STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
,,POLA NADZIEI" W ZPEW
3 kwietnia na szkolnym poletku pięknie rozkwitły żonkile, które uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych zasadzili w październiku. Tym samym rozpoczęliśmy szkolną akcję „Pola Nadziei”. To cykliczna akcja wspierająca Towarzystwo Przyjaciół Chorych w Skarżysku -Kamiennej, w której z wielkim zaangażowaniem uczestniczymy od 2012 roku.
W tym roku po raz pierwszy wolontariusze, uczniowie naszej szkoły: Natalka Pogorzelska, Michał Dzwonek, Patryk Borowiec i Radek Śledzikowski wraz z opiekunem p. Marzeną Grzelec przeprowadzili szkolną kwestę, do której zachęcili nauczycieli oraz pracowników szkoły. Wszyscy bardzo chętnie wsparli akcję.
Pola Nadziei to coroczna kampania prowadzona w naszym mieście przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Głównym celem kampanii nie jest tylko zbieranie funduszy na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Chorych, ale przede wszystkim szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie młodzieży szkolnej na potrzeby osób chorych.
Organizatorzy dziękują wszystkim za wsparcie akcji.


jery07 dnia kwiecień 07 2014 14:40:17 · Drukuj
WIOSENNE PORZĄDKI
,,Dbamy o nasze otoczenie"-1 kwietnia, pod tym hasłem uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w akcji sprzątania terenu wokół szkoły.Wiosenna aura sprzyjała pracom porządkowym.

jery07 dnia kwiecień 03 2014 18:58:46 · Drukuj
BLUE DAY-ŚWIATOWY DZIEŃ WIEDZY NA TEMAT AUTYZMU
Blue Day-Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu w Skarżysku- Kamiennej. 2 kwietnia o godzinie 10 spod placu przy Miejskim Centrum Kultury ruszył marsz wzdłuż ulic miasta do SOSW nr 2. W marszu udział wzięli uczniowie oraz nauczyciele z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych.Organizatorami akcji w naszym mieście byli: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 ul. Spacerowa 31 Skarżysko- Kamienna, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Umysłowo i ich Rodzinom „PRAXIS”, PGE Dystrybucja SA Oddział Skarżysko-Kamienna przy wsparciu Powiatu skarżyskiego.


jery07 dnia kwiecień 03 2014 18:41:25 · Drukuj
XXI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
I znów nasi uczniowie brali udział w zawodach sportowych. Tym razem była to impreza o randze ogólnopolskiej. W dniach 28 – 30.03.2014r. trójka sportowców z Zespołu Placówek Edukacyjno Wychowawczych w Skarżysku Kamiennej rywalizowała w XXI Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego ŚSKF „ Sprawni Razem” w Kazimierzy Wielkiej. Byli to finaliści Mistrzostw Wojewódzkich, które odbyły się 05.03.2014r również w Kazimierzy Wielkiej: Aneta Latkowska, Klaudia Adamska, Dominik Czarnota. To oni wywalczyli czołowe lokaty i zostali wytypowani do reprezentowania woj. Świętokrzyskiego w tak ważnej imprezie sportowej.
Na zawodach naszym sportowcom przyszło się zmierzyć z najlepszymi z różnych regionów kraju i po wielu rozegranych meczach dojść do serii finałowej. Ostatecznie po rozegraniu wszystkich meczów Aneta Latkowska zajęła IV,a Dominik Czarnota zajął VI miejsce. Klaudia Adamska uplasowała się w pierwszej dziesiątce. Dominikowi nie udało się obronić ubiegłorocznego mistrzostwa, natomiast Aneta poprawiła swój wynik o 3 miejsca.
Teraz pozostają nam wspomnienia po zawodach i dalsza systematyczna praca nad utrzymaniem i stałym doskonaleniem formy, aż do kolejnych zawodów.
Zapraszamy do Galerii na obszerną fotorelację z zawodów.


