STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Świetokrzyski Turniej Badmintona O.S.
4 października 2013 r. w Zagnańsku odbył się Świętokrzyski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych. W turnieju rywalizowało ze sobą 60 zawodników. Naszą placówkę reprezentowało 5 dziewcząt: Małgorzata Kucharska, Joanna Dębska, Katarzyna Dębska, Karolina Latkowska oraz Magdalena Łapka. Każda z naszych reprezentantek zdobyła medal. W sumie dziewczęta zdobyły: 2 złote, 2 srebrne i 1 medal brązowy. Gratulujemy !


jery07 dnia październik 08 2013 14:09:40 · Drukuj
Lekcja historii w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej
Wychowankowie grup wychowawczych oraz bursy w dniu 02.10.2013 uczestniczyli w lekcji historii, która odbyła się w Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. Z wielkim zainteresowaniem młodzież obejrzała eksponaty kolekcji plenerowej oraz wysłuchała historii pochodzenia poszczególnych eksponatów. Szczególne zainteresowanie wzbudziła wizyta na pokładzie muzealnego samolotu, niektórzy stali się nawet na chwilkę pilotami maszyny.
Ostatnim elementem lekcji stała się wizyta na wielkim piecu hutniczym, obok którego uczestnicy mogli ogrzać się przy ognisku i upiec smaczne kiełbaski. Takie lekcje są bardzo przyjemne i oby ich było więcej.


jery07 dnia październik 03 2013 17:13:03 · Drukuj
Nasi uczniowie w Centrum Nauki ,,Kopernik".
Dnia 24.09.2013 wychowankowie grup Wychowawczych w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych wyjechali na wycieczkę do Warszawy gdzie zwiedzili Centrum Nauki Kopernik.
Na wstępie wychowankowie obejrzeli wahadło z 250 kg kulą pokazującą, jak ziemia obraca się wokół własnej osi, następnie mogli uczestniczyć w fantastycznej przygodzie:
- siedząc na dywanie sprawdzili, jak naprawdę działa latający dywan,
- biegając w kole uruchamiali duże młyńskie koło,
- z uwagą obserwowali ogniowe tornado,
- pokręcając kołem uruchamiali „wrzące piłeczki” i wciąż zmienialiśmy im objętość.
- uruchamiali magnetyczny pociąg.
- wspólnie uruchomili domową elektrownię.
- łapą niewidzialnego robota budowali wieżę z klocków.
- stojąc przed lustrem obserwowali, jak się zmieniają, np. podnosząc jedną nogę: siedzieliśmy w powietrzu jakby na niewidocznym krześle.
W Centrum Nauki Kopernik wychowankowie bawiąc się poznawali otaczający świat i prawa jakie nim rządzą. Wizyta w takim miejscu była wielką przyjemnością i sprawiła wszystkim uczestnikom wielką radość.jery07 dnia październik 01 2013 20:31:22 · Drukuj
WOJEWÓDZKI MITING LEKKOATLETYCZNY – MEMORIAŁ im. URSZULI KOŁDY

Impreza odbyła się w dniu 25.09.2013r w Kielcach. Na sukces naszej drużyny /której ostateczny wynik będzie podany w późniejszym terminie po podliczeniu punktacji indywidualnej przez organizatora imprezy/, pracowali:
Joanna Dębska, Karolina Spadło, Aneta Latkowska, Małgorzata Kucharska, Patryk Borowiec, Michał Smal, Michał Składanowski, Bartłomiej Miernik i Andrzej Król. O wysokie lokaty walczyli w konkurencjach biegowych oraz technicznych takich jak skok w dal i rzut piłeczką palantową. Zawodnicy byli podzieleni na kategorie wiekowe oraz na grupę dziewcząt i chłopców. W wielu konkurencjach zajęli wysokie lokaty.
Łącznie nasi uczniowie zdobyli podczas zawodów indywidualnie 13 medali. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.A niebawem, już w październiku spotkamy się „ w wodzie” na Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego „ Sprawni Razem”w pływaniu.

