STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
XXI MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ
W dniu 19.10.2013r uczniowie naszej placówki uczestniczyli w kolejnej imprezie sportowej. Były to XXI MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ, które odbyły się w Kielcach. Nasza ekipa rozgrywała mecze w grupie wiekowej chłopców starszych, rocznik 1996 i starsi. Ze względów organizacyjnych w skład drużyny weszli uczniowie zarówno młodsi jak i starsi. Mecze eliminacyjne odbywały się w dwóch grupach, z których wyłonione były drużyny do finałów. Uczniowie grali w składach pięcioosobowych, dwa razy po siedem minut. Naszą szkolę reprezentowali: ANDRZEJ KRÓL – BRAMKARZ (kapitan drużyny), MICHAŁ SMAL, PIOTR JUREK, MICHAŁ SKŁADANOWSKI, ARKADIUSZ MAMCARZ, PATRYK BOROWIEC, ŁUKASZ BUĆKO.
Po rozegraniu wszystkich meczów, drużyna ZPEW zajęła ostatecznie V miejsce.
ANDRZEJ KRÓL został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.


jery07 dnia październik 20 2013 14:59:48 · Drukuj
,,TRZY DNI PODLASKIEJ PRZYGODY"9-11.10.2013
Tegoroczny trzydniowy wyjazd na wycieczkę szkolną był bardzo udany. Piękna jesienna pogoda korzystnie wpływała na samopoczucie i stan fizyczny uczestników. Po dość długiej podróży autokarem dotarliśmy nad Narew. Główną atrakcją pobytu w Narwiańskim Parku Narodowym był spacer drewnianym pomostem poprowadzonym nad Narwią i jej rozlewiskami. Nie był to jednak zwyczajny spacer. Kładka kryła wiele niespodzianek i pięknych widoków. Część trasy musieliśmy pokonać na pływającej platformie. Tutaj mogli sprawdzić siłę własnych mięśni nasi siłacze, którzy ciągnąc za łańcuch przeciągnęli tratwę na drugi brzeg. Nie lekka to była sprawa, platforma swoje waży a do tego jeszcze należy doliczyć wagę osób znajdujących się na niej . Udało się i szczęśliwie dotarliśmy na drugi brzeg pomostu. Niespodziankom nie było koniec. Wysoki poziom wody w Narwi zalał pomost i uniemożliwił dalszy spacer. Postanowiliśmy podziwiać z tarasu widokowego piękne krajobrazy ciągnące się w nieskończoność, pływające kaczki i łabędzie. Naszym obserwacją towarzyszył szum wody i szelest wszechobecnej trzciny. Gdy słońce chyliło się ku zachodowi udaliśmy się w dalszą drogę. Po godzinie jazdy dotarliśmy do celu naszej wyprawy do Supraśla. Wyczerpani trudami podróży po ciepłym posiłku odpoczywaliśmy w ośrodku „Bukowisko.” WIĘCEJ
jery07 dnia październik 20 2013 14:10:04 · Drukuj
16.10.2013-IX PIELGRZYMKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ OSTROBRAMSKIEJ
Tradycyjnie październik jest miesiącem w którym Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych,od dziewięciu lat organizuje wyjątkową - Pielgrzymkę Osób Niepełnosprawnych z Powiatu Skarżyskiego do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, w Skarżysku-Kamiennej.Podczas tegorocznej już dziewiątej pielgrzymki, mszę świętą sprawował ks. Robert Kowalski – wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.Uświetnieniem uroczystej mszy był koncert organowy w wykonaniu naszych przyjaciół dwóch artystów z Krakowa: Michała Białko oraz Jakuba Woszczalskiego. Muzycy zaprezentowali utwory Jana Sebastiana Bacha, Feliksa Mendelssohna oraz Louisa Vierna. Dla osób niepełnosprawnych, chorych, którym dysfunkcje rozwojowe uniemożliwiają szeroki dostęp do sztuki była to niewątpliwie wspaniałe ,wyjatkowe spotkanie.


