STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WF z KLASĄ W ZPEW
W miesiącu marcu Nasza Placówka przystąpiła do programu prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej pod nazwą „ WF z Klasą”. W programie bierze udział 1460 szkół z całej Polski, ze wszystkich poziomów edukacyjnych.
Do programu zgłoszone zostało gimnazjum z ZPEW.
WF z Klasą to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu „Gazety Wyborczej” i portaluSport.pl. Działania finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Zdrowia oraz Minister Edukacji Narodowej.
Program WF z Klasą wspiera nauczycieli w rozwijaniu kultury fizycznej uczniów i przyczynia się do wypracowania pomysłów na nowoczesne i ciekawe lekcje. Zajęcia – tak obowiązkowe, jak i dodatkowe - mogą być bardziej zróżnicowane i bliższe oczekiwaniom młodych ludzi. Wychowanie fizyczne to przecież nie tylko gry zespołowe, ale także taniec, aerobik, wschodnie sztuki walki, joga, turystyka rowerowa i piesza. Nasz program ma pokazać, że ze sportu w szkole każdy może czerpać przyjemność.
1. Sportowy Okrągły Stół (SOS) – zdanie obowiązkowe dla nowych szkół w programie. Zorganizujcie szkolną debatę dotyczącą udoskonalenia zajęć sportowych i rekreacyjnych w szkole. Porozmawiajcie o tym, jakie oczekiwania mają uczniowie, a jakie nauczyciele. Wspólnie wybierzcie zadanie do realizacji w programie.
2. Lokalna Akcja Sportowa (LAS) - zadanie obowiązkowe dla szkół kontynuujących program i dla nowych szkół. Istotą LAS-u jest włączenie do działań społeczności lokalnej lub innej, zaprzyjaźnionej szkoły. Możecie sami zorganizować sportowe wydarzenie lub aktywnie włączyć się w większą akcję ogólnopolską (np. Polska biega, Polska na rowery).
3. Zadanie do wyboru. Każda szkoła wybiera z puli opracowanej przez CEO przynajmniej jedno zadanie, które dostosowuje do swoich potrzeb i warunków.
Więcej informacji na stronie internetowej: www.ceo.org.pl/wf programu przez naszych uczniów przy wsparciu nauczycieli można oglądać na blogu prowadzonym przez koordynatora projektu.(kliknij w logo)
Zachęcamy do śledzenia informacji i zamieszczania komentarzy. Koordynator projektu Zbigniew Taler

/
"jery07 dnia kwiecień 15 2014 09:59:52 · Drukuj
POWIATOWY MARSZOBIEG,,W POSZUKIWANIU WIOSNY"
Gdy na stronach Internetu wyczytaliśmy zapowiedź o Powiatowym Marszobiegu „W Poszukiwaniu Wiosny” natychmiast podjęliśmy decyzję o uczestnictwie w tej ciekawie zapowiadającej się imprezie. 12 kwietnia siedmioosobowa grupa stawiła się na starcie w Mostkach. Przed nami była 5 kilometrowa trasa wokół zalewu, którą mogliśmy pokonać spacerkiem lub przebiec, w zależności od naszych możliwości i zapału. Droga, podczas, której podziwialiśmy okolicę, upłynęła nam wesoło i bardzo szybko. Na metę do Wiejskiego Domu Kultury w Mostkach dotarliśmy w komplecie i z dużym zapasem sił. Bardzo się one przydały bo czekały nas dodatkowe atrakcje ;konkursy z nagrodami i pokaz Łuczniczego Ludowego Klubu Sportowego „Olimpia”. Mieliśmy możliwość spróbowania swoich sił w strzelaniu z łuku. Okazało się, że to trudna sztuka, ale zabawa była wspaniała.
Imprezę zakończyliśmy posiłkiem, który spożywany w gronie piechurów i zawodników, smakował wyśmienicie.
Czekamy na kolejne tego typu imprezy, w których chętnie weźmiemy udział.


