STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ZPEW NA PIKNIKU EUROPEJSKIM
Prezentacja Japonii w ramach „Pikniku: Europa otwarta na świat”

W dniu 30.10.2014 r. uczniowie z naszej szkoły brali udział w „Pikniku: Europa otwarta na świat”, byli to: Natalia Słonimska, Aleksandra Miernik, Klaudia Adamska, Marta Nowakowska, Bartłomiej Gałka, Andrzej Kołda, Andrzej Król. Impreza odbyła się w Zespole Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych w Skarżysku - Kamiennej przy ul. Legionów.
Na wstępie uczniowie podczas hymnu przedstawili flaga i mapę Japonii , bo ten kraj wylosowaliśmy. Uczestnicy zostali zapoznani z usytuowaniem geograficznym oraz obyczajami w Japonii, tak różnymi od krajów europejskich. Sporty walki Dalekiego Wschodu przybliżył nam sensej Zbigniew Zaborski wraz z młodymi karatekami. Sportowcy zaprezentowali nam podstawowe ruchy obowiązujące w tej dyscyplinie sportu. Ponadto uczestnicy Pikniku dowiedzieli się o startach i sukcesach zawodników Olimpiad Specjalnych z województwa świętokrzyskiego w Światowych Igrzyskach Zimowych w Nagano w Japonii. Uczennice z naszej szkoły zaprezentowały tradycyjne ubiory i obuwie japońskie – kimona oraz japonki. Uczestnicy Pikniku mieli możliwość rywalizacji w jedzeniu ryżu pałeczkami na miseczkach przygotowanych przez uczniów klasy 3aspp i p. Agnieszkę Cieloch na warsztatach garncarskich, zwycięzca otrzymał zestaw do takiej degustacji. Wszyscy mogli się napić tradycyjnej japońskiej herbaty w oryginalnej zastawie z japońskiej porcelany, którą serwowała p. Jolanta Cieślik. Cały występ odbywał się w prawdziwie japońskiej scenerii ogrodów, kwiatów kwitnącej wiśni, wachlarzy i parasoli, a dekoracje przygotowały p. Beata Gajewska i Kamila Matla. Ponadto odbyły się konkurencje sportowe i bieg przełajowy w którym nasz zawodnik Andrzej Kołda zajął II miejsce i otrzymał pamiątkowy album. Opiekunami uczniów były p. Monika Piątek i Anna Majda, za całość odpowiadała Małgorzata Niewęgłowska – Chała.

