STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
DZIECI Z ZPEW W TEATRZE
Dnia 07 czerwca grupa dzieci z Kubusiowego Przedszkola wybrała się do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach na przedstawienie teatralne p.t.„O wilku i czerwonym kapturku”, autorstwa Marty Guśniowskiej. To mądra, zabawna i pełna ciepła bajka. Cieszy i dorosłego i najmłodszego. Autorka lubi przetwarzać powszechnie znane, baśniowe wątki. Tak jest i tym razem, w bajce
„O Wilku i Czerwonym Kapturku”. Kapturek nie jest grzeczną, dobrze ułożoną dziewczynką. Ma humory, wcale nie lubi chodzić do Babci! Wilk to uzależniony od Mamy życiowy nieudacznik, wywołuje w lesie tylko śmiech. Najważniejsze jednak jest to, że bohaterowie Guśniowskiej (i pozytywni, i negatywni), mimo swych wad, w gruncie rzeczy mają dobre serca i potrafią cieszyć się życiem. To pogodne, rozśpiewane, żywiołowe i pełne uroku przedstawienie bardzo podobało się dzieciom. Nasze przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały spektakl w teatrze.
Dla niektórych przedszkolaków było to pierwsze spotkanie ze sztuką i sceną. Spektakl zrobił na dzieciach ogromne wrażenie, a na ich twarzach można było zobaczyć nie tylko uśmiech i radość, ale także wielkie emocje i zaciekawienie tym jak skończy się bajka. Spontaniczne oklaski dzieci po zakończonej sztuce utwierdziły nas w przekonaniu, że przedstawienie podobało się przedszkolakom. Każdy wyjazd do teatru daje dzieciom wiele radości i już dziś czekają one na kolejny wyjazd !!!
jery07 dnia czerwiec 10 2017 11:59:43 · Drukuj
WYCIECZKA DO WĄCHOCKA
Opactwo Cystersów w Wąchocku, założone w roku 1179, jest wspaniałym pomnikiem kultury, historii i zabytkiem klasy europejskiej. Zabudowania Opactwa są jednym z najpiękniejszych dzieł architektury romańskiej w Polsce.
We wtorek 06.06.2017r., uczniowie ZPEW w Skarżysku-Kam. wybrali się na wycieczkę do Wąchocka. Byli to uczniowie z różnych klas i grup GRW z rodzicami, nauczycielami i wychowawcami. Cała grupa uczestników liczyła 73 osoby.
Na wstępie naszego pobytu w klasztorze zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez Ojca Opata Eugeniusza Augustyna i zaproszeni do nabożeństwa eucharystycznego w przepięknym kościele NMP i św. Floriana.
Drugim punktem programu było zwiedzanie kompleksu klasztornego pod przewodnictwem Ojca Opata. Zwiedziliśmy krużganki, refektarz, kapitularz i wirydarz.
Kolejnym punktem programu było wspólne grillowanie w ogrodach klasztornych. Uczestnicy spotkania poczuli się jak w swoim domowym ogrodzie. Ogród pełen zieleni, rozświetlony czerwcowym słońcem był bardzo dobrym miejscem na relaks, w oczekiwaniu na kiełbaskę z klasztornego grilla.
Grillowanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Wszystkim dopisywał humor i pogoda ducha.
Spotkanie spełniło zamierzone cele i pozostawiło miłe wspomnienia. Organizatorami tego spotkania byli nauczyciele ZPEW: Marek Załęski i Ludomir Wątor.


jery07 dnia czerwiec 10 2017 11:45:24 · Drukuj
KLASY ZAWODOWE W KINIE
7 czerwca uczniowie klasy I,II i III Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych wybrali się na projekcję filmu ,,Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara” do kina Helios w Kielcach. Celem wycieczki było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej. Od premiery czwartej części Piratów z Karaibów minęło 6 lat. Niezwykle długo musieliśmy czekać na powrót Kapitana Jacka Sparrowa. Dzięki poruszeniu kluczowych dla serii wątków i wprowadzeniu ciekawych, nowych postaci ta część ,,Piratów z Karaibów” zasługuje na pozytywną opinię. Film bardzo spodobał się naszym wychowanką. Po zakończonym seansie udaliśmy się do restauracji Mc Donald′s. Przez całą drogę powrotną trwały rozmowy na temat obejrzanego filmu. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.


