STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
DZIEŃ DZIECKA W ZPEW
,,Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - Dzień Dziecka w ZPEW

6 czerwca na placu Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Był to wyjątkowy czas pełen radości i beztroski. Otwarcia imprezy dokonał dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych pan Marcin Kruk. Złożył serdeczne życzenia dzieciom – tym małym i dużym. Piękna słoneczna pogoda oraz liczne atrakcje przewidywane w programie przyciągnęły do ZPEW tłumy dzieci wraz z rodzicami. Każdy znalazł coś dla siebie. Był gry i zabawy sportowe, konkurs języka angielskiego, kącik czytelniczy oraz plastyczny, dmuchany zamek, kącik cukierniczy, grill, loteria fantowa, wystawa Muzeum im. Orła Białego, pokazy boksu, MMA i gimnastyki dzięki uprzejmości Akademii Holistycznej oraz korowód motocykli i pokaz aut. Była także okazja do zrobienia zdjęć z postaciami bajkowymi. Dużym powodzeniem cieszyły się także atrakcje dla miłośników sportu. Konkursy prowadzone były pod czujnym okiem nauczycieli. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki. Z ciekawością uczestnicy festynu oglądali również pokazy eksponatów militarnych, wozu strażackiego, policji oraz szkolonego policyjnego psa. Dzieci mogły z bliska podziwiać sprzęt strażacki samochód policyjny i obejrzeć je od środka. Wszystkie atrakcje bardzo podobały się dzieciom, jednak najbardziej oblegane było stoisko ze smakołykami, grillem, malowaniem twarzy a także dmuchane wesołe miasteczko, z którego dzieci mogły korzystać do woli. Po uśmiechach na twarzach dzieci, wywnioskować można było, że festyn sprawił im wiele radości, a Dzień Dziecka zostanie w ich pamięci na długo. Kilkutygodniowe przygotowania opłaciły się, bo uśmiech dziecka jest zawsze największą nagrodą. Wszystkim uczestnikom imprezy, organizatorom oraz osobom, które w jakimś stopniu przyczyniły się do zorganizowania imprezy serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania należą się:
- Panu Adrianowi Piwowarczykowi ,,Hotel Stary Młyn” w Suchedniowie
- Panu Sławomirowi Pacholczykowi ,,Trans – Sławex” w Skarżysku – Kamiennej
- Animex Foods oddział w Starachowicach
- Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych- dyrektor Pan Tomasz
Halatkiewicz
- Piekarnia Marcinkowski ze Skarżyska- Kamiennej
- Firma Mad Bud

Tak udana impreza nie odbyłaby się, gdyby nie wspaniali goście:
Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Skarżysku – Kamiennej
Powiatowa Komenda Policji w Skarżysku – Kamiennej
Muzeum im. Orła Białego
Akademia Holistyczna
Motocykliści Road Runners MC oddział Skarżysko- Kamienna
dzięki którym dzisiejszy dzień był dla naszych uczniów o wiele bardziej wyjątkowy i niezapomniany!Obszerna fotogaleria (127 zdjęć)
FOTO

jery07 dnia czerwiec 22 2019 09:47:59 · Drukuj
ZAJĘCIA W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH
Czerwiec to miesiąc ,w którym jest wiele okazji do wspólnego celebrowania... Dzień Dziecka, zakończenie roku szkolnego, urodziny wychowanków... jak i wychowawców.
Dnia 4 czerwca wychowankowie Grup Wychowawczych ZPEW ćwiczyli swe umiejętności w organizowaniu przyjęcia urodzinowego. Zamiast tradycyjnego tortu, weryfikowali precyzję cukiernika, dekorując muffinki. Kolorowe słodkości cieszyły oko i brzuchy.
Były też rozgrywki naszego Klubu Gier Planszowych, którego opiekunem jest Pani Kinga Barszcz: babeczkowe puzzle i gra w domino od naszego sponsora, firmy Granna.
Nie mogło zabraknąć odśpiewania "Sto lat" Pani Agnieszce Skuzie, która obchodziła w tym dniu swoje urodziny. A jak po każdej dobrej zabawie, nie obyło się bez sprzątania. Czystość i porządek miejsca pracy przyświecały bowiem całym zajęciom.