jery07 dnia kwiecień 15 2014 08:53:13 · Drukuj
SZKOLNY KONKURS NA KARTKĘ I PISANKĘ WIELKANOCNĄ
Okres Wielkiego Postu i Świąt Wielkanocnych to czas wielkich przeżyć religijnych. Jest to także czas w tradycji ludowej wykonywania palm wielkanocnych, pisanek, kartek. Nawiązując do tych tradycji, jak co roku w kwietniu odbył się Szkolny Konkurs Pisanek i Kartek Wielkanocnych. Indywidualni uczniowie lub zespoły klasowe wykonali kartki, pisanki i stroiki wielkanocne, których najważniejszą część stanowiły pisanki. Pisanki zostały umieszczone np. w koszyku, słomianym wianuszku z podstawką lub innej formie dekoracyjnej nawiązującej do Świąt Wielkiej Nocy. Często obok pisanek znalazło się kurczątko, wiosenne kwiaty wykonane z krepiny, bazie, bukszpan itd. Całość prac uczniów stanowią ozdoby wielkanocne, które przystroiły sekretariat i korytarze szkolne.
Organizatorami konkursu były panie: Anna Pietras, Agnieszka Gębska i Ewa Kowalska.


jery07 dnia kwiecień 14 2014 22:49:16 · Drukuj
XIV EDYCJA KONKURSU MATEMATYCZNEGO,,SUPER GŁOWA"
W marcu 2014 r. pod kierunkiem pań Anny Pietras i Beaty Witkowskiej odbyła się XIV Edycja Konkursu Matematycznego „Super Głowa”.
W tym roku szkolnym konkurs matematyczny przyjął inną niż dotychczas formę, gdyż polegał na wykonaniu pracy np. o charakterze plastyczno – technicznym, literackim itd. Tematyka prac konkursowych była związana z matematyką. Uczniowie wykonali np.: domina matematyczne, domki i zwierzątka z figur płaskich i brył, gry planszowe, prace wykonane haftem matematycznym, ilustracje z figur geometrycznych, przykłady mozaiki z wielokątów foremnych, albumy (oś symetrii w świecie roślin, zwierząt, w architekturze itp.) oraz ułożyli wierszyki i powiedzonka o tematyce matematycznej. Prace miały formę indywidualną i zespołową. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych. Wyróżnione prace uczniów w konkursie matematycznym ozdobiły korytarze szkolne.


jery07 dnia kwiecień 14 2014 22:03:55 · Drukuj
,,POLA NADZIEI" W ZPEW
3 kwietnia na szkolnym poletku pięknie rozkwitły żonkile, które uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych zasadzili w październiku. Tym samym rozpoczęliśmy szkolną akcję „Pola Nadziei”. To cykliczna akcja wspierająca Towarzystwo Przyjaciół Chorych w Skarżysku -Kamiennej, w której z wielkim zaangażowaniem uczestniczymy od 2012 roku.
W tym roku po raz pierwszy wolontariusze, uczniowie naszej szkoły: Natalka Pogorzelska, Michał Dzwonek, Patryk Borowiec i Radek Śledzikowski wraz z opiekunem p. Marzeną Grzelec przeprowadzili szkolną kwestę, do której zachęcili nauczycieli oraz pracowników szkoły. Wszyscy bardzo chętnie wsparli akcję.
Pola Nadziei to coroczna kampania prowadzona w naszym mieście przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Głównym celem kampanii nie jest tylko zbieranie funduszy na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Chorych, ale przede wszystkim szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie młodzieży szkolnej na potrzeby osób chorych.
Organizatorzy dziękują wszystkim za wsparcie akcji.


jery07 dnia kwiecień 07 2014 14:40:17 · Drukuj
WIOSENNE PORZĄDKI
,,Dbamy o nasze otoczenie"-1 kwietnia, pod tym hasłem uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w akcji sprzątania terenu wokół szkoły.Wiosenna aura sprzyjała pracom porządkowym.

jery07 dnia kwiecień 03 2014 18:58:46 · Drukuj
BLUE DAY-ŚWIATOWY DZIEŃ WIEDZY NA TEMAT AUTYZMU
Blue Day-Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu w Skarżysku- Kamiennej. 2 kwietnia o godzinie 10 spod placu przy Miejskim Centrum Kultury ruszył marsz wzdłuż ulic miasta do SOSW nr 2. W marszu udział wzięli uczniowie oraz nauczyciele z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych.Organizatorami akcji w naszym mieście byli: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 ul. Spacerowa 31 Skarżysko- Kamienna, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Umysłowo i ich Rodzinom „PRAXIS”, PGE Dystrybucja SA Oddział Skarżysko-Kamienna przy wsparciu Powiatu skarżyskiego.


