STRONA ZESPO?U PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
BIP
bip.
WF z Klasą
/
Szkolne Koło PCK
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Przetłumacz stronę

Projekt UE
Projekty UE.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres zpewskar@wp.pl

Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Dni Otwarte
/
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

jery07 dnia sierpień 31 2015 21:14:26 · Drukuj
INFORMACJE O PLACÓWCE

jery07 dnia lipiec 09 2015 16:35:33 · Drukuj
BEZPIECZNE WAKACJE
/

jery07 dnia lipiec 09 2015 16:33:40 · Drukuj
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
26 czerwca 2015r. w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Świadectwa ukończenia Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy otrzymało 11 uczniów. Tego dnia pożegnaliśmy cztery panie nauczycielki, które przeszły na emeryturę. Byliśmy także świadkami otrzymania przez uczennicę Karolinę Suwarę prezentu w postaci trzykołowego roweru ufundowanego przez PCK Oddział w Skarżysku –Kamiennej. Życzymy wszystkim naszym uczniom samych słonecznych dni oraz prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.


jery07 dnia lipiec 09 2015 16:12:56 · Drukuj
NAGRODY POWIATOWE DLA NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW
Władze samorządu powiatu skarżyskiego wyróżniły i nagrodziły pamiątkowymi statuetkami oraz dyplomami 47 najzdolniejszych uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych podczas uroczystego powiatowego zakończenia roku szkolnego 2014/2015.Z naszej szkoły nagrodzeni zostali:Aneta Latkowska, Paweł Kucy, Michał Fraszczyk, Konrad Gibała, Natalia Słomińska , Amelia Zawadzka.Gratulujemy


jery07 dnia lipiec 09 2015 15:39:19 · Drukuj
SZKOLNE KOŁO CARITAS W NADLEŚNICTWIE MARCULE
W dniu 12 maja 2015r. odbyła się wycieczka Szkolnego Koła Caritas do Nadleśnictwa w Marculach, niezwykłego zakątku Ziemi Iłżeckiej. Członkowie SKC wraz z opiekunami wyruszyli w piękny słoneczny poranek w poszukiwaniu przygód. Po dotarciu na miejsce zostali zaproszeni do sali projekcyjnej, gdzie mieli okazję posłuchać opowiadania leśniczego p. Radosława Koniarza o lesie i jego mieszkańcach. Obejrzeli również film animowany na temat edukacji przyrodniczej pt. „Dzik Ryjo”.
Następnie wszyscy uczestnicy zwiedzili ARBORETUM, czyli rodzaj Ogrodu Botanicznego, którego główny dział stanowią kolekcje drzew i krzewów. Teren Arboretum wyposażony jest w bogatą infrastrukturę edukacyjną służącą do przeprowadzania zajęć na terenie ogrodu. Zwiedzając ścieżkę edukacyjną uczniowie mieli możliwość posadzenia sadzonek sosny i brzozy. Podziwiali też różnorodne gatunki kwiatów, drzew i krzewów. Ogromne wrażenie wywarł na uczniach dąb MARCEL. Który wyrósł z nasion poświęconych przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Spacer po ogrodach zakończył się wspólnym spotkaniem przy ognisku i pieczeniem kiełbasek.
Następnie uczniowie pojechali do malowniczej Iłży gdzie podziwiali zabytkowe kamieniczki, ruiny zamku i pięknie odrestaurowany rynek. Uwieńczeniem wycieczki były pyszne lody wg. tradycyjnej receptury z iłżeckiej lodziarni.
Uczniowie pełni wrażeń i bogaci w przyrodniczą wiedzę wrócili do szkoły.


