STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Dni Otwarte
/
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
KIERMASZ OZDÓB SWIĄTECZNYCH
"Kiermasz Ozdób Świątecznych " -organizowany przez Stowarzyszenie na rzecz SOSW nr 1 w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku - Kamiennej.
Jeśli chcesz mieć piękne i niepowtarzalne ozdoby świąteczne lub podarować komuś coś wyjątkowego - to serdecznie zapraszamy na nasz świąteczny Kiermasz. Wszystkie pracę są robione ręcznie , zaś cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na pomoc dzieciom niepełnosprawnym z naszej placówki.
Terminy Kiermaszy:
06.12. w godz.16-19: skwer przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Skarżysku - Kamiennej.
09.12. w godz. 7-12 : budynek PGE Dystrybucja S.A. ul Piłsudskiego 51 w Skarżysku - Kamiennej.
11.12. w godz. 9:30- 12:30 plac pod kościołem św. Józefa Oblubienica ul.Legionów 64.

Poczuj radość świątecznych zakupów i odwiedź nasze stoisko - przygotowaliśmy m.in : stroiki, bombki akrylowe i decupage , choinki, kartki i wiele jeszcze pięknych rzeczy.
Zapraszamy !


jery07 dnia listopad 29 2016 20:33:57 · Drukuj
MIKOŁAJKOWY WYJAZD NA KRĘGLE
Uczniowie klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych postanowili mikołajki spędzić aktywnie i pożytecznie. Zadbali o sprawność fizyczną na kręgielni w Kombinacie Formy. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja zespołu klasowego, a także zacieśnianie relacji koleżeńskich.
Założeniem wycieczki było również poznanie dotychczas nieznanej większości wychowanków, alternatywnej formy spędzania czasu wolnego. Jak wiadomo gra w kręgle uczy dyscypliny oraz koncentracji. Wychowankowie mogli nauczyć się zasad gry opartych na uczciwej rywalizacji, zadbali o rozwój umiejętności związanych z osiąganiem celu.
Nasi uczniowie mieli do dyspozycji kilka torów, dzięki czemu mogli zmierzyć się między sobą i poczuć nutkę zdrowej rywalizacji. Niektórzy z podopiecznych mogli pochwalić się satysfakcjonującymi wynikami, dzięki czemu wzmocnili swoje poczucie wartości i zaszczepili w sobie chęć powrotu na kręgielnię. Pobyt w kręgielni dostarczył uczniom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki innej niż dotychczas. Zajęcia zakończyły się wspólnym posiłkiem w postaci pysznej pizzy. Nie zabrakło także upominków od świętego Mikołaja. W drodze powrotnej młodzież wymieniała się przeżyciami i refleksjami związanymi z wyjściem. Zmęczeni, ale pełni wrażeń i w doskonałych nastrojach powróciliśmy do szkoły.
jery07 dnia grudzień 06 2016 18:45:48 · Drukuj
SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM
Spotkanie ze Św. Mikołajem w klasie II i III gimnazjum
Uczniowie gimnazjum w oczekiwaniu na Św. Mikołaja przygotowali wiele ciekawych dekoracji w swojej klasie i szkole. Każdy wykonał swojego Mikołaja, różne choinki by w ten sposób przybliżyć czas oczekiwania na prezenty. Wywieszony na drzwiach klasy świąteczny but choć na początku pusty, później wypełnił się prezentami przyniesionymi przez Św. Mikołaja. W mikołajkowym spotkaniu uczestniczył nasz kolega Marceli Zięba, który wraz z nami przywitał Mikołaja w klasie. Dobre humory, prezenty, słodkości i mnóstwo wrażeń sprawiły, że każdy z nas mógł poczuć klimat świąt. Mikołajkowe spotkanie pomogli nam również przygotować nasi rodzice, którym bardzo serdecznie dziękujemy.Wszelkie prawdopodobieństwo wizerunku Św. Mikołaja do wychowawcy grup wychowawczych Pana A. Wikło jest przypadkowe (a może nie?).
Wszyscy uczniowie gimnazjum z wychowawcą.jery07 dnia grudzień 06 2016 18:06:45 · Drukuj
,,MIKOŁAJKI" OD FUNDACJI ,,SZLACHETNE SERCE"
Po koncercie Muzycznym Fundacja Szlachetne Serce obdarowała paczkami Mikołajkowymi dzieci z ZPEW.Wielkie podziękowania dla Fundacji "Szlachetne Serce" .


jery07 dnia grudzień 06 2016 17:28:55 · Drukuj
,,WIECZÓR WRÓŻB"W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH
"Wieczór wróżb i magii"- taki charakter miała impreza andrzejkowa, która odbyła się 30 listopada w Grupach Wychowawczych ZPEW. Na to spotkanie specjalnie przyleciały prawdziwe czarownice z Łysej Góry, aby przepowiedzieć uczestnikom przyszłość.
Wieczór andrzejkowy zakończył się wspólną zabawą podczas dyskoteki.
W imieniu organizatorów spotkania- Samorządów Grup Wychowawczych i Bursy Szkolnej- dziękujemy za wspaniałą zabawę i życzymy spełnienia andrzejkowych wróżb.


jery07 dnia grudzień 06 2016 16:54:44 · Drukuj
UROCZYSTOŚĆ NIEPODLEGŁOŚCIOWA W ZPEW
W dniu dzisiejszym odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości 11 Listopada.Treści niepodległościowe są zawsze aktualne i obecne w sercach patriotów.Nasi uczniowie przygotowali bardzo interesujące przedstawienie słowno-muzyczne nasycone treściami historycznymi i połączone z pokazem multimedialnym .Wszyscy artyści zostali nagrodzeni dużymi brawami.Dziękujemy!

