STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Dni Otwarte
/
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ZESPÓŁ PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ

jery07 dnia grudzień 18 2016 11:24:47 · Drukuj
,,BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE"-SPOTKANIE INTEGRACYJNE W KLASACH MŁODSZYCH
Bezpieczne ferie zimowe - spotkanie integracyjne dzieci i rodziców klas młodszych.
Podczas spotkania zapoznano uczestników z zasadami bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych na śniegu i lodzie .Każdy otrzymał informację z zasadami bezpieczeństwa oraz propozycję ciekawych zabaw na ferie.Były też wspólne zabawy ruchowe metodą W.Sherbourne ,które wprowadziły wszystkich w doskonały humor,a zajęcia artystyczne pokazały jak dzieci i rodzice współpracowali podczas tworzenia pięknych prac plastycznych.
Spotkanie było okazją do świetnej zabawy i miłej rozmowy.Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i aktywny udział w spotkaniu.
Już od poniedziałku rozpocznają się ferie zimowe . Pamietajcie aby zabawy zimowe były dla Was bezpieczne.
ŻYCZYMY DUŻO BIAŁEGO PUCHU -MIŁYCH I WESOŁYCH FERII !jery07 dnia styczeń 30 2017 10:03:48 · Drukuj
DZIEŃ OTWARTY W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH
Dnia 26.01.2017 odbył się "Dzień Otwarty "w Grupach Wychowawczych ZPEW.
Z tej okazji zaproszono klasy: 1SP, 2SPu, 4-6 SP, 4SPu,1G wraz z wychowawcami klas.Podczas spotkania zaproszeni goście mogli zobaczyć na żywo przedstawienie teatrzyku kukielkowego pt. "Jaś i Małgosia ", przygotowane przez uczennice 6 klasy oraz opiekuna grupy teatralnej p. Czeslawę Marcinkowską z Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Skarżysku-Kam.Po zakończeniu przedstawienia zainteresowani zwiedzili budynek, obejrzeli pokoje mieszkalne, świetlice grupowe, wyremontowaną siłownię oraz mieli okazję aby porozmawiać z wychowawcami pracującymi na codzień w Grupach Wychowawczych.
Na świetlicy telewizyjnej na gości czekał poczęstunek, każdy z uczestników na koniec otrzymał słodki upominek.
Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu, które dostarczyło wszystkim dużo radości i już dziś zapraszamy na kolejne "Dni Otwarte "w Grupach Wychowawczych ZPEW.


jery07 dnia styczeń 30 2017 09:51:12 · Drukuj
ŚWIĘTOKRZYSKIE ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH CZ2.
Drugi dzień Świętokrzyskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych to dzień pełen sportowych sukcesów dla klubu OLIMP.
26 stycznia rozpoczęliśmy sportową rywalizację w Kielcach. Zawodnicy startowali w dwóch konkurencjach: bieg na rakietach śnieżnych i narciarstwo biegowe. Marysia Mormus, Artur Chrzeszczyk, Maciej Klimek, Paweł Kucy, Tomasz Faliński i Karol Łapka nie zawiedli, zdobywając wiele medali. Cała nasz drużyna przywiozła z zawodów worek pełen medali:
bieg na rakietach śnieżnych
Marysia - 2 złote medale,
Tomek – 2 złote medale,
Maciek – 1 złoty medal, 1 brązowy medal,
Paweł – 1 srebrny medal, 1 brązowy medal,
Artur – 1 srebrny medal,
narciarstwo biegowe:
Karol – 2 złote medale.
GRATULUJEMY!!!!


jery07 dnia styczeń 30 2017 09:39:49 · Drukuj
MOTORYZACYJNY ,,DAR SERCA" DLA ZPEW.
Dnia 25 stycznia Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych z rąk przedstawicieli Starostwa Powiatowego otrzymało samochód Toyotę Yaris. Samochód ten będzie służył do przewozu dzieci niepełnosprawnych, w celach służbowych oraz promocyjnych. Ułatwi to szybsze przemieszczanie się pracowników i nauczycieli do innych placówek, instytucji, w celach załatwiania ważnych spraw służbowych. Samochód ten będzie także służył nie tylko, jako środek transportu, ale także do przewozu drobnych sprzętów czy innych przedmiotów. Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i pracownicy serdecznie dziękują Marszałkowi województwa świętokrzyskiego panu Adamowi Jarubasowi, Staroście skarżyskiemu panu Jerzemu Żmijewskiemu, dyrektorowi WORD panu Czesławowi Dawidowi, a także dyrektorowi Departamentu Infrastruktury panu Wojciechowi Płusie za pomoc w pozyskaniu środka lokomocji. Cieszymy się niezmiernie, mamy nadzieję, że będzie nam służył przez wiele długich lat.