jery07 dnia czerwiec 10 2017 11:04:31 · Drukuj
,,MAM TALENT"- W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH I BURSIE SZKOLNEJ
Dnia 06 czerwca na terenie Grup Wychowawczych i Bursy Szkolnej odbył się konkursu „Mam Talent”, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasje.
Ponadto wychowankowie przygotowali część artystyczną z okazji ,, Dnia Mamy i Taty”, podczas której zaproszeni rodzice i opiekunowie nie kryli wzruszenia i dumy ze swoich pociech.
Poziom artystyczny występów uczestników ,,Mam Talent” był bardzo wysoki , jury miało twardy orzech do zgryzienia aby wyłonić zwycięzcę konkursu. Po burzliwych obradach przyznano wszystkim pierwsze miejsca . Uczestnicy otrzymali w nagrodę m.in.: zegarki, torby, plecaki, kubki oraz koce, które zostały ufundowane przez ,,SKOK Stefczyka” oddział Skarżysko Kamienna.
Ponadto każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom za udział w konkursie.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.
Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.


jery07 dnia czerwiec 10 2017 10:49:29 · Drukuj
WIZYTA UCZNIÓW ZPEW NA ,,FARMIE ILUZJI".
W dniu 25.05.17 uczniowie klas: 1pp, 2cpp,3bgu oraz 5 i 6 sp wraz z opiekunami: p. Joanną Skorupą, p. Katarzyną Wnuk oraz mamą jednego z uczniów p. Joanną Żak udali się na „Farmę Iluzji” w Trojanowie (gmina Garwolin). Jest to nowy park edukacji i rozrywki z wieloma atrakcjami na świeżym powietrzu. Nasi uczniowie podczas wizyty w parku przeżyli przygodę na granicy magii i rzeczywistości doznając niesamowitych iluzji, które na długo pozostaną w ich pamięci. Wejście do Tunelu Zapomnienia, Labiryntu Luster, Pałacu Cieni, Zakręconej Chatki czy Rezerwatu Dzikich Smoków to tylko niektóre z atrakcji. Uczniowie odwiedzili także Mini Zoo z prawdziwymi zwierzętami hodowlanymi, relaksowali się na Plaży Piratów i kręcili na karuzeli. Po obiedzie były lody i gofry oraz wizyta w sklepie z pamiątkami. Następnie uczestnicy wycieczki pełni niesamowitych wrażeń bezpiecznie wrócili do rzeczywistości…


jery07 dnia czerwiec 10 2017 10:02:05 · Drukuj
NA SZLAKU ZAMKÓW MAŁOPOLSKICH
Na rozległym terytorium Małopolski zachowało się kilkanaście zamków, dających wspaniałe świadectwo dziejom tej krainy. We wtorek 30 maja 2017 roku uczniowie ZPEW w Skarżysku-Kam. wybrali się na wycieczkę szlakiem zamków małopolskich.
Pierwszą rezydencją królewską na tym szlaku był zamek w Niepołomicach, z którego władcy Polski wyruszali na łowy do pobliskiej puszczy. Zamek ten to gotycko-renesansowa budowla, na planie czworoboku z wewnętrznym dziedzińcem, otoczonym krużgankami. Po zamku oprowadzał nas przewodnik, zapoznając z jego historią. Zwiedziliśmy: salę łowiecką, portretową, kaplicę zamkową i galerię sztuki polskiej XIX wieku. Stamtąd udaliśmy się na rynek, zatrzymując się przy fontannie. Drugą wartą poznania rezydencją był bastionowy zamek magnacki w Nowym Wiśniczu, wzniesiony przez Jana Kmitę w II poł. XIV wieku. Był on jedną z najpotężniejszych twierdz Rzeczypospolitej. Potężny zamek Lubomirskich w Nowym Wiśniczu stoi na zalesionym wzgórzu ponad miastem.
Na zewnętrzny dziedziniec wchodzi się przez piękną bramę wjazdową, chronioną z obu stron bastionami. Zamek ma ciekawy, nieregularny kształt zawdzięczający go pięciu wieżom. Z balkonu rozciąga się ładny widok na całą okolicę. Wnętrza zamku zwiedzaliśmy z przewodniczką, która zapoznała nas z historią zamku i oprowadziła po jego salach.
Tradycyjnie wycieczkę zakończyliśmy w MC Donald’s, tym razem w Krakowie. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki i wrócili ubogaceni wielowiekową historią zamków. Opiekunami uczniów byli nauczyciele: Marek Załęski, Ludomir Wątor i Danuta Okulska.