jery07 dnia kwiecień 01 2014 15:26:52 · Drukuj
I MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ 6 OSOBOWEJ
W dniu 27.03.2014r. na kompleksie boisk powiatowych przy Zespole Szkół Technicznych w Skarżysku Kamiennej odbyły się I Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego „ Sprawni Razem” w Piłce Nożnej 6 osobowej „ Orlik”. Organizatorem zawodów był Zespół Placówek Edukacyjno Wychowawczych w Skarżysku Kamiennej przy współpracy Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Sprawni Razem” w Kielcach.
Celem działalności ŚSKF „Sprawni Razem”, jest promocja i szeroka popularyzacja sportu, jako ważnego elementu aktywnego wypoczynku, wśród dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Specjalne Ośrodki Szkolno - Wychowawcze z woj. świętokrzyskiego są organizatorami różnego rodzaju turniejów i zawodów sportowych dla dzieci i młodzież z dysfunkcjami rozwojowymi.
Turniej otworzyła Dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno Wychowawczych w Skarżysku Kamiennej Pani Dorota Nowak – Małek. Przywitała przybyłych gości: Wicestarostę Powiatu Skarżyskiego Pana Waldemara Mazura, Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Pana Jerzego Krawczyka, przedstawicieli Stowarzyszenia „Sprawni Razem” oraz reprezentantów poszczególnych zespołów wraz z opiekunami.
W Zawodach uczestniczyły drużyny z : SOSW w Baryczy, SOSW w Ostrowcu Świętokrzyskim, SOSW w Starachowicach, SOSW w Jałowęsach, ZSZ nr 8 w Kielcach oraz gospodarze ZPEW w Skarżysku - Kamiennej. Mecze prowadził sędzia piłkarski Arkadiusz Snopek.
Po rozegraniu meczy grupowych odbyły się mecze o miejsca V, III i I.
Ostateczne wyniki Mistrzostw:
I miejsce – ZPEW Skarżysko - Kamienna
II miejsce ZSZ nr 8 Kielce
III miejsce – SOSW Ostrowiec Świętokrzyski
IV miejsce – SOSW Barycz
V miejsce – SOSW Jałowęsy
VI miejsce – SOSW Starachowice

Zawody zakończyły się na terenie Zespołu Placówek Edukacyjno - Wychowawczych przy ul. Szkolnej 15 gdzie odbyła się dekoracja drużyn i wręczenie pucharów. Dokonali jej Wicestarosta Pan Waldemar Mazur wraz z Dyrektorem ZPEW Panią Dorotą Nowak – Małek. Uczestnicy otrzymali dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe.

Skład drużyny ZPEW Skarżysko Kamienna
Bramkarze: Andrzej Król, Grzegorz Durlik
Zawodnicy: Michał Smal, Dominik Czarnota, Piotr Jurek, Dawid Szcześniak, Daniel Zugaj, Bęben Piotr, Kwiek Mariusz


