STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ZABAWA WALENTYNKOWO-KARNAWAŁOWA
W czwartek ósmego dnia lutego 2018 roku odbyła się w ZPEW Zabawa Karnawałowa. W godzinach 10.30 – 13.30 uczniowie oraz goście zaproszeni, którymi byli absolwenci naszej placówki, tańczyli przy najnowszych hitach polskich i zagranicznych list przebojów. Wspaniałymi didżejami okazali się nasi uczniowie ze szkoły zawodowej Aneta Latkowska i Patryk Borowiec. Były konkursy, nagrody, słodki poczęstunek (przygotowany przez nasze kochane warsztaty) oraz wizyta niecodziennego gościa. Pojawił się nagle, cały ubrany na czarno. Chyba młody i przystojny, ale tego do końca nie waidomo bo miał maskę. Rozdał Walentynki z Poczty Walentynkowej i zniknął! Podobno to był Zorro, choć po sali krążyły plotki, że to Pan Dyrektor, to do końca nic nie wiadomo;-). Zakończenie imprezy zwieńczyły wybory Królowej i Króla Balu, którymi zostali: Martyna Pogorzelska z klasy 2PP oraz Patryk Borowiec z klasy 2ZSZ. GRATULUJEMY!!!
Bal przygotowali uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim pod przewodnictwem Natalii Pogorzelskiej oraz opiekunowie Pani Kinga Wożniak i Pan Ludomir Wątor. Pocztą walentynkową oraz konkursami zajęły się Panie: Monika Piątek i Ania Klimczak – Ciura, do który dołączyła podczas zabawy Pani Monika Stelmasiuk. Pięknie salę udekorowały Panie:, Małgorzata Kotwica, Katarzyna Banaszczyk, Grażyna Bieda, Iwona Kutera, Joanna Skorupa i Marta Gawrońska. Korytarz udekorowała Pani Monika Szkurłat – Michnowska. Podczas poczęstunku miłą atmosferę stworzyły Panie Iwona Rudna i Karolina Figarska.
Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc i współpracę w organizacji imprezy – SAMORZĄD UCZNIOWSKI.


jery07 dnia luty 19 2018 21:35:58 · Drukuj
WARSZTATY TEATRALNE W ZPEW
W dniu 8.02.2018 wychowankowie grup wychowawczych uczestniczyli w warsztatach teatralnych, poprowadzonych przez pana Tomasza Mechowickiego, studenta trzeciego roku AST we Wrocławiu. Wychowankowie mieli okazję poznać podstawowe techniki warsztatu aktorskiego. Serdecznie dziękujemy.


jery07 dnia luty 19 2018 21:01:10 · Drukuj
ZABAWA WALENTYNKOWA W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH I BURSIE SZKOLNEJ
W dniu 05.02.2018 w grupach wychowawczych i bursie szkolnej odbyły się Walentynki 2018.Wychowankowie podczas wspólnego świętowania obdarowywali swoje sympatie,koleżanki/kolegów,przyjaciół,a także wychowawców własnoręcznie wykonanymi kartami walentynkowymi.Uczestnicy zabawy mogli również zrobić sobie zdjęcie w tzw foto-budce w której mogli zapozować do zdjęcia m.in z wąsami,okularami,muchami,ustami.Jednak wszyscy zarówno ci najmłodsi jak i najstarsi czekali na dyskotekę.Podczas wspólnej zabawy w rytm największych przebojów muzyki tanecznej spędzili pozostała cześć wieczoru.A o to krótka fotorelacja z zabawy Walentynkowej.


jery07 dnia luty 19 2018 20:47:29 · Drukuj
DOGOTERAPIA
Dogoterapia wykorzystuje pozytywne oddziaływanie psa na człowieka i przynosi korzyści we wszystkich obszarach funkcjonowania człowieka. Psy dają dzieciom oparcie emocjonalne, kochają i ufają bezgranicznie, nie oceniają, są bezinteresowne. Dziecko w kontakcie ze zwierzętami jest szczere i nie obawia się pokazywać swoich uczuć, uczy się, rozwija umiejętności odczuwania i wyrażania emocji. W dzisiejszym dniu dzieci odwiedziła suczka Nikita