jery07 dnia październik 31 2014 14:29:43 · Drukuj
HARCERSKI PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ W ZAWICHOŚCIE
W dniu 29 października 2014 roku harcerze dwóch drużyn ( 22 Skarżyskiej Drużyny Harcerskiej NS i Drużyny Harcerskiej NS Świętokrzyskie Niedźwiedzie), działających przy ZPEW, połączyli siły i pełni optymizmu oraz zapału do rywalizacji, zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności na Harcerskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej w Zawichoście.
Młodzież, pod kierunkiem dh. Izabeli Sieczki, dh. Moniki Piątek i dh. Anny Majdy, przygotowała układ taneczny do piosenki, pt. "Ciągle pada". Przed występem wszystkich dzielnych harcerzy paraliżowała trema, ale pierwsze takty muzyki, piękne sceniczne światła i wspaniała publiczność zgromadzona w Miejsko - Gminnym Ośrodku kultury, przepędziły strach. W efekcie wszyscy byli dumni ze swoich prezentacji artystycznych, a niektórzy odkryli w sobie nowe ukryte talenty.jery07 dnia październik 31 2014 08:42:01 · Drukuj
XXII MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
XXII MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.
Kolejne zawody – biegi przełajowe – jak co roku odbyły się w pięknych lasach otaczających Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Baryczy k/Końskich. Naszą placówkę reprezentowało 11 zawodników. Walczyli oni w różnych grupach wiekowych oraz kategoriach dla dziewcząt i chłopców. Rywalizowali o zajęcie bardzo dobrych lokat indywidualnych oraz osiągnięcie jak najlepszego wyniku dla drużyny. Podczas tych zawodów swoich sił mogli spróbować uczniowie klas młodszych z naszej szkoły, którzy po raz pierwszy mieli okazję wystąpić na mistrzostwach wojewódzkich. Ostatecznie zajęli dość wysokie lokaty. Najlepszymi naszymi zawodnikami byli: Andrzej Król- III miejsce, Bartosz Miernik – IV miejsce i Joanna Dębska – IV miejsce. Reprezentacja ze Skarżyska po podliczeniu wyników indywidualnych zajęła – III miejsce.
jery07 dnia październik 30 2014 16:39:19 · Drukuj
II MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ 7 – OSOBOWEJ
Jak co roku uczniowie naszej szkoły mogą rywalizować ze swoimi kolegami z innych placówek z województwa świętokrzyskiego na zawodach sportowych organizowanych przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Sprawni Razem”. W Miesiącu wrześniu nasi sportowcy brali udział w:II MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ 7 – OSOBOWEJ Pierwsze z nich odbyły się w dniu 10.09.2014r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Naszej drużynie nie udało się obronić I miejsca z Pierwszych Mistrzostw, które odbyły się wiosną w Skarżysku Kamiennej i ostatecznie po zaciętym meczu z drużyną z Ostrowca Świętokrzyskiego zajęli II miejsce. W reprezentacji naszej szkoły zagrali: ANDRZEJ KRÓL - bramkarz/kapitan drużyny/, ANETA LATKOWSKA, PIOTR BĘBEN,DANIEL ZUGAJ, DAWID SZCZEŚNIAK, PIOTR JUREK, PATRYK BOROWIEC, MICHAŁ SKŁADANOWSKI, BARTOSZ MIERNIK.jery07 dnia październik 30 2014 16:38:39 · Drukuj
DZIEŃ TRENINGOWY MATP W OPATOWIE
24 października 2014r. grupa zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych , działającego w naszej szkole, wyruszyła w podróż do Opatowa na Świętokrzyski Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Była to podróż po radość, dobrą zabawę, satysfakcję ze swoich osiągnięć oraz medal , dla niektórych pierwszy w życiu. Zawodnicy naszego klubu: Anita K., Bartosz K., Mateusz M. i Krzysztof K. mieli możliwość uczestnictwa w zmaganiach sportowych w konkurencjach nawiązujących do konkretnych dyscyplin lub aktywności oficjalnego programu sportowego Olimpiad Specjalnych: podpór, przetoczenie, pokonanie nierównego podłoża, strzał na bramkę, ławeczka równoważnia i pokonanie dystansu 5 m. Nasi zawodnicy dzielnie się spisali w prezentacji swoich osiągnięć przed kolegami, widzami i oczywiście swoimi rodzicami, którzy towarzyszyli swoim pociechom w tym dniu. Organizatorzy zawodów dopieścili nas serwując wiele słodkości, ale najsmaczniejsze były słynne opatowskie pączki i krówki. Mniam, mniam… Naszym zawodnikom gratulujemy sukcesów i życzymy wytrwałości w nieustannym rozwijaniu swoich potencjalnych możliwości.Zapraszamy do Galerii.
jery07 dnia październik 30 2014 10:35:19 · Drukuj
MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W BADMINTONIE
17 października 2014r. nasi reprezentanci : Aleksandra Miernik, Magdalena Łapka, Karolina Latkowska oraz Andrzej Kołda wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Badmintonie . Zawody odbywały się w Hali Sportowej przy Zespole Szkół nr 2 w Zagnańsku. Organizatorami zawodów był Klub Olimpiad Specjalnych Iskra, Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska-Świętokrzyskie, Świętokrzyski Związek Badmintona, SOSW nr 1 Kielce oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty. Na badmintonowych kortach w grach pojedynczych, żeńskich i męskich zmierzyło się 80 zawodników z kilkunastu klubów województwa świętokrzyskiego. Nasi badmintoniści zdobyli dwa złote medale - Aleksandra Miernik, Karolina Latkowska, jeden srebrny- Magdalena Łapka oraz jeden brązowy- Andrzej Kołda. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
jery07 dnia październik 30 2014 10:32:04 0 Komentarzy · 948 Czytań · Drukuj
WIZYTA W CENTRUM NAUKI KOPERNIK
Starania i dążenia wychowawców kl.2aG i 6aSPw celu wszechstronnego rozwoju swoich uczniów, nie tylko na niwie szkolnej, przyniosły pozytywne rezultaty. Dzięki uprzejmości Zarządu Centrum Nauki KOPERNIK w Warszawie grupa uczniów naszej szkoły mogła nieodpłatnie uczestniczyć w zajęciach, osobiście zaangażować się w poznanie i zrozumienie świata. Wycieczka do Warszawy w tym celu odbyła się w dwuetapowo: 16 października pojechała 15 osobowa grupa z kl. 2a Gimnazjum i 22 października 15 osobowa grupa z klasy 6a Szkoły Podstawowej. Uczniowie wraz z opiekunami i Rodzicami osobiście mogli doświadczać ruchu w świecie, być aktorami w spektaklu Teatru Robotycznego czy uczestniczyć w pokazach w przestrzeni. Czas spędzony w Centrum Nauki, oczywiście zbyt krótki, był początkiem etapu dla młodych ludzi do wzięcia odpowiedzialności za zmiany zachodzące wokół nich. Załączone zdjęcia trafie ukazują zaangażowanie uczniów poznanie świata, są dowodem na to jak świetna może być zabawa nauką i nauka zabawą, bo bawić w ten sposób może się każdy: dziecko jak i dorosły. Mamy nadzieję, że jeszcze tam wrócimy…
Wychowawca kl.6aSP- B. Wzorek
Wychowawca kl. 2aG- M. Grzelec