jery07 dnia marzec 28 2014 20:27:19 · Drukuj
HARCERSKI ZEW Z NADWARCIAŃSKIEGO GRODU
Jeszcze wiosna do nas nie powróciła, a my już otrzymaliśmy wezwanie ze stanicy harcerskiej w Załęczu Wielkim.20 marca, we czwartek, zapakowaliśmy się do naszego szkolnego busa i wyruszyliśmy po kolejną przygodę. Załęcze nas oczarowało. Przestrzeń, las, rzeka Warta, spokój, cisza, daleko do głośnej cywilizacji. Do tego jeszcze fajne kwatery i dobre wyżywienie. I wydawało nam się, że do szczęścia nic już nie brakuje, a jednak komendantka Dorota zadbała, abyśmy w pełni zakosztowali uroków pobytu w Załęczu.
Wzięliśmy udział w zajęciach plastycznych, podczas których z ogromnym niedowierzaniem
i radością odkrywaliśmy w sobie talenty malarskie, odwagę wyrażania siebie i swoich nastrojów. W pełni dowartościowani następnego dnia przed południem pokonaliśmy 6 kilometrową ścieżkę dydaktyczną, wykorzystując do tego prom na rzece Warcie i nasze mocne harcerskie nogi. Zobaczyliśmy stare dęby, chronione rośliny i zwierzęta. Odpoczywaliśmy u Źródełka Objawienia.Po południu byliśmy uczestnikami uroczystego podsumowania projektu „ Cztery pory roku”;.
Wysłuchaliśmy omówienia projektu, podziękowań dla osób, bez których realizacja tego ogromnego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa, a my nie zobaczylibyśmy tylu wspaniałych miejsc. Oglądaliśmy fantastyczne prace uczestników obozów w Załęczu Wielkim, Perkozach i Pucku, mówiące o możliwościach tkwiących w każdym z nas.Wieczór zakończyliśmy tańcami integracyjnymi. W ciągu godziny byliśmy tarzanami, żabkami, robiliśmy ciasto, wędrowaliśmy po krajach Europy, zaglądaliśmy do Mc Donald’sa, KFC, Burger Kinga. Dynamika tańców, energia prowadzącej zakręciła mami do tego stopnia, że z trudem wracały na swoje miejsca ręce, nogi a nawet głowy. Bolał każdy mięsień i każda kosteczka. Ale było warto!!!!
Bawiliśmy się fantastycznie.W sobotę po pysznym śniadanku, serdecznych pożegnaniach
i ostatnich spacerkach wróciliśmy do Skarżyska, gotowi na kolejny zew z Nieprzetartego Szlaku.

22 DH NS „ świętokrzyskie niedźwiedzie” wraz z opiekunkami
jery07 dnia marzec 25 2014 08:40:08 · Drukuj
24 MARCA-KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
24 marca w Zespole Placówek Edukacyjno - Wychowawczych odbył się tegoroczny konkurs języka angielskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej , gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna. Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka angielskiego uczacy w placówce. Konkurs obejmował 2 części wiedza o kulturze krajów anglojęzycznych oraz druga część gramatyka. Pierwsze miejsce w kategorii szkoła podstawowa zajął Michał Fraszczyk drugie Amelia Zawadzka i trzecie Michał Skłodowski.W kategorii gimnazjum pierwsze miejsce Mateusz Dudek drugie Patryk Borowiec, trzecie Kwiek Mariusz.
I ostania kategoria liceum tutaj pierwsze miejsce zajął Piotr Marchewka , dwa drugie równorzędne Tomasz. Karpeta i Piotr Mastalerz. trzecie miejsce Ewelina Kijanka.

jery07 dnia marzec 24 2014 20:03:15 · Drukuj
8 MARCA W ZESPOLE PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Z okazji Dnia Kobiet w Zespole Placówek Edukacyjnych Wychowawczych odbyło się przedstawienie zorganizowane przez uczniów placówki.Na przedstawieniu gościliśmy emerytów , nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Przedstawienie zostało nagrodzone burzą oklasków.

jery07 dnia marzec 20 2014 19:35:14 · Drukuj
XXII MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM ,,SPRAWNI RAZEM".
W dniu 05.03.2014r. uczniowie naszej szkoły brali udział w XXII Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Tenisie Stołowym „Sprawni Razem”. W skład naszej drużyny weszli: KAROLINA LATKOWSKA, KLAUDIA ADAMSKA, PIOTR JUREK, DOMINIK CZARNOTA, MICHAŁ SKŁADANOWSKI. Zawodnicy przez cały czas trwania turnieju mocno walczyli o zajęcie wysokich lokat indywidualnych, które w efekcie końcowym dały dobre miejsce całej drużynie. Rywale na każdym etapie rozgrywek stawiali wysoką poprzeczkę dla naszych reprezentantów, jednak nasi zawodnicy nie poddawali się w walce.
Efektem ciężkiej i systematycznej pracy pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego osiągnęli bardzo dobre wyniki podczas mistrzostw.
ANETA LATKOWSKA – I miejsce
KLAUDIA ADAMSKA – II miejsce
DOMINIK CZARNOTA / ubiegłoroczny mistrz Polski/ – I miejsce
MICHAŁ SKŁADANOWSKI – IV miejsce
DRUŻYNOWO NASZA SZKOŁA UPLASOWAŁA SIĘ NA MIEJSCU II