jery07 dnia listopad 26 2016 10:19:41 · Drukuj
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI-,,TWÓJ GEST CZYNI DOBRO".
"TWÓJ GEST CZYNI DOBRO"- pod takim hasłem odbywa się ogólnopolska Zbiórka Żywności, pod patronatem Federacji Banków Żywności. Uczestniczą w niej podopieczni Zespołu Placówek Edukacyjno- Wychowawczych wraz z wolontariuszami z Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Zespołu Szkół Transportowo- Mechatronicznych w Skarżysku - Kamiennej. Koordynatorem akcji jest Pani Małgorzata Strzecha.
W dniach 25-26 listopada w godz.9-18 można wesprzeć "Zbiórkę Żywności " odwiedzając sklepy Biedronka na terenie naszego miasta.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w " Zbiórce Żywności " i dziękujemy za okazane serce.


jery07 dnia listopad 26 2016 09:52:36 · Drukuj
WYSTAWA W MUZEUM IM.ORŁA BIAŁEGO
W czwartek 24 listopada,grupa uczniów z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych wzięła udział w wernisażu wystawy wernisaż wystawy "Wielka Wojna na Wschodzie. Od Bałtyku po Karpaty" który odbywał się w Muzeum im.Orła Białego w Skarżysku - Kamiennej . Nowa wystawa czasowa dostępna będzie w Muzeum im. Orła Białego do 20.01.2017 roku.
W XX w. Europa i świat przeszły dwa gigantyczne konflikty określane przez jako I i II wojna światowa. Gdy w 1914 roku rozpoczynał się konflikt, który nazywamy obecnie jako I wojna światowa, Anglicy nazwali go – The Great War, Francuzi – Le Grande Guerre, jedynie Niemcy używali nazwy – Der Weltkrieg. Trwający w latach 1914-1918 konflikt był dla ówczesnych ludzi szokiem.
Wystawa obrazuje konflikt toczący się na froncie wschodnim. Przebiegał on odmiennie niż w na Zachodzie, gdzie zdobycie kilku kilometrów kosztowało życie dziesiątków tysięcy żołnierzy. Tu działania miały charakter manewrowy a w końcu 1916 linia frontu biegła od Zatoki Ryskiej po granicę rumuńska.
Ciekawym zjawiskiem związanym z Wielką Wojną jest olbrzymia liczba pocztówek wysłanych przez żołnierzy do rodzin. Pocztówki ilustrują miejsca w których stacjonowali i stanowią niezwykle ciekawy materiał. Szacuje się, że tylko żołnierze niemieccy wysłali w latach Wielkiej Wojny ok 10 miliardów sztuk pocztówek !
Autor wystawy Tomasz Kozłowski, jest kolekcjonerem zajmującym się Kresami Wschodnim Polski. Ze swych zbiorów wybrał pocztówki wysłane przez żołnierzy niemieckich, austriackich, rosyjskich, Polaków walczących w Legionach Polskich.
W Muzeum można zakupić album poświęcony wystawie, który zawiera materiał fotograficzny obszerniejszy niż zaprezentowany na wystawie.Organizatorom dziękujemy za zaproszenie na wystawę.


jery07 dnia listopad 26 2016 09:41:38 · Drukuj
ANDRZEJKI W ZPEW
W dniu 24.11.2016 r. w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej odbyła się dyskoteka Andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski upamiętniająca zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja. Poza gorącą muzyką oraz świetną atmosferą, dużą atrakcją była wróżka Monika, która w magicznym pokoju przepowiadała przyszłość. Na zabawę przyleciały wiedźmy oraz czarny kot. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku oraz nagród konkursowych.


jery07 dnia listopad 26 2016 09:15:11 · Drukuj
BEZPIECZNE MIASTO-SMART CITY W ZPEW
Dnia 22 listopada 2016r. uczniowie ZPEW w Skarżysku - Kamiennej uczestniczyli w spotkaniu (w ramach programu "Bezpieczne Miasto - Smart City" ) z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku - Kamiennej oraz pracownikiem Muzeum im. Orła Białego. Spotkanie podzielone było na dwie tury. W pierwszej części poruszano tematykę bezpieczeństwa w szkole, na podwórku, w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa w sieci.
Ta część skierowana była do dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Natomiast z uczniami z Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy omawiano zagadnienia z zakresu cyber-przemocy. Były te cenne lekcje profilaktyki. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przez uczniów zostanie właściwie wykorzystana w życiu codziennym.


jery07 dnia listopad 26 2016 08:41:56 · Drukuj
TRENING NORDIC WALKING
"PRAWIDŁOWA TECHNIKA NODRDIC WALKING "- pod takim hasłem odbyły się zajęcia, w których udział wzięli wychowankowie grup wychowawczych w ZPEW. Warsztaty przeprowadzone zostały przez instruktora Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking - pana Piotra Statucha wraz z wychowankami Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Zawichoście.
Uczestnicy zajęć poznali na początek teoretyczne aspekty dotyczące techniki i sprzętu używanego w Nordic Walking, następnie kilka ćwiczeń rozciągających. Po rozgrzewce przyszedł czas na zajęcia praktyczne- które sprawiły wszytkim dużo radości☺.
Z ogromną przyjemnością udaliśmy się na wspólny marsz. Uczestnicząc w takich warsztatach wychowankowie z dwóch różnych placówek mieli okazję do integracji , zawarcia nowych przyjaźni.
Dziękujemy wychowawcy i wychowankom z MOW w Zawichoście za tak aktywnie i mile spedzony czas .


jery07 dnia listopad 26 2016 08:13:50 · Drukuj
Strona 1 z 27 1 2 3 4 > >>
REKRUTACJA
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
REKLAMA ZPEW
/
Przetłumacz stronę

Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres zpewskar@wp.pl

Copyright ZPEW 2012