STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Mikołaj w Przedszkolu
Dnia 6.12.2010r. do naszego przedszkola zawitał św. Mikołaj. Od samego rana dzieci nie mogły się doczekać miłego gościa. Gdy tylko pojawił się w drzwiach na wszystkich buźkach pokazał się uśmiech. Mikołaj przygotował dla każdego piękne podarki, które miał ukryte w wielkim worze. Były piosenki, oraz wspólna zabawa z Mikołajem. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie ze św. Mikołajem. Następne odwiedziny dopiero za rok. Już nie możemy się ich doczekać. W spotkaniu z Mikołajem uczestniczyli również rodzice. Na zakończenie nasi kochani goście wspólnie ze swoimi pociechami wykonali mikołaja z papieru. Wszystkim dziękujemy za odwiedziny.

jery07 dnia grudzień 19 2013 19:37:15 · Drukuj
Rower dla Marcelego
W czwartek 28 listopada w Miejskim Centrum Kultury uczeń naszej szkoły MARCELI ZIĘBA wraz z mamą ,babcią i panią Marzeną Grzelec - uczestniczył w przekazaniu specjalnego roweru. Chłopiec dzięki pomocy Fundacji Eko-Textil oraz grupy radnych Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej otrzymał trzykołowy rower. Rower to największe marzenie Marcelego, to droga do samodzielności i niezależności. Teraz chłopiec będzie mógł wraz ze swoimi kolegami wspólnie odkrywać nowe przygody. „Dziękuję, dziękuję to było moje marzenie” –powiedział Marceli odbierając rower. Dziękujemy za bezinteresowną pomoc.

jery07 dnia grudzień 16 2013 21:13:16 · Drukuj
Harcerskie Andrzejki w Zawichoście
W dniu 28 listopada 2013 r. nasi harcerze wzięli udział w Harcerskich Andrzejkach w Zawichoście. 22 drużyna harcerska Nieprzetartego Szlaku, zaprezentowała się w występie, przedstawiającym tańce wielu narodowości. Oczywiście, nie mogło zabraknąć polskich akcentów tj. taniec Polonez. Mimo iż pogoda tego dnia nie dopisywała, w sercach artystów oraz słuchaczy świeciło słońce. Występ był bardzo udany. Organizatorem oraz patronem tej wspaniałej imprezy była Komenda Chorągwi Kieleckiej oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Zawichoście. Opiekunowie grupy byli : Monika Piątek, Anna Klimczak-Ciura i Marcin Plewiński.

jery07 dnia grudzień 12 2013 22:39:46 · Drukuj
KONKURS RECYTATORSKI -,,PIERWSZE BYŁO SŁOWO"
28 listopada 2013r. nasza placówka wzięła udział w przeglądzie artystycznym organizowanym przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Celem przeglądu była popularyzacja w środowisku dzieci i młodzieży specjalnej troski sztuki żywego słowa. Konkurs recytatorski przebiegał pod hasłem „Pierwsze było słowo”, a naszymi reprezentantami byli: Żaneta Siemiączko z wierszem ks. Jana Twardowskiego „O maluchach” oraz Michał Smal z wierszem „Mały pisarz”. Uczniowie jak zwykle stanęli na wysokości zadania i świetnie poradzili sobie z recytacją co oceniła i doceniła Rada Artystyczna powołana przez organizatorów wręczając naszym artystom pamiątkowe dyplomy i wspaniałe upominki!Uczniów do konkursu przygotowała Pani Iza Bodo.

jery07 dnia grudzień 11 2013 17:57:16 0 Komentarzy · 689 Czytań · Drukuj
WYJDŻ Z CIENIA-POKAŻ DOBRO


jery07 dnia grudzień 01 2013 20:54:51 · Drukuj
KURS METODYCZNY W OXFORDZIE
W dniach 27.10.2013 – 09.11.2013 nauczyciel j.angielskiego z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych Ludomir Wątor brał udział w kursie metodycznym z języka angielskiego Primary Methodology & Language w mieście Oxford w Wielkiej Brytanii. Kurs ten był elemantem unijnego programu COMENIUS z obszaru działania Mobilność szkolnej kadry edukacyjnej (IST). W ramach programu zapewnione było finansowanie całego pobytu, łącznie z kursem, zakwaterowaniem i utrzymaniem.
Grupa na kursie liczyła trzy osoby (obywatele Polski i Niemiec). Na kursie oprócz zajęć metodycznych, odbywano również zajęcia Speaking and Listening. Zajęcia były prowadzone przez doświadczonych wykładowców, z dużą wiedzą merytoryczną w zakresie nauczanego przedmiotu.
W ramach kursu była przewidziana wizyta w szkole podstawowej St. Aloysius’ Catholic Primary School. W jej trakcie kursanci mieli możliwość przyjrzeć się jak wygląda praca w angielskiej szkole oraz porównać ją do naszych realiów.
Na zajęcia popołudniowe był zarezerwowany Social Programme, w ramach którego zwiedzano miasto, w którym znajduje się jeden z najsłynniejszych uniwersytetów na świecie. Odwiedzono Christ Church College, który ukończyło trzynastu premierów Wielkiej Brytanii, a także nakręcono film Harry Potter. Oprócz tego powstała tam „Alicja w krainie czarów”, napisana przez jednego z tamtejszych wykładowców pod pseudonimem Lewis Carroll. Bardzo interesująca była wizyta w bibliotece Bodlein Library, Pitt Rivers Museum, Ashmolean Museum oraz wielu innych miejscach.
Wyjazd był bardzo udany zarówno przez uzyskaną tam wiedzę merytoryczną, jak i nawiązane kontakty .

