STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
XI FESTIWAL TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY - ,,BAWMY SIĘ RAZEM".
17 maja, w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej odbył się XI Festiwal Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży z Innymi Potrzebami Edukacyjnymi - "Bawmy się razem".
Organizatorem imprezy jest Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku Kamiennej.
Gratulujemy wszystkim wykonawcom i zapraszamy za rok !!!

FOTORELACJA PRASOWA_TSK24


FOTORELACJA PRASOWA_SKARŻYSKO24

jery07 dnia maj 17 2017 20:35:52 · Drukuj
WYCIECZKA ŚWIĘTOKRZYSKA
Dnia 15 maja 2017 roku uczniowie ZPEW w Skarżysku-Kam. udali się do Tokarni, Chęcin i na Karczówkę.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Parku Etnograficznego Muzeum Wsi Kieleckiej. Skansen prezentuje zabytki XVIII i XIX-wiecznego budownictwa wiejskiego i dworsko- folwarcznego.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie zamku w Chęcinach, wzniesionego w XIII-XIV w. Zamek należy do budowli obronnych typu wyżynnego. Z budowli zachowały się tylko ruiny i potężne wieże. Z tarasu widokowego oglądaliśmy piękną panoramę całej okolicy.
Stamtąd udaliśmy się na Wzgórze Karczówka, na którego szczycie wznosi się XVII-wieczny klasztor Bernardynów, dziś użytkowany przez Pallotynów. Tu zwiedziliśmy zabytkowy kościół, z kaplicą Św. Barbary – patronki górników.
Piękna majowa pogoda umożliwiła zrealizowanie całego programu wycieczki, którą przygotowali: Marek Załęski i Ludomir Wątor.


jery07 dnia maj 17 2017 18:30:44 · Drukuj
ZJAWISKO CYBERPRZEMOCY-SPOTKANIE Z POLICJĄ
,,Zjawisko Cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży "- pod takim hasłem odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej z wychowankami Grup Wychowawczych i Bursy Szkolnej.
Celem spotkania było zwrócenie uwagi wychowanków na zjawisko cyberprzemocy oraz uwrażliwienie ich na specyfikę problemu jak również zapoznanie z sankcjami prawnymi w sytuacji bycia sprawcą lub ofiarą cyberprzemocy.
Tematyka spotkania bardzo zainteresowała uczestników, którzy zadawali mnóstwo pytań.
Bardzo dziękujemy Panom policjantom za spotkanie i uświadomienie zagrożeń wynikających ze zjawiska cyberprzemocy.


jery07 dnia maj 17 2017 17:38:26 · Drukuj
ANIMALOTERAPIA W ZPEW
W dniu 15 maja odbyły się kolejne zajęcia z animaloterapii w ZPEW, oprócz tradycyjnie zajęć z końmi, dzieci odwiedziła suczka NIKITAjery07 dnia maj 17 2017 17:16:16 · Drukuj
SZLAKAMI POLSKICH TRADYCJI CHRZEŚCIJAŃSKICH
We wtorek 09.05.2017 uczniowie ZPEW w Skarżysku- Kamiennej wyruszyli na wycieczkę do Miechowa i Krakowa. Głównym celem wycieczki było odwiedzenie Sanktuarium Ecce Homo Św. Brata Alberta w Krakowie , z okazji 100 rocznicy Jego śmierci. W Miechowie zwiedziliśmy Bazylikę Grobu Chrystusa gdzie znajduje się kopia Grobu Chrystusa z 1530 roku. Krakowski kościół Ecce Homo jest niewielki ale urzekający. Następnym punktem programy było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach gdzie znajduje się obraz Jezu ufam Tobie oraz relikwie Św .Siostry Faustyny, następnie przeszliśmy do Bazyliki, w której Jan Paweł II zawierzył cały świat Bożemu Miłosierdziu .Odwiedziliśmy także Sanktuarium poświęcone Janowi Pawłowi II na Białych Morzach.
Wycieczka była udana ,spełniła zamierzone cele i pozwoliła na zrealizowanie całego jej programu. Pozostawiła niezapomniane przeżycia i zapisała się głęboko w pamięci uczniów. Wycieczkę przygotował i prowadził Marek Załęski, a opiekunami uczniów byli nauczyciele: Agnieszka Gębska i Jolanta Cieślik.

