STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
SUKCES UCZNIÓW ZPEW NA XI OGÓLNOPOLSKICH LETNICH IGRZYSKACH OLIMPIAD SPECJALNYCH
W dniach 9-12 czerwca 2018 r. na sportowych obiektach Katowic, Chorzowa i Mikołowa odbywały się XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. 1000 sportowców Olimpiad Specjalnych z całej Polski walczyło w 11 dyscyplinach. Oddział Regionalny Świętokrzyskie reprezentowało 77 zawodników i 19 trenerów, wśród nich znaleźli się również zawodnicy z Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych. Maria Mormus i Tomasz Faliński startowali w bocce, a Patryk Borowiec prezentował swoje sportowe umiejętności wraz z drużyną piłki nożnej, wśród trenerów bocce była Marzena Grzelec. Zawodnicy mieli okazje sprawdzić swoje zdolności, walcząc o jak najlepsze wyniki. Uczniowie ZPEW przywieźli z OLIOS 3 medale. Maria zdobyła medal brązowy w grze drużynowej i IV miejsce w grze pojedynczej, Tomasz srebrny medal w grze pojedynczej oraz brązowy w grze deblowej, Patryk wraz z drużyną piłkarską zajął miejsce IV. Był to czas pełen wzruszeń i niezwykłych emocji, które towarzyszyły zarówno zawodnikom jak i ich trenerom. GRATULACJE!!!jery07 dnia czerwiec 17 2018 14:38:29 · Drukuj
WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA-DZIEŃ AKTYWNOŚCI MOTORYCZNEJ
14.06.2018 r. odbyło się kolejne cykliczne spotkanie realizowane w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Tym razem był to Dzień Aktywności Motorycznej, rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość uczestniczenia w różnych, dostosowanych do ich potrzeb spotkaniach.
Najmłodsi mogli sprawdzić swoje umiejętności w trakcie zajęć sportowych, które wraz z terapeutkami poprowadził p. Arkadiusz Snopek, trener Szkółki Piłkarskiej „eSKa”. Dzieciaki miały szanse sprawdzić swoje umiejętności ruchowe w konkurencjach piłkarskich. W czasie zajęć rozwijaliśmy zainteresowania sportowe maluchów poprzez gry i zabawy ruchowe, które odgrywają bardzo ważną rolę bodźca fizycznego.
Dla rodziców przygotowaliśmy spotkanie z p. Brunonem Sokołowskim z Akademii Holistycznej, który rozmawiał z nimi o aktywności fizycznej i zdrowym stylu życia.
Aktywność fizyczna jest jedną z podstawowych potrzeb biologicznych człowieka w każdym okresie życia. Szczególnie ważna jest w dzieciństwie i młodości, gdyż jest jednym z kluczowych czynników warunkujących prawidłowy rozwój i zdrowie.
We wczesnym dzieciństwie, przy naturalnej spontanicznej aktywności i ruchliwości dziecka, wystarczy dzieciom stworzyć warunki do naturalnej ekspresji ruchowej – przestrzeń, czas, zainteresowanie, zabawki i sprzęt do zajęć ruchowych. Tylko w ten sposób ruch może być radosnym i efektywnym procesem, wspierającym prawidłowy rozwój maluchów.
jery07 dnia czerwiec 17 2018 13:28:05 · Drukuj
KONKURS ,,SKARŻYSKO-KAMIENNA -MOJE MIASTO".
Dnia 11.06.2018r. z okazji Dni Skarżyska-Kamiennej w grupach wychowawczych i bursie szkolnej odbył się konkurs na temat " Skarżysko-Kamienna-Moje miasto".
Konkurs składał się z kilku etapów :
I etap: część konkursowa, gdzie drużyny z grup wychowawczych i bursy szkolnej odpowiadały na wylosowane pytania. W skład drużyny z bursy wchodzili: Ola Haba, Kamil Gubiec i Jakub Raczyński. Grupy wychowawcze reprezentowały: Daria Barnowska, Angelika Gniwek i Marysia Góral.
II etap: to podsumowanie konkursu plastycznego " Skarżysko-Kamienna-Moje miasto". Dominika Dudziec, Marysia Góral i Kuba Szymański otrzymali nagrody za wykonane prace.
III etap-skierowany był do wychowanków , którzy obserwowali konkurs.Karol Laskowski i Stasio Domański opowiadali oni o miejscach , które znają i zwiedzili w województwie świętokrzyskim.
Nad całością konkursu czuwało jury w składzie Pani Ewa Kruk i Marzena Pela wysoko oceniając nasze drużyny.
Celem organizatora konkursu było przybliżenie piękna naszego miasta,jego historii, a także sprawnego poruszania się mieście. Organizator konkursu Maria Maknia.

