STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ŚWIĘTOKRZYSKIE ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH CZ.2
W piątek 22 lutego na Lodowisku Miejskim w Skarżysku - Kam odbyła się II część ŚWIĘTOKRZYSKICH ZIMOWYCH IGRZYSK OLIMPIAD SPECJALNYCH. Tym razem nasi zawodnicy rywalizowali z zawodnikami z całego województwa w łyżwiarstwie szybkim. Reprezentanci Klubu OLIMP z zawodów wrócili z 4 medalami:
Karol Latkowski - dystans 111 m – srebro, dystans 222 m – srebro,
Karol Łapka - dystans 111 m – złoto, dystans 333 m – brąz.
Trenerem naszych medalistów była p. Marzena Grzelec.
Gratulacje!!!jery07 dnia luty 23 2019 19:55:22 · Drukuj
ŚWIĘTOKRZYSKIE ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH
20 lutego w Kielcach rozpoczęły się ŚWIĘTOKRZYSKIE ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH. Mimo braku śniegu i pochmurnej pogody udało się zorganizować zawody w Narciarstwie Biegowym i Biegu na Rakietach Śnieżnych. Na starcie stanęli zawodnicy z całego województwa, wśród nich 5 osobowa reprezentacja Klubu OLIMP działającego w naszej placówce. Paweł, Maciek, Kacper, Hubert i Karol rywalizowali w biegu na rakietach śnieżnych. Zawodnicy zajmowali czołowe miejsca i stawali na podium wielokrotnie:
KAROL LASKOWSKI I m-ce bieg na 50 m, I m-ce bieg na 100 m,
PAWEŁ KUCY II m-ce bieg na 50 m, I m-ce bieg na 100 m,
HUBERT SURMA III m-ce bieg na 50 m, II m-ce bieg na 100 m,
MACIEJ KLIMEK II m-ce bieg na 50 m, I m-ce bieg na 100 m,
KACPER PIETRAS IV m-ce.
Trenerami medalistów były: Marzena Grzelec i Bogumiła Wzorek
GRATULACJE!!!
jery07 dnia luty 23 2019 19:47:19 · Drukuj
SPOTKANIE INTEGRACYJNE
Dnia 14.02.2019 w Internacie odwiedzili nas mili goście z ZPEW. Wychowankowie przygotowali słodki poczęstunek, pokazali także naszym sąsiadom szkołę i pokoje w których mieszkają, wspólnie także bawiliśmy się korzystając z rzutnika interaktywnego. Dzieci zintegrowały się i mamy nadzieję na kolejne wizyty.jery07 dnia luty 23 2019 19:24:58 · Drukuj
II SPOTKANIA Z EDUKACJĄ W ZPEW
16 lutego 2019 roku już po raz kolejny w Zespole Placówek Edukacyjno –Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej odbyło się szkolenie dla nauczycieli i logopedów – II Spotkanie z Edukacją, którego organizatorami byli: Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku –Kamiennej, Polski Związek Logopedów – Oddział Świętokrzyski oraz Wydawnictwo WiR.
Uczestników spotkania powitał dyrektor ZPE-W pan Marcin Kruk. W szkoleniu udział wzięło ponad 170 osób. Podczas spotkania zaprezentowane zostały także nowości wydawnicze.
W programie szkoleń znalazły się:
1. „Moje sylabki” – sylabowa metoda nauki czytania prof. Jagody Cieszyńskiej
Prowadzenie: dr Justyna Leszka
2. Warsztaty plastyczne rozwijające wyobraźnię
Prowadzenie: mgr Monika Kraszewska
3. Trening umiejętności społecznych jako projekt korygowania nieprawidłowości w zachowaniu dzieci i młodzieży
Prowadzenie: mgr Marlena Ulrych
4. Diagnoza i terapia żuchwy
Prowadzenie: Piotr Jaworski
5. Zaburzenia rozwoju językowego i społecznego dzieci – rozpoznawanie, czynniki ryzyka, postępowanie terapeutyczne
Prowadzenie: dr Justyna Leszka
6. Zabawy z grafiką – techniki odbijane wykorzystywane do pracy z dziećmi w różnym wieku
Prowadzenie: mgr Monika Kraszewska
7. Znaczenie umiejętności społecznych dzieci w radzeniu sobie z sytuacjami kryzysowymi – postępowanie interwencyjne w sytuacji zagrożenia
Prowadzenie: mgr Marlena Ulrych
8. Podstawy karmienia terapeutycznego
Prowadzenie: Piotr Jaworski
Organizatorzy dziękują wszystkim za tak liczne przybycie i zainteresowanie szkoleniem oraz chęci podnoszenia swoich kompetencji i kształcenia umiejętności potrzebnych do pracy z dziećmi.


