STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WF Z KLASĄ
W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej „WF z klasą”. W całym kraju brało w nim udział ponad 1400 szkół z różnych poziomów edukacyjnych. Celem akcji jest popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży, jak również społeczności lokalnej oraz uatrakcyjnianie zajęć wychowania fizycznego.
Wszelkie informacje z życia sportowego szkoły, można było zobaczyć na blogu.
Dzięki nauczycielom zaangażowanym w realizację założeń programu, działalność sportową oraz propagowanie zdrowego stylu życia wśród uczniów, nasza Placówka otrzymała Certyfikat „ WF z klasą” oraz dyplom za udział w I edycji programu.
W roku bieżącym Placówka również została zgłoszona do II edycji programu. Systematycznie wg harmonogramu będziemy realizować postawione przez CEO zadania, a relacje z ich przebiegu zamieszczać na blogu. /adres internetowy podany będzie w późniejszym terminie/.

Szkolny koordynator projektu
Zbigniew Taler

jery07 dnia październik 19 2014 19:43:20 · Drukuj
HARCERSKI ZWIAD W KOPERNIKUSIE
W ramach projektu ZHP Chorągwi Kieleckiej, Referat „Nieprzetartego Szlaku” pod hasłem „Odkrywcy nieznanego świata – wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie”, mogliśmy zobaczyć i poznać wiele rzeczy niedostępnych dla nas na co dzień.I tak przed południem 26.09.2014 znaleźliśmy się w stolicy Polski. Najpierw wędrówka po przepięknej Starówce, potem spacer po „ labiryncie” ogrodu znajdującego się na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej rozciągającego się na powierzchni 1 hektara. Z tej wysokości mogliśmy podziwiać panoramę Warszawy, zaglądać przez okna do wnętrza Biblioteki a także zlokalizować budynek – cel naszej podróży, czyli Centrum Nauki Kopernik. Pierwszy rzut oka odrobinę nas rozczarował. Ot, duży budynek, taki jak tysiące innych, nic specjalnego.Magia zaczęła się z chwilą przekroczenia jego progu. Natychmiast odnieśliśmy wrażenie, że znaleźliśmy się w ogromnym mrowisku. Dziesiątki osób przemieszczało się w różnych kierunkach od jednego stanowiska do drugiego. Można było przy nich bawić się , uczyć, poznawać ciekawe zjawiska. Słychać było gwar i różne niezidentyfikowane jeszcze przez nas dźwięki. Po otrzymaniu chust, opasek na rękę i kart wstępu i my dołączyliśmy do tych wędrujących mrówek. Robiliśmy gigantyczne bańki mydlane, układaliśmy klocki według instrukcji, rysowaliśmy, liczyliśmy, tańczyliśmy na macie. Sprawdzaliśmy naszą koncentrację uwagi, szybkość reakcji i odporność na stres. Poznawaliśmy tajniki naszego ciała i wyglądu. Sterowaliśmy statkami, samolotami, armatką na powietrze, unosiliśmy się na latającym dywanie, wirowaliśmy rzucając piłki. Obserwowaliśmy „ dziwne” zachowanie kuleczek, soli, cukru. W ten sposób minęły nam trzy cudowne godziny . Gdy nasze zmęczenie sięgnęło zenitu i wydawało się, że nie zrobimy już ani kroku, przyszedł sygnał wzywający na dobry obiadek. Po nim już tylko chwilka „ śmichów- chichów” z innymi grupami i powrót do Skarżyska.
Dziękujemy okrzykiem harcerskim:
Jak było? - Kaczo, byczo i indyczo.
jery07 dnia październik 12 2014 21:38:46 0 Komentarzy · 572 Czytań · Drukuj
GWIEŹDZISTY RAJD ROWEROWY
W sobotnie przedpołudnie 27.09.2014 r.- 6 osobowa grupa wychowanków naszej placówki wzięła udział w VII Gwieździstym Powiatowym Rajdzie Rowerowym zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej. Choć pogoda początkowo nas nie rozpieszczała daliśmy radę i nie zrezygnowaliśmy. Punktualnie o 10.00 wystartowaliśmy spod budynku Starostwa Powiatowego, trasa przebiegała następująco: ul. Moniuszki, ul. Żeromskiego, ul. Sokola, ul. Niepodległości, ul. Legionów – rondo, ul. L. Staffa, ul. Sportowa, ul. Wioślarska - Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji „Rejów” + pętla ścieżką rowerową wokół zalewu Rejów .Na szczególne wyróżnienie zasługuje Justynka Tyszer, która pierwszy raz uczestniczyła w rajdzie i wraz z tatą dzielnie walczyła na trójkołowym rowerze. Na mecie czekał na nas gorący poczęstunek, konkursy z nagrodami, oraz dobra zabawa. Nagrodami głównymi były dwa rowery rehabilitacyjne, ufundowane przez Fundację Eco Textil „OD WAS DLA WAS”. Wychowankowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych wykazali sie doskonałymi umiejętnościami plastyczno-artystycznymi i zdobyli nagrodę główną - trzykołowy rower rehabilitacyjny. Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych podczas VII Gwieździstego Powiatowego Rajdu Rowerowego reprezentowali: Aneta Latkowska, Agnieszka Onuch, Piotr Bęben, Łukasz Bućko, Andrzej Król, Andrzej Kołda. Opiekunami rajdu były p. Katarzyna Stępniak i p. Marzena Drążkiewicz.Na mecie, która była nad zalewem Rejów na naszych rowerzystów czekała grupa kibiców z ZPEW-u wraz z paniami Marzeną Wiczyńską i Marzeną Grzelec..