jery07 dnia czerwiec 17 2018 13:08:38 · Drukuj
UCZNIOWIE ZPEW W AKADEMII HOLISTYCZNEJ
W ramach aktywnego wypoczynku 12 maja wychowankowie I grupy wychowawczej wybrali się do Akademii Holistycznej. Uczniowie mogli na własne oczy przekonać się jak wyglądają zajęcia. Trener Krzysztof Ogłoza z zapałem pokazywał maszyny, sprzęt oraz wyjaśniał techniki miedzy innymi Boksu. Chłopcy byli bardzo zadowoleni.

jery07 dnia czerwiec 17 2018 12:59:35 · Drukuj
MSZA ŚWIĘTA PODSUMOWANIE PRACY HARCERSKIEJ
Koniec roku szkolnego już blisko, pora więc zakończyć i podsumować rok pracy drużyn harcerskich, działających przy ZPEW. Harcerze zdobyli wiele nowych doświadczeń i umiejętności. Wykazywali się obowiązkowością i odpowiedzialnością. Stanowią dobry przykład dla młodszych kolegów. W dniu 11.06. 2018 roku harcerze uczestniczyli we mszy świętej w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Skarżysku-Kam., która była uroczystym akcentem, kończącym rok służby harcerskiej. Druh Jacek oraz komendantka hufca dziękowali zebranym za współpracę i życzyli wspanialego wypoczynku w wakacyjny czas. Spotkanie zakończyło się zawiązaniem kręgu i przesłaniem ISKIERKI przyjaźni. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym. Czuwaj!


jery07 dnia czerwiec 17 2018 12:47:12 · Drukuj
STREFA RODZICA
Dnia 11 czerwca w Zespole Placówek Edukacyjno- Wychowawczych w Skarżysku- Kamiennej odbyło się kolejne spotkanie w ramach Projektu Integracji Rodziców ZPEW „Strefa Rodzica”. Hasło motywacyjne spotkania stanowiły słowa: „Nie jesteś problemem
do naprawienia. Jesteś cudem do odkrycia”.
W bieżącym roku szkolnym „Strefa Rodzica” jest dedykowana matkom dzieci z grup rewalidacyjno- wychowawczych ze szczególnym naciskiem na matki dzieci objętych nauczaniem indywidualnym. Projekt ten ma na celu oddziaływanie terapeutyczne na matki, budowanie poczucia własnej wartości, poczucia bycia ważnym, ważnym dla siebie. Szczęśliwa i zaopiekowana matka, to szczęśliwe i zaopiekowane dziecko.
Trzecie z cyklu spotkań w „Strefie Rodzica” miało na celu odkrycie swojej kobiecości
i zbudowania poczucia własnej wartości. Do udziału w projekcie została zaproszona Pani Danuta Banaczek, właścicielka firmy DANA COLLECTION, która użyczyła kolekcji sukien, spodni i marynarek oraz Zespół Szkół Samochodowo- Usługowych ze Skarżyska- Kamiennej. Nauczycielki zawodu Panie: Donata Golis, Katarzyna Sońta, Anna Malik i Beata Dobrowolska wraz z uczennicami: Aleksandrą Dąbrowa, Julią Gostomską, Iwoną Lisowską, Katarzyną Strzelecką oraz Aleksandrą Wroniewską zajęły się metamorfozą przybyłych
na spotkanie mam (oczywiście organizatorki również zrobiły sobie bajeczne fryzury).
Zaproszonych gości powitał gospodarz naszej szkoły Pan Dyrektor Marcin Kruk życzył wszystkim paniom udanych stylizacji i miłej zabawy w radosnej atmosferze przy suto zastawionym stole.
W ramach zakończenia projektu w bieżącym roku szkolnym mamy otrzymały dyplomy udziału w projekcie „Strefa Rodzica”, nasi goście podziękowanie i zaproszenie
do dalszej współpracy a uczennice słodki podarunek. Organizatorki strefy Panie: Maria Wroniewska, Katarzyna Jaworska i Kamila Matla stworzyły piękną galerię zdjęć z tego wydarzenia, do której obejrzenia serdecznie zapraszamy.