jery07 dnia czerwiec 10 2015 19:54:46 · Drukuj
WYCIECZKA DO GDAŃSKA CZ.1
Jeszcze raz, my harcerze z zastępu „ świętokrzyskie niedźwiedzie” działającego w ramach 22 drużyny NS przy ZPEW w Skarżysku – Kamiennej, udowodniliśmy sobie, że wspólny wysiłek i chęci prowadzą do wspaniałych rezultatów.
Od wielu miesięcy zbieraliśmy pieniądze na wycieczkę marzeń. I udało się!!! Spędziliśmy trzy cudowne dni poznając Gdańsk, Gdynię i Sopot.
Nie byłoby to możliwe ( bo nasze zasoby finansowe nie były jednak dostateczne) gdyby nie pomoc wielu ludzi i instytucji , o czym z wdzięcznością będziemy mówili i pisali.
Tak więc po długich przygotowaniach, wieczorem 28 maja wsiedliśmy do pociągu pędzącego do Gdańska. Darmowe bilety na przejazd w obie strony otrzymaliśmy od PKP Intercity.
A oto jak przebiegała ta fantastyczna wyprawa.
I DZIEŃ
Mimo całonocnej podróży od rana realizowaliśmy nasz bardzo napięty plan zwiedzania.Najpierw swoje podwoje otworzył dla nas dawny spichlerz „ Błękitny Baranek”, w którym mogliśmy poznać pracę i codzienne życie dawnych gdańszczan. Stamtąd droga zawiodła nas na najstarsze i najpiękniejsze ulice Gdańska- Długą i Długi Targ tworzące Trakt Królewski , Świętego Ducha, Mariacką. Podziwialiśmy przepiękne kamienice i Dwór Artusa. Wstępowaliśmy do zabytkowych kościołów: WNMP, Św. Mikołaja czy Św. Katarzyny , który w 2006 roku przeżył potężny pożar a jego ślady i skutki widoczne są do dzisiaj. Nie mogliśmy oczywiście ominąć słynnego Neptuna –symbolu Gdańska, któremu pokłoniliśmy się prosząc o opiekę w jego mieście. Gdy głód dał nam znać o sobie, zjedliśmy przepyszny obiadek i pociągiem podmiejskim pojechaliśmy do Sopotu. Tutaj niektórzy z nas po raz pierwszy zobaczyli morze i stwierdzili, że dla tej chwili warto żyć. Wszyscy utwierdziliśmy się w tym, spacerując po sopockim molo. Bezkres morza, jego piękno, widok pływających statków zrobił na nas ogromne wrażenie. Nic to , że czasami ze zmęczenia zamykały się powieki i zamiast podziwiać widoki, na wygodnych ławeczkach „ dusiliśmy komarka”.Wyprawę do Sopotu zakończyliśmy spacerem po słynnym „ Monciaku” i pamiątkowymi zdjęciami koło krzywego domu.Niesamowicie zmęczeni zdołaliśmy jeszcze samodzielnie przygotować sobie kolację , umyć się i udać na bardzo zasłużony odpoczynek. Gdzie? Do przestronnych i wygodnych apartamentów, których bezinteresownie użyczył nam dyrektor Pan Waldemar Krysiński, w prowadzonej przez siebie szkole, znajdującej się w pobliżu historycznego miejsca - osławionej zaciekłą obroną we wrześniu 1939 roku, Poczty Gdańskiej.CDNjery07 dnia czerwiec 10 2015 19:03:00 · Drukuj
PREZENTACJE PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH
Dnia 2 czerwca 2015 roku w Naszej szkole, na ul. Szkolnej 15 w Skarżysku Kam. w Zespole Placówek Edukacyjno - Wychowawczych odbyła się prezentacja Projektów Edukacyjnych klas drugich gimnazjum. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas pani Marzeny Grzelec , pani Joanny Skorupy, pani Ewy Kowalskiej i pani Iwony Kutery, którą zastąpiła pani Marlena Fedorowicz.
W bieżącym roku realizowano trzy projekty.
Pierwszy projekt był realizowany pod opieką Marzeny Grzelec i Kingi Wożniak i nosił tytuł
Miejsca, które chcę zobaczyć- plan wycieczki turystyczno – krajoznawczej po województwie świętokrzyskim”
Uczestniczyli w niej uczniowie : Patryk B., Mateusz D., Sylwia M., Kacper S. Przedstawili oni nam plan zaproponowanej wycieczki do Nowej Słupi, Szydłowa i Kurozwęk oraz miejsca , które warto zwiedzić w tej okolicy.Drugi projekt realizowany był pod opieką Ewy Kowalskiej, Joanny Skorupy, Iwony Kutery w zastępstwie Marleny Fedorowicz nosił tytuł „ Warzywa i owoce moc witamin doceń”.
Projekt realizowali uczniowie :
Marcin B., Żaneta K., Aleksandra S., Monika W., Marceli Z. z klasy pani Iwony Kutery , Michał M. i Jakub B. z klasy pani Ewy Kowalskiej, Paweł K. i Piotr Ż. Z klasy pani Joanny Skorupy.Projekt był bardzo barwny i ciekawy . Uczniowie wykonali szereg prac plastycznych i kucharskich z zakresu zdrowego odżywiania się . Pracę nad projektem dopełniła wycieczka do Zakładu Przetwórstwa Warzyw i Owoców w Pińczowie, a podsumowało piękne przestawienie przygotowane przez uczniów i opiekunów projektu oraz panią Monikę Szkurłat – Michnowską , która wspierała technicznie i artystycznie grupę projektową.Trzeci projekt realizowany był pod opieką pani Izabeli Sieczki. Było to przedstawienie teatralne pt.” Miłość niejedno ma imię – „ Romeo i Julia” .
Grupa projektowa miała za zadanie przygotowanie spektaklu teatralnego. W projekcie tym uczestniczyli Jakub B., Bartosz M., Natalia P., Dominika P. oraz gościnnie Michał S. Uczniowie przedstawili współczesną wersję tej sztuki.Prezentację Projektów Edukacyjnych podsumowała pani dyrektor Dorota Nowak – Małek, która stwierdziła, że z roku na rok jakość realizowanych projektów jest coraz lepsza i zachęciła do dalszej pracy.
Do Zobaczenia za Rok !