jery07 dnia luty 19 2018 20:29:31 · Drukuj
UCZNIOWIE ZPEW W PARKU ROZRYWKI
We wtorek, 6 lutego 2018 roku, 14-osobowa grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Parku Rozrywki FlySky w Kielcach. Przez godzinę uczniowie brali udział
w szalonej zabawie. Do dyspozycji mieli ok. 80 perfekcyjnie wykonanych trampolin dla początkujących i zaawansowanych. Dodatkowo atrakcję stanowiły: arena główna, zbijak, kosze do wsadu, koszykówka w klatce, poduszka powietrzna, baseny z gąbkami m.in. powiązane z mega atrakcjami takimi jak: ścianka wspinaczkowa, walka gladiatorów, lina do chodzenia, tor przeszkód ninja, ścieżka trampolinowa, airtrack. Zabawa była przednia, a jeden z uczniów stwierdził, że „to najlepsza wycieczka w historii tej szkoły…”. Miło słyszeć takie słowa. Zapraszamy na kolejne wycieczki organizowane przez Samorząd Uczniowski wraz opiekunami Panią Kingą Woźniak i Panem Ludomirem Wątorem.


jery07 dnia luty 19 2018 20:07:02 · Drukuj
KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
W dniu 01.02.2018r w ZPEW w Skarżysku Kam. odbył się niecodzienny koncert instrumentalny, zorganizowany przez uczniów Państwowej Szkoły. muzycznej 1 stopnia im. Zygmunta Noskowskiego. „Koncert pieśni patriotycznej” wywołał w słuchających – zarówno dzieciach, młodzieży oraz dorosłych, ogromne uczucia . Przeżycia wynikające ze spotkania z muzyką żywą , która swoimi treściami dotarła do głęboko ukrytych emocji , wprowadziła wszystkich w nastrój minionych epok naszej ojczyzny, przybliżyła twórczość słynnych polskich kompozytorów muzyki poważnej. Pomysłodawcami i organizatorami imprezy byli:Monika Kania , Ludomir Wątor.


jery07 dnia luty 19 2018 19:19:00 · Drukuj
PLASTYCZNE EKSPERYMENTY
Uczniowie klasy 2, 3bgu oraz klasy 5spu na zajęciach z plastyki poszukiwali nowych inspiracji i tworzyli prace w nietypowy sposób, używając różnych środków wyrazu. Powstałe prace przybliżyły uczniom kolorowy świat barw, który rozwijał wyobraźnię i radość z odkrywania czegoś nowego. Oto krótka fotorelacja prac młodych artystów.jery07 dnia luty 19 2018 18:45:18 · Drukuj
WALENTYNKOWA ZABAWA KARNAWAŁOWA

jery07 dnia styczeń 25 2018 18:37:41 · Drukuj
NOWY BUS DLA DZIECI Z ZPEW
Wychowankowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej już mogą korzystać z nowego autobusu, przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Autobus zakupiony przez Samorząd Powiatu Skarżyskiego został dziś (23.01.2017 r.) oficjalnie przekazany do placówki. Przekazania dokonano symbolicznym przecięciem wstęgi oraz poświeceniem pojazdu w obecności przedstawicieli władz powiatu - starosty Jerzego Żmijewskiego, wicestarosty Artura Berusa, gości - poseł na sejm Marii Zuby, dyrektora Świętokrzyskiego oddziału PFRON Andrzeja Michalskiego oraz dyrekcji, pracowników i wychowanków ZPE-W na czele z dyrektorem Marcinem Krukiem, a także przedstawicieli rodziców i zaprzyjaźnionych placówek.
Nowy samochód marki Ford Transit M2 przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych. Jego zakup został sfinansowany ze środków własnych powiatu skarżyskiego w wysokości 73.431 zł oraz ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie 120.540 zł pozyskanych w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III obszar D".
Dla nas to olbrzymia satysfakcja, że dziś możemy przekazać na ręce pana Dyrektora dokumenty i samochód, aby służył, jako bezpieczny środek transportu. Samochód ten jest naprawdę dobrze wyposażony, po to żeby jak najbezpieczniej poruszał się po naszych drogach - podkreślił starosta Jerzy Żmijewski dziękując dyrekcji PFRON za przyznane dofinansowanie, które umożliwiło powiatowi zakup nowego busa. Jest to także przykład dobrej, owocnej współpracy, a przede wszystkim zrozumienia i otwartego serca pana Dyrektora na potrzeby osób niepełnosprawnych - dodał starosta.
Nowo zakupiony pojazd posiada zamontowane listwy podłogowe do mocowania wózków inwalidzkich oraz system zabezpieczający transport najazdów dla tych wózków. Ponadto w samochodzie zastosowano rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo osób z niego korzystających takie jak: oświetlenie stopnia, sygnał dźwiękowy podczas cofania, automatyczna blokada zamków po ruszaniu z miejsca, blokowanie i otwieranie drzwi z miejsca kierowcy, drzwi odsuwane boczne (po prawej stronie) z szybami i elektrycznie wysuwanym stopniem. Podłoga w przestrzeni pasażerskiej jest antypoślizgowa. Bus jest w kolorze srebrnym metalizowanym i posiada 18 miejsc, w tym jedno dla kierowcy.
Przekazanie pojazdu na rzecz Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej było ważnym wydarzeniem dla placówki. Zadowolenia nie kryli zarówno dyrekcja jak i pracownicy, wychowankowie oraz rodzice uczniów, którzy serdecznie dziękowali za nowy samochód.
Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, a wam dzieciaki gratuluję. Nikt w mieście nie ma takiego samochodu ja Wy - mówił, dyrektor ZPE-W pan Marcin Kruk.
Jak zaznaczył dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Andrzej Michalski, PFRON w ostatnim roku przeznaczył więcej środków na usuwanie barier transportowych niż w latach poprzednich. W tym roku w 86% zaspokoiliśmy potrzeby placówek edukacyjnych i warsztatów terapii zajęciowej. W roku wcześniejszym tylko w 52% - mówił dyrektor Michalski.
Natomiast poseł Maria Zuba dziękując rodzicom za zaangażowanie i starania oraz starostwu za przygotowanie wniosku życzyła, aby nowy samochód dobrze służył dzieciom, by mogły bezpiecznie podróżować.


