STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
Fan Page ZPEW
/
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
PODANIE
Podanie.
Laptop dla ucznia
Kalendarz roku szkolnego
Pracownia Ceramiki
/
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Projekt UE
Projekty UE.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
DAR SERCA OD FIRMY NOKIA-KRAKÓW
Bieżący rok kalendarzowy rozpoczyna się bardzo pozytywnie dla Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych a to za sprawą nawiązania współpracy oraz przekazania placówce sprzętu komputerowego przez Nokia Technology Center Kraków.20 lutego na w siedzibie firmy na ręce dyrektora ZPEW Marcina Kruka został przekazany sprzęt w postaci jednostek centralnych Hewlett/Packard oraz urządzeń peryferyjnych w liczbie 30 sztuk. Komputery zostały skonfigurowane przez pracowników firmy i spełniają aktualne wymagania techniczne w zakresie potrzeb uczniów placówki. Podarowany sprzęt będzie stanowił bardzo duże wsparcie w działaniach rewalidacyjnych i codziennej pracy .Z pewnością przyniesie wiele radości dzieciom w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych. Szczególne podziękowania dla pani Ewy Cieślik oraz p. Krzysztofa Persony, Piotra Sroki Sylwestra Ścibora ,Bartosza Samsela oraz Mateusza Cichego z Nokii oraz p. Joli Cieślik oraz Moniki Szkurłat -Michnowskiej z ZPEW.Dziękujemy !!!


jery07 dnia marzec 07 2020 12:10:13 · Drukuj
UROCZYSTE OTWARCIE BURSY SZKOLNEJ PO TERMOMODERNIZACJI
W czwartek, 20 lutego w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych przy ulicy Szkolnej 15 w Skarżysku-Kamiennej dokonano uroczystego przekazania budynku Bursy Szkolnej oraz Grup Wychowawczych. Inwestycja ta była realizowana w ramach dużego projektu pt: "Rewitalizacja osiedli Dolna Kamienna i Zachodnie. Na zaproszenie dyrektora ZPEW Marcina Kruka na uroczystości otwarcia placówki przybyli : Artur Berus - Starosta Skarżyski, Anna Leżańska - wicestarosta Adam Ciok i Katarzyna Bilska Członkowie Zarządu powiatu skarżyskiego, zastępca prezydenta Andrzej Brzeziński, wiceprzewodniczący Rady Miasta Bogusław Ciok, dyrektor DPS Agnieszka Herbuś, rodzice oraz młodzież. Budynek przeszedł gruntowny remont, a w ramach inwestycji zostało wykonane: docieplenie ścian zewnętrznych oraz stropodachu, remont pokrycia dachowego, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, przystosowanie budynku dla potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez montaż platformy pionowej do transportu osób niepełnosprawnych wraz z przebudową schodów zewnętrznych, przebudowa klatki schodowej w celu dostosowania budynku do obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych i przeciwpożarowych (wykonanie klapy oddymiającej wraz z instalacją oddymiania, montaż oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego na głównych ciągach ewakuacyjnych, wymiana stolarki drzwiowej na przeciwpożarową), modernizacja instalacji c.o. - wymiana instalacji centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami i zaworami termostatycznymi, modernizacja instalacji c.w.u. - zastąpienie wyeksploatowanego kotła gazowego, gazowym przepływowym kondensacyjnym podgrzewaczem ciepłej wody, zastosowanie w pomieszczeniach z wentylacją mechaniczną centrali wentylacyjnej z odzyskiem ciepła, modernizacja instalacji elektrycznych – wymiana lamp świetlówkowych i żarowych na energooszczędne typu LED, montaż instalacji fotowoltaicznej, remont instalacji odgromowej.