jery07 dnia grudzień 01 2013 13:37:36 · Drukuj
MONTAŻ SŁOWNO-MUZYCZNY Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA
Uczniowie naszej placówki zaprezentowali montaż słowno-muzyczny z okazji Święta Niepodległości 11 Listopada.Uroczystość została przygotowana pod okiem panów: Adama Wikło i Marcina Kruka.

jery07 dnia listopad 21 2013 18:18:40 · Drukuj
SPORTOWE ZMAGANIA W PŁYWANIU
W piątek 8 listopada nasi zawodnicy, członkowie Klubu Olimpiad Specjalnych Olimp brali udział w Świętokrzyskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych w Busku Zdroju. Naszą placówkę reprezentowało 5 zawodników: Bartłomiej Gałka, Artur Chrzeszczyk, Tomasz Faliński, Jarosław Sobczyk, Karol Łapka wraz ze swoimi trenerkami Małgorzatą Niewęgłowską-Chałą i Marzeną Grzelec. Chłopcy spisali się znakomicie w sumie udało im się zdobyć 10 medali: 6 złotych, 1 srebrny l 3 brązowe.GRATULUJEMY!!!

jery07 dnia listopad 10 2013 17:58:56 · Drukuj
WYCIECZKA DO MUZEUM TECHNIKI I PRZYMYSŁU HUTNICZEGO
W październiku,klasa IIbgu z opiekunem panią Ewą Kowalską i klasa IIIapp z opiekunem panią Agnieszką Gębską wybrały się na wycieczkę do Chlewisk / woj. Mazowieckie/. Celem wyprawy było zwiedzanie Muzeum Techniki i Przemysłu Hutniczego. Dzięki uprzejmości ni niespotykanej gościnności kierownika obiektu pana Zbigniewa Przygodzkiego mogliśmy podziwiać wspaniałe, unikatowe samochody , motocykle i inne pojazdy. Warto podkreślić , że muzeum posiada w swojej kolekcji eksponaty liczące ponad 90 lat, których wartość kolekcjonerska jest bezcenna .Historyczną wymowę miało nasze spotkanie z panem Stanisławem Turkiem , który od 1953 roku oprowadza zwiedzających po drugiej części obiektu, gdzie znajdują się stare piece i maszyny związane z hutnictwem/ eksponaty sięgające XIX wieku/. Wycieczka zakończyła się wspólnym grillem z pracownikami placówki i obietnicą spotkania za rok.

jery07 dnia październik 27 2013 17:16:38 · Drukuj
,,CALINECZKA"-TEATR INTERNETOWY W NASZEJ SZKOLE
20 października uczniowie klas młodszych naszej szkoły mieli wyjątkową okazję uczestnictwa w spektaklu teatralnym ,,Calineczka” który był transmitowany na żywo z teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Spektakl na motywach baśni Hansa Christiana Andersena, to pełna humoru fantazja teatralna o wkraczaniu w świat dorosłych ,poszukiwaniu przyjaźni. Odbiorcą teatralnych wydarzeń są uczniowie różnego typu szkół położonych daleko od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych. Grany na żywo spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez kilkutysięczną uczniowską społeczność w całej Polsce za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.Jedną z większych zalet tego pomysłu jest to, że pokazy są bezpłatne dla uczestniczących szkół. Ważnym aspektem projektu jest wzbogacenie i urozmaicenie szkolnych zajęć, edukacja artystyczna i pobudzanie nawyku korzystania z życia kulturalnego wśród młodych odbiorców. Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają zrealizować te cele szybko i na dużą skalę. Zapraszamy uczniów naszej szkoły na kolejne spektakle ,,na żywo” w teatrze internetowym.


jery07 dnia październik 22 2013 17:11:32 · Drukuj
RAJD JESIENNY
W pogodny sobotni poranek 12 października wybraliśmy się na jesienny rajd pieszy zorganizowany przez skarżyski oddział PTTK. Trasa wędrówki wiodła żółtym szlakiem przez wojenny cmentarz partyzancki z okresu II wojny światowej na Skarbową Górę przez Brzask i Brzeście. Na mogile partyzantów zapaliliśmy znicze. Na trasie rajdu podziwialiśmy barwne jesienne pejzaże, szukaliśmy grzybów i nawiązywaliśmy kontakty z innymi wędrowcami.
Na zakończenie rajdu było obowiązkowe ognisko z pieczeniem kiełbasek. Dostaliśmy dyplom uczestnictwa i piękny puchar. Po świętokrzyskim szlaku wędrowali: Andrzej Kołda, Andrzej Król, Arek Mamcarz, Karol Kaczorowski Joasia Dębska, Małgosia Kucharska, Dominika Parszewska, Artek Skalski i Aneta Latkowska pod opieką Kasi Wnuk i Ewy Krajewskiej.
Już dziś zapraszamy chętnych na grudniowy rajd mikołajkowy !!!


jery07 dnia październik 20 2013 15:57:54 · Drukuj
Strona 48 z 51 << < 45 46 47 48 49 50 51 >
REKRUTACJA
/
RODO
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

PROJEKT 2018
Projekt.
Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012