jery07 dnia maj 17 2017 16:51:15 · Drukuj
ŚWIĘTOKRZYSKI MITYNG LEKKOATLETYCZNY OLIMPIAD SPECJALNYCH
W dniach 12-13 maja na Stadionie Miejskim w Sandomierzu odbył się Świętokrzyski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych. Zawody miały zasięg regionalny, uczestniczyło w nich około 140 niepełnosprawnych zawodników, 45 trenerów i opiekunów z całego województwa świętokrzyskiego, m.in. z Jędrzejowa, Skarżyska – Kamiennej, Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Niemienic, Sandomierza, Starachowic, Buska – Zdroju. Podczas dwudniowych zawodów sportowcy rywalizowali w wielu konkurencjach lekkoatletycznych.
W mityngu wzięło udział pięcioro naszych zawodników: Marysia Mormus, Jakub Jakubczyk, Jakub Nowak, Kamil Boruń i Maciej Klimek oraz trenerki Marzena Grzelec i Bogumiła Wzorek. Sportowa kadra naszej placówki to głównie zawodnicy, którzy uczestniczyli po raz pierwszy w tak dużych zawodach sportowych. Brak doświadczenia sportowego nie stanął im na przeszkodzie, by przywieźć ze sobą aż 9 medali: 3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe. Uzyskując następujące wyniki:
Bieg na 50 metrów:
Kamil Boruń – I miejsce,
Jakub Nowak – II miejsce
Marysia Mormus – III miejsce,
Jakub Jakubczyk – III miejsce,.
Bieg na 100 metrów:
Maciej Klimek – III miejsce.
Bieg na 200 metrów:
Kamil Boruń – I miejsce,
Maciej Klimek – IV miejsce.
Rzut piłeczką palantową:
Jakub Nowak – I miejsce,
Marysia Mormus – II miejsce,
Jakub Jakubczyk – II miejsce.
Gratulujemy!!!jery07 dnia maj 17 2017 16:28:56 · Drukuj
TURNIEJ PIŁKARSKI
W środę 10 maja 2017r. na boisku przy Zespole Szkół Technicznych odbył się turniej piłkarski. Były to VII MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ 6- OSOBOWEJ „SPRAWNI RAZEM”. Organizatorem po raz kolejny był Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej.
Patronat nad imprezą objęli:
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Adam Jarubas,
Wojewoda Świętokrzyski Pani Agata Wojtyszek
Starosta Skarżyski Pan Jerzy Żmijewski
Na zawody przybyły drużyny ze szkół specjalnych województwa świętokrzyskiego. Punktualnie o godzinie 10 Dyrektor ZPEW Pan Marcin Kruk przywitał przybyłych gości: Naczelnika Wydziału Edukacji - Pana Jerzego Krawczyka, Prezesa Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „ Sprawni Razem” Pana Piotra Kusiaka oraz uczestników turnieju wraz z opiekunami. Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonał Naczelnik Wydziału Edukacji Pan Jerzy Krawczyk, życząc wszystkim grającym powodzenia i sukcesów.
Pan Piotr Kusiak przekazał na ręce Dyrektora puchar w podziękowaniu za 25 lat współuczestnictwa szkoły w działalności ŚSKF „ Sprawni Razem”.
Klasyfikacja po rozegranych meczach każdy z każdym przedstawia się następująco:
I miejsce – SOSW Barycz
II miejsce – ZPSWR Cudzynowice
III miejsce – ZPEW Skarżysko - Kamienna
IV miejsce – ZSO Nr 17 Specjalnych Kielce
V miejsce – ZSZ Nr 8 Kielce
Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia piłkarski Pan Łukasz Kądziela
Zakończenie Mistrzostw odbyło się w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych, gdzie drużyny odebrały puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe oraz medale. Pan Marcin Kruk wręczył ufundowane przez siebie nagrody dla najlepszego bramkarza, którym został Marek Winiarski z Cudzynowic oraz najskuteczniejszego piłkarza, był nim Damian Baczewski z Baryczy.
Fundatorami nagród byli: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach, Starostwo Powiatowe w Skarżysku Kamiennej,
Organizatorzy serdecznie dziękują Pani Katarzynie Bilskiej Członkowi Zarządu Powiatu za pomoc w realizacji przedsięwzięcia, Panu Januszowi Maciejewskiemu dyrektorowi ZST za udostępnienie boiska oraz właścicielom piekarni BATMAR za ufundowanie słodkiego poczęstunku.
jery07 dnia maj 12 2017 15:39:06 · Drukuj
XXVI FESTIWAL PIOSENKI-SKARŻYSKO 2017
W czwartek, 11 maja, w Skarżysku-Kamiennej już po raz dwudziesty szósty odbył się Festiwal Piosenki Skarżysko 2017. W sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury spotkali się przedstawiciele 23 placówek szkolno-wychowawczych z terenu województwa świętokrzyskiego.Naszą szkołę reprezentował Michał Fraszczyk który znakomicie wcielił się w postać Grzegorza Turnała wykonując utwór -,,Cichosza".Gratulujemy!


