STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
SPECJAŁY KULINARNE KUCHARZY ZPEW
Prezentacja wspaniałych specjałów kulinarnych w wykonaniu uczniów realizujących naukę w zawodzie kucharz.


jery07 dnia październik 01 2018 18:05:57 · Drukuj
DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH I BURSIE SZKOLNEJ
Jak co roku obchodziliśmy Dzień Chłopaka w grupach wychowawczych i bursie szkolnej. Z tej okazji żeńska część mieszkańców przygotowała specjalny program artystyczny dla wszystkich chłopców oraz panów wychowawców. Wszyscy otrzymali słodki upominek oraz dedykacje muzyczną. Zaś wieczorem odbyła się dyskoteka, podczas której mogli zaprezentować swoje umiejętności tanecznejery07 dnia październik 01 2018 17:38:27 · Drukuj
AKCJA- SEGREGACJA ODPADÓW W ZPEW
21.09 2018r w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych odbyła się akcja „Sprzątanie Świata-Polska”. Ze względu na jej wyjątkowy charakter-25 jubileusz, uczniowie i nauczyciele postanowili uczcić ten dzień w sposób nieszablonowy. Tegorocznym tematem przewodnim jest segregacja odpadów pod hasłem „Akcja-Segregacja,2x więcej, 2x czyściej”. Dzieci z przedszkola, pod przewodnictwem pani Agnieszki Dąbrowy i pani Karoliny Figarskiej wystawiły widowiskowy pokaz, o tematyce wprowadzającej młodzież od najmłodszych lat w problemy ekologii segregacji śmieci. Pani Katarzyna Banaszczyk przygotowała piękną wystawę z materiałów ekologicznych, najpiękniejsze prace zostały nagrodzone.Kl.1,3 SP pod wychowawstwem Pani Barbary Bernatek wygrała w kategorii „Najlepsze hasło o segregacji odpadów”. Odbyły się konkursy, których celem było poszerzenie wiedzy na temat zasad segregacji odpadów. Na koniec uczestnicy wyszli na plac szkolny i do pobliskiego lasku by w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę na temat segregacji śmieci i „posprzątać świat”.
Organizatorami imprezy byli: Monika Kania Kinga Woźniak i Ludomir Wątor.


jery07 dnia wrzesień 29 2018 22:31:36 · Drukuj
UROCZYSTE OTWARCIE BOISKA SZKOLNEGO ORAZ PLACU ZABAW W ZPEW
W imprezie uczestniczyli przedstawiciele władz województwa, powiatu i miasta oraz kościoła. Wszystkich zaproszonych gości powitał dyrektor ZPEW pan Marcin Kruk.
Kilkanaście lat czekaliśmy na ten moment, aby powstało boisko przy placówce kształcenia specjalnego w Skarżysku. Dziś do dyspozycji mamy boisko wielofunkcyjne z polami do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych jak również nowoczesny i bezpieczny plac zabaw. Jest to niewątpliwie ogromny sukces dla wychowanków ponieważ nie będziemy musieli już korzystać z uprzejmości innych placówek by móc trenować i przygotowywać się do zawodów. Chciałbym zaznaczyć, że wśród naszych wychowanków są olimpijczycy krajowi i międzynarodowi. Osiągamy ogromne sukcesy jeśli chodzi o gry zespołowe zarówno na poziomie wojewódzkim, czy krajowym. Jest to ogromny sukces również nauczycieli ponieważ w końcu będą mogli na nowoczesnym i bezpiecznym obiekcie prowadzić zajęcia sportowe- mówił dyrektor ZPEW
Mam przyjemność wspólnie z przyjaciółmi skupionymi wokół tej placówki, aby formalnie przekazać wam dzisiaj w użytkowanie ten przepiękny obiekt - mówił do wychowanków i nauczycieli ZPEW Starosta Powiatu Skarżyskiego, Jerzy Żmijewski.
Dodał, że w przyszłym roku powstaną kolejne boiska wielofunkcyjne przy powiatowych szkołach w Skarżysku tj. Zespole Szkół Transportowo - Mechatronicznych oraz Zespole Szkół Ekonomicznych.
Po przemówieniach zaproszonych gości przyszedł czas na oficjalnie przecięcie wstęgi. Później na nowym boisku rozegrano towarzyski mecz piłki nożnej między uczniami, a nauczycielami Zespołu Placówek Edukacyjno- Wychowawczych. Obok boiska zbudowano plac zabaw z urządzeniami zabawowymi.
jery07 dnia wrzesień 29 2018 22:04:56 · Drukuj
UCZNIOWIE ZPEW NA TURNUSIE W ZAKOPANEM CZ.3
Kolejna wycieczka organizowana przez Ośrodek MARIA dostarczyła nam również wielu wrażeń. Dolina Strążyska to nie lada wyzwanie, ale za to efekt końcowy wynagrodził nam ten trud – cudowny widok na Giewont i Wodospad MAŁA SIKLAWA. Nie bylibyśmy sobą, gdyby po obiedzie nie podjąć kolejnego wyzwania. Dotarliśmy na KALATÓWKI, gdzie naszym oczom ukazał się KASPROWY WIERCH w całej okazałości. Dzisiejszy dzień potraktowaliśmy jako trening przed jutrzejszą przygodą. A jaką? O tym wkrótce