jery07 dnia marzec 07 2020 11:33:20 · Drukuj
ZABAWA KARNAWAŁOWA
Karnawał to czas radości i zabawy. Z tej okazji w naszej szkole 19 lutego odbył się coroczny bal karnawałowy. Tego dnia świetlica zamieniła się w prawdziwą salę balową.
Jak zwykle nie zawiedli najmłodsi uczniowie naszej placówki, którzy przebrali się za wspaniałe, kolorowe i oryginalne postaci. Wśród nich można było spotkać Indianina, policjanta, rycerza, pirata, Spider- Mana, wróżki, motylki i ....najprawdziwsze księżniczki.
W czasie zabawy został rozstrzygnęły konkurs na najładniejszą walentynkę.
Przy dźwiękach muzyki i utworach znanych i lubianych wykonawców uczniowie mogli pobawić się ze szkolnymi przyjaciółmi i nauczycielami.
O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał DJ Kapiko. Organizatorem balu karnawałowego był Samorząd Uczniowski.


jery07 dnia marzec 07 2020 11:12:03 · Drukuj
WALENTYNKI
Walentynkowy zawrót głowy w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. Zwyczaje walentynkowe już na dobre zakorzeniły się w naszej szkole. Zaczęło się oczywiście od przekazywania sobie wyrazów sympatii i przyjaźni poprzez „pocztę walentynkową”, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Święto zakochanych to doskonała okazja na zorganizowanie wielu tematycznych atrakcji. To ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia również celebrowali ten wyjątkowy dzień. Wybrali się wraz z wychowawcami do restauracji, aby uczcić święto zakochanych, jak również nawiązać pozytywne relacje z grupą. Wyjście należało do udanych. Miła atmosfera, rozmowy pełne entuzjazmu, to przepis na dobrą zabawę i zacieśnienie więzi koleżeńskich. To była wspaniała okazja, by nabyć nowe umiejętności, a nade wszystko – świetnie😄 się bawić i miło spędzić czas w gronie rówieśników.jery07 dnia marzec 07 2020 10:55:36 · Drukuj
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU
Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W piątek 14 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka (trochę spóźniony ze względu na chorobę dzieci). Na wstępie pani wicedyrektor Aneta Łoboda przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, a następnie złożyła serdeczne życzenia. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi laurkami i upominkami. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek. Dziękujemy!!!


jery07 dnia marzec 07 2020 10:33:45 · Drukuj
WSPARCIE TURNUSU REHABILITACYJNEGO UCZNIÓW ZPEW

jery07 dnia styczeń 20 2020 18:52:30 · Drukuj
PRZEKAZANIE BETLEJEMSKIEGO ŚWIATŁA POKOJU W ZPEW
Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 w Linz, w Austrii , jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Akcja propagowana była przez Austriackie Radio i Telewizję. Rok później patronat nad akcja objęli austriaccy skauci.
Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuję światło od słowackich skautów. Przekazanie światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. W tym roku przekazanie Betlejemskiego Światła miało miejsce w Zakopanem w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej.
W uroczystej mszy świętej na Krzeptówkach uczestniczyło cztery tysiące harcerzy, harcerek i zuchów. W obecności hierarchów kościelnych oraz zgromadzonej braci harcerskiej naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad odebrała Betlejemskie Światło Pokoju z rąk Słowackich skautów. Tegoroczne hasło: „Światło, które daje moc…” wskazuje, iż płomień dodaje siły każdemu człowiekowi i rozświetla mroki ciemności. Siła tego maleńkiego płomienia tkwi w tym, że jest dzielony. Każda kolejna odpalona od Betlejemskiego Światła Pokoju świeca sprawia, że świat staje się coraz jaśniejszy. Dobro, miłość, pokój dzielone z innymi, rosną w siłę i czynią życie ludzkie coraz piękniejsze.
Do sztafety Betlejemskiego Światła Pokoju dołączyli kolejny raz harcerze drużyn harcerskich Nieprzetartego Szlaku, działających przy Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku - Kamiennej. Efektem wielotygodniowych przygotowań była uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju na terenie placówki. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele: lokalnych władz samorządowych, instytucji wspierających niepełnosprawnych, zaprzyjaźnionych placówek edukacyjnych oraz warsztatów terapii zajęciowej. Obecni byli również harcerze, seniorzy oraz członkowie Komendy Hufca Skarżysko-Kamienna. Zebrani obejrzeli inscenizację, pt. „Prezent dla najbliższych”
w wykonaniu uczniów Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych. Młodzi aktorzy w krótkich scenach przedstawili uniwersalne wartości. Przyjaźń, miłość i troska to najwspanialsze prezenty jakimi można obdarować bliskie osoby, nie tylko w święta, ale i na co dzień. W świąteczny nastrój spotkania wpisał się również występ Dariusza Bernatka, artysty zaprzyjaźnionego ze społecznością Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych. Najważniejszym momentem uroczystości było przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju.
Z rąk dyrektora ZPEW pana Marcina Kruka zgromadzeni goście otrzymali Płomień Pokoju, symbol nadziei i porozumienia między ludźmi. W ten sposób wszyscy stali się uczestnikami sztafety Ognia. Betlejemskie Światło Pokoju trafi do instytucji państwowych, miejsc kultury i życia społecznego, trafi do rodzinnych domów, aby każdy mógł czerpać siłę z jego blasku.