jery07 dnia kwiecień 03 2014 18:41:25 · Drukuj
XXI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
I znów nasi uczniowie brali udział w zawodach sportowych. Tym razem była to impreza o randze ogólnopolskiej. W dniach 28 – 30.03.2014r. trójka sportowców z Zespołu Placówek Edukacyjno Wychowawczych w Skarżysku Kamiennej rywalizowała w XXI Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego ŚSKF „ Sprawni Razem” w Kazimierzy Wielkiej. Byli to finaliści Mistrzostw Wojewódzkich, które odbyły się 05.03.2014r również w Kazimierzy Wielkiej: Aneta Latkowska, Klaudia Adamska, Dominik Czarnota. To oni wywalczyli czołowe lokaty i zostali wytypowani do reprezentowania woj. Świętokrzyskiego w tak ważnej imprezie sportowej.
Na zawodach naszym sportowcom przyszło się zmierzyć z najlepszymi z różnych regionów kraju i po wielu rozegranych meczach dojść do serii finałowej. Ostatecznie po rozegraniu wszystkich meczów Aneta Latkowska zajęła IV,a Dominik Czarnota zajął VI miejsce. Klaudia Adamska uplasowała się w pierwszej dziesiątce. Dominikowi nie udało się obronić ubiegłorocznego mistrzostwa, natomiast Aneta poprawiła swój wynik o 3 miejsca.
Teraz pozostają nam wspomnienia po zawodach i dalsza systematyczna praca nad utrzymaniem i stałym doskonaleniem formy, aż do kolejnych zawodów.
Zapraszamy do Galerii na obszerną fotorelację z zawodów.


jery07 dnia kwiecień 01 2014 15:26:52 · Drukuj
I MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ 6 OSOBOWEJ
W dniu 27.03.2014r. na kompleksie boisk powiatowych przy Zespole Szkół Technicznych w Skarżysku Kamiennej odbyły się I Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego „ Sprawni Razem” w Piłce Nożnej 6 osobowej „ Orlik”. Organizatorem zawodów był Zespół Placówek Edukacyjno Wychowawczych w Skarżysku Kamiennej przy współpracy Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Sprawni Razem” w Kielcach.
Celem działalności ŚSKF „Sprawni Razem”, jest promocja i szeroka popularyzacja sportu, jako ważnego elementu aktywnego wypoczynku, wśród dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Specjalne Ośrodki Szkolno - Wychowawcze z woj. świętokrzyskiego są organizatorami różnego rodzaju turniejów i zawodów sportowych dla dzieci i młodzież z dysfunkcjami rozwojowymi.
Turniej otworzyła Dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno Wychowawczych w Skarżysku Kamiennej Pani Dorota Nowak – Małek. Przywitała przybyłych gości: Wicestarostę Powiatu Skarżyskiego Pana Waldemara Mazura, Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Pana Jerzego Krawczyka, przedstawicieli Stowarzyszenia „Sprawni Razem” oraz reprezentantów poszczególnych zespołów wraz z opiekunami.
W Zawodach uczestniczyły drużyny z : SOSW w Baryczy, SOSW w Ostrowcu Świętokrzyskim, SOSW w Starachowicach, SOSW w Jałowęsach, ZSZ nr 8 w Kielcach oraz gospodarze ZPEW w Skarżysku - Kamiennej. Mecze prowadził sędzia piłkarski Arkadiusz Snopek.
Po rozegraniu meczy grupowych odbyły się mecze o miejsca V, III i I.
Ostateczne wyniki Mistrzostw:
I miejsce – ZPEW Skarżysko - Kamienna
II miejsce ZSZ nr 8 Kielce
III miejsce – SOSW Ostrowiec Świętokrzyski
IV miejsce – SOSW Barycz
V miejsce – SOSW Jałowęsy
VI miejsce – SOSW Starachowice

Zawody zakończyły się na terenie Zespołu Placówek Edukacyjno - Wychowawczych przy ul. Szkolnej 15 gdzie odbyła się dekoracja drużyn i wręczenie pucharów. Dokonali jej Wicestarosta Pan Waldemar Mazur wraz z Dyrektorem ZPEW Panią Dorotą Nowak – Małek. Uczestnicy otrzymali dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe.

