STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
BIEGI PRZEŁAJOWE BARYCZ 2018
W dniu 10.10.2018r na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Baryczy odbyły się XXVII Mistrzostwa woj. Świętokrzyskiego „ Sprawni Razem” w biegach przełajowych. W zawodach uczestniczyła dziesięcioosobowa grupa uczniów z naszej szkoły. Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach: grupa młodsza i starsza dziewcząt oraz chłopców. Wszyscy uczestnicy walczyli o jak najlepsze wyniki indywidualne oraz o miejsce całej drużyny. Nasi sportowcy zajęli wysokie lokaty.
I miejsce - KAROLINA GŁÓWCZYŃSKA /dziewczęta młodsze/
II miejsce - MATEUSZ DĄBROWSKI /chłopcy młodsi/
III miejsce – BARTOSZ MIERNIK / chłopcy starsi/
Pozostali uczestnicy zostali z klasyfikowani na dalszych miejscach punktowanych (od 5 do , które pomogły zespołowi z ZPEW zająć II miejsce w rywalizacji generalnej drużyn.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości i uzyskanych wyników.jery07 dnia październik 17 2018 21:05:06 · Drukuj
NORDIC WALKING W ZPEW
Od trzech lat w ZPEW odbywają się cykliczne zajęcia Nordic Walking, prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking Piotra Statucha. Wraz z instruktorem przyjeżdżają wychowankowie z MOW' u im Janusza Korczaka w Zawichoście. Podczas zajęć uczniowie ZPEW poznawali zasady i techniki prawidłowego marszu Nordic Walking, dla niektórych wychowanków była to pierwsza okazja aby trzymać w rękach kije NW. Następnie po krótkiej rozgrzewce wszyscy wyruszyli do lasu aby w praktyce sprawdzić swoje umiejętności. Marsz odbywał się w pięknych okolicznościach przyrody, co sprawiło że wszyscy z niecierpliwością czekają na następne spotkanie.

jery07 dnia październik 12 2018 22:30:45 · Drukuj
LEKCJA MUZEALNA ORAZ OGNISKO INTEGRACYJNE KLASY III GIMNAZJUM ZPEW
10 października uczniowie klasy III gimnazjum ZPEW odbyli lekcję muzealną w oddziale warszawskiego Muzeum Techniki znajdującego się w Chlewiskach .Nasza grupa mogła tam zwiedzać zespół wielkopiecowy wybudowany w latach 1882-1892, w którego skład wchodzi wielki piec, trzy prażarki rudy, wieża wyciągowa oraz warsztat mechaniczny. Piec ten działał aż do 1940 r. jako ostatni w Europie Środkowej tego typu obiekt pracujący w oparciu o węgiel drzewny. Dużą atrakcją dla uczniów ekspozycja zabytkowych samochodów, prototypów pojazdów i motocykli prezentowane się w trzech halach wystawowych. Podsumowaniem naszej wycieczki było ognisko integracyjne zorganizowane na terenie muzeum. Z radosnymi uśmiechami i pełni wrażeń wszyscy wrócili do szkoły.


jery07 dnia październik 12 2018 22:00:23 · Drukuj
UCZNIOWIE ZPEW NA WOJEWÓDZKICH ZAWODACH BOCCIA
9 października 2018 r. reprezentacja naszych zawodników wzięła udział w Wojewódzkich Zawodach Boccia, zorganizowanych przez Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji "Start" Kielce. W zmaganiach sportowych wzięło udział 36 placówek. Nasza drużyna w składzie: Ola i Asia uczennice klasy 3a SPP, Tomasz uczeń kl. 3Gu oraz Staś z klasy 3b SPP z ogromnym zaangażowaniem, wywalczyli II miejsce i srebrny medal. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów dla naszych koleżanek i kolegów !jery07 dnia październik 12 2018 21:20:31 · Drukuj
HIPOTERAPIA W ZPEW
Dnia 05.10.2018 odbyły się w naszej placówce kolejne zajęcia z hipoterapii. Chętnych uczniów do skorzystania z tej formy terapii było bardzo dużo , od przedszkolaków po uczniów szkoły branżowej.
Hipoterapia odzialywuje wielospecjalistycznie , dzięki czemu możemy osiągnąć rezultaty zarówno w terapii ruchowej, sensorycznej jak również w psychopedagogicznej. Czas spędzony z koniem sprawia że dziecko nabiera pewności siebie, staje się bardziej aktywne i lepiej mobilizuje się do pracy. Dodatkowo nawiązuje więź ze zwierzęciem, dzięki czemu uczy się troski i odpowiedzialności.
Wspaniała atmosfera podczas zajęć sprawia że uczniowie wracają do szkoły uśmiechnięci i szczęśliwi.
Zajęcia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów p. Malgorzatę Niewęgłoską- Chałę oraz p. Marcina Plewińskiego .
Dziękujemy za całego serca Państwu Justynie i Stanisławowi Paszkiel za możliwość skorzystania z ich koni: Kanady i Mirona oraz p. Paulinie Kucewicz za pomoc w organizacji zajęć.