jery07 dnia luty 23 2019 19:16:19 · Drukuj
WALENTYNKOWA PIZZA UCZNIÓW
Uczniowie klasy 2 pp oraz klasy 3gim u wybrali się wraz z nauczycielami p.Katarzyną Wnuk,p. Katarzyną Banaszczyk oraz p.Moniką Szkurłat-Michnowską do pizzerii Autorska, by świętować Walentynki.Przy fajnej muzyce,smacznej pizzy i szarlotce uczniowie spędzili miło czas.Dzień ten był okazją do okazywania sobie serdeczności i życzliwości.Oto krótka fotorelacja.


jery07 dnia luty 23 2019 19:02:45 · Drukuj
UCZNIOWIE GIMNAZJUM ZPEW ODWIEDZILI WYSTAWĘ MALARSTWA W MCK
Uczniowie klasy III Gimnazjum ZPEW wzięli udział w wystawie malarstwa Skarżyskiego Klubu Twórców ,,SKART” którego najmłodszym członkiem jest nasza klasowa koleżanka Amelia Zawadzka. Obrazy wszystkich artystów klubu w tym prace Amelii można było oglądać w Nowej Galerii skarżyskiego MCK .Wszyscy byliśmy pod wrażeniem prezentowanych prac a w szczególności naszej Amelki. Wróciliśmy do szkoły umówieni na kolejne , już wiosenne spotkanie w MCK.
jery07 dnia luty 23 2019 18:55:33 · Drukuj
SPORTOWA SOBOTA
2 lutego po raz kolejny nasi najmłodsi podopieczni wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyli w zajęciach sportowych organizowanych w ramach cyklu -,,Sportowa Sobota".
Celem naszych spotkań jest zachęcanie dzieci do uprawiania sportu oraz pokazanie rodzicom jak wspólnie i aktywnie spędzać czas ze swoimi pociechami.Aktywność fizyczna jest zdrowa, daje dużo satysfakcji i pozwala uwolnić nadmiar energii. A do tego pomaga kształtować ważne cechy, takie jak systematyczność czy pokonywanie własnych ograniczeń. Ruch jest naturalną potrzebą wszystkich dzieci. Wykorzystajmy to, sport wzmacnia organizm małego dziecka, pomaga mu odnaleźć się wśród rówieśników, a do tego także rozwija go umysłowo. Sobotnie gry i zabawy, w których uczestniczyły nasze maluchy wspomagają rozwój fizyczny, poznawczy i społeczny dzieci. Rozwijają sprawność motoryczną oraz koordynację wzrokowo-ruchową.Tym razem oprócz sportowych zmagań dzieci miały możliwość uczestniczenia w zajęciach z psim terapeutą Wanilką. Ćwiczenia i zabawy z psem wspomagają proces rehabilitacji ruchowej oraz umysłowej dzieci. Poprzez terapię kontaktową, czyli zabawy, przytulanie i głaskanie psa, dzieciaki dużo szybciej i dokładniej próbują wykonać ćwiczenia.


jery07 dnia luty 23 2019 18:50:19 · Drukuj
LIDERZY KOOPERACJI W ZPEW
W Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej 29 stycznia 2019 roku odbyło się spotkanie konsultacyjne modelu w ramach Projektu ,,Liderzy kooperacji”. Podczas spotkania przedstawione zostały główne założenia, zasady i metody kooperacji, a także omówiono cel i wypracowano założenia modelu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele podmiotów: GOPS Łopuszno, GOPS Bieliny, GOPS Oksa, PCPR Kielce, a także GOPS Mirzec, PCPR Jędrzejów. MOPS Skarżysko – Kamienna, GOPS Skarżysko – Kościelne, Stowarzyszenie ,,Arka Nadziei”, PCPR Końskie, GOPS Piekoszów, PCPR Skarżysko – Kamienna oraz Stowarzyszenie na rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej ,,Tęcza”.
Projekt ,,Liderzy kooperacji” realizowany jest przez Regionalny Ośrodek Praktyki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach w partnerstwie z województwem podlaskim, podkarpackim, mazowieckim i lubelskim. Projekt ma na celu wypracowanie i wdrożenie modelu kooperacji pomiędzy instytucjami pomocy i integracji społecznej, a podmiotami innych polityk sektorowych, takimi jak: policja, oświata sądownictwo czy organizacje pozarządowe. Instytucje te są istotne z punktu widzenia włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa.
Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych dziękuje za taki liczne zainteresowanie spotkaniem, zaangażowanie tak wielu podmiotów oraz współpracę.