Skład drużyny ZPEW Skarżysko Kamienna
Bramkarze: Andrzej Król, Grzegorz Durlik
Zawodnicy: Michał Smal, Dominik Czarnota, Piotr Jurek, Dawid Szcześniak, Daniel Zugaj, Bęben Piotr, Kwiek Mariusz


jery07 dnia marzec 28 2014 20:27:19 · Drukuj
HARCERSKI ZEW Z NADWARCIAŃSKIEGO GRODU
Jeszcze wiosna do nas nie powróciła, a my już otrzymaliśmy wezwanie ze stanicy harcerskiej w Załęczu Wielkim.20 marca, we czwartek, zapakowaliśmy się do naszego szkolnego busa i wyruszyliśmy po kolejną przygodę. Załęcze nas oczarowało. Przestrzeń, las, rzeka Warta, spokój, cisza, daleko do głośnej cywilizacji. Do tego jeszcze fajne kwatery i dobre wyżywienie. I wydawało nam się, że do szczęścia nic już nie brakuje, a jednak komendantka Dorota zadbała, abyśmy w pełni zakosztowali uroków pobytu w Załęczu.
Wzięliśmy udział w zajęciach plastycznych, podczas których z ogromnym niedowierzaniem
i radością odkrywaliśmy w sobie talenty malarskie, odwagę wyrażania siebie i swoich nastrojów. W pełni dowartościowani następnego dnia przed południem pokonaliśmy 6 kilometrową ścieżkę dydaktyczną, wykorzystując do tego prom na rzece Warcie i nasze mocne harcerskie nogi. Zobaczyliśmy stare dęby, chronione rośliny i zwierzęta. Odpoczywaliśmy u Źródełka Objawienia.Po południu byliśmy uczestnikami uroczystego podsumowania projektu „ Cztery pory roku”;.
Wysłuchaliśmy omówienia projektu, podziękowań dla osób, bez których realizacja tego ogromnego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa, a my nie zobaczylibyśmy tylu wspaniałych miejsc. Oglądaliśmy fantastyczne prace uczestników obozów w Załęczu Wielkim, Perkozach i Pucku, mówiące o możliwościach tkwiących w każdym z nas.Wieczór zakończyliśmy tańcami integracyjnymi. W ciągu godziny byliśmy tarzanami, żabkami, robiliśmy ciasto, wędrowaliśmy po krajach Europy, zaglądaliśmy do Mc Donald’sa, KFC, Burger Kinga. Dynamika tańców, energia prowadzącej zakręciła mami do tego stopnia, że z trudem wracały na swoje miejsca ręce, nogi a nawet głowy. Bolał każdy mięsień i każda kosteczka. Ale było warto!!!!
Bawiliśmy się fantastycznie.W sobotę po pysznym śniadanku, serdecznych pożegnaniach
i ostatnich spacerkach wróciliśmy do Skarżyska, gotowi na kolejny zew z Nieprzetartego Szlaku.

22 DH NS „ świętokrzyskie niedźwiedzie” wraz z opiekunkami
jery07 dnia marzec 25 2014 08:40:08 · Drukuj
24 MARCA-KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
24 marca w Zespole Placówek Edukacyjno - Wychowawczych odbył się tegoroczny konkurs języka angielskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej , gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna. Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka angielskiego uczacy w placówce. Konkurs obejmował 2 części wiedza o kulturze krajów anglojęzycznych oraz druga część gramatyka. Pierwsze miejsce w kategorii szkoła podstawowa zajął Michał Fraszczyk drugie Amelia Zawadzka i trzecie Michał Skłodowski.W kategorii gimnazjum pierwsze miejsce Mateusz Dudek drugie Patryk Borowiec, trzecie Kwiek Mariusz.
I ostania kategoria liceum tutaj pierwsze miejsce zajął Piotr Marchewka , dwa drugie równorzędne Tomasz. Karpeta i Piotr Mastalerz. trzecie miejsce Ewelina Kijanka.

jery07 dnia marzec 24 2014 20:03:15 · Drukuj
Strona 45 z 50 << < 42 43 44 45 46 47 48 > >>
REKRUTACJA
/
RODO
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

PROJEKT 2018
Projekt.
Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012