STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
8 MARCA W ZESPOLE PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Z okazji Dnia Kobiet w Zespole Placówek Edukacyjnych Wychowawczych odbyło się przedstawienie zorganizowane przez uczniów placówki.Na przedstawieniu gościliśmy emerytów , nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Przedstawienie zostało nagrodzone burzą oklasków.

jery07 dnia marzec 20 2014 19:35:14 · Drukuj
XXII MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM ,,SPRAWNI RAZEM".
W dniu 05.03.2014r. uczniowie naszej szkoły brali udział w XXII Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Tenisie Stołowym „Sprawni Razem”. W skład naszej drużyny weszli: KAROLINA LATKOWSKA, KLAUDIA ADAMSKA, PIOTR JUREK, DOMINIK CZARNOTA, MICHAŁ SKŁADANOWSKI. Zawodnicy przez cały czas trwania turnieju mocno walczyli o zajęcie wysokich lokat indywidualnych, które w efekcie końcowym dały dobre miejsce całej drużynie. Rywale na każdym etapie rozgrywek stawiali wysoką poprzeczkę dla naszych reprezentantów, jednak nasi zawodnicy nie poddawali się w walce.
Efektem ciężkiej i systematycznej pracy pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego osiągnęli bardzo dobre wyniki podczas mistrzostw.
ANETA LATKOWSKA – I miejsce
KLAUDIA ADAMSKA – II miejsce
DOMINIK CZARNOTA / ubiegłoroczny mistrz Polski/ – I miejsce
MICHAŁ SKŁADANOWSKI – IV miejsce
DRUŻYNOWO NASZA SZKOŁA UPLASOWAŁA SIĘ NA MIEJSCU II

Teraz czeka nasz intensywny trening przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się również w Kazimierzy Wielkiej w dniach 28 – 30.03 2014r. Nasza szkoła wystawia trójkę zawodników, którzy zajęli czołowe lokaty. DOMINIK CZARNOTA jedzie bronić swojego tytułu mistrzowskiego. Oczywiście, życzymy im odniesienia takich samych sukcesów jak na wczorajszych zawodach.(zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii).

jery07 dnia marzec 06 2014 09:44:38 · Drukuj
ROZPOCZĘCIE FERII ZIMOWYCH NA STOKU NARCIARSKIM
31 stycznia grupa uczniów Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowczych tj:Bućko Łukasz,Czarnota Dominik,Jurek Piotr,Król Andrzej,Latkowska Aneta,Łapka Karol- brali udział w zajęciach rekreacyjno-szkoleniowych na stoku narciarskim Tumlin Sport Ski znajdującym się w miejscowości Tumlin-Podgród na zboczu góry Wykieńskiej (409 m n.p.m.).
Narciarstwo zjazdowe to jeden z najpiękniejszych sportów. Uprawiany w bezpośrednim kontakcie z przyrodą, w scenerii Gór Świętokrzyskich, na świeżym powietrzu, realizowane są m.in.cele rewalidacyjne ,rekreacyjne, poznawcze.W przeddzień wyjazdu uczniowie zastali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa podczas jazdy na nartach zjazdowych,poznali zasady doboru sprzętu i ekwipunku narciarskiego.Już na stoku młodzi adepci narciarstwa ćwiczyli elementy podstawowe - pozycja narciarza, podejścia (podchodzenie schodkowaniem, podchodzenie trawersem), upadanie i podnoszenie się;jazda w skos stoku - zmiana kierunku jazdy przestępowaniem;- pług - pług ślizgowy, pług hamujący, pług do zatrzymania.Po wielu zjazdach dających dużo radości był czas na gorącą herbatę oraz dzielenie się wrażeniami przy płonącym kominku.Opiekunami grupy narciarzy byli p.Jerzy Dobaj oraz p.Mariusz Krzysztoszek.

jery07 dnia styczeń 31 2014 18:08:06 · Drukuj
ZŁOTE MEDALE NASZYCH SPORTOWCÓW
W piątek 17 stycznia odbyła się pierwsza część Świętokrzyskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2014 w narciarstwie biegowym i biegach na rakietach śnieżnych, mimo braku śniegu organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zawody odbyły się zgodnie z planem .
Na zawody przybyli sportowcy z kilkunastu Klubów Olimpiad Specjalnych z terenu województwa świętokrzyskiego. Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych dzielnie reprezentowali: Artur Chrzeszczyk, Tomasz Faliński i Karol Łapka wraz z trenerką Marzeną Grzelec. Nasi zawodnicy rywalizowali ze swoimi kolegami z innych klubów w biegach na rakietach śnieżnych, mimo braku śniegu wykazali się dużym zaangażowanie i dostarczyli nam niezapomnianych emocji. Sportowe zmagania przyniosły wiele medali:
TOMASZ FALINSKI: bieg na rakietach 50 m – I miejsce, bieg na rakietach 100 m – I miejsce
ARTUR CHRZESZCZYK: bieg na rakietach 50 m – IV miejsce, bieg na rakietach 100 m – II miejsce
KAROL ŁAPKA: bieg na rakietach 200 m – II miejsce, bieg na rakietach 400 m – I miejsce
Dziękujemy!