jery07 dnia październik 20 2013 13:20:29 · Drukuj
XXI MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W PŁYWANIU „SPRAWNI RAZEM”
W dniu 10.10.2013 roku uczniowie naszej placówki brali udział w kolejnych zawodach sportowych o których wspominaliśmy wcześniej. Były to XXI MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W PŁYWANIU „SPRAWNI RAZEM”, które odbyły się w Strachowicach. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach chłopców i dziewcząt w stylu dowolnym i klasycznym na dwóch dystansach 25 i 50 metrów oraz w sztafecie 4x25. Wszyscy uczestnicy uzyskali wysokie lokaty:
MARTA NOWAKOWSKA – III miejsce 25m stylem dowolnym oraz III miejsce 25m stylem klasycznym
KLAUDIA ADAMSKA – II miejsce 25m stylem dowolnym oraz II miejsce 25m stylem klasycznym
DOMINIK PARSZEWSKI – I miejsce 25 stylem klasycznym i II miejsce 25m dowolnym
oraz nasz czołowy medalista/ tryumfator wielu dyscyplin sportowych/
DOMINIK CZARNOTA – I miejsce 25 stylem dowolnym i I miejsce 50m stylem klasycznym
Sztafeta 4x 25 w skład której weszli: MARTA NOWAKOWSKA, KLAUDIA ADAMSKA, DOMINIK PARSZEWSKI, DOMINIK CZARNOTA wywalczyła II miejsce.
Drużyna z ZPEW za udział we wszystkich konkurencjach zdobyła II miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

jery07 dnia październik 14 2013 19:20:00 · Drukuj
,,Pola Nadziei" w ZPEW
Już po raz drugi uczniowie ZPEW zaangażowali się w akcję, propagującą i wspierającą działalność hospicjów, "Pola Nadziei". 10 października 100 sadzonek żonkili zostało posadzonych na rabacie na terenie szkoły. Szkolne poletko z kwiatami, w stosunku do ubiegłego roku, powiększyło sie o 100%. Wychowankowie placówki troskliwie będą zajmowali się uprawą jesienią i wczesną wiosną, aby jak najwięcej cebulek zakwitło w kwietniu przyszłego roku. Fundusze ze sprzedaży kwiatów wspomogą działalność hospicjów, obejmujących opieką ludzi cierpiących.

jery07 dnia październik 11 2013 21:45:30 · Drukuj
Świetokrzyski Turniej Badmintona O.S.
4 października 2013 r. w Zagnańsku odbył się Świętokrzyski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych. W turnieju rywalizowało ze sobą 60 zawodników. Naszą placówkę reprezentowało 5 dziewcząt: Małgorzata Kucharska, Joanna Dębska, Katarzyna Dębska, Karolina Latkowska oraz Magdalena Łapka. Każda z naszych reprezentantek zdobyła medal. W sumie dziewczęta zdobyły: 2 złote, 2 srebrne i 1 medal brązowy. Gratulujemy !


jery07 dnia październik 08 2013 14:09:40 · Drukuj
Lekcja historii w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej
Wychowankowie grup wychowawczych oraz bursy w dniu 02.10.2013 uczestniczyli w lekcji historii, która odbyła się w Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. Z wielkim zainteresowaniem młodzież obejrzała eksponaty kolekcji plenerowej oraz wysłuchała historii pochodzenia poszczególnych eksponatów. Szczególne zainteresowanie wzbudziła wizyta na pokładzie muzealnego samolotu, niektórzy stali się nawet na chwilkę pilotami maszyny.
Ostatnim elementem lekcji stała się wizyta na wielkim piecu hutniczym, obok którego uczestnicy mogli ogrzać się przy ognisku i upiec smaczne kiełbaski. Takie lekcje są bardzo przyjemne i oby ich było więcej.


