STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Dni Otwarte
/
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
JUBILEUSZ 50 LECIA SZKOLNICTWA SPECJALNEGO

jery07 dnia październik 20 2016 14:17:33 · Drukuj
ZAPROSZENIE

jery07 dnia październik 17 2016 12:34:33 · Drukuj
DZIEŃ NAUCZYCIELA

jery07 dnia październik 15 2016 08:05:50 · Drukuj
GALA OSKARÓW W ZESPOLE PLACÓWK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nagroda Akademii Filmowej, znana jako Oscar to coroczna nagroda przyznawana przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. To właśnie w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych odbyła się I Gala rozdania ,,najprawdziwszych” Oskarów połączona ze ślubowaniem klas I oraz zaprzysiężeniem SU. Część oficjalną rozpoczął dyrektor szkoły Pan Marcin Kruk, który powitał zebranych oraz podziękował nauczycielom, którzy wkładają w swoją pracę serce, mnóstwo czasu i zaangażowanie. Życzył pracownikom wielu chwil wzruszeń i czerpania satysfakcji z wykonywania codziennych obowiązków. Szkolna aula wypełniona była po brzegi. Było dostojnie i uroczyście. Gala Oscarowa miała na celu uhonorowanie nauczycieli za trud i wysiłek włożony w pracę z dziećmi i młodzieżą. Oscary wręczane zostały w trzynastu kategoriach, począwszy od aktorów pierwszoplanowych, a skończywszy na statuetkach honorowych. Uczniowie nominowali nauczycieli do poszczególnych kategorii głosując w głosowaniu tajnym. Wyniki głosowania były tajne aż do uroczystej gali.
Oto następujące kategorie Oskarów i jego zwycięzcy:
"Aktorka Pierwszoplanowa" – Pani Anna Pietras
Za prowadzenie zajęć w taki sposób, że przyciąga ona uwagę przez całą lekcję.

"Aktor Drugoplanowy" – Pan Konrad Pająk
Najsympatyczniejszy pracownik szkoły.

"Efekty Dźwiękowe" – Pan Rafał Szymański
Nauczyciel o najmilej brzmiącym glosie.
"Charakteryzacja" - Pani Monika Stelmasiuk
Za kostiumy, rekwizyty i przepiękne scenografie.
"Aktor Komediowy" – Pan Ludomir Wątor
Nauczyciel wywołujący uśmiech na twarzy, dodający energii i siły do wytężonej pracy.

"Styl i Wizaż" - Pani Małgorzata Czajkowska
Niczym gwiazda na czerwonym dywanie, niczym modelka na wybiegu. Wdzięk, szyk, elegancja to dla niej codzienność. Może i szata nie zdobi człowieka, ale na pewno sprawia, że wnętrze człowieka jest ładnie zapakowane. – Nauczyciel o oryginalnym i niebanalnym stroju.

"Aktor Dramatyczny” - Pan Marek Załęski
Nauczyciel o nerwach ze stali tak silnych jak Schwarzenegger mięśnie. Skupiony w czasie zajęć, nigdy nie dający się wyprowadzić z równowagi.

"Całokształt" – Pan Mariusz Krzysztoszek
Najbardziej lubiany nauczyciel roku. Superman – dzielny i zawsze stojący po właściwej stronie.
"Weteran Roku" – Pani Alicja Sokołowska
Za wieloletnią pracę na planie filmowym jakim jest szkoła.
"Oskary Honorowe" – Pan Marcin Kruk, Pani Małgorzata Czajkowska, Pan Tomasz Michnowski, Pani Aneta Łoboda.
Za dźwiganie na swoich barkach ciężaru obowiązków związanych z zarządzaniem placówką oraz reprezentowaniem jej na zewnątrz.

