STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
PRAKTYKI W RAMACH PROJEKTU ,,JAKOŚCIOWA SZKOŁA-JAKOŚCIOWA PRACA"
Płatne praktyki zawodowe dla uczniów ZPE-W już ruszyły…
Od września br. w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej rozpoczęła się realizacja projektu: „ Jakościowa szkoła Jakościowa praca”, finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014- 2020, realizowany przez Stowarzyszenie Arka Nadziei. Oś priorytetowa: VIII. Rozwój edukacji aktywne społeczeństwo, Działanie: 8.5 Rozwój i wysoka jakość szkolnictwa zawodowego i kształcenia ustawicznego Poddziałanie: 8.5.1. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZiU.
Celem projektu jest dostosowanie umiejętności zawodowych i podniesienie jakości kształcenia 18 uczniów do wymogów rynku pracy do końca czerwca 2019 roku.
Projekt trwa od września 2018 roku do sierpnia 2019 r. Uczestniczą w nim uczniowie ZPE-W kształcących się w zawodzie kucharz i stolarz. W celu wyrównywania dysproporcji edukacyjnych uczniów mających trudności w spełnieniu wymagań edukacyjnych zaplanowano indywidualne zajęcia z matematyki, języka angielskiego i z ICT. W ramach warsztatów z rozwoju kompetencji kluczowych, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie lokalnych pracodawców prowadzone są także warsztaty z zakresu planowania i organizacji pracy oraz warsztaty z przedsiębiorczości i kreatywności. Uczniowie uczestniczą w indywidualnych zajęciach z socjoterapii oraz rewalidacji. W celu poznania własnych zasobów: cech, umiejętności, mocnych stron, preferencji oraz kompetencji osobistych i zawodowych prowadzone są również warsztaty z doradztwa edukacyjno- zawodowego. W celu zastosowania i pogłębienia zdobytej wiedzy i umiejętności w rzeczywistych warunkach pracy dla wszystkich uczniów zostały zorganizowane płatne praktyki, dzięki czemu uczniowie doskonalą swój warsztat.
Praktyki płatne (1500 zł) w wymiarze 150 godzin odbywają się w renomowanym Hotelu Promień w Skarżysku – Kamiennej oraz w Zakładzie stolarskim, którego właścicielem jest pan Robert Jaworski.
Dla większości uczestników to pierwsze spotkanie z pracodawcą. W kuchni hotelowej praktykant codziennie pracuje na innym dziale i tak doskonali swoje umiejętności: w kuchni śniadaniowej, przygotowalni, kuchni zimnej-bankietowej, kuchni gorącej-bankietowej. W przypadku kuchni restauracyjnej jest podobnie. Uczniowie mają szansę przygotować mnóstwo wykwintnych potraw.
Podobnie jest w przypadku stolarzy…, aby wyszkolić przyszłego stolarza, choćby elementarnie, nie wystarczą same podręczniki. Potrzebna jest dobra praktyka. Uczniowie samodzielnie wykonują meble lub elementy potrzebne w budownictwie i wykończeniu wnętrz. Dzięki takiej formie praktycznej nauki zawodu z pewnością zdawalność egzaminów zawodowych wzrośnie.
Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej przy ul. Szkolnej 15 prowadzi nabór do Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodzie kucharz i stolarz. W roku szkolnym 2019/2020 placówka także oferuje możliwość płatnych praktyk u pracodawców. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki oraz zapoznania się z ofertą szkoły pod adresem: www.zpewskarzysko.pl/news.php

jery07 dnia luty 23 2019 18:18:46 · Drukuj
PODZIĘKOWANIE DLA PGE OBRÓT
Miesiąc grudzień 2018 roku dla harcerzy z drużyn ZHP, działających przy Zespole Placówek Edukacyjnych w Zespole Placówek w Skarżysku – Kamiennej był niezwykle pracowity. Jak co roku należało zaplanować i przygotować się do kolejnego Betlejemskiego Zlotu w Zakopanem. Znalezienie miejsca noclegu, zorganizowanie posiłków i transportu, wypranie i wyprasowanie mundurów, przygotowanie do gry miejskiej to zadania, z którymi musieli się zmierzyć niepełnosprawni harcerze. Wyzwanie duże, ale waga wydarzenia niezwykła. Każdy harcerz chciałby uczestniczyć w Betlejemskim Zlocie. Pragnienie 12 harcerzy spełniło się dzięki hojności Zarządu Polskiej Grupy Energetycznej Obrót w Rzeszowie. Zarząd PGE przekazał kwotę 2000 złotych na realizację przedsięwziętego zadania. Ofiarowane pieniądze zostały wykorzystane na opłacenie noclegów i wyżywienia dla uczestników Betlejemskiego Zlotu. Harcerze ZPEW serdecznie dziękują Zarządowi Polskiej Grupy Energetycznej Obrót w Rzeszowie za okazane zrozumienie i pomoc w spełnieniu marzeń.
jery07 dnia styczeń 11 2019 19:00:36 · Drukuj
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNO NOWOROCZNE