jery07 dnia październik 12 2018 20:59:38 · Drukuj
KREATYWNIE JESIENIĄ
Uczniowie kl 5 spu,3 gim u oraz 2 pp na swoich zajęciach tworzyli obrazy inspirowane barwami jesieni .Wykonane obrazy ze słonecznikami,uczniowie dedykowali swoim nauczycielom z okazji zbliżającego się ich święta


jery07 dnia październik 12 2018 20:16:42 · Drukuj
PRZEDSZKOLAKI W ,,RAJU URWISA"
We wtorek 09.10.2018 dzieci z Kubusiowego Przedszkola radośnie spędziły czas w sali zabaw „Raj Urwisa” w Kielcach. Wyjazd był nagrodą za zajęcie II miejsca w plebiscycie Echa Dnia – „Przedszkole na medal”. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Była to okazja do aktywnego spożytkowania swojej energii, doskonalenia koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz integracji z koleżankami i kolegami z przedszkola. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły! Pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji dzieci pożegnały się z tym bajkowym miejscem i wróciły do przedszkola.
Dziękujemy redakcji Echa Dnia za wspaniały prezentjery07 dnia październik 12 2018 19:58:47 · Drukuj
SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2018/2019
Dnia 02.10.2018 w ZPEW, odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. A oto wyniki:
Przewodnicząca: Natalia Pogorzelska
Zastępca: Patryk Borowiec
Członkowie: Natalia Słonimska, Dominika Parszewska
Opiekunami zostali nauczyciele: Iwona Kutera i Ludomir Wątor
Życzymy wytrwałej i owocnej pracy!


jery07 dnia październik 02 2018 20:38:40 · Drukuj
DZIEŃ CHŁOPAKA W KOMBINACIE FORMY
DZIEŃ CHŁOPAKA tuż, tuż…
Klasa VI snl wraz z wychowawcą Marzeną Grzelec już w środę obchodziła klasowy Dzień Chłopaka. Wszyscy wybrali się do Kombinatu Formy na wspólną zabawę na kręgielni. Było dużo zabawy, śmiechu i oczywiście sportowej rywalizacji. Sportowe zmagania zakończyliśmy wspólnym biesiadowaniem, w tym dniu każdy chłopak mógł zamówić swoją ulubiona pizzę. Był to bardzo miły czas spędzony w klasowym gronie.
WSZYTSKIEGO DOBREGO CHŁOPAKIjery07 dnia październik 02 2018 19:55:35 · Drukuj
ŚWIĘTOKRZYSKI MITYNG WROTKARSKI OLIMPIAD SPECJALNYCH
Zawodnicy Klubu Olimpiad specjalnych OLIMP kolejny raz mogli sprawdzić się w sportowej rywalizacji. Tym razem dwóch naszych zawodników Tomek Faliński i Bartek Mielnicki dzielnie walczyli na sportowej arenie. W piątek 28 września, na lodowisku miejskim im. M. Filipowskiego w Skarżysku - Kamiennej odbył się Świętokrzyski Mityng Wrotkarski Olimpiad Specjalnych.
Uczestnicy mieli do pokonania różne dystanse w zależności od możliwości sprawnościowych, grupy sprawnościowe zostały wyłonione na podstawie preeliminacji. Tomek i Bartek startowali w dwóch konkurencjach: wyścig na 100m i 300m.
Zgodnie z przepisami sportowymi Olimpiad Specjalnych za udział w zawodach w każdej konkurencji wręczone zostały medale:
- Tomasz wyścig na 100m – złoty medal, 300 m – srebrny medal,
- Bartek wyścig na 100m - brązowy medal, 300m – srebrny medal.
GRATULACJE!!!jery07 dnia październik 01 2018 19:05:19 · Drukuj
PRZEDSZKOLAKI ,,U PANA KOTA"
Przedszkolaki po raz pierwszy w tym roku szkolnym odwiedziły Bawialnię "U Pana Kota". W przeddzień wycieczki wychowankowie zostali zapoznani z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej. Do przedszkola dzieci wróciły zmęczone, ale w bardzo dobrych humorach.


jery07 dnia październik 01 2018 18:20:52 · Drukuj
Strona 2 z 48 < 1 2 3 4 5 > >>
REKRUTACJA
/
RODO
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

PROJEKT 2018
Projekt.
Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012