STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI
Uczniowie z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych regularnie uczestniczą w wielu akcjach charytatywnych. Harcerze z drużyn NS działających przy ZPEW kolejny raz włączyli się w akcję "Zbiórka żywności ". Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy , robiąc zakupy nie zapomnieli o potrzebujących dzieciach.


jery07 dnia październik 01 2017 11:23:15 · Drukuj
ŚWIĘTOKRZYSKI TURNIEJ BOCCE OLIMPIAD SPECJALNYCH
Na hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji spotkały się drużyny niemal wszystkich świętokrzyskich klubów Olimpiad Specjalnych, a wśród nich kluby skarżyskie: Buziaki, Tacy Sami, Olimp i Tornado.
Zawody rozpoczęły się od tradycyjnego uroczystego otwarcia. Przy dźwiękach hymnu Olimpiad Specjalnych dokonano wciągnięcia flagi, któremu asystowali Anna Woźniak i Tomasz Faliński, utytułowani zawodnicy, którzy zdobywali już medale na najważniejszych imprezach, także międzynarodowych.
Po otwarciu i występach muzycznych i tanecznych, zawodnicy mogli przystąpić do gry. Jak zawsze w ich wypadku, robili to z pasją i ogromnym zaangażowaniem.
Bocce to wywodząca się z Włoch gra przypominająca angielską grę w kule. Używa się dwóch kolorów kul, czerwonych i zielonych, które należy potoczyć tak, aby znalazły się jak najbliżej palliny, białej kulki wprowadzanej do gry na początku rozgrywki.
Świętokrzyski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych został zorganizowany przez regionalny oddział Olimpiad Specjalnych Świętokrzyskie, Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy oraz skarżyskie kluby Olimpiad Specjalnych, Olimp i Tacy Sami.

TURNIEJ_LINK_1jery07 dnia październik 01 2017 10:26:06 · Drukuj
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
Dnia 22.09.2017 w ZPEW odbyły się wybory samorządu szkolnego oraz opiekunów samorządu. Przewodniczącą samorządu została Natalia Pogorzelska, zastępcą Aneta Latkowska, a sekretarzem Patryk Borowiec. Członkowie samorządu to: Mariola Kopeć, Stanisław Domański, Joanna Dębska, Natalia Słomińska oraz Mateusz Skłodowski. Opiekunami samorządu zostali nauczyciele Kinga Woźniak oraz Ludomir Wątor.
Wybranym gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

jery07 dnia październik 01 2017 10:10:35 · Drukuj
BOWLING SPORT DLA KAŻDEGO
Bowling to łatwy i nie wymagający specjalnych umiejętności sport. Łatwość i prostota to powód dla którego od wielu lat jest tak popularny. W kręgle może grać zatem każdy.
27 września z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka uczniowie z Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych wybrali się na kręgle do Kombinatu Formy. Głównym celem i założeniem wycieczki było poznanie nowej, dotychczas nieznanej większości wychowanków, alternatywnej formy spędzania czasu wolnego. Gra w kręgle uczy dyscypliny oraz koncentracji. Wychowankowie mogli nauczyć się zasad gry opartych na uczciwej rywalizacji. Nasi wychowankowie mieli do dyspozycji kilka torów, dzięki czemu mogli zmierzyć się między sobą i poczuć nutkę zdrowej rywalizacji. Niektórzy z podopiecznych mogą pochwalić się satysfakcjonującymi wynikami, dzięki czemu wzmocnili swoje poczucie wartości i zaszczepili w sobie chęć powrotu na kręgielnię.
Dzięki wspólnie spędzonym chwilą uczniowie mogli także się zintegrować oraz nabyć umiejętności współdziałania w grupie. Dla niektórych uczniów był to już kolejny wyjazd na kręgle i gra nie sprawiała im żadnych kłopotów, inni zaś po raz pierwszy zmierzyli się z tą grą. Jednak to nie przeszkadzało im dobrze się bawić i razem z rówieśnikami w radosnym nastroju aktywnie spędzić wolny czas. Po zmaganiach na torze na uczniów czekała niespodzianka - pyszna pizza serwowana przez tamtejszą restaurację. Pełni wrażeń i w doskonałych nastrojach powrócili do szkoły.