jery07 dnia czerwiec 10 2017 09:41:30 · Drukuj
DZIEŃ DZIECKA W ZESPOLE PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH


Festyn z okazji Dnia Dziecka w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych
31 maja na placu szkolnym przy Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Zebranych powitał dyrektor placówki pan Marcin Kruk, który złożył życzenia tym młodszym, jak i zarówno tym starszym dzieciom, życząc przede wszystkim uśmiechu na co dzień i radości z życia. Na placu zebrało się ponad 300 osób. Festyn cieszył się sporym zainteresowaniem.
Podczas tegorocznej imprezy nie można się było nudzić - przygotowano bardzo rozbudowany program zabaw. Na początku swoje umiejętności teatralne zaprezentowali rodzice uczniów z ZPEW – Teatr Rodzica ,,CARPE DIEM”. Wesołe miasteczko: dmuchana zjeżdżalnia, zamek, rodeo, skoki na bungee, sumo, gladiatorzy to tylko nieliczne z atrakcji, które czekały na dzieci. Nie zabrakło także pokazów Straży Pożarnej, Policji oraz korowodu motocykli. Dzieci miały nie lada okazje zmienić się na chwilkę w ulubioną postać bajkową, dzięki profesjonalnym makijażom twarzy oraz malowaniu włosów. Miały okazję zrobić sobie zdjęcie z bohaterami baśni. Na placu szkolnym odbył się także kiermasz cukierniczy i gastronomiczny. Główną atrakcją była wystawa Muzeum ,,Orła Białego”. Dzieci miały także okazję obejrzeć pokazy sztuki walki dzięki uprzejmości trenerom z Akademii Holistycznej.
W programie nie zabrakło także sportowych akcentów. Były gry i zabawy na świeżym powietrzu. Festyn sprawił wszystkim dzieciom wiele radości, co można było zaobserwować po uśmiechach goszczących na ich twarzach. Wszystkim uczestnikom imprezy, organizatorom oraz osobom, które w jakimś stopniu przyczyniły się do zorganizowania imprezy serdecznie dziękujemy. Organizatorem festynu był Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych oraz Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych działające przy SOSW nr 1 ,, Jesteśmy”.Sponsorzy, którzy wsparli festyn z okazji Dnia Dziecka przy ZPEW: Stowarzyszenie ,,Jesteśmy: na rzecz SOSW Nr 1 w Skarżysku- Kamiennej, Anime Foody ze Starachowic, Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku- Kamiennej, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku- Kamiennej, Piotr Ziółkowski Hotel Paradiso w Suchedniowie, Renata Snopek właścicielka Salonu Fryzur Sabine, Dyrekcja Muzeum Orla Białego w Skarżysku- Kamiennej, Akademia Holistyczna ze Skarżyska-Kamiennej, Firma Kaufland ze Skarżyska-Kamienna, Drink Food z Suchedniowa, SKOK Stefczyka oddział Skarżysko-Kamienna, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów I Kanalizacji ze Skarżyska-Kamiennej.


jery07 dnia maj 29 2017 18:41:56 · Drukuj
HIPOTERAPIA W ZPEW
26 maja odbyły się kolejne zajęcia z hipoterapii w ZPEW


jery07 dnia maj 29 2017 18:39:26 · Drukuj
UCZNIOWIE ZPEW NA V FESTIWALU IM.AGNIESZKI OSIECKIEJ W PIŃCZOWIE
V Festiwal dla dzieci i młodzieży z innymi potrzebami edukacyjnymi, poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej w Pińczowie.jery07 dnia maj 29 2017 18:23:54 · Drukuj
METAMORFOZA Z OKAZJI DNIA DZIECKA
Metamorfoza z okazji Dnia Dziecka
24 maja uczniowie z klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej z ZPEW odwiedzili salon fryzjerski Studio Fryzur Sabine. Mieli oni okazję zobaczyć na czym polega praca fryzjera. Dzięki uprzejmości pani Renaty Snopek - właścicielki salonu fryzjerskiego nasi uczniowie mieli możliwość obejrzenia z bliska na czym polega praca fryzjerki: strzyżenia i modelowania włosów, a także mogli zapoznać się z wyposażeniem zakładu. Z okazji zbliżającego się ich święta czekała na nich niesamowita niespodzianka. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy skorzystali z okazji i przeszli metamorfozę. Panie pracujące w zakładzie fryzjerskim obcinały im włosy, robiły pasemka i na ich życzenie wykonywały przeróżne fryzury. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali pamiątkowe koszulki. Wizyta sprawiła naszym wychowankom wiele radości, wzbogaciła je o nowe doświadczenia i wiadomości. Dziękujemy pani Renacie - właścicielce salonu oraz pani Klaudii – stylistce fryzur za bardzo serdeczną gościnę.