Wszystko odbyło się w bardzo miłej atmosferze, przy akompaniamencie iście oscarowej muzyki, która wprowadziła napięcie podczas wyczytywania nazwisk zwycięzców. Uroczystość sprawiła wiele radości nie tylko nauczycielom, ale i uczniom, którzy oddali swój głos i mogli przez to podziękować swoim ulubionym nauczycielom.jery07 dnia październik 13 2016 18:18:26 · Drukuj
DZIEN NAUCZYCIELA W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH I BURSIE SZKOLNEJ
W dniu 12.10.2016r. na terenie Grup Wychowawczych
i Bursy Szkolnej
odbyła się improwizacja słowno-muzyczna przygotowana przez wychowanków z okazji Dnia Nauczyciela.Na wstępie wychowankowie złożyli życzenia Dyrekcji i Wychowawcom za trud włożony w kształtowanie ich serc i umysłów. Swoją wdzięczność wyrazili poprzez humorystyczny występ artystyczny pt."Belfer u lekarza", który wywołał wiele uśmiechów.Odbyło się również uroczyste zaprzysiężenie członków nowo wybranych Samorządów Grup Wychowawczych
i Bursy Szkolnej.Na koniec pan dyrektor Marcin Kruk wręczył nagrody dla uczestników konkursu plastycznego "Jak dbam o środowisko".
Uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez wychowanków Grup Wychowawczych i Bursy Szkolnej.


jery07 dnia październik 13 2016 17:33:05 · Drukuj
WOJEWÓDZKIE ZAWODY BOCCI W KIELCACH
We wtorek 11 października 2016r. dwie drużyny zawodników Bocci z naszej szkoły wzięły udział w Wojewódzkich Zawodach Boccia w Kielcach. Głównym organizatorem zawodów był Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych z siedzibą w Warszawie, a współorganizatorem Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji „Start” Kielce. Do rywalizacji zostały zaproszone placówki specjalne dla dzieci i młodzieży, Domy Pomocy Społecznej , Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowe Domy Samopomocy. W zawodach, które zostały rozegrane systemem pucharowym, wzięło udział ponad 250 zawodników z kilku województw. Drużyna naszych dziewcząt w składzie : Joanna Dębska kl.2b SPP, Małgorzata Kucharska kl. 3 SPP, Aleksandra Miernik kl. 2b SPP oraz Karolina Chrzęszczyk kl. 2b SPP ( rezerwowa) zajęła drugie miejsce w swojej kategorii i wywalczyła srebrny medal oraz puchar. Drużyna chłopców w składzie : Marcin Błaszczyk kl. 2 GU, Tomasz Faliński kl. 1 GU, Patryk Borowiec kl. 1 ZSZ oraz Marceli Zięba ( rezerwowy) kl. 3 GU zajęła czwarte miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !jery07 dnia październik 13 2016 16:59:41 · Drukuj
XV JESIENNY RAJD PIESZY PTTK
8 października 2016 wychowankowie grup wychowawczych ( Anetka i Karolcia Latkowskie, Asia Dębska i Małgosia Kucharska, Łukasz Bućko, Staś Domański) i bursy szkolnej (Szymon Drabik) uczestniczyli w XV Jesiennym Rajdzie Pieszym zorganizowanym przez skarżyski oddział PTTK . Wędrowaliśmy przez malownicze, zabarwione jesienią lasy, drogi i łąki od miejscowości Płaczków Piechotne do Jastrzębiej. Na miejscu organizatorzy rajdu przygotowali super ognisko( bo pogoda nas nie rozpieszczała...
) .Świetnie smakowała nam pieczona kiełbasa i gorąca kawa. Otrzymaliśmy znaczki rajdowe, pamiątkowy puchar oraz dyplom uczestnictwa w rajdzie. Prezes skarżyskiego oddziału PTTK zaprosił wszystkich chętnych do udziału w Rajdzie Mikołajkowym, który odbędzie się w dniu 3 grudniajery07 dnia październik 13 2016 16:32:05 · Drukuj
DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE
Dnia 07.10.2016r. w Zespole Placówek Edukacyjnych odbyła się uroczystość z okazji XVI Dnia Papieskiego pod hasłem „Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”. Gośćmi byli: pani Anna Lis – sekretarz Caritas Diecezji Radomskiej, Ks. Dr Stanisław Piekielnik – wizytator Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Radomskiej, ks. Tadeusz Skrzypczak proboszcz Parafii pod wezwaniem Św. Józefa w Skarżysku-Kamiennej. Akademię rozpoczął Pan dyrektor Marcin Kruk witając bardzo serdecznie gości oraz młodzież wraz z nauczycielami i rodzicami. Program artystyczny wraz z prezentacją multimedialną, piękną scenografią i poczęstunkiem przygotowali: Marta Gawrońska, Joanna Skorupa, Maria Wroniewska i Zbigniew Taler. Goście oglądali z wielkim zainteresowaniem i podziwem młodych wykonawców, którzy na koniec odwdzięczyli się wręczając pamiątkowe dyplomy.


