. Gratulujemy !


jery07 dnia październik 08 2013 14:09:40 · Drukuj
Strona 51 z 53 << < 48 49 50 51 52 53 >
REKRUTACJA
/
RODO
/
PROJEKT 2019
Projekt.
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

PROJEKT 2018
Projekt.
Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012