jery07 dnia wrzesień 21 2018 21:26:30 · Drukuj
INTEGRACYJNY RAJD ROWEROWY ZPEW
Już po raz 12. Zespół Placówek Edukacyjno - Wychowawczych był organizatorem Integracyjnego Rajdu Rowerowego. Lubiana w środowisku impreza skupiła w tym roku aż 50 uczestników.
O 9 rano wszyscy przybyli pod budynek ZPEW skąd po krótkim powitaniu przez dyrektora Marcina Kruka ruszyliśmy na trasę. Droga naszego rajdu prowadziła przez Rejów do Hali Sportowo -Rehabilitacyjnej w Suchedniowie, gdzie na uczestników czekal słodki poczęstunek sponsorowany przez cukiernię Lazur. Po chwili odpoczynku wyruszylismy w drogę powrotną. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała policja, która pilotowała przejazd ulicami. Zakończenie odbyło się na terenie placówki z udziałem Starosty Pana Jerzego Żmijewskiego i V-ce Starosty Pana Artura Berusa. Uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez fundację Eco Textil.
Imprezę w tym roku uświetniła nie tylko duza ilosc uczestników, ale również piękna pogoda. Wszyscy zadowoleni z uśmiechami na ustach planowali już kolejny rajd.


jery07 dnia wrzesień 21 2018 20:57:16 · Drukuj
KOLEJNY DZIEŃ UCZESTNIKÓW TURNUSU W ZAKOPANEM
Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń. Postanowiliśmy odwiedzić miejsce ważne dla skoczków – Wielką Krokiew. Wjazd na sam szczyt wyciągiem krzesełkowym był dla nas nie lada wyzwaniem. Byliśmy również świadkami treningu skoczków z Kadry Narodowej „B”. A po południu mały relaksie i spacer pod szczyt Nosala. Mamy ciekawe zdjęcia, a jakie zobaczcie samijery07 dnia wrzesień 21 2018 20:08:16 · Drukuj
UDZIAŁ UCZNIÓW ZPEW W ,,RAJDZIE NA RATY"
18 września siedmioosobowa grupa uczniów naszej placówki, korzystając z zaproszenia organizatora głównego ZSiR „Start” Kielce, wzięła udział w VI etapie X Rajdu na Raty.
Celem Rajdu jest integracja środowiska osób z niepełnosprawnością z osobami zdrowymi oraz poznawanie zabytków i historii naszego Regionu.
Tym razem zwiedziliśmy Kurozwęki, posiadłość rodu hrabiego Popiela, którego obecnym właścicielem, jest jego potomek – Jan Marcin Popiel. To tutaj znajduje się pierwsza w Polsce hodowla bizona amerykańskiego.
W czasie pobytu dopisała nam piękna, ciepła i słoneczna pogoda. Zwiedziliśmy pałac, lochy, mini zoo oraz uczestniczyliśmy w Safari bizon. Podziwialiśmy również pałacowy ogród, w którym naszą szczególną uwagę przyciągnęło wspaniałe, rozłożyste drzewo – Platan klonolistny.
Zwyczajowo rajd zakończył się posiłkiem. Smaczny i obfity obiad zjedliśmy w jednej, z pałacowych sal.