jery07 dnia październik 13 2016 16:13:13 · Drukuj
KONCERT-MAŁE,,SIE".
W dniu 5 października uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w koncercie inicjatywy muzycznej Małe S.I.E w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kam.Małe S.I.E to grupa wyrosła ze szkółki Studium Instrumentów Etnicznych które prowadzi Stff- Piotr Stefański. Jak mówią sami muzycy, grają muzykę S.I.E. czyli kontynuują styl nazywany przez niektórych modern folk psychodelic, lub po prostu psychofolk w wydaniu niepowtarzalnym. Mogliśmy wziąć udział w muzycznej fieście opartej o utwory z płyty „Siedem Bajek” Podczas koncertu dominował wspaniały nastrój ,gdzie dzieci są sobą i przez pryzmat własnych kolorowych osobowości opowiadają historie dla dorosłych. Podczas koncertu mogliśmy nie tylko posłuchać, ale i zobaczyć utwory niebanalne, zmuszające do spojrzenia na świat z kolorowej perspektywy.W dzisiejszy ,pochmurny dzień mogliśmy uczestniczyć we wspaniałej ,radosnej - muzycznej przygodzie.
jery07 dnia październik 13 2016 16:02:42 · Drukuj
ŚWIĘTOKRZYSKI TURNIEJ BADMINTONA OLIMPIAD SPECJALNYCH
W piątek 30 września trójka naszych reprezentantów : Aleksandra Miernik i Mateusz Kowalczyk ( klasa II SPP) oraz Tomasz Faliński ( klasa I a Gimnazjum) wzięli udział w Świętokrzyskim Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych.
W pięknej hali sportowej, w podkieleckiej Bilczy rywalizowało ze sobą 80 zawodników z naszego województwa . Zmagania rozpoczęły się o godzinie 9:00 od gier obserwowanych, kwalifikujących do poszczególnych grup. Mecze w grupach trwały do godziny 17- tej.
Nasi zawodnicy w grze pojedynczej wywalczyli jeden srebrny ( Tomek Faliński) i dwa brązowe medale
( Mateusz Kowalczyk , Ola Miernik)
oraz w grze podwójnej, debiutujący na tych zawodach, Mateusz i Tomek zdobyli medal srebrny. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


jery07 dnia październik 13 2016 15:42:18 · Drukuj
IV PAPIESKI PRZEŁAJOWY BIEG INTEGRACYJNY
Już po raz czwarty w dniu 28.09.2016r. uczniowie z Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej uczestniczyli w imprezie integracyjnej jaką był IV PAPIESKI PRZEŁAJOWY BIEG INTEGRACYJNY.
Organizatorami byli:ŚSKF „Sprawni – Razem” Kielce, Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego Księża Pallotyni z Karczówki w Kielcach, ZSOS nr 17 im. Karola Wojtyły–papieża Polaka w Kielcach
Zawody odbyły się na terenie Klasztoru na Karczówce w Kielcach. Jest to miejsce bardzo malownicze, a zarazem jedno z najpiękniejszych miejsc widokowych w Kielcach.
Z położonego 341 m n.p.m. wzniesienia można oglądać rozległą panoramę Gór Świętokrzyskich. Z tarasu widokowego obok kaplicy Matki Boskiej Fatimskiej rozpościera się panorama na Górę Dobrzeszowską, Górę Kuźniacką, Górę Perzową, Górę Sieniawską, Górę Baranią, przełom rzeki Bobrzy, Ciosową, Wykieńską, Wzgórza Tumlińskie, Pasmo Masłowskie z Klonówką, przełom rzeki Lubrzanki, Radostową, Łysicę i Święty Krzyż.
Zawody odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych z podziałem na grupę dziewcząt i chłopców. Wszyscy uczestnicy po zakończonej rywalizacji otrzymali pamiątkowe medale, a szkoła dyplom za uczestnictwo w rywalizacji. Nasza debiutantka, uczennica Zuzanna Pastuszka zajęła I miejsce w kategorii dziewcząt młodszych.
Nasi podopieczni byli zadowoleni z możliwości udziału w imprezie, która nie zmuszała do wielkiej rywalizacji sportowej, a jedynie do fajnej zabawy.
jery07 dnia październik 13 2016 14:56:48 · Drukuj
Strona 1 z 25 1 2 3 4 > >>
REKRUTACJA
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
REKLAMA ZPEW
/
Przetłumacz stronę

Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres zpewskar@wp.pl

Copyright ZPEW 2012