jery07 dnia maj 12 2017 15:23:11 · Drukuj
UROCZYSTOŚĆ OBCHODÓW UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Dnia 9 maja 2017 roku społeczność naszej placówki spotkała się na uroczystym apelu poświęconym 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Celem przybliżenia faktów z historii Polski związanych z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja uczniowie ZPEW pod kierunkiem nauczycieli: Marii Makni, Doroty Prokop, Rafała Szymańskiego i Anny Pietras przygotowali inscenizację słowno – muzyczną oraz prezentację multimedialną. Ta uroczystość była wspaniałą okazją, by uzmysłowić rolę i znaczenie takich słów jak: Bóg, Honor, Ojczyzna i Patriotyzm. Po zakończeniu programu głos zabrał Pan Dyrektor Marcin Kruk dziękując uczniom za zaprezentowanie utworów literackich oraz muzycznych, a także nauczycielom przygotowującym program.


jery07 dnia maj 11 2017 21:37:16 · Drukuj
WOJEWÓDZKIE ZAWODY BOCCIA
25 kwietnia 2017r. ponad 290 zawodników z 72 drużyn wzięło udział w największych jak do tej pory Wojewódzkich Zawodach Boccia zorganizowanych przez Zrzeszenie Sportu i Rekreacji „Start” Kielce.
Uroczystość otworzył Senator RP Krzysztof Słoń.
Naszą placówkę na zawodach reprezentowały dwie drużyny w składzie :
Drużyna dziewcząt: Chrzęszczyk Karolina, Dębska Joanna, Miernik Aleksandra , Kucharska Małgorzata
Drużyna chłopców: Fraszczyk Michał, Faliński Tomasz, Domański Stanisław, Borowiec Patryk.
Naszej męskiej reprezentacji udało się wywalczyć III miejsce w swojej kategorii, brązowe medale i puchar.
Wszyscy nasi kadrowicze otrzymali dyplom upamiętniający udział w zawodach, ale przede wszystkim zdobyli wiele nowych doświadczeń i zapał do dalszego doskonalenia się w tej lubianej i popularnej dyscyplinie sportowej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


jery07 dnia maj 11 2017 21:14:52 · Drukuj
SZKOLENIE LOGOPEDYCZNE W ZPEW
Dnia 29 kwietnia 2017 r. odbyło się w Placówce szkolenie logopedów na temat ,,Diagnoza i terapia dzieci z zaburzeniami artykulacji i połykania’’, prowadzone w formie warsztatów, zorganizowane przez Barbarę Gelar – przewodniczącą Polskiego Związku Logopedów Oddziału Świętokrzyskiego. W szkoleniu uczestniczyło 23 logopedów z województwa świętokrzyskiego. Warsztaty prowadziła pani Tatiana Lewicka – pracownik Katedry i Kliniki Neurologii i Neurorehabilitacji Uniwersytetyckiego Centrum Medycznego im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i wykładowca na Podyplomowych Studiach Kwalifikacyjnych Logopedii i Medialnej Emisji Głosu.
Zamysłem warsztatów t zwrócenie uwagi na obecność różnych dysfunkcji w zakresie układu stomatognatycznego, które wpływają na jakość połykania oraz pracę narządów artykulacyjnych. Zapoznanie z proponowanymi metodami pracy pozwoli na poszerzenie warsztatu pracy z dziećmi, nawet tymi, które nie zawsze chcą lub mogą współpracować z terapeutą. Nowoczesne metody terapii mają za zadanie stymulować pracę układu nerwowego, a przez to również korzystnie wpływać na mowę i połykanie. Proponowane metody pracy pozwalają również na włączenie do terapii rodziców i/lub opiekunów dziecka. Prawidłowy rozwój narządów artykulacyjnych ma niewątpliwy wpływ na sposób mówienia oraz przyjmowania posiłków. Niewłaściwe napięcie mięśniowe i praca narządów artykulacyjnych są przyczyną wielu problemów podczas jedzenia np. w odgryzaniu, żuciu, radzeniu sobie różnymi konsystencjami pokarmów. Poprawne połykanie to również łatwiejsza wymowa, wymagająca sprawnych mięśni policzków, ust oraz całego układu stomatognatycznego. Dodatkowym elementem usprawniającym mowę i pracę układu fonacyjnego jest prawidłowy oddech i napięcie fałdów głosowych. Obecnie duży nacisk kładzie się na metody neurorehabilitacji, które poprzez podjęte oddziaływania wpływają na pracę układu nerwowego oraz układów oddechowego, fonacyjnego i artykulacyjnego. Metody te pozwalają terapeutom pracować z dziećmi w różnych grupach wiekowych, z różnymi dysfunkcjami w zakresie ograniczonych możliwości poruszania się i/lub rozumienia poleceń.


jery07 dnia maj 11 2017 20:51:38 · Drukuj
Strona 3 z 36 < 1 2 3 4 5 6 > >>
REKRUTACJA
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
REKLAMA ZPEW
/
Przetłumacz stronę

Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres zpewskar@wp.pl

Copyright ZPEW 2012