jery07 dnia grudzień 22 2018 23:28:10 · Drukuj
SPOTKANIW WIGILIJNE W BURSIE SZKOLNEJ I GRUPACH WYCHOWAWCZYCH
Wychowankowie Grup Wychowawczych i Bursy szkolnej wprowadzili nas w przedświąteczny nastrój Bożego Narodzenia, prezentując montaż słowno-muzyczny pt. "Jest taki dzień... ". Nie zabrakło najpiękniejszych polskich kolęd zaśpiewanych przy akompaniamencie akordeonu, przypomniane zostały również stare zwyczaje wigilijne. Były świąteczne życzenia, łamanie opłatkiem... Całość zwieńczyła kolacja wigilijna przy blasku świec, stół pełen świątecznych przysmaków i łakoci.
jery07 dnia grudzień 22 2018 21:08:28 · Drukuj
PIERNIKOWE NIESPODZIANKI-ŚWIĄTECZNE TRADYCJE DZIECI Z ZPEW
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas szczególnie ważny dla dzieci, które atmosferę rodzinnych świąt oraz związane z nimi tradycje zapamiętują na całe życie a w przyszłości same je kultywują. 13 grudnia w klasach 1,2 i 3 SP odbyły się warsztaty kulinarne których celem było zapoznanie dzieci ze świąteczną tradycją pieczenia pierników. Pod nadzorem pań wychowawczyń Barbary Bernatek, Beaty Gajewskiej i Moniki Kani, uczniowie poznawali sposób przygotowania wypieku oraz jego dekoracji.Kolorowe pierniczki wykonane samodzielnie przyniosły dzieciom wiele radości i satysfakcji . W zajęciach uczestniczyli zaproszeni goście.


jery07 dnia grudzień 15 2018 15:46:38 · Drukuj
ENGLISH DAY W ZPEW
W naszej Szkole w dniu dzisiejszym - 13.12.2018 - odbyła się Akademia będąca zwieńczeniem Tygodnia 'ENGLISH DAY' poświęconego jezykowi angielskiemu i przybliżeniu szeroko rozumianej kultury krajów anglojęzycznych.
Organizatorem tygodnia 'ENGLISH DAY' był nauczyciel języka angielskiego ZPEW Tomasz Michnowski we współpracy z p. Agnieszką Sikorską, Rafałem Szymańskim, zaproszonym wolontariatem II LO pod opieką Anny Witkowskiej oraz wychowawców klas p. Izą Sieczką i M.Grzelec.

W ramach tygodnia 'ENGLISH DAY' od 10.12.2018 do 14.12.2018 odbyły się:
- konkurs prac plastycznych o tematyce brytyjskiej połączony z wystawą

- konkurs języka angielskiego we współpracy z wolontariatem II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewcza w Skarżysku-Kamiennej

- akademia wraz z prezentacją, poświęcona kulturze brytyjskiej oraz historią i ciekawostką zwiazanym z Londynem i Nowym Jorkiem.

W rolach głównych wystapili: Daria Barnowska, Marysia Góral, Cezary Sledź, Michał Fraszczyk.
Akademia w sposób humorystyczny i zabawny przybliżyła obyczaje brytyjskie, a prezentacje klas 6sn Londyn klasy 7ss i 8sn zachęciły
do odwiedzin tych miast. Impreza jak i cały tydzień 'ENGLISH DAY' cieszyły sie zainteresowaniem i aktywnym uczestnictwem naszych uczniów. Wręczono również nagrody uczestnikom konkursu plastycznego.
Wyniki konkursu językowego podamy w terminie późniejszym.
Opracował nauczyciel języka angielskiego ZPEW Tomasz Michnowskijery07 dnia grudzień 15 2018 15:22:07 · Drukuj
UCZNIOWIE BRANŻOWEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ ZPEW REALIZUJĄ ZAMÓWIENIE CATERINGOWE
Uczniowie Branżowej Szkoły 1 Stopnia w Zespole Placówek Edukacyjno Wychowawczych w Skarżysku Kamienna, z chęcią przyjęli zaproszenie do wykonania cateringu na wigilię pracowników PGE zaproponowana przez Panią dyrektor PGE obrót Barbarę Czerwińska. Uczniowie BSZ w zawodzie kucharz, po ustaleniu menu, wyszukaniu przepisów kulinarnych kultywujacych tradycje potraw wigilijnych, ruszyli do wykonania zadania. Nie tylko starali się smacznie ugotować, upiec ciasta ale także garnirowali i eksponowali na pięknie własnoręcznie ubrany stole wigilijnym. Serdecznie dziękujemy pani dyrektor PGE obrót Barbarze Czerwińskiej za zaproszenie do wykonania cateringu na wigilię pracowników. Uczniowie BSZ mogli się wykazać umiejętnościami przygotowania potraw świątecznych, a przede wszystkim uwierzyli w swoje możliwości i umiejętności gastronomiczne na forum społeczeństwa.jery07 dnia grudzień 14 2018 21:23:35 · Drukuj
MIKOŁAJ W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH ORAZ BURSIE SZKOLNEJ ZPEW
Mikołaj, mikołajki,mikołajkowe prezenty to okazja na którą czekaliśmy z niecierpliwością. Dnia 11 grudnia do Grup Wychowawczych i Bursy Szkolnej zawitał Mikołaj, ktory jak obyczaj każe, obdarował wychowanków prezentami. Wszyscy wychowankowie w podziękowaniu za odwiedziny i podarunki, przygotowali dla Świętego Mikołaja różne występy. Mikołajkowe spotkanie dostarczyło wszystkim mnóstwo radości i uśmiechu na twarzy. Szczególne podziękowania kierujemy dla ludzi dobrego serca i instytucji dzięki którym mogli sprawiać iż to spotkanie mialo tak miły i wyjątkowy charakter. Dzięki Wam udało nam sie zakupić 60 paczek dla naszych podopiecznych.
Z całego serca dziękujemy.
jery07 dnia grudzień 14 2018 20:51:42 · Drukuj
KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W PGE.
W dniu 10 grudnia 2018r, przez uprzejmości pana Wojciecha Nity Dyrektora PGE Dystrybucja S.A., mogliśmy zorganizować kiermasz bożonarodzeniowy. Podczas wydarzenia można było nabyć oraz podziwiać świąteczne ozdoby – wszystkie wykonane własnoręcznie przez wychowanków i nauczycieli.Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Dochód zostanie przekazany na Towarzystwo Przyjaciół Dzieci działające przy ZPEW w Skarżysku-Kaminnej.