jery07 dnia czerwiec 10 2015 17:21:15 · Drukuj
V LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH
W dniach 29-31.05 2015 roku w pięknym Sandomierzu odbyły się V Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. W zawodach uczestniczyło 200 zawodników z 17 klubów z województwa świętokrzyskiego. Zawodnicy rywalizowali w trzech dyscyplinach: kolarstwo, biegi przełajowe, lekka atletyka. Naszą placówkę reprezentowała 7 osobowa ekipa Klubu OLIMP wraz z trenerkami Marzeną Grzelec i Bogumiłą Wzorek. Sportowe zmagania rozpoczęliśmy od kolarstwa, na Bulwarze im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zawodnicy Justynka i Paweł rywalizowali ze swoimi kolegami na dystansie 500 metrów. Kolarstwo to nieuprawiana dotąd przez naszych zawodników dyscyplina sportu, dlatego dwa zdobyte medale zapiszą się w historii klubu.Sobota i niedziela to zmagania lekkoatletów Justynka, Wiktor, Marysia, Krystian, Tomek i Artur dzielnie walczyli o medale na Stadionie Miejskim w Sandomierzu w biegach i rzutach.
Organizatorzy zadbali nie tylko o sportową rywalizację, ale dostarczyli również mnóstwa niezapomnianych atrakcji. Poznaliśmy historię Sandomierza, mogliśmy uczestniczyć w walkach rycerskich.
Zawodnicy OLIMPU przywieźli z Igrzysk 13 medali.
Klasyfikacja medalowa:
KOLARSTWO: Justyna Tyszer – II miejsce
Paweł Kucy –III miejsce
LEKKA ATLETYKA: Tomasz Faliński – bieg na100 metrów – V miejsce bieg 200 metrów – III miejsce
Marysia Mormus – rzut piłeczką palantową – III miejsce
bieg 50 metrów – III miejsce
Artur Chrzeszczyk – bieg 100 metrów – II miejsce
pchnięcie kulą – II miejsce
Krystian Zwoliński – bieg 50 metrów – I miejsce
bieg 100 metrów – I miejsce
Wiktor Piłsudski – bieg 50 metrów – I miejsce
rzut piłeczką palantową – II miejsce
Justyna Tyszer - bieg 50 metrów – II miejsce
rzut piłeczką palantową – II miejsce
Trenerzy i zawodnicy szczególne dziękują rodzicom, którzy postarali się aby rowery w całości dotarły na miejsce zawodów. DZIĘKUJEMY!!!