jery07 dnia październik 03 2013 17:13:03 · Drukuj
Nasi uczniowie w Centrum Nauki ,,Kopernik".
Dnia 24.09.2013 wychowankowie grup Wychowawczych w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych wyjechali na wycieczkę do Warszawy gdzie zwiedzili Centrum Nauki Kopernik.
Na wstępie wychowankowie obejrzeli wahadło z 250 kg kulą pokazującą, jak ziemia obraca się wokół własnej osi, następnie mogli uczestniczyć w fantastycznej przygodzie:
- siedząc na dywanie sprawdzili, jak naprawdę działa latający dywan,
- biegając w kole uruchamiali duże młyńskie koło,
- z uwagą obserwowali ogniowe tornado,
- pokręcając kołem uruchamiali „wrzące piłeczki” i wciąż zmienialiśmy im objętość.
- uruchamiali magnetyczny pociąg.
- wspólnie uruchomili domową elektrownię.
- łapą niewidzialnego robota budowali wieżę z klocków.
- stojąc przed lustrem obserwowali, jak się zmieniają, np. podnosząc jedną nogę: siedzieliśmy w powietrzu jakby na niewidocznym krześle.
W Centrum Nauki Kopernik wychowankowie bawiąc się poznawali otaczający świat i prawa jakie nim rządzą. Wizyta w takim miejscu była wielką przyjemnością i sprawiła wszystkim uczestnikom wielką radość.jery07 dnia październik 01 2013 20:31:22 · Drukuj
WOJEWÓDZKI MITING LEKKOATLETYCZNY – MEMORIAŁ im. URSZULI KOŁDY

Impreza odbyła się w dniu 25.09.2013r w Kielcach. Na sukces naszej drużyny /której ostateczny wynik będzie podany w późniejszym terminie po podliczeniu punktacji indywidualnej przez organizatora imprezy/, pracowali:
Joanna Dębska, Karolina Spadło, Aneta Latkowska, Małgorzata Kucharska, Patryk Borowiec, Michał Smal, Michał Składanowski, Bartłomiej Miernik i Andrzej Król. O wysokie lokaty walczyli w konkurencjach biegowych oraz technicznych takich jak skok w dal i rzut piłeczką palantową. Zawodnicy byli podzieleni na kategorie wiekowe oraz na grupę dziewcząt i chłopców. W wielu konkurencjach zajęli wysokie lokaty.
Łącznie nasi uczniowie zdobyli podczas zawodów indywidualnie 13 medali. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.A niebawem, już w październiku spotkamy się „ w wodzie” na Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego „ Sprawni Razem”w pływaniu.

jery07 dnia wrzesień 30 2013 08:46:56 · Drukuj
Odkrywamy Czystą Polskę -w ZPEW
„Odkrywamy Czystą Polskę” - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna, jubileuszowa akcja „Sprzątanie świata - Polska”. Zadania towarzyszące tegorocznej akcji, to propagowanie selektywnej zbiórki i unikania tworzenia odpadów – czyli „nieśmiecenie”, „odkrywanie” lasów jako miejsc do spędzania wolnego czasu na łonie natury.20 września od godziny 10.00 uczniowie wszystkich klas wzięli udział w tej akcji sprzątając i porządkując teren wokół szkoły oraz fragment terenów leśnych.Jak wspominają opiekunowie akcji w naszej placówce Panie: Iwona Kutera oraz Izabela Sieczka nasi uczniowie od lat chętnie uczestniczą w tej pożytecznej akcji.


jery07 dnia wrzesień 21 2013 15:10:56 · Drukuj
WOJEWÓDZKIE BIEGI PRZEŁAJOWE TOKARNIA - SKANSEN

Minęło kilka dni, a nasi uczniowie znów uczestniczyli w zawodach sportowych. Były to Wojewódzkie Biegi Przełajowe „Tokarnia - Skansen”. Odbywały się one w poniedziałek 16 września wśród zabytkowych chat, jakie znajdują się w Tokarni. Również na tych zawodach nasi uczniowie wykazali się zwinnością i szybkością osiągając wysokie lokaty. Biegi odbywały się w różnych kategoriach wiekowych oraz sprawnościowych z podziałem na grupy chłopców i dziewcząt. Poniżej przedstawiamy wyniki jakie uzyskali zawodnicy z poszczególnych grup.
I miejsce – Latkowska Aneta
I miejsce - Czarnota Dominik
I miejsce - Szcześniak Grzegorz
I miejsce - Składanowski Michał
II miejsce - Miernik Bartłomiej i Jurek Piotr
III miejsce - Joanna Dębska

W biegach brały jeszcze udział Aleksandra Miernik i Małgorzata Kucharska.
Gratulujemy tak wysokich lokat i mamy nadzieję, że poprzez aktywny udział w zajęciach zachęcą swoich kolegów do udziału w imprezach sportowych.jery07 dnia wrzesień 17 2013 14:07:36 · Drukuj
Strona 49 z 51 << < 46 47 48 49 50 51 >
REKRUTACJA
/
RODO
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

PROJEKT 2018
Projekt.
Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012