jery07 dnia październik 12 2014 21:00:54 · Drukuj
PODĄŻAJĄC ŚLADAMI PREHISTORII
„Śladami prehistorii”-Pod takim hasłem przyszło wezwanie z Kieleckiej Chorągwi referat Nieprzetartego Szlaku, dla harcerzy do Bałtowa na 11 września 2014r. Oczywiście stawiliśmy się w komplecie, gotowi przeżyć kolejną przygodę.I było warto!
Nasze wtajemniczenie zaczęliśmy od Prehistorycznego Oceanarium, w którym podziwialiśmy wielkie okazy morskie i przeżyliśmy dreszczyk emocji, gdy jeden z nich zaatakował kilkakrotnie szybę aż pojawiły się rysy i spadł drobny deszczyk. Później zobaczyliśmy Muzeum Jurajskie. Spacerowaliśmy po JuraParku podziwiając ogromne gady żyjące wiele milionów lat temu. Odwiedziliśmy prawdziwą wiedźmę Hogatę w jej Sabathówce, która opowiedziała nam wiele pięknych historii i zaproponowała malowanie glinianych tabliczek. Wracając od Hogaty trafiliśmy do Parku Zabawy. Wspaniale było zobaczyć świat z wysokości wielkiej karuzeli czy starego statku, poskakać na trampolinie czy przejechać się kolejką górską.Po tych uciechach dla oczu i uszu przyszedł czas na wzmocnienie ciała. Obiad z dwóch dań i wspaniały deser bardzo podreperował nasze zwątlone siły. A były one potrzebne jeszcze bardzo długo. Najpierw chwila relaksu w Kinie Emocji 5D. Wielką atrakcją oglądania Historii Powstania Wszechświata, były fotele niespodziewanie zmieniające swe położenie, leciutki wiatr, czasem deszczyk i ośmiornice oplatające nasze nogi. Gdy wydawało nam się, że to była największa atrakcja pani Basia – przewodniczka zabrała nas na safari po Zwierzyńcu Bałtowskim. Poruszając się amerykańskim szkolnym busem oglądaliśmy przepiękne zwierzęta żyjące prawie jak na wolności. Z ogromnym zaskoczeniem i wzruszeniem obserwowaliśmy jak wiele zwierząt jest zaprzyjaźnionych z naszymi przewodnikami. Z jaką ufnością podchodziły do busa pewne dobrego słowa i kromeczki chleba . Ten widok na długo pozostanie w naszej pamięci.Na zakończenie bałtowskiej przygody kolejką zwiedziliśmy cały Bałtów.W radosnej atmosferze spożyliśmy kiełbaski z grilla i powróciliśmy do naszej codzienności.Bawiliśmy się doskonale. Była to fantastyczna lekcja z historii naszej Planety. A co do formy zajęć? Najbardziej atrakcyjna jaką sobie można wyobrazić. Dziękujemy i prosimy o jeszcze.
Druhny i druhowie i instruktorzy drużyny „ Świętokrzyskie niedźwiedzie”