jery07 dnia październik 01 2017 10:02:32 · Drukuj
NASI UCZNIOWIE W GDAŃSKU
W czerwcu 2017r. grupa harcerzy ZPEW spędziła wraz z opiekunami trzy cudowne dni poznając Gdańsk i Hel. Spacerowaliśmy pięknymi ulicami Gdańska. Ulicą Długą, Długim Targiem tworzącym Trakt Królewski, ulicą Świętego Ducha i Mariacką. Podziwialiśmy przepiękne kamienice. Zwiedziliśmy Dwór Artusa, Muzeum Bursztynu, Muzeum Zegarów Wieżowych. Wstępowaliśmy do zabytkowych kościołów: WNMP, Św. Mikołaja czy Św. Katarzyny . Zwiedziliśmy stadion piłkarski - Stadion Energa Gdańsk. Odbyliśmy rejs statkiem z Gdańska do Helu, tutaj niektórzy z nas po raz pierwszy zobaczyli morze, płynęli statkiem. Dotarliśmy do Helu gdzie zobaczyliśmy karmienie fok w Fokarium a następnie zwiedziliśmy latarnię morską. Spacerowaliśmy ulicą Wiejską – deptakiem Helu z zabytkowymi domkami, podziwialiśmy piękny helski krajobraz. Statkiem wróciliśmy do Gdańska. W ostatnim dniu naszej wycieczki zwiedziliśmy Hewelianum – czyli Centrum Nauki w Gdańsku, weszliśmy na Górę Gradową gdzie znajduje się punkt widokowy skąd oglądaliśmy panoramę Gdańska. Była to wspaniała wycieczka na zawsze w naszej pamięci pozostaną zwiedzane miejsca i serdeczna atmosfera panująca wśród uczestników. Dlatego bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do realizacji tej wspaniałej wyprawy oraz Stowarzyszeniu „Jesteśmy” działającym przy SOSW nr 1 w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych za wsparcie finansowe dzięki któremu mogliśmy odbyć rejs statkiem na trasie Gdańsk-Hel-Gdańsk.

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj! Harcerze i drużynowi


jery07 dnia październik 01 2017 09:03:32 · Drukuj
III OTWARTY FESTYN SPORTOWO-REKREACYJNY ,,DZIEŃ ZE STELLĄ".
III Otwarty Festyn Sportowo-Rekreacyjny w Łucznictwie pn. "Dzień ze Stellą" dla Osób Niepełnosprawnych. W dniu 20.09.2017r. uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych uczestniczyli w III Otwartym Festynie Sportowo-Rekreacyjnym w Łucznictwie pn. "Dzień ze Stellą" dla Osób Niepełnosprawnych. Konkurencje w jakich wzięliśmy udział to: Strzał z łuku; Rzut lotką; Strzał piłką do bramki. Oprócz dobrej zabawy i miłych wspomnień nasi wychowankowie przywieźli ze sobą atrakcyjne nagrody. Uczniowie nagrodzeni: 1. Aneta Latkowska - I miejsce w Rzutach lotką oraz II miejsce w Strzelaniu z łuku. 2. Patryk Borowiec - I miejsce w Strzelaniu piłką do bramki. 3. Damian Gruba - II miejsce w Strzelaniu piłką do bramki. Dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udziału w imprezie oraz za dobrą zabawę.

jery07 dnia październik 01 2017 08:11:55 · Drukuj
XI OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ TRENINGOWY PROGRAMU MATP
Niezwykli zawodnicy - uczestnicy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych mieli swoje wielkie święto - w dniach 15-17 września odbył się - XI Ogólnopolski Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych Sieradz 2017.
Gospodarzem imprezy był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne – Łódzkie.
3 naszych uczniów Bartosz Kita, Mateusz Mączyński i Mateusz Seweryn - zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych OLIMP reprezentowało Oddział Regionalny Świętokrzyskie. Uczniom, każdemu z osobna towarzyszyły mamy – P. Justyna Kita, P. Mariola Mączyńska i p. Iwona Seweryn oraz kierownik ekipy świętokrzyskiego i trener Olimpiad Specjalnych Bogumiła Wzorek.
Dzień Treningowy rozpoczęła uroczysta Ceremonia Otwarcia. Było dostojnie - prezentacja poszczególnych oddziałów, przemowy oficjeli, podniesienie flagi Olimpiad Specjalnych przy dźwiękach hymnu, przysięga zawodników. Występy wokalne, wspólna zabawa, zarówno na scenie, jak i na widowni. Drugi dzień zawodów to sportowe emocje - udział zawodników w poszczególnych konkurencjach. Publiczność mogła obserwować prezentacje w 30 zadaniach ruchowych, nawiązujących do dyscyplin sportowych, indywidualnie dostosowywanych do aktualnych możliwości zawodników Podczas zawodów każdy uczestnik miał możliwość zaprezentować się w 3 konkurencjach 30 z proponowanych przez program MATP. Konkurecje i grupy startowe były tak przygotowane, by każdy zawodnik mógł zaprezentować się indywidualnie zebranej licznie publiczności. Cała uwaga skierowana była na niego, miał możliwość pozuć się niezwykle wyjątkowo. Każdorazowo poszczególne konkurencje były nagradzane osobnym małym medalikiem:)
Imprezie towarzyszyło szereg atrakcji. W czasie zawodów w wolnej chwili można było skorzystać z zabaw w Wiosce Olimpiad Specjalnych.
Drugi dzień zawodów zwieńczył wesoły pikinik integracyjny. Było urodzinowo - tort, życzenia, gratulacje z okazji 20-lecia powstania Grup Rewalidacyjno Wychowawczych.
Drugi dzień zawodów zwieńczył wesoły piknik integracyjny. Było urodzinowo - tort, życzenia, gratulacje z okazji 20-lecia powstania Grup Rewalidacyjno Wychowawczych.złote medal to nie tylko nagroda za wykonane ćwiczenia, to medal za zdany egzamin.


