STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ZESPÓŁ PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ

jery07 dnia grudzień 18 2016 11:24:47 · Drukuj
ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA KOBIET

jery07 dnia marzec 08 2019 10:10:45 · Drukuj
UCZNIOWIE ZPEW NA WARSZTATACH FOTOGRAFICZNYCH
Dziś nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach fotograficznych zorganizowanych przez Dyrekcję i Nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych. Dzieci miały okazję zapoznać się z historią fotografii oraz samodzielnie wykonać zdjęcia.
jery07 dnia marzec 08 2019 10:09:01 · Drukuj
ŚWIĘTOKRZYSKIE ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH CZ.2
W piątek 22 lutego na Lodowisku Miejskim w Skarżysku - Kam odbyła się II część ŚWIĘTOKRZYSKICH ZIMOWYCH IGRZYSK OLIMPIAD SPECJALNYCH. Tym razem nasi zawodnicy rywalizowali z zawodnikami z całego województwa w łyżwiarstwie szybkim. Reprezentanci Klubu OLIMP z zawodów wrócili z 4 medalami:
Karol Latkowski - dystans 111 m – srebro, dystans 222 m – srebro,
Karol Łapka - dystans 111 m – złoto, dystans 333 m – brąz.
Trenerem naszych medalistów była p. Marzena Grzelec.
Gratulacje!!!jery07 dnia luty 23 2019 19:55:22 · Drukuj
ŚWIĘTOKRZYSKIE ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH
20 lutego w Kielcach rozpoczęły się ŚWIĘTOKRZYSKIE ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH. Mimo braku śniegu i pochmurnej pogody udało się zorganizować zawody w Narciarstwie Biegowym i Biegu na Rakietach Śnieżnych. Na starcie stanęli zawodnicy z całego województwa, wśród nich 5 osobowa reprezentacja Klubu OLIMP działającego w naszej placówce. Paweł, Maciek, Kacper, Hubert i Karol rywalizowali w biegu na rakietach śnieżnych. Zawodnicy zajmowali czołowe miejsca i stawali na podium wielokrotnie:
KAROL LASKOWSKI I m-ce bieg na 50 m, I m-ce bieg na 100 m,
PAWEŁ KUCY II m-ce bieg na 50 m, I m-ce bieg na 100 m,
HUBERT SURMA III m-ce bieg na 50 m, II m-ce bieg na 100 m,
MACIEJ KLIMEK II m-ce bieg na 50 m, I m-ce bieg na 100 m,
KACPER PIETRAS IV m-ce.
Trenerami medalistów były: Marzena Grzelec i Bogumiła Wzorek
GRATULACJE!!!
jery07 dnia luty 23 2019 19:47:19 · Drukuj
SPOTKANIE INTEGRACYJNE
Dnia 14.02.2019 w Internacie odwiedzili nas mili goście z ZPEW. Wychowankowie przygotowali słodki poczęstunek, pokazali także naszym sąsiadom szkołę i pokoje w których mieszkają, wspólnie także bawiliśmy się korzystając z rzutnika interaktywnego. Dzieci zintegrowały się i mamy nadzieję na kolejne wizyty.jery07 dnia luty 23 2019 19:24:58 · Drukuj
II SPOTKANIA Z EDUKACJĄ W ZPEW
16 lutego 2019 roku już po raz kolejny w Zespole Placówek Edukacyjno –Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej odbyło się szkolenie dla nauczycieli i logopedów – II Spotkanie z Edukacją, którego organizatorami byli: Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku –Kamiennej, Polski Związek Logopedów – Oddział Świętokrzyski oraz Wydawnictwo WiR.
Uczestników spotkania powitał dyrektor ZPE-W pan Marcin Kruk. W szkoleniu udział wzięło ponad 170 osób. Podczas spotkania zaprezentowane zostały także nowości wydawnicze.
W programie szkoleń znalazły się:
1. „Moje sylabki” – sylabowa metoda nauki czytania prof. Jagody Cieszyńskiej
Prowadzenie: dr Justyna Leszka
2. Warsztaty plastyczne rozwijające wyobraźnię
Prowadzenie: mgr Monika Kraszewska
3. Trening umiejętności społecznych jako projekt korygowania nieprawidłowości w zachowaniu dzieci i młodzieży
Prowadzenie: mgr Marlena Ulrych
4. Diagnoza i terapia żuchwy
Prowadzenie: Piotr Jaworski
5. Zaburzenia rozwoju językowego i społecznego dzieci – rozpoznawanie, czynniki ryzyka, postępowanie terapeutyczne
Prowadzenie: dr Justyna Leszka
6. Zabawy z grafiką – techniki odbijane wykorzystywane do pracy z dziećmi w różnym wieku
Prowadzenie: mgr Monika Kraszewska
7. Znaczenie umiejętności społecznych dzieci w radzeniu sobie z sytuacjami kryzysowymi – postępowanie interwencyjne w sytuacji zagrożenia
Prowadzenie: mgr Marlena Ulrych
8. Podstawy karmienia terapeutycznego
Prowadzenie: Piotr Jaworski
Organizatorzy dziękują wszystkim za tak liczne przybycie i zainteresowanie szkoleniem oraz chęci podnoszenia swoich kompetencji i kształcenia umiejętności potrzebnych do pracy z dziećmi.