jery07 dnia czerwiec 17 2018 11:58:47 · Drukuj
OGNISKO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ZPEW
W piątek 8 czerwca 2018 roku Zarząd Samorządu Uczniowskiego dokonał podsumowania pracy
w roku szkolnym 2017 / 2018. Stało się to w nietypowej formie – podczas ognika zorganizowanego na terenie Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku – Kam. W sympatycznej, miłej atmosferze, przy cieple słońca i pysznych kiełbaskach omówione zostały działania, w realizacji których czynnie uczestniczyli członkowie SU. Były uśmiechy i podziękowania. Całość wydarzenia zwieńczył występ dziewcząt, które reprezentowały ZPEW podczas Festiwalu Bawmy się. Taka forma ewaluacji pracy została entuzjastycznie przyjęta przez młodzież i mamy nadzieję, że będzie kontynuowana
w kolejnym roku szkolnym.
Organizatorzy: Kinga Woźniak, Ludomir Wątor.
jery07 dnia czerwiec 17 2018 11:42:38 · Drukuj
UCZNIOWIE ZPEW NA FESTIWALU ,,Z MUZYKĄ DO NIEBA"
Festiwal "Muzyką do nieba"- Brawo Daria i Marysia!!


jery07 dnia czerwiec 17 2018 11:31:36 · Drukuj
KREATYWNIE,ZDROWO I KOLOROWO W ZPEW
Kreatywnie ,zdrowo i kolorowo!
Sezon pachnących owoców i warzyw rozpoczęty,uczniowie klasy 4i7 spu na lekcjach wyczarowywali kolorowe obrazki motyli ,kwiatów sówek z owoców i warzyw,które swymi kolorami i zapachem zachęcały do jedzenia. Takie kulinarne eksperymentowanie zachęci uczniów do zdrowego odżywiania i podania jedzenia w ciekawy, smaczny sposób.jery07 dnia czerwiec 17 2018 11:21:08 · Drukuj
UCZNIOWIE Z RODZICAMI NA PŁYWALNI
Dnia 06.06.18r. w nagrodę za wysiłek jaki włożyli uczniowie kl.4,5 i 6 w uzyskanie jak najlepszych ocen na koniec roku szkolnego wybraliśmy się na basen do Starachowic. Zabawom w wodzie nie było końca! Wszyscy świetnie się bawiliśmy.


jery07 dnia czerwiec 17 2018 10:17:23 · Drukuj
POMOC LOGOPEDYCZNA W ZPEW
Jeśli dziecko wymaga usprawniania logopedycznego- to u Nas znajdziecie najlepszą fachową pomoc.
W czasie zajęć wczesnego wspomagania rozwoju wykorzystywane są elementy METODY KRAKOWSKIEJ, stymuluje ona wszystkie funkcje poznawcze, naśladując etapy ich kształtowania u dzieci bez trudności rozwojowych.
1. Stymulacja funkcji motorycznych (głównie rozwój małej motoryki)
2. Terapia funkcji wzrokowych: nawiązanie kontaktu wzrokowego, utrzymanie wspólnego pola widzenia, widzenie w szerszym polu, kontrola wzrokowa wykonywanych czynności.
3. Stymulacja funkcji słuchowych (ćwiczenia niewerbalne oraz zadania językowe).
4. Stymulacja lewej półkuli mózgu (szeregi, sekwencje oraz prymarne relacje).
5. Stymulacja pamięci symultanicznej i sekwencyjnej.
6. Stymulacja rozwoju zabawy (naśladowanie czynności, podejmowanie działań z wykorzystaniem narzędzi, zabawy konstrukcyjne, początki zabawy tematycznej).
7. Budowanie systemu językowego w umyśle (programowanie języka połączone z wczesną nauką czytania).
jery07 dnia czerwiec 17 2018 09:57:09 · Drukuj
Strona 2 z 46 < 1 2 3 4 5 > >>
REKRUTACJA
/
RODO
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

PROJEKT 2018
Projekt.
Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012