jery07 dnia październik 27 2014 19:02:54 · Drukuj
WIELKIE SPRZĄTANIE
W piątek 17 października w ramach akcji „ SPRZĄTANIE ŚWIATA” uczniowie naszej placówki grabili i zamiatali liście przed budynkiem szkoły oraz wzdłuż ulicy Szkolnej. Pogoda trochę pokrzyżowała koncepcję, gdyż na ten dzień planowane było malowanie płotu wokół terenu szkoły. Dobrze, że wszyscy uczniowie skończyli pracę przed deszczem, który zaczął padać tuż po zgrabieniu ostatnich liści. Organizatorami przedsięwzięcia był Samorząd Uczniowski z opiekunami.


jery07 dnia październik 27 2014 11:55:30 · Drukuj
PODKARPACIE ODKRYTE
Podczas trzydniowej wycieczki szkolnej, która odbyła się 1-3 października odkrywaliśmy niesamowite, ciekawe i piękne miejsca Podkarpacia. Odbyliśmy spacer po Skamieniałym Mieście w Ciężkowicach i trasie podziemnej znajdującej się pod rzeszowskim rynkiem, prześledziliśmy historię przemysłu naftowego i gazownictwa, byliśmy świadkami tworzenia słynnego na całym świecie szkła krośnieńskiego, a na koniec spotkaliśmy się z bohaterami naszych ulubionych dobranocek. Wycieczce, na którą uczniowie czekają cały rok jak zwykle towarzyszyły duże emocje. Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń i zapału do dalszej nauki.