jery07 dnia wrzesień 30 2013 08:46:56 · Drukuj
Odkrywamy Czystą Polskę -w ZPEW
„Odkrywamy Czystą Polskę” - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna, jubileuszowa akcja „Sprzątanie świata - Polska”. Zadania towarzyszące tegorocznej akcji, to propagowanie selektywnej zbiórki i unikania tworzenia odpadów – czyli „nieśmiecenie”, „odkrywanie” lasów jako miejsc do spędzania wolnego czasu na łonie natury.20 września od godziny 10.00 uczniowie wszystkich klas wzięli udział w tej akcji sprzątając i porządkując teren wokół szkoły oraz fragment terenów leśnych.Jak wspominają opiekunowie akcji w naszej placówce Panie: Iwona Kutera oraz Izabela Sieczka nasi uczniowie od lat chętnie uczestniczą w tej pożytecznej akcji.


jery07 dnia wrzesień 21 2013 15:10:56 · Drukuj
WOJEWÓDZKIE BIEGI PRZEŁAJOWE TOKARNIA - SKANSEN

Minęło kilka dni, a nasi uczniowie znów uczestniczyli w zawodach sportowych. Były to Wojewódzkie Biegi Przełajowe „Tokarnia - Skansen”. Odbywały się one w poniedziałek 16 września wśród zabytkowych chat, jakie znajdują się w Tokarni. Również na tych zawodach nasi uczniowie wykazali się zwinnością i szybkością osiągając wysokie lokaty. Biegi odbywały się w różnych kategoriach wiekowych oraz sprawnościowych z podziałem na grupy chłopców i dziewcząt. Poniżej przedstawiamy wyniki jakie uzyskali zawodnicy z poszczególnych grup.
I miejsce – Latkowska Aneta
I miejsce - Czarnota Dominik
I miejsce - Szcześniak Grzegorz
I miejsce - Składanowski Michał
II miejsce - Miernik Bartłomiej i Jurek Piotr
III miejsce - Joanna Dębska

W biegach brały jeszcze udział Aleksandra Miernik i Małgorzata Kucharska.
Gratulujemy tak wysokich lokat i mamy nadzieję, że poprzez aktywny udział w zajęciach zachęcą swoich kolegów do udziału w imprezach sportowych.jery07 dnia wrzesień 17 2013 14:07:36 · Drukuj
Spełniane Marzenia