jery07 dnia wrzesień 18 2014 20:04:44 · Drukuj
WOJEWÓDZKIE BIEGI PRZEŁAJOWE
W dniu 15.09 2014r.w Tokarni - SKANSEN uczniowie z naszej szkoły brali udział w Wojewódzkich Biegach Przełajowych, które zostały zorganizowane przez Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji "START" -Kielce. Z naszej placówki wystartowało 14 zawodników na dystansach 400m.i 800m. Każdy w swojej grupie wiekowej i na podstawie czasów uzyskanych i podanych wcześniej przez trenerów. Pierwsze miejsca zajęli: Natalia Słomińska, Patryk Borowiec, Aneta Latkowska, tuż za nimi o drugie miejsca walczyli: Joanna Dębska,Jakub Brylewicz, Bartłomiej Miernik i Andrzej Król, pozostali zawodnicy a w tym: Małgorzata Kucharska,Aleksandra Miernik, Justyna Tyszer,Karolina Spadło,Damian Gruba, Mateusz Kowalczyk, Bartłomiej Gałka uzyskali również bardzo dobre czasy i miejsca od 3 - 6. Po każdej konkurencji biegowej odbywała się dekoracja zawodników. Opiekunami zawodników były Grażyna Bieda i Małgorzata Niewęgłowska - Chała. Impreza ta, zorganizowana w ciekawych plenerach i przy wspaniałej słonecznej pogodzie, sprawiła wszystkim dużo radości i dostarczyła wielu pozytywnych, sportowych wrażeń.Obszerna fotorelacja znajduje się w Galerii.jery07 dnia wrzesień 16 2014 18:02:33 · Drukuj
VI RAJD PIESZY
W dniu 09.09.2014 5- osobowa grupa naszych koleżanek i kolegów wzięła udział w IV etapie VI Rajdu Pieszego na Raty po Górach Świętokrzyskich dla Osób Niepełnosprawnych, którego organizatorem jest Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji „START” w Kielcach. Celem Rajdu jest integracja środowiska osób z niepełnosprawnością z osobami zdrowymi oraz poznawanie zabytków i historii naszego Regionu.
IV etap rajdu obejmował częściowo autokarową trasę : Kielce – Ujazd – Opatów- Kielce. Ujazd znajduje się na południowo-wschodnim krańcu Gór Świętokrzyskich, około 15 km na zachód od Opatowa. W Ujeździe zwiedziliśmy ruiny zamku Ossolińskich- Krzyżtopór i poznaliśmy jego ciekawą historię. Natomiast w położonym na Wyżynie SandomierskiejOpatowie, zwiedziliśmy rynek, bramę Warszawską, Kolegiatę Św. Marcina – budowlę romańską, a także Trasę podziemną. Długość tej trasy dla turystów wynosi 335m, a w jej skład wchodzi łącznie 46 komór i korytarzy biegnących pod rynkiem na trzech poziomach, najniższy poziom sięga do głębokości 14,5m. Zakończeniem rajdu było wspólne spożycie obiadu wraz z innymi uczestnikami, podopiecznymi placówek dla osób z niepełnosprawnością.jery07 dnia wrzesień 15 2014 18:58:55 · Drukuj
OLIMPIJSKIE ZMAGANIA
Od 23 do 26 sierpnia 2014 roku w Bydgoszczy odbywały się X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Klub Olimpiad Specjalnych OLIMP działający przy ZPEW-u był reprezentowany przez Joannę Dębską badmintonistkę.
W imprezie, nad którą objęła patronat honorowy Pierwsza Dama RP, Anna Komorowska, wzięło udział prawie 2000 osób z całej Polski.
Igrzyska Olimpijskie poprzedziły zawody regionalne, na których zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych OLIMP zdobywali medale, a następnie zostali wylosowani i zakwalifikowani do kadry Województwa Świętokrzyskiego. Szczęście w losowaniu miała Asia i to ona zasiliła kadrę, reprezentując w Bydgoszczy Świętokrzyski Oddział Regionalny.
Reprezentantka OLIMPU wraz z innymi reprezentantami świętokrzyskiego przebywała na obozie przygotowawczym w Zakopanem, gdzie ciężko trenowała do startów w swojej dyscyplinie. Efektem systematycznych treningów oraz znakomitego przygotowania były dwa medale zdobyte przez naszą zawodniczkę:
- I miejsce - złoty medal w grze pojedynczej,
- III miejsce - brązowy medal w grze podwójnej.