jery07 dnia czerwiec 10 2015 16:40:32 · Drukuj
ŚWIĘTOKRZYSKI TURNIEJ W PIŁCE NOŻNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH
W dniach 15-16.05.2015 w Jędrzejowie odbył się Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. W zawodach tych uczestniczyli
uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych reprezentując drużynę " Tornado" ze Skarżyska-Kamiennej. Drużyna żeńska brała udział w turnieju piłki nożnej 6-cio osobowej i po zwycięstwach z zespołami "Orła" Barycz ( wynik meczu 3 :2 ) i "Szansy" Ostrowiec Św. ( wynik meczu 8 : 1 ) oraz remisie ze "Strzałą" Jędrzejów ( wynik meczu 2 : 2 ) zajęła drugie miejsce. O pierwszym miejscu zadecydował jedynie lepszy
bilans bramkowy drużyny z Jędrzejowa, która okazała się najlepsza w całym turnieju. Miejsce trzecie zdobyły zawodniczki z Baryczy, a czwarte z Ostrowca Świętokrzyskiego. Wyróżniającymi się zawodniczkami tych zawodów były uczennice naszej szkoły : Joanna Dębska, Katarzyna Dębska oraz Aneta Latkowska, która zdobyła aż 11 bramek.

W turnieju piłki nożnej 7-mio osobowej zespół ze Skarżyska- Kamiennej okazał się najlepszy. Zwycięstwa z "Gromem" Busko- Zdrój ( wynik mecz 8 : 2 ) i "Orłem" Barycz ( wynik meczu 7 : 4 ) potwierdziły wysokie umiejętności piłkarskie naszych chłopaków. Złote medale otrzymali nasi uczniowie: Andrzej Król i Andrzej Kołda. Miejsce drugie zdobyli chłopcy z Baryczy , a trzecie z Buska. W drugim dniu imprezy odbył się turniej piłki nożnej 11-sto osobowej. Oprócz wyżej wymienionych Andrzejów w drużynie ze Skarżyska-Kamiennej występował również Karol Pijarski, dla którego były to pierwsze zawody piłkarskie , w których brał udział. W meczu półfinałowym nasz zespół wygrał z drużyną z Ostrowca Św. ( wynik meczu 10 : 0 ) , ale w finale musiał uznać wyższość "Strzały" Jędrzejów ( wynik meczu 0 : 3 ). Dobrze zorganizowane zawody i jednocześnie wspaniałe święto piłkarskie z pewnością na długo zostaną zapamiętane
przez wszystkich uczestników. Gratulacje dla naszych piłkarek i piłkarzy, życzymy dalszych sukcesów.


jery07 dnia czerwiec 02 2015 22:26:22 · Drukuj
III ETAP RAJDU NA RATY
26 maja 2015 r. grupa naszych kolegów i koleżanek pod opieką p. Barbary Bernatek i p. Grażyny Bieda wzięła udział w III etapie VII Rajdu na Raty organizowanego przez Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji „Start” Kielce. Rajd rozpoczęło przejście z miejscowości Huta Szklana na Św. Krzyż. Odbijając nieco ze szlaku zatrzymaliśmy się na punkcie widokowym z wychodnią na gołoborze. Po wejściu na szczyt zwiedziliśmy zabudowania klasztorne: kościół, kaplicę Oleśnickich, podziemia i muzeum Ojców Oblatów. W kaplicy uczestnicy rajdu otrzymali błogosławieństwo Krzyżem Świętokrzyskim z relikwiami Drzewa Świętego. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Świętokrzyskiego Parku Narodowego, które jest ciekawą placówką dydaktyczną. Po zwiedzaniu uczestnicy zjedli smaczny dwudaniowy obiad w Jadłodajni „ Pod Aniołem”. Ze względu na trudne warunki pogodowe ( ulewny deszcz), rajd zakończył zjazd kolejką do Huty Szklanej.


jery07 dnia czerwiec 01 2015 09:18:39 · Drukuj
Strona 1 z 16 1 2 3 4 > >>
REKRUTACJA
/
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
REKLAMA ZPEW
/
Copyright ZPEW 2012