jery07 dnia wrzesień 24 2017 15:15:16 · Drukuj
XI INTEGRACYJNY RAJD ROWEROWY
XI Integracyjny Rajd Rowerowy w ZPEW
19 września odbył się XI Integracyjny Rajd Rowerowy. Głównym założeniem organizatorów imprezy było promowanie zdrowego stylu życia, a także integracja uczestników tego przedsięwzięcia.
Zaproszonych gości na wstępie powitał dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych pan Marcin Kruk.
Wśród zaproszonych gości i jednocześnie uczestników rajdu była prezes Fundacji Eco Textil Pani Monika Lipnicka.
Po oficjalnym otwarciu rowerzyści wyruszyli w trasę do Suchedniowa. Na miejscu czekał na nich poczęstunek. Po krótkim odpoczynku uczestnicy rajdu wyruszyli do Skarżyska. W Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych na wszystkich czekał ciepły posiłek oraz nagrody.
W rajdzie udział wzięli podopieczni z następujących ośrodków z terenu Skarżyska: Dzienny Środowiskowy Dom Samopomocy, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztaty Terapii Zajęciowej ul. Równoległa oraz gospodarze - Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych. Piękna pogoda dopisała. Rowerzyści zadowoleni, z uśmiechami na twarzy zakończyli rajd pełen atrakcji i wrażeń.
Celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia oraz poznawanie, odkrywanie na nowo otaczającej przyrody.
Organizatorzy dziękują sponsorom nagród, którzy wsparli ich przedsięwzięcie. Szczególne podziękowania należą się Fundacji Eco Textil działającej przy firmie Wtórpol – prezes fundacji Monice Lipnickiej


jery07 dnia wrzesień 24 2017 14:48:21 · Drukuj
WOJEWÓDZKIE BIEGI PRZEŁAJOWE W TOKARNI
W dniu 11 września br. na terenie Parku Etnograficznego w Tokarni, po raz kolejny Zrzeszenie Sportu i Rekreacji „ Start” Kielce zorganizowało Wojewódzkie Biegi Przełajowe, w których wzięła udział 7- osobowa reprezentacja naszej szkoły.
Zawody, do których zgłosiło się około 140 zawodników z 18 placówek, zostały przeprowadzone na dystansie 400 m i 800 m z podziałem na kategorię kobiecą i męską, w grupach wiekowych oraz z podziałem ze względu na rodzaj niepełnosprawności.
Nasi reprezentanci w pięknym stylu pokonali swój dystans biegowy i wywalczyli:
Patryk Borowiec - I miejsce , Złoty medal
Stanisław Domański - I miejsce , Złoty medal
Tomasz Faliński - II miejsce, Srebrny medal
Kacper Styczeń - III miejsce , Brązowy medal
Jakub Szymański - IV miejsce punktowane,
Paweł Kucy - IV miejsce punktowane,
Justyna Tyszer - IV miejsce punktowane.
Po zmaganiach zawodnicy posilili się smacznym gorącym posiłkiem. Zawodnikom dopisywały humory i piękna, słoneczna pogoda.


jery07 dnia wrzesień 24 2017 14:31:48 · Drukuj
SPRZĄTANIE ŚWIATA W ZPEW
Jak co roku uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku- Kamiennej pod kierunkiem Samorządu Uczniowskiego włączyli się w akcję „ Sprzątania Świata”. Dzieci zaopatrzone w jednorazowe rękawice oraz plastikowe worki sprzątały teren wokół szkoły. Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie umiejętności wspólnego dbania o czystość otaczającego nas środowiska. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w tegorocznej akcji.


jery07 dnia wrzesień 24 2017 14:12:42 Czytaj więcej · 23 Czytań · Drukuj
MISTRZOSTWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
Barycz 2017 - Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Biegach Przełajowych, gratulacje dla Bartka , Mateusza, Stasia i Tomka

jery07 dnia wrzesień 21 2017 19:29:14 · Drukuj
Strona 3 z 38 < 1 2 3 4 5 6 > >>
REKRUTACJA
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
REKLAMA ZPEW
/
Przetłumacz stronę

Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres zpewskar@wp.pl

Copyright ZPEW 2012