jery07 dnia styczeń 30 2017 09:28:57 · Drukuj
ŚWIĘTOKRZYSKIE ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH CZ1.
W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy sportowe zmagania w ramach Świętokrzyskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Przez najbliższe dni będziemy dzielnie rywalizować na sportowych arenach w Skarżysku-Kamiennej i Kielcach.
Klub Olimpiad Specjalnych OLIMP działający przy ZPEW-u na Igrzyskach reprezentowany jest przez 7 zawodników, którzy startują w 3 konkurencjach zimowych: bieg na rakietach śnieżnych, narty biegowe oraz łyżwiarstwo szybkie.
25 stycznia na Lodowisku Miejskim w Skarżysku-Kamiennej odbyła się rywalizacja w łyżwiarstwie szybkim. Pierwszy dzień zawodów rozpoczął się od preeliminacji, które oceniły poziom umiejętności zawodników. Nasz klub reprezentowali zawodnicy Karol Łapka i Tomasz Faliński pod kierunkiem trenerskim Marzeny Grzelec i Bogumiły Wzorek. Zawodnicy w sportowej rywalizacji odnotowali wyniki:
Karol – na dys. 111m – II miejsce,
na dys. 333m – II miejsce,
Tomasz – na dys. 111m – III miejsce,
na dys. 333m – I miejsce.
Gratulujemy i czekamy na sportowe sukcesy w kolejnym dniu zawodów (-:jery07 dnia styczeń 30 2017 09:21:25 · Drukuj
II ŚWIĘTOKRZYSKI KONKURS KOLĘD, PASTORAŁEK I UTWORÓW BOŻONARODZENIOWYCH
19 stycznia 2017 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 1 w Kielcach odbył się ,,II Świętokrzyski Szkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Utworów Bożonarodzeniowych - Choinek Blask". W konkursie wzięło udział kilkanaście placówek specjalnych z całego województwa, w tym nasz ukochany Zespół Placówek Edukacyjno - Wychowawczych. Uczennice Zuzanna Pastuszka, Mariola Kopeć oraz Maria Góral przygotowane wokalnie przez Pana Rafała Szymańskiego zaprezentowały kolędy ,,Grudniowe noce" oraz ,,Przybieżeli do Betlejem Pasterze". Dziewczynki zostały wyróżnione przez jury za piękne wykonanie utworów. Konkurs miał na celu nie tylko wyłonienie laureatów, ale także był okazją do wspaniałego kolędowania oraz spędzenia czasu w atmosferze pełnej radości i wzajemnej akceptacji.


jery07 dnia styczeń 30 2017 09:10:24 · Drukuj
VIII FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK
Nie od dziś wiadomo, że do najpiękniejszych polskich tradycji należy śpiewanie kolęd i pastorałek. 12 stycznia, już po raz kolejny w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej odbył się VIII Festiwal Kolęd i Pastorałek ,,Nadzieja przyszła na świat”.

Na początku dyrektor placówki pan Marcin Kruk powitał wszystkich zgromadzonych, jak również zaznaczył, iż, festiwal stanowi swoistą perłę łączącą pokolenia, zapewniającą jedność i ciągłość kulturową. Celem imprezy była prezentacja tradycyjnych kolęd i pastorałek, poszukiwanie nowych aranżacji i pomysłów twórczych, a także propagowanie wspólnego muzykowania i kreatywności dzieci, młodzieży i dorosłych.

W tych śpiewnych zmaganiach udział wzięli: - Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku - Kamiennej - Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 w Skarżysku - Kamiennej - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Skarżysku - Kamiennej - Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Skarżysku – Kamiennej - Zespół Placówek Resocjalizacyjno – Wychowawczych w Skarżysku - Kamiennej - Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Kielcach - Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Starachowicach - Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjny ,,Radość życia” w Sandomierzu.

Od początku Festiwal jest realizowany siłami społecznymi - umożliwienie zespołom amatorskim prezentacji swojego repertuaru oraz propagowanie wartości chrześcijańskich, kulturowych i narodowych, których nośnikiem są tradycyjne polskie kolędy i pastorałki. Organizatorzy przedsięwzięcia dziękują serdecznie sponsorom: firmie MAT-BUD Marzenie i Mirosławowi Kocia, a także pani Marzenie Puwał. Za dobroć płynącą prosto z serca – serdecznie dziękujemy.


jery07 dnia styczeń 14 2017 08:42:42 · Drukuj
PRACE MARCELEGO
"W naszej szkole możemy zobaczyć wystawę prac naszego uzdolnionego ucznia Marcelego Zięby z klasy 3 gimnazjum. Zebrane różnorodne prace ucznia wykonane na zajęciach nauczania indywidualnego nawiązują nie tylko do świątecznego klimatu, ale także do technicznych zainteresowań Marcelego. Gratulujemy pomysłowości i kreatywności naszemu uczniowi."

jery07 dnia styczeń 09 2017 15:19:42 · Drukuj
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

jery07 dnia grudzień 22 2016 17:22:36 · Drukuj
STROIKI BOŻONARODZENIOWE SZKOLNEGO KOŁA CARITAS
AKCJA „BOŻONARODZENIOWY STROIK” Szkolnego Koła Caritas „Jesteśmy razem” w ZPEW w Skarżysku-Kamiennej
Wszyscy już z radością czekamy na magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku należy zadbać o świąteczny wystrój. Członkowie Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunkami p. M. Gawrońską i p. J. Skorupą zajęli się przygotowaniem świątecznych stroików Bożonarodzeniowych. Wolontariuszy bardzo mocno wspierała p. Agnieszka Gębska nauczyciel ZPEW, która służyła swoją radą i zmysłem estetycznym podczas dekorowania stroików. Młodzież pod jej kierunkiem wykonała stroiki z przeznaczeniem na kiermasz Stowarzyszenia „Jesteśmy” działającego przy naszej szkole, a także na wsparcie działań naszego Szkolnego Koła Caritas. Dochód ze sprzedaży stroików zostanie przeznaczony na pomoc dla uczniów naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy p. Agnieszce za życzliwość, bezinteresowność, wkład pracy i poświęcony nam czas.
Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas


jery07 dnia grudzień 18 2016 11:20:18 · Drukuj
Strona 1 z 30 1 2 3 4 > >>
REKRUTACJA
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
REKLAMA ZPEW
/
Przetłumacz stronę

Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres zpewskar@wp.pl

Copyright ZPEW 2012