jery07 dnia styczeń 20 2020 18:38:32 · Drukuj
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

jery07 dnia grudzień 23 2019 16:29:16 · Drukuj
WIGILIA BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA ORAZ I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO
Święta tuż, tuż ….
Kultywując tradycję Wieczerzy Wigilijnej – dzielenie się opłatkiem, spożywanie potraw, wspólny śpiew kolęd, w dniu 12 grudnia w Zespole Placówek Edukacyjno –Wychowawczych odbyła się uroczysta Wigilia uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia oraz Liceum Ogólnokształcącego. Celem tej uroczystości było przybliżenie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, uwrażliwienie na ducha pokoju i miłości, której oczekują od nas ludzie na co dzień. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami poszczególnych klas. Swoją obecnością zaszczycili zebranych dyrektor placówki pan Marcin Kruk oraz wicedyrektorzy: pani Aneta Łoboda oraz pan Tomasz Kołacz. Świąteczne życzenia na wstępie złożył dyrektor placówki. Następnie przewodnicząca szkoły Marlena Matla odczytała fragment Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa Chrystusa. Najmilszą chwilą uroczystości było łamanie się opłatkiem. Płynęły składane z głębi serc życzenia, uśmiech gościł na wszystkich twarzach. Zwieńczeniem spotkania był poczęstunek przygotowany przez uczniów, na którym nie zabrakło tradycyjnych potraw wigilijnych. Radość, która malowała się na twarzach wszystkich, długie rozmowy są dowodem na to, że tworzymy niepowtarzalną, rodzinną społeczność szkolną.


jery07 dnia grudzień 14 2019 12:40:10 · Drukuj
KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY ZPEW W PGE
Dnia 10 grudnia dzięki uprzejmości Pana Wojciecha Nity Dyrektora PGE Dystrybucja, mogliśmy zorganizować kiermasz bożonarodzeniowy, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Dochód zostanie przekazany na Towarzystwo Przyjaciół Dzieci działające przy ZPEW w Skarżysku-Kamiennej.
jery07 dnia grudzień 14 2019 12:21:58 Czytaj więcej · 108 Czytań · Drukuj
DAR SERCA ZARZĄDU OKRĘGU KIELCE PZHGP
W dniu 8 grudnia 2019r. nasza Placówka już kolejny raz została zaproszona na aukcję organizowaną przez Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych Zarząd Okręgu Kielce. W imprezie charytatywnej uczestniczyli wicedyrektor Aneta Łoboda, Izabela Sieczka, Bogumiła Wzorek oraz Agata Pająk.
Dzięki przyjaznej dłoni ludzi dobrej woli możliwa jest realizacja naszych celów i zamierzeń. Głęboko wierzymy, że okazana nam siła serca będzie nas wspierać w dalszej pracy podejmowanej na rzecz dobra naszych dzieci.
Za okazaną bezinteresowną pomoc i życzliwość – serdecznie dziękujemy Polskiemu Związkowi Hodowców Gołębi Pocztowych Zarząd Okręgu Kielce
jery07 dnia grudzień 14 2019 12:07:14 · Drukuj
Strona 2 z 58 < 1 2 3 4 5 > >>
REKRUTACJA
/
RODO
/
PROJEKT 2019
Projekt.
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

PROJEKT 2018
Projekt.
Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012