Teraz czeka nasz intensywny trening przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się również w Kazimierzy Wielkiej w dniach 28 – 30.03 2014r. Nasza szkoła wystawia trójkę zawodników, którzy zajęli czołowe lokaty. DOMINIK CZARNOTA jedzie bronić swojego tytułu mistrzowskiego. Oczywiście, życzymy im odniesienia takich samych sukcesów jak na wczorajszych zawodach.(zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii).

jery07 dnia marzec 06 2014 09:44:38 · Drukuj
ROZPOCZĘCIE FERII ZIMOWYCH NA STOKU NARCIARSKIM
31 stycznia grupa uczniów Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowczych tj:Bućko Łukasz,Czarnota Dominik,Jurek Piotr,Król Andrzej,Latkowska Aneta,Łapka Karol- brali udział w zajęciach rekreacyjno-szkoleniowych na stoku narciarskim Tumlin Sport Ski znajdującym się w miejscowości Tumlin-Podgród na zboczu góry Wykieńskiej (409 m n.p.m.).
Narciarstwo zjazdowe to jeden z najpiękniejszych sportów. Uprawiany w bezpośrednim kontakcie z przyrodą, w scenerii Gór Świętokrzyskich, na świeżym powietrzu, realizowane są m.in.cele rewalidacyjne ,rekreacyjne, poznawcze.W przeddzień wyjazdu uczniowie zastali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa podczas jazdy na nartach zjazdowych,poznali zasady doboru sprzętu i ekwipunku narciarskiego.Już na stoku młodzi adepci narciarstwa ćwiczyli elementy podstawowe - pozycja narciarza, podejścia (podchodzenie schodkowaniem, podchodzenie trawersem), upadanie i podnoszenie się;jazda w skos stoku - zmiana kierunku jazdy przestępowaniem;- pług - pług ślizgowy, pług hamujący, pług do zatrzymania.Po wielu zjazdach dających dużo radości był czas na gorącą herbatę oraz dzielenie się wrażeniami przy płonącym kominku.Opiekunami grupy narciarzy byli p.Jerzy Dobaj oraz p.Mariusz Krzysztoszek.

jery07 dnia styczeń 31 2014 18:08:06 · Drukuj
ZŁOTE MEDALE NASZYCH SPORTOWCÓW
W piątek 17 stycznia odbyła się pierwsza część Świętokrzyskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2014 w narciarstwie biegowym i biegach na rakietach śnieżnych, mimo braku śniegu organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zawody odbyły się zgodnie z planem .
Na zawody przybyli sportowcy z kilkunastu Klubów Olimpiad Specjalnych z terenu województwa świętokrzyskiego. Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych dzielnie reprezentowali: Artur Chrzeszczyk, Tomasz Faliński i Karol Łapka wraz z trenerką Marzeną Grzelec. Nasi zawodnicy rywalizowali ze swoimi kolegami z innych klubów w biegach na rakietach śnieżnych, mimo braku śniegu wykazali się dużym zaangażowanie i dostarczyli nam niezapomnianych emocji. Sportowe zmagania przyniosły wiele medali:
TOMASZ FALINSKI: bieg na rakietach 50 m – I miejsce, bieg na rakietach 100 m – I miejsce
ARTUR CHRZESZCZYK: bieg na rakietach 50 m – IV miejsce, bieg na rakietach 100 m – II miejsce
KAROL ŁAPKA: bieg na rakietach 200 m – II miejsce, bieg na rakietach 400 m – I miejsce
Dziękujemy!


jery07 dnia styczeń 24 2014 20:22:33 · Drukuj
Strona 49 z 53 << < 46 47 48 49 50 51 52 > >>
REKRUTACJA
/
RODO
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

PROJEKT 2018
Projekt.
Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012