MARZENIA SĄ PO TO BY JE SPEŁNIAĆ
Każdy ma prawo marzyć a marzenia dzieciaków niepełnosprawnych są wyjątkowe, realizacja tych marzeń pozwala im doświadczać rzeczy, które normalnie są poza ich zasięgiem. Konrad bardzo, bardzo chciałby być piłkarzem, niestety nie jest to możliwe….
14 września udało się spełnić kolejne małe marzenie Konrada, w sobotni wieczór uczestniczył w meczu EKSTRAKLASY na kieleckim stadionie wraz ze swoją nauczycielką kibicował drużynie Korony Kielce w meczu z Legią Warszawa.jery07 dnia wrzesień 17 2013 12:29:57 · Drukuj
MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH „SPRAWNI RAZEM” W BARYCZY.
Rozpoczął się nowy rok szkolny, a w raz z nim nowe wyzwania dla naszych sportowców . I tak :w dniu 12.09.2013 roku odbyły Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Biegach Przełajowych w Baryczy k/ Końskich. Naszą Placówkę reprezentowało 12 zawodników. Podczas zawodów podzieleni byli na kategorie wiekowe oraz na drużyny dziewcząt i chłopców. Na sukces drużyny szkolnej, która ostatecznie zajęła III miejsce pracowali uczniowie: Joanna Dębska, Małgorzata Kucharska, Dominika Parszewska, Aneta Latkowska, Karolina Spadło, Magdalena Łapka, Bartłomiej Miernik, Jakub Brylewicz, Tomasz Faliński, Damian Rokita, Andrzej Król, Karol Łapka.
Oczywiście oprócz sukcesu drużynowego, były wysokie lokaty indywidualne uzyskane przez naszych uczniów.
W kategorii chłopców młodszych II miejsce zajął Bartłomiej Miernik, a w kategorii chłopców starszych również II miejsce uzyskał Andrzej Król. Wśród dziewcząt najlepiej uplasowała się Aneta Latkowska zajmując IV miejsce w kategorii dziewcząt starszych.
Są to pierwsze zawody w których nasi uczniowie brali udział. Niebawem czekają nas następne, min. Biegi przełajowe w Tokarni oraz zawody lekkoatletyczne w Kielcach. Mamy nadzieję, że i tam pokażemy swoją sprawność fizyczną.jery07 dnia wrzesień 15 2013 18:27:35 · Drukuj
Cztery pory roku wokół nas - ekologiczne zajęcia aktywizujące i rozwijające osoby niepełnosprawne
W dniach 2-11 sierpnia 2013 r. grupa 10- ciu harcerzy z naszej 22 Drużyny Nieprzetartego Szlaku uczestniczyła w IV letnim warsztacie projektu „Cztery pory roku wokół nas - ekologiczne zajęcia aktywizujące i rozwijające osoby niepełnosprawne” organizowanym przez Wydział Nieprzetartego Szlaku Głównej Kwatery Związku Harcerstwa Polskiego w Warszawie . Bardzo bogaty program warsztatów obejmował różnorodne zajęcia : ekologiczne( obserwację natężenia ruchu, obserwację i badanie zanieczyszczenia środowiska aglomeracji miejskiej, badanie poziomu hałasu, spotkanie z ornitologiem, konkursy ekologiczne), zajęcia ruchowe przy muzyce oraz zajęcia plastyczne(wykonywanie identyfikatora, ptaka oraz „Anioła dla przyjaciela”, malowanie poznanych miejsc na płótnie). Korzystając z komunikacji miejskiej(autobus ,tramwaj, metro) odbyliśmy wiele wycieczek do centrum miasta. Podziwialiśmy w ten upalny czas Multimedialny Park Fontann , oglądaliśmy panoramę Warszawy z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki, spacerowaliśmy po Starym Mieście, Parku Łazienkowskim oraz ogrodzie dachowym Biblioteki Uniwersyteckiej. Zwiedziliśmy lotnisko Chopina- największy port lotniczy w Polsce oraz Filtry Lindleya, dzięki czemu poznaliśmy technologię uzdatniania wody. Płynęliśmy statkiem po Wiśle obserwując ptaki zamieszkujące brzegi rzeki. Ogromną atrakcją było dla nas wszystkich interaktywne zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Również warszawskie ZOO na wielu z nas zrobiło duże wrażenie. Mieliśmy również możliwość zwiedzić Stadion Narodowy. Braliśmy udział w ogniskach harcerskich, konkursach, zabawach tanecznych, projekcjach filmów. Zawarliśmy nowe znajomości i przyjaźnie. Czas ten spędziliśmy wzbogacając naszą wiedzę i doświadczenie, bardzo ciekawie i intensywnie.

jery07 dnia sierpień 31 2013 13:35:52 · Drukuj
Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014-informacja

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych odbędzie się 2 września o godzinie 11.00.

jery07 dnia sierpień 27 2013 16:26:22 · Drukuj
,,Cztery pory roku wokół nas" wyjazd wakacyjny Drużyny Nieprzetartego Szlaku
W dniach 19-29 czerwca 15 osobowa Drużyna Nieprzetartego Szlaku działająca w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych brała udział w III letnich warsztatach projektu,,Cztery pory roku wokół nas"-zajęcia ekologiczne aktywizujące i rozwijające osoby niepełnosprawne.Uczniowie wraz z opiekunami spędzili czas w Ośrodku Wypoczynkowym ,,Perkoz" w Waszecie k/Olsztynka.Głównymi atrakcjami dla młodzieży były rejsy łodziami żaglowymi po jeziorze Pluszne,wycieczki autokarowe do Olsztyna,wizyta w Hucie Szkła w Olsztynku podczas której uczniowie mogli zapoznać się z procesem wytwarzania wyrobów szklanych.Wychowankowie naszej szkoły mieli możliwość spędzenia popołudnia na Polach Grunwaldu gdzie zapoznali się z przebiegiem bitwy.Odwiedzili także Skansen Wsi Warmii i Mazur w Olsztynku.Wspaniałe rozpoczęcie wakacji.


jery07 dnia lipiec 02 2013 20:23:25 · Drukuj
Strona 50 z 51 << < 47 48 49 50 51 >
REKRUTACJA
/
RODO
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

PROJEKT 2018
Projekt.
Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012