jery07 dnia czerwiec 22 2019 09:40:59 · Drukuj
DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH
27.05.19 r. W Grupach Wychowawczych obchodziliśmy uroczysty Dzień Mamy i Taty. Wychowankowie pod opieką Patrycji Jędrzejewskiej, Katarzyny Krakowiak, Rafała Szymańskiego i Marzanny Wilczyńskiej przygotowali bardzo ciekawy program artystyczny, kierowany do przybyłych rodziców, opiekunów, członków rodzin. Widownia żywo reagowała na występ. Przybyli goście włączyli się we wspólną zabawę śpiewem i oklaskami. Po występie rodzice i opiekunowie zaproszeni zostali na słodki poczęstunek.

jery07 dnia czerwiec 22 2019 09:33:24 · Drukuj
UCZNIOWIE ZPEW PODCZAS FESTIWALU MUZYKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
Dnia 1 czerwca 2019 roku wychowankowie Grup Wychowawczych ZPEW pod opieką Pani Kingi Barszcz, reprezentowali naszą placówkę, na już XII edycji Integracyjnego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej "Muzyką do Nieba" na błoniach Ostrej Bramy w Skarżysku Kamiennym. Do występu wychowankowie przygotowani zostali przez Panią Patrycję Jędrzejewską, która opracowała układ taneczny.
Były tańce, śpiewy i dobra zabawa... A co najważniejsze, każdy był wygranym!jery07 dnia czerwiec 22 2019 09:25:49 · Drukuj
RADOSNE SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z OKAZJI DNA MAMY
„Jesteś mamo skarbem mym,
Kocham Ciebie z całych sił
Jesteś wszystkim tym co mam,
Wszystko Tobie jednej dam”
24 maja 2019 roku w Przedszkolu Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kam. odbyło się radosne spotkanie dzieci i rodziców z okazji Dnia Matki. Wszystkie maluchy z bijącym sercem zaprezentowały swój program taneczno – wokalno - recytatorski. Przybyli rodzice z podziwem i wzruszeniem oglądali swoje pociechy. Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Do ciepłych życzeń dołączył się również Dyrektor ZPEW Pan mgr Marcin Kruk.
Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności.
Wszystkim Mamom w maju i Tatom w czerwcu, życzymy Wszystkiego Najlepszego!
jery07 dnia czerwiec 22 2019 09:10:48 · Drukuj
UCZNIOWIE ZPEW ZWIEDZAJĄ ZOO
24 maja 2019r. grupa kilkunastu uczniów naszej szkoły wybrała się na wycieczkę do ZOO w Warszawie. Ze Skarżyska wyjeżdżaliśmy w strugach deszczu, jednak z każdym kilometrem z coraz większym optymizmem patrzyliśmy w niebo. Stolica przywitała nas pięknym słońcem.
Wycieczkę po ogrodzie zoologicznym rozpoczęliśmy od odwiedzenia małp. Ich wybryki bardzo nas rozśmieszyły. Potem kolejno odwiedzaliśmy inne egzotyczne zwierzęta: słonie, żyrafy, hipopotamy, nosorożce, lwy, jaguary, wielbłądy, węże, krokodyle, pająki, pingwiny, foki, niedźwiedzie i inne ciekawe okazy. Mieliśmy szczęście i trafiliśmy na porę karmienia fok.
Wielu z nas było po raz pierwszy w ZOO. Z pewnością na długo zapamiętamy ten wyjazd zarówno jako świetną zabawę ale i niezwykłą lekcję przyrody.jery07 dnia czerwiec 22 2019 07:04:00 · Drukuj
ŚLADAMI OJCA MATEUSZA
W dniu 22 maja 11 osobową grupą uczniów z klasy I, II i III przysposabiającej do pracy pod opieką wychowawców Pani Bogumiły Wzorek i Pana Zbigniewa Talera, wybraliśmy się na wycieczkę do Sandomierza. Pomimo deszczowej pogody jaka była w Skarżysku, z optymistycznym nastawieniem udaliśmy się w podroż. Zbliżając się do celu zaczęły pojawiać się pierwsze prześwity słońca, co znacznie poprawiło nam humory. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia Muzeum Ojca Mateusza. Była okazja spotkać głównych bohaterów serialu / niestety tylko figury woskowe/, ale zdjęcia wyszły fantastyczne. Następnie udaliśmy się do podziemnej trasy turystycznej. Mieliśmy możliwość zobaczyć jak wyglądały średniowieczne piwnice. W części sal znajdują się ekspozycje związane z historią Sandomierza, życiem codziennym jego mieszkańców oraz tutejszym rzemiosłem. Musieliśmy pokonać 366 schodów biegnących raz w górę raz w dół. Po wyjściu na powierzchnię podziwialiśmy piękno sandomierskiego Rynku, który wielokrotnie pokonuje Ojciec Mateusz na swoim rowerze. Następnie spacerkiem udaliśmy się na bulwary wiślane. Jeszcze udało nam się podejść nad samą rzekę, gdyż za dwa dni, miejsce to było zalane przez wzbierające wody Wisły. Przyszedł czas na obiad, a po smacznym posiłku czekała nas ostatnia atrakcja wycieczki. Po pokonaniu kolejnych schodów, tym razem 137 weszliśmy na Bramę Opatowską, skąd mogliśmy podziwiać piękną panoramę Sandomierza. A że pogoda była słoneczna widoki były przepiękne. I przyszedł czas na powrót do Skarżyska. Jeszcze tylko lody w McDonaldzie. Choć troszkę zmęczeni ilością pokonanych kilometrów, wróciliśmy zadowoleni z udanej wycieczki.jery07 dnia czerwiec 22 2019 06:46:51 · Drukuj
UCZNIOWIE ZPEW W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM
Uczniowie klas 2,3,4 Szkoły Podstawowej dn.17.05.2019 uczestniczyli w zwiedzaniu gospodarstwa agroturystycznego w miejscowości Wołów-gmina Bliżyn . Uczniowie mieli możliwość doglądania , a zarazem karmienia zwierząt hodowlanych: koni, kóz, królików, kur itp. Brały udział w jeździe konnej oraz wspólnych zabaw przy ognisku