jery07 dnia styczeń 25 2018 17:13:19 · Drukuj
PRZEDSZKOLAKI W WIEJSKIEJ ZAGRODZIE
Wieś. Co to nowoczesna zagroda edukacyjna, w której można naprawdę doświadczyć natury. Poznawanie i zrozumienie świata odbywa się za pomocą zmysłów. W ramach projektu "Wsparcie społeczne dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym dla osób z terenu powiatu skarżyskiego" w dniu 18 stycznia przedszkolaki wybrały się właśnie do tej zagrody. Dzieci mogły pokarmić zwierzęta domowe - kury, kucyki oraz kozy. Ponadto zostały poczęstowane domowym jadłem w postaci wypieków, kiełbaski oraz ciepłą herbatą i kawą zbożową. Dziękujemy za miłe przyjęcie i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.


jery07 dnia styczeń 25 2018 16:44:25 · Drukuj
PEŁNOSPRAWNI NA RYNKU PRACY
PEŁNOsprawni na rynku pracy – projekt realizowany w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych
Pod takim hasłem z inicjatywy dyrektora Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych pana Marcina Kruka oraz Stowarzyszenia Arka Nadziei w partnerstwie z Fundacją Fabryka Inicjatyw Społeczno – Ekonomicznych realizowany jest projekt skierowany do Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Celem projektu jest dostosowanie umiejętności zawodowych uczniów oraz podniesienie jakości kształcenia w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej do wymogów rynku pracy, podniesienie atrakcyjności kształcenia zawodowego w kontekście przyszłego zatrudnienia uczniów szkół zawodowych. W ramach projektu uczniowie biorą udział w dodatkowych zajęciach z zakresu kompetencji cyfrowych oraz kompetencji kluczowych. Dzięki pozyskanym środkom zostały doposażone pracownie: kucharska, cukiernicza oraz stolarska w profesjonalny sprzęt zgodny z katalogiem wyposażenia pracowni opracowanym przez MEN. Nowoczesny sprzęt pozwoli na spełnianie potrzeb coraz bardziej wymagającego rynku pracy, co zwiększy poziom kwalifikacji uczniów. Uczestnicy projektu odbywają także płatne praktyki zawodowe, dzięki czemu doskonalą swój warsztat i zdobyte umiejętności. Praktyki organizowane są w celu zastosowania i pogłębienia zdobytej wiedzy w rzeczywistych warunkach pracy.


jery07 dnia styczeń 10 2018 19:48:05 · Drukuj
Strona 2 z 42 < 1 2 3 4 5 > >>
REKRUTACJA
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
REKLAMA ZPEW
/
Przetłumacz stronę

Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012