jery07 dnia styczeń 24 2014 20:22:33 · Drukuj
V Festiwal Kolęd i Pastorałek "Nadzieja Przyszła Na Świat"
9 stycznia odbył się V Festiwal Kolęd i Pastorałek "Nadzieja Przyszła Na Świat". Organizatorem spotkania jest Zespół Placówek Edukacyjno - Wychowawczych w Skarżysku - Kamiennej, a honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Powiatu Skarżyskiego Pan Michał Jędrys.Tegoroczny festiwal był poświęcony pamięci Pana Zenona Nowakowskiego.
W festiwalu brały udział placówki z terenu Skarżyska:
• Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "Tęcza"
• Dzienny Środowiskowy Dom Samopomocy
• Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy
• Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2
• Zespół Placówek Resocjalizacyjno - Wychowawczy
• Zespół Placówek Opieki, Wychowania i Interwencji Kryzysowej "Przystań"
oraz z terenu województwa:
• Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczego w Starachowicach
• Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy z Baryczy
• Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjny „Radość Życia" w Sandomierzu
• Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Ostrowcu
Wykonawcy zaprezentowali ciekawe aranżacje wokalne i instrumentalne. Zarówno występującym jak i publiczność udzieliła się w trakcie radosnego kolędowania prawdziwie magiczna atmosfera. Uhonorowaniem zaangażowania i wysokiego poziomu występów były nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Skarżysku i sponsorów
• Market Budowlany Mat-Bud, Mirosław i Marzanna Kocia
• Centrum Ogrodzeniowe Crow- Bet, Rafał i Mariola Kruk
• Producenta Drzwi Stoi - Paw BIS, Marcin i Anna Pawlak
• Trans Sławex , Sławomir i Anna Pacholczyk
• Hurtownia Papiernicza BEST, Marcin i Jolanta Kowalczyk .
Do zobaczenia za rok na VI Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

/
"

jery07 dnia styczeń 09 2014 16:25:34 · Drukuj
Uroczyste Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju
Uroczystość za nami.Obszerna fotorelacja jest dostępna na miejskich portalach internetowych oraz na stronie hufca zhp -skarżysko.Zapraszamy również na FanPage ZPEW

/
"

jery07 dnia grudzień 24 2013 14:52:06 · Drukuj
ZDROWYCH,SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

jery07 dnia grudzień 24 2013 13:57:39 · Drukuj
Mikołaj w Przedszkolu
Dnia 6.12.2010r. do naszego przedszkola zawitał św. Mikołaj. Od samego rana dzieci nie mogły się doczekać miłego gościa. Gdy tylko pojawił się w drzwiach na wszystkich buźkach pokazał się uśmiech. Mikołaj przygotował dla każdego piękne podarki, które miał ukryte w wielkim worze. Były piosenki, oraz wspólna zabawa z Mikołajem. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie ze św. Mikołajem. Następne odwiedziny dopiero za rok. Już nie możemy się ich doczekać. W spotkaniu z Mikołajem uczestniczyli również rodzice. Na zakończenie nasi kochani goście wspólnie ze swoimi pociechami wykonali mikołaja z papieru. Wszystkim dziękujemy za odwiedziny.

jery07 dnia grudzień 19 2013 19:37:15 · Drukuj
Rower dla Marcelego
W czwartek 28 listopada w Miejskim Centrum Kultury uczeń naszej szkoły MARCELI ZIĘBA wraz z mamą ,babcią i panią Marzeną Grzelec - uczestniczył w przekazaniu specjalnego roweru. Chłopiec dzięki pomocy Fundacji Eko-Textil oraz grupy radnych Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej otrzymał trzykołowy rower. Rower to największe marzenie Marcelego, to droga do samodzielności i niezależności. Teraz chłopiec będzie mógł wraz ze swoimi kolegami wspólnie odkrywać nowe przygody. „Dziękuję, dziękuję to było moje marzenie” –powiedział Marceli odbierając rower. Dziękujemy za bezinteresowną pomoc.

jery07 dnia grudzień 16 2013 21:13:16 · Drukuj
Harcerskie Andrzejki w Zawichoście
W dniu 28 listopada 2013 r. nasi harcerze wzięli udział w Harcerskich Andrzejkach w Zawichoście. 22 drużyna harcerska Nieprzetartego Szlaku, zaprezentowała się w występie, przedstawiającym tańce wielu narodowości. Oczywiście, nie mogło zabraknąć polskich akcentów tj. taniec Polonez. Mimo iż pogoda tego dnia nie dopisywała, w sercach artystów oraz słuchaczy świeciło słońce. Występ był bardzo udany. Organizatorem oraz patronem tej wspaniałej imprezy była Komenda Chorągwi Kieleckiej oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Zawichoście. Opiekunowie grupy byli : Monika Piątek, Anna Klimczak-Ciura i Marcin Plewiński.

jery07 dnia grudzień 12 2013 22:39:46 · Drukuj
KONKURS RECYTATORSKI -,,PIERWSZE BYŁO SŁOWO"
28 listopada 2013r. nasza placówka wzięła udział w przeglądzie artystycznym organizowanym przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Celem przeglądu była popularyzacja w środowisku dzieci i młodzieży specjalnej troski sztuki żywego słowa. Konkurs recytatorski przebiegał pod hasłem „Pierwsze było słowo”, a naszymi reprezentantami byli: Żaneta Siemiączko z wierszem ks. Jana Twardowskiego „O maluchach” oraz Michał Smal z wierszem „Mały pisarz”. Uczniowie jak zwykle stanęli na wysokości zadania i świetnie poradzili sobie z recytacją co oceniła i doceniła Rada Artystyczna powołana przez organizatorów wręczając naszym artystom pamiątkowe dyplomy i wspaniałe upominki!Uczniów do konkursu przygotowała Pani Iza Bodo.

jery07 dnia grudzień 11 2013 17:57:16 0 Komentarzy · 673 Czytań · Drukuj
Strona 46 z 50 << < 43 44 45 46 47 48 49 > >>
REKRUTACJA
/
RODO
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

PROJEKT 2018
Projekt.
Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012