jery07 dnia grudzień 14 2018 20:03:12 · Drukuj
FINAŁ SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO -ANIOŁY SĄ WŚRÓD NAS.
W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt ''Anioły i gwiazdy świąteczne '' Uczniowie z różnych klas wykonali różnorodne anioły,aniołeczki z róznych materiałów plastycznych i różnymi technikami,prezentując swoją kreatywność.Z dużym zaangażowaniem i włożonym sercem wyczarowywali swoje prace,którymi ozdabiali klasy oraz wzajemnie obdarowywali się swoimi aniołkami.Wszystkie przygotowane prace zostały wyróżnione i nagrodzone przez p.Dyrektora Marcina Kruka oraz p.wicedyrektor Ewę Binkowską oraz organizatorów konkursu.Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy Wesołych Świąt ! Organizatorami konkursu byli p.Agnieszka Gębska,p.Barbara Bernatek,p.Anna Pietras i p. Monika Szkurłat-Michnowska.jery07 dnia grudzień 14 2018 19:30:50 · Drukuj
STREFA RODZICA W ZPEW
W dniu 06.12.2018r. w ZPEW odbyło się inauguracyjne spotkanie rodziców w ramach reedycji Projektu Integracji Rodziców” Strefa Rodzica”. Projekt ma na celu wsparcie mam, które pozostają w domu ze względu na ciężką chorobę dzieci. Mikołaj równa się prezent i taki został przygotowany dla rodziców – „Kraina miękkości, przytulności i bezpieczeństwa” . Mikołaj – ( niezawodna p. Monika Stelmasiuk) przyprowadził ze sobą Elfa w postaci P. Basi Żuczek – Volonakis i jej piękne alpaki zaczarowane w renifery, a także gościa specjalnego P. Marylę Kamińską mistrzynię szydełka. Nasze spotkanie rozpoczęła zabawa integracyjna „Pająk”, która jak się przekonaliśmy miała ogromne terapeutyczne znaczenie dla mam, bowiem uświadomiła im, że nie ma problemów nie do rozwiązania. Następnie Elf przedstawił swoje renifery Pako i Hugo. Wszyscy mogliśmy poznać terapeutyczne możliwości alpak. Po karmieniu marchewką nastąpił najcudowniejszy etap – wkroczenie w krainę miękkości i przytulności. Oczywiście znalazło się przysłowiowe 5 minut dla fotoreporterów ( galeria zaprasza). Kolejny punkt programu to wkroczenie w krainę szydełka w którą wprowadziła p. Marylka Kamińska prezentując przepiękne lalki i zwierzaki wykonane techniką amigurumi czyli w tłumaczeniu na polski szydełko, wełna i wypełnienie. Pani Marylka przekazała na kiermasz na ręce P. Dyrektora Marcina Kruka prezent w postaci ogromnego worka cudownych zabawek własnoręcznie wykonanych. Przy kawie i pysznych ciastach wyszło na jaw iż p. dyrektor jest albo raczej był miłośnikiem szydełka i sam własnoręcznie popełnił kilka robótek i nawet zademonstrował nam swoje możliwości. Całe spotkanie w Strefie Rodzica wprawiło wszystkich uczestników w doskonały humor. Organizatorki żegnając się z gośćmi zaprosiły na kolejne spotkanie już po feriach. Oczywiście będzie moc atrakcji ale…..o tym cicho sza….Organizatorzy – Maria Wroniewska, Katarzyna Jaworska, Anna Kwiatkowska.

jery07 dnia grudzień 14 2018 18:58:34 · Drukuj
Strona 2 z 50 < 1 2 3 4 5 > >>
REKRUTACJA
/
RODO
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

PROJEKT 2018
Projekt.
Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012