Teraz zawodnicy i trenerzy czekają na losowanie zawodników, którzy zdobyli złote medale oraz na zakwalifikowanie się na Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Los Angeles w 2015 roku.

GRATULUJEMY!!!

jery07 dnia wrzesień 04 2014 16:42:51 · Drukuj
,,TEŻ POTRAFIĘ"-NASI HARCERZE NA WARSZTATACH
W dniach 23-28 sierpnia kilkunastoosobowa grupa harcerek i harcerzy z naszej drużyny wzięła udział w warsztatach twórczości projektu „Też potrafię”; zorganizowanych przez ZHP, a dofinansowanych Przez PFRON . Warsztaty odbywały się w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym
„Perkoz” Waszeta k/ Olsztynka
. Uczestnicy warsztatów brali udział w różnorodnych zajęciach: plastycznych, muzyczno-rytmicznych,ruchowych, teatralnych, turystyczno-krajoznawczych. Zwiedzili
Starówkę i zamek w Olsztynie, Grunwald oraz olsztyńskie planetarium.W Hucie Szkła Artystycznego w Olsztynku poznali proces wyrobu przedmiotów artystycznych. Natomiast po drodze do Waszety , w Warszawie na Stadionie Narodowym, nasi harcerze mieli okazję uczestniczyć jako widzowie w 5 Warszawskim Memoriale Kamili Skolimowskiej.


jery07 dnia sierpień 30 2014 16:09:41 0 Komentarzy · 610 Czytań · Drukuj
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015jery07 dnia sierpień 30 2014 09:18:33 0 Komentarzy · 540 Czytań · Drukuj
Szkolny Zestaw Podręczników na rok szkolny 2014/2015

jery07 dnia lipiec 07 2014 23:34:38 · Drukuj
Wizyta uczniów ZPEW na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach
W dniu 6 czerwca 2014 r. delegacja uczniów ZPE-W wzięła udział w II Sympozjum Naukowym Dzieci: innowacyjne, fascynujące, pożyteczne, które odbyło się w Centum Edukacyjno-Artystycznym Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Podczas wykładów mogliśmy zgłębić m.in. tajemnice Układu Słonecznego i misji Apollo na Księżyc, poznać historię saksofonu i siedem cudów świata. Dowiedzieliśmy się, iż nauka języka japońskiego wcale nie jest taka trudna jak się mogło wydawać oraz jak postrzegają nas i co czują osoby niesłyszące. Obejrzeliśmy piękne fotografie koni i usłyszeliśmy dźwięki mocno pobudzające wyobraźnię. Wspinaczka górska i nurkowanie również nie jest już dla nikogo z nas tajemnicą. A wszystko to zaprezentowali nam uczniowie szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego. W przerwie ciekawych prelekcji uczniowie mieli możliwość zabawy origami, malowania masy solnej czy nauki kroków tańca ludowego. Były także konkursy o zdrowym żywieniu i pokazy pierwszej pomocy.
Opiekunami grupy były Magdalena Kupczewska i Karolina Figarska.jery07 dnia czerwiec 16 2014 22:19:06 · Drukuj
Strona 46 z 53 << < 43 44 45 46 47 48 49 > >>
REKRUTACJA
/
RODO
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

PROJEKT 2018
Projekt.
Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012