jery07 dnia czerwiec 22 2019 06:31:22 · Drukuj
KOŁA ZAINTERESOWAŃ W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH
W Grupach Wychowawczych działa wiele ciekawych kół zainteresowań, gdzie wychowankowie mogą rozwijać swoje pasje oraz ciekawie i twórczo spędzać wolny czas. Między innymi koło zainteresowań artystycznych.

jery07 dnia czerwiec 22 2019 06:24:20 · Drukuj
WEEKEND W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH
Piękne weekendowe popołudnia w Grupach Wychowawczych to okazja do wspólnych spacerów, drobnych zakupów i poznawania miasta, a także okazja do integracji i nauki samodzielności.


jery07 dnia czerwiec 22 2019 06:15:18 · Drukuj
PRZYGOTOWANIA DO DNIA MAMY I TATY
Przygotowania uczniów do Dnia Matki i Dnia Ojca
Uczniowie klasy 4,6 spu,kl 3 gimnazjum oraz klasy 2pp na swoich zajęciach przygotowywali laurki ,kartki, obrazy oraz niespodzianki dla swoich rodziców z okazji zbliżającego się ich święta. W swoje prace uczniowie włożyli swoje serce i zaangażowanie,a wykonane przez nich małe i duże dzieła są wyrazem podziękowania rodzicom za ich miłość i trud.Wszyscy mali i duzi artyści składają swoim Mamom i Tatom z okazji ich święta, zdrowia,sił i codziennej radości wraz ze słowami największej wdzięczności. Za trud i starania
Mamie i Tacie składamy podziękowania - uczniowie

jery07 dnia czerwiec 22 2019 06:06:40 · Drukuj
Strona 2 z 53 < 1 2 3 4 5 > >>
REKRUTACJA
/
RODO
/
PROJEKT 2019
Projekt.
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

PROJEKT 2018
Projekt.
Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012