jery07 dnia październik 25 2014 09:23:37 · Drukuj
DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH
Zgodnie ze zwyczajem corocznie, obchodzimy Dzień Chłopaka w Grupach Wychowawczych i Bursie. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy naszych gości ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego z Nowego Targu. Wspaniałą zabawę przy muzyce zapewnił- bursiany dj Dominik Zugaj.Dziewczęta przygotowały dla naszych chłopców wiele atrakcji, a każdy z nich walczył o zdobycie tytułu 100 % FACETA. Na samym początku prowadzące imprezę Anita Grabka i Marta Kaliszczak- wychowanki bursy szkolnej złożyły wszystkim chłopcom najserdeczniejsze życzenia w tym szczególnym dniu. Następnie panowie wzięli udział w ciekawych zabawach m.in.: zjedzenie cytryny i uśmiechnięcie się do publiczności, malowanie paznokci koleżankom na czas, czy ubijanie białka na pianę. Okazało się , że nasi chłopcy bez problemu przeszli skomplikowany quiz, odpowiadając na pytania co to jest make -up, balejage, czy też do czego służy zalotka. Na tym jednak dziewczęta nie poprzestały i postanowiły sprawdzić umiejętności taneczne naszych chłopców. Koledzy udowodnili, że tańczyć w duecie można z każdym nawet jeśli partnerką jest szczotka czy mop do podłóg. Panowie wczuli się w muzykę i zadbali o doskonałą choreografię i ekspresję sceniczną. Na koniec konkurencji wszyscy chłopcy otrzymali z rąk pani wicedyrektor Małgorzaty Czajkowskiej szarfę z tytułem 100 % FACETA oraz słodki upominek. Uwiecznieniem tego święta była dyskoteka. Nad całością imprezy czuwały wychowawczynie Katarzyna Stępniak oraz Marzena Drążkiewicz.

jery07 dnia październik 25 2014 09:04:49 · Drukuj
Z GÓRALSKIM POZDROWIENIEM-HEJ
W dniach 29.09 - 02.10.2014r. 10 osobowa grupa uczniów z Zespołu Placówek Edukacyjno - Wychowawczych w Skarżysku - Kamiennej uczestniczyła w wycieczce do Nowego Targu. Odbyła się ona w ramach projektu „ Wymiana międzyszkolna ZPEW w Skarżysku Kamiennej ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym Nr 1 w Nowym Targu”. Celem głównym współpracy między ośrodkami była integracja młodzieży niepełnosprawnej z obu Placówek. Podczas czterodniowego pobytu uczniowie naszej Szkoły mieli możliwość nawiązać nowe znajomości i kontakty z rówieśnikami z Podhala, poznać kulturę oraz najciekawsze miejsca regionu, biorąc udział w wycieczkach krajoznawczych, promować Powiat Skarżyski i okolicę wśród społeczności nowotarskiej. Piękna pogoda w trakcie trwania wycieczki umożliwiła uczestnikom poznanie atrakcji turystycznych Nowego Targu. Do najciekawszych należały: Sanktuarium Maryjne w Ludźmierzu, zamek w Nidzicy, zapora wodna w Czorsztynie, Kościół św. Michała Archanioła w Dębnie. Młodzież mogła również podziwiać krajobrazy górskie podczas wędrówki szlakiem na Turbacz oraz spaceru wzdłuż Dunajca w Szczawnicy, gdzie podziwiała piękno Pienin z widokiem na Trzy Korony.
Po trzech dniach zwiedzania, które minęły bardzo szybko, przyszedł czwartek kiedy musieliśmy wyjeżdżać do Skarżyska. Rano jeszcze chwila czasu na zwiedzenie Nowego Targu, dokonanie zakupu pamiątek na słynnym nowotarskim jarmarku i w drogę.Uczestnicy wycieczki choć zmęczeni, wrócili zadowoleni do Skarżyska.
Organizatorzy wymiany planują kontynuację współpracy między placówkami.

Dyrekcja ZPEW, organizatorzy oraz uczestnicy pragną serdecznie podziękować sponsorom, którzy wsparli finansowo przedsięwzięcie, a uzyskane od nich środki dały możliwość zobaczenia tak wielu ciekawych miejsc: Firma Handlowo-Usługowa PALACAR w Skarżysku Kamiennej, Ubojnia Drobiu „ Kuljasz” w Skarżysku Kamiennej – Pan Wojciech i Szymon Kulińscy, Zakład Usług Motoryzacyjnych w Skarżysku Kamiennej - Hubert Mysior, ZPH Huta Szkła "KINGA" w Parszowie.jery07 dnia październik 23 2014 17:48:57 · Drukuj
Strona 45 z 53 << < 42 43 44 45 46 47 48 > >>
REKRUTACJA
/
RODO
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

PROJEKT 2018
Projekt.
Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012