jery07 dnia maj 29 2017 18:11:44 · Drukuj
25 LAT CARITAS DIECEZJI RADOMSKIEJ
W dniu 18.05.2017 wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy ZPEW w Skarżysku-Kamiennej wraz z opiekunkami : p. Martą Gawrońską i p. Joanną Skorupą uczestniczyli w obchodach Jubileuszu 25-lecia Caritas Diecezji Radomskiej. Warto wspomnieć, iż Kościelna Instytucja Charytatywna jaką jest Caritas została powołana do istnienia równocześnie z powstaniem Diecezji Radomskiej, którą w 1992 roku utworzył papież Jan Paweł II. Od samego początku była skierowana na pomaganie najuboższym, wykluczonym, potrzebującym wsparcia. Jak podkreślił obecny Dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej ks. Robert Kowalski na terenie Diecezji działa dziś prawie 100 Szkolnych Kół Caritas, ponad 100 Parafialnych Kół Caritas, a w nich udziela się około 900 wolontariuszy.
Uroczystość odbyła się w plenerze na terenie Muzeum Wsi Radomskiej gromadząc kilkuset wolontariuszy Caritas działających w całej diecezji. Zapoczątkowała ją część oficjalna odbywająca się na scenie amfiteatru Muzeum wzbogacana występami artystycznymi uzdolnionych wolontariuszy. Podczas części oficjalnej Dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej ks. Robert Kowalski oraz Wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej ks. Damian Drabikowski wręczali podziękowania dla osób, które od lat współpracują z Caritas Diecezji Radomskiej. Jesteśmy ogromnie zaszczyceni, gdyż praca naszego SKC „Jesteśmy razem” również została doceniona. Przedstawiciele naszego Koła wraz z opiekunkami zostali nagrodzeni Złotym Medalem „In Caritate Servire” („Służyć w Miłości”) za zasługi dla Caritas. Medal ten otrzymaliśmy z rąk Wicedyrektora Caritas Polska O. Huberta Matuszkiewicza. Miło nam poinformować, iż jesteśmy w elitarnym gronie sześciu Szkolnych Kół Caritas Diecezji Radomskiej, które nagrodzono tym medalem. Po uroczystości wręczenia medali i podziękowań wszyscy zgromadzeni uczestniczyli we Mszy Świętej, której przewodniczył J.E. ks. bp Henryk Tomasik. Wolontariusze Caritas po zakończeniu Mszy Świętej udali się na piknik zorganizowany przez Caritas Diecezji Radomskiej. Dla wszystkich gości przygotowano gorący posiłek, słodki poczęstunek, gorące i zimne napoje. Wolontariusze mogli również brać udział w specjalnie dla nich przygotowanych konkursach z nagrodami rzeczowymi. Oprócz tego każdy wolontariusz otrzymał paczkę ufundowaną przez Jeronimo Martins Polska S.A. – właściciela sieci marketów „Biedronka”. Na koniec wolontariusze wraz z opiekunami nieodpłatnie zwiedzili obiekty Muzeum Wsi Radomskiej. Nasze Koło podczas uroczystości reprezentowali uczniowie: Kamil Boruń, Joanna Dębska, Stanisław Domański, Bartłomiej Gałka, Mariola Kopeć, Małgorzata Kucharska, Rafał Lisowski, Aleksandra Miernik, Maria Mormus, Justyna Tyszer.


jery07 dnia maj 29 2017 17:33:34 · Drukuj
Strona 2 z 36 < 1 2 3 4 5 > >>
REKRUTACJA
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
REKLAMA ZPEW
/
Przetłumacz stronę

Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres zpewskar@wp.pl

Copyright ZPEW 2012