jery07 dnia luty 23 2019 19:16:19 · Drukuj
WALENTYNKOWA PIZZA UCZNIÓW
Uczniowie klasy 2 pp oraz klasy 3gim u wybrali się wraz z nauczycielami p.Katarzyną Wnuk,p. Katarzyną Banaszczyk oraz p.Moniką Szkurłat-Michnowską do pizzerii Autorska, by świętować Walentynki.Przy fajnej muzyce,smacznej pizzy i szarlotce uczniowie spędzili miło czas.Dzień ten był okazją do okazywania sobie serdeczności i życzliwości.Oto krótka fotorelacja.


jery07 dnia luty 23 2019 19:02:45 · Drukuj
UCZNIOWIE GIMNAZJUM ZPEW ODWIEDZILI WYSTAWĘ MALARSTWA W MCK
Uczniowie klasy III Gimnazjum ZPEW wzięli udział w wystawie malarstwa Skarżyskiego Klubu Twórców ,,SKART” którego najmłodszym członkiem jest nasza klasowa koleżanka Amelia Zawadzka. Obrazy wszystkich artystów klubu w tym prace Amelii można było oglądać w Nowej Galerii skarżyskiego MCK .Wszyscy byliśmy pod wrażeniem prezentowanych prac a w szczególności naszej Amelki. Wróciliśmy do szkoły umówieni na kolejne , już wiosenne spotkanie w MCK.
jery07 dnia luty 23 2019 18:55:33 · Drukuj
SPORTOWA SOBOTA
2 lutego po raz kolejny nasi najmłodsi podopieczni wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyli w zajęciach sportowych organizowanych w ramach cyklu -,,Sportowa Sobota".
Celem naszych spotkań jest zachęcanie dzieci do uprawiania sportu oraz pokazanie rodzicom jak wspólnie i aktywnie spędzać czas ze swoimi pociechami.Aktywność fizyczna jest zdrowa, daje dużo satysfakcji i pozwala uwolnić nadmiar energii. A do tego pomaga kształtować ważne cechy, takie jak systematyczność czy pokonywanie własnych ograniczeń. Ruch jest naturalną potrzebą wszystkich dzieci. Wykorzystajmy to, sport wzmacnia organizm małego dziecka, pomaga mu odnaleźć się wśród rówieśników, a do tego także rozwija go umysłowo. Sobotnie gry i zabawy, w których uczestniczyły nasze maluchy wspomagają rozwój fizyczny, poznawczy i społeczny dzieci. Rozwijają sprawność motoryczną oraz koordynację wzrokowo-ruchową.Tym razem oprócz sportowych zmagań dzieci miały możliwość uczestniczenia w zajęciach z psim terapeutą Wanilką. Ćwiczenia i zabawy z psem wspomagają proces rehabilitacji ruchowej oraz umysłowej dzieci. Poprzez terapię kontaktową, czyli zabawy, przytulanie i głaskanie psa, dzieciaki dużo szybciej i dokładniej próbują wykonać ćwiczenia.


jery07 dnia luty 23 2019 18:50:19 · Drukuj
LIDERZY KOOPERACJI W ZPEW
W Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej 29 stycznia 2019 roku odbyło się spotkanie konsultacyjne modelu w ramach Projektu ,,Liderzy kooperacji”. Podczas spotkania przedstawione zostały główne założenia, zasady i metody kooperacji, a także omówiono cel i wypracowano założenia modelu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele podmiotów: GOPS Łopuszno, GOPS Bieliny, GOPS Oksa, PCPR Kielce, a także GOPS Mirzec, PCPR Jędrzejów. MOPS Skarżysko – Kamienna, GOPS Skarżysko – Kościelne, Stowarzyszenie ,,Arka Nadziei”, PCPR Końskie, GOPS Piekoszów, PCPR Skarżysko – Kamienna oraz Stowarzyszenie na rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej ,,Tęcza”.
Projekt ,,Liderzy kooperacji” realizowany jest przez Regionalny Ośrodek Praktyki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach w partnerstwie z województwem podlaskim, podkarpackim, mazowieckim i lubelskim. Projekt ma na celu wypracowanie i wdrożenie modelu kooperacji pomiędzy instytucjami pomocy i integracji społecznej, a podmiotami innych polityk sektorowych, takimi jak: policja, oświata sądownictwo czy organizacje pozarządowe. Instytucje te są istotne z punktu widzenia włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa.
Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych dziękuje za taki liczne zainteresowanie spotkaniem, zaangażowanie tak wielu podmiotów oraz współpracę.


jery07 dnia luty 23 2019 18:29:17 · Drukuj
Strona 1 z 50 1 2 3 4 > >>
REKRUTACJA
/
RODO
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

PROJEKT 2018
Projekt.
Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012