jery07 dnia wrzesień 21 2018 19:35:46 · Drukuj
TURNUS ZAKOPANE 2018
Długie przygotowania za nami i wreszcie upragniony wyjazd do Zakopanego. Turnus usprawniająco – rekreacyjny rozpoczęliśmy tradycyjnie od Krupówek. Podczas powrotu do pensjonatu pogoda sprawiła nam psikusa – spotkała nas burza i ulewny deszcz. Drugiego dnia znowu padało. Postanowiliśmy złożyć wizytę w Aquaparku. A jakie atrakcje nas tam spotkały zobaczycie sami. Wieczorem spotkała nas kolejna niespodzianka. Właścicielka pensjonatu Pani Maria zorganizowała dla wszystkich uczestników turnusu wieczorek zapoznawczy z DJ –em. Nasze „dzieciaki” miały okazję poznać nowych kolegów oraz koleżanki. Niedzielę, tradycyjnie oczywiście, spędziliśmy w sanktuarium na Krzeptówkach. Odwiedziliśmy również miejsce spoczynku zasłużonych górali z Podhala – Cmętarz na Pęksowym Brzyzku. Piąty dzień spędziliśmy na Słowacji podziwiając piękno tatrzańskiej przyrody w Dolinie Białej Wody.
Odezwiemy się wkrótce.

jery07 dnia wrzesień 20 2018 20:46:16 · Drukuj
WYCIECZKA KUBUSIOWEGO PRZEDSZKOLA
11.09.2018 roku dzieci z Kubusiowego Przedszkola wyjechały na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę do Kompleksu Świętokrzyska Polana (Chrusty). Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu unijnego,,Wsparcie dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu powiatu skarżyskiego". Celem naszej wycieczki była Oceanika - zespół wielkoformatowych akwariów. Pani przewodnik opowiedziała o wszystkich gatunkach znajdujących się na ekspozycji. Przedszkolaki podziwiały setki gatunków wodnych zwierząt z mórz, oceanów, rzek i jezior z różnych zakątków świata. Kolejnym punktem wyprawy były warsztaty plastyczne. Dzieci kolorowały farbami i brokatem rybki wykonane z masy solnej.Do przygotowanych słoiczków wkładały rybki, kolorowe listki, roślinki tworząc mini akwarium, które zabrały ze sobą, jako pamiątkę z wycieczki. Po smacznym obiedzie, nieco senni, ale jakże szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola.Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie tak miłej eskapady i za wspólnie spędzony czas.


jery07 dnia wrzesień 14 2018 15:50:06 · Drukuj
SUKCESY UCZNIÓW ZPEW NA WOJEWÓDZKICH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
Blisko 160 osób z 17 placówek wystartowało w Wojewódzkich Biegach Przełajowych, które rozegrano w poniedziałek 10 września w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Wśród uczestników zawodów zorganizowanych przez Zrzeszenie Sportu i Rekreacji „ Start” Kielce było 9 naszych kolegów.
Zawody, zostały przeprowadzone na dystansie 400 m i 800 m z podziałem na kategorię kobiecą i męską, w grupach wiekowych oraz z podziałem ze względu na rodzaj niepełnosprawności.
Nasi reprezentanci pokonali swój dystans biegowy we wspaniałym stylu i zdobyli:
Patryk Borowiec - I miejsce , Złoty medal
Bartosz Mielnicki - I miejsce, Złoty medal
Jakub Hajdenrach - I miejsce, Złoty medal
Kamil Boruń - I miejsce, Złoty medal
Stanisław Domański - II miejsce , Srebrny medal
Tomasz Faliński - II miejsce, Srebrny
Hubert Wojciechowski - III miejsce, Brązowy medal
Bartosz Krogulec - III miejsce , Brązowy medal
Marceli Zięba - III miejsce, Brązowy medal
Sportowym zmaganiom dopisywała piękna ,słoneczna pogoda. Na koniec sportowej imprezy zawodnicy zjedli smacznym gorący posiłek.
Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów dla naszych reprezentantów !


jery07 dnia wrzesień 14 2018 15:33:48 · Drukuj
Strona 3 z 48 < 1 2 3 4 5 6 > >>
REKRUTACJA
/
RODO
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

PROJEKT 2018
Projekt.
Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012