jery07 dnia luty 23 2019 18:29:17 · Drukuj
PRAKTYKI W RAMACH PROJEKTU ,,JAKOŚCIOWA SZKOŁA-JAKOŚCIOWA PRACA"
Płatne praktyki zawodowe dla uczniów ZPE-W już ruszyły…
Od września br. w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej rozpoczęła się realizacja projektu: „ Jakościowa szkoła Jakościowa praca”, finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014- 2020, realizowany przez Stowarzyszenie Arka Nadziei. Oś priorytetowa: VIII. Rozwój edukacji aktywne społeczeństwo, Działanie: 8.5 Rozwój i wysoka jakość szkolnictwa zawodowego i kształcenia ustawicznego Poddziałanie: 8.5.1. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZiU.
Celem projektu jest dostosowanie umiejętności zawodowych i podniesienie jakości kształcenia 18 uczniów do wymogów rynku pracy do końca czerwca 2019 roku.
Projekt trwa od września 2018 roku do sierpnia 2019 r. Uczestniczą w nim uczniowie ZPE-W kształcących się w zawodzie kucharz i stolarz. W celu wyrównywania dysproporcji edukacyjnych uczniów mających trudności w spełnieniu wymagań edukacyjnych zaplanowano indywidualne zajęcia z matematyki, języka angielskiego i z ICT. W ramach warsztatów z rozwoju kompetencji kluczowych, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie lokalnych pracodawców prowadzone są także warsztaty z zakresu planowania i organizacji pracy oraz warsztaty z przedsiębiorczości i kreatywności. Uczniowie uczestniczą w indywidualnych zajęciach z socjoterapii oraz rewalidacji. W celu poznania własnych zasobów: cech, umiejętności, mocnych stron, preferencji oraz kompetencji osobistych i zawodowych prowadzone są również warsztaty z doradztwa edukacyjno- zawodowego. W celu zastosowania i pogłębienia zdobytej wiedzy i umiejętności w rzeczywistych warunkach pracy dla wszystkich uczniów zostały zorganizowane płatne praktyki, dzięki czemu uczniowie doskonalą swój warsztat.
Praktyki płatne (1500 zł) w wymiarze 150 godzin odbywają się w renomowanym Hotelu Promień w Skarżysku – Kamiennej oraz w Zakładzie stolarskim, którego właścicielem jest pan Robert Jaworski.
Dla większości uczestników to pierwsze spotkanie z pracodawcą. W kuchni hotelowej praktykant codziennie pracuje na innym dziale i tak doskonali swoje umiejętności: w kuchni śniadaniowej, przygotowalni, kuchni zimnej-bankietowej, kuchni gorącej-bankietowej. W przypadku kuchni restauracyjnej jest podobnie. Uczniowie mają szansę przygotować mnóstwo wykwintnych potraw.
Podobnie jest w przypadku stolarzy…, aby wyszkolić przyszłego stolarza, choćby elementarnie, nie wystarczą same podręczniki. Potrzebna jest dobra praktyka. Uczniowie samodzielnie wykonują meble lub elementy potrzebne w budownictwie i wykończeniu wnętrz. Dzięki takiej formie praktycznej nauki zawodu z pewnością zdawalność egzaminów zawodowych wzrośnie.
Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej przy ul. Szkolnej 15 prowadzi nabór do Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodzie kucharz i stolarz. W roku szkolnym 2019/2020 placówka także oferuje możliwość płatnych praktyk u pracodawców. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki oraz zapoznania się z ofertą szkoły pod adresem: www.zpewskarzysko.pl/news.php

jery07 dnia luty 23 2019 18:18:46 · Drukuj
PODZIĘKOWANIE DLA PGE OBRÓT
Miesiąc grudzień 2018 roku dla harcerzy z drużyn ZHP, działających przy Zespole Placówek Edukacyjnych w Zespole Placówek w Skarżysku – Kamiennej był niezwykle pracowity. Jak co roku należało zaplanować i przygotować się do kolejnego Betlejemskiego Zlotu w Zakopanem. Znalezienie miejsca noclegu, zorganizowanie posiłków i transportu, wypranie i wyprasowanie mundurów, przygotowanie do gry miejskiej to zadania, z którymi musieli się zmierzyć niepełnosprawni harcerze. Wyzwanie duże, ale waga wydarzenia niezwykła. Każdy harcerz chciałby uczestniczyć w Betlejemskim Zlocie. Pragnienie 12 harcerzy spełniło się dzięki hojności Zarządu Polskiej Grupy Energetycznej Obrót w Rzeszowie. Zarząd PGE przekazał kwotę 2000 złotych na realizację przedsięwziętego zadania. Ofiarowane pieniądze zostały wykorzystane na opłacenie noclegów i wyżywienia dla uczestników Betlejemskiego Zlotu. Harcerze ZPEW serdecznie dziękują Zarządowi Polskiej Grupy Energetycznej Obrót w Rzeszowie za okazane zrozumienie i pomoc w spełnieniu marzeń.
jery07 dnia styczeń 11 2019 19:00:36 · Drukuj
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNO NOWOROCZNE

jery07 dnia grudzień 22 2018 23:28:10 · Drukuj
Strona 3 z 51 < 1 2 3 4 5 6 > >>
REKRUTACJA
/
RODO
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

PROJEKT 2018
Projekt.
Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012