STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ZESPÓŁ PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ

jery07 dnia grudzień 18 2016 11:24:47 · Drukuj
NASZE PRZEDSZKOLAKI W ZAGRODZIE EDUKACYJNEJ
W środę 7 marca przedszkolaki po raz kolejny wybrały się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej. Dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych - samodzielnie piekły pizzę (wyrabiały ciasto, smarowały sosem, posypywały serem i wybierały zdrowe dodatki). Ponadto dzieci karmiły marchewką zwierzęta - kozę i kucyka. Na przedszkolaków czekał także smaczny poczęstunek - samodzielnie wykonana pizza, zupa pomidorowa, ciasto oraz ciepła herbata i kawa zbożowa. Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd!


jery07 dnia marzec 11 2018 09:43:08 · Drukuj
TEATRZYK KUKIEŁKOWY,,CZERWONY KAPTUREK"
A my bajki tak lubimy ogromnie!!! Tydzień kultury języka w przedszkolu ZPEW. Dzisiaj obejrzeliśmy bajkę kukiełkową o Czerwonym Kapturku ze specjalnym udziałem papugi Azulki w roli gila Przedstawienie przygotowała biblioteka ZPEW w Skarżysku-Kamiennej.


jery07 dnia marzec 11 2018 09:10:28 · Drukuj
TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA-WIZYTA UCZNIÓW W BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ
Tydzień z kulturą języka. Bo książki zawsze są w modzie – XXV Tydzień Kultury Języka
Od dziś rozpoczyna się Tydzień Kultury Języka. Z tej okazji szkoły i instytucje oświatowe oraz ośrodki kultury przygotowały mnóstwo ciekawych zajęć i wydarzeń dla uczniów oraz wszystkich zainteresowanych naszą piękną polszczyzną. Oracja i czytelnictwo zawsze w modzie – pod takim hasłem rozpoczął się XXV już Tydzień Kultury Języka w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. W. Gombrowicza w Kielcach. Nasi uczniowie z Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych mieli przyjemność uczestniczyć w wykładzie poświęconym tajemnicom polszczyzny – polskim gwarom i dialektom - wykład dr hab. prof. UJK Marzeny Marczewskiej oraz spotkaniu z Janem Karpielem-Bułecką - muzykiem, animatorem i popularyzatorem kultury Podhala, laureatem Nagrody Kolberga 2007.
Rozwijanie kompetencji oratorskich to jedno z głównych założeń nowej podstawy programowej z języka polskiego. Najsłabszą stroną uczniów jest umiejętność formułowania argumentów i tworzenia logicznej, spójnej oraz poprawnej pod względem językowym wypowiedzi. Wprowadzana w sposób systemowy retoryka ma wpłynąć na zmianę istniejącego stanu rzeczy, szczególnie w zakresie oracji komunikacyjnej oraz kompozycyjnej.

Tydzień Kultury Języka to także czas poświęcony pamięci wspaniałych postaci kultury - w tym roku Zbigniewowi Herbertowi – wybitnego polskiego i europejskiego poety oraz intelektualisty. Zaplanowano zatem wydarzenia, w których będzie okazja spotkać się z jego poezją i mądrością. Od poniedziałku do piątku zaplanowano mnóstwo ciekawych wydarzeń w kieleckich ośrodkach kultury, teatrach, muzeach, bibliotekach, szkołach. Odbędą się konkursy ortograficzne, recytatorskie, krasomówcze dla uczniów, zajęcia z udziałem aktorów, warsztaty literacko-plastyczne, teatralno-literackie, zajęcia edukacyjne, w tym z poprawnej pisowni, retoryki. Także w naszej szkole zaplanowano mnóstwo ciekawych atrakcji i konkursów związanych z Tygodniem Kultury Języka.jery07 dnia marzec 11 2018 08:42:34 · Drukuj
WIZYTA UCZNIÓW ZPEW W URZĘDZIE MIASTA SKARŻYSKA-KAM.
Wizyta uczniów ZPEW w instytucjach użytku publicznego w ramach projektu PEŁNOsprawni na rynku pracy.
W związku z realizacją w naszej szkole projektu PEŁNOsprawni na rynku pracy w ramach warsztatów Kształcenia i rozwijania kompetencji cyfrowych odbyły się wycieczki edukacyjne do Powiatowego Urzędu Pracy, Urzędu Miasta, Urzędu Skarbowego, ZUS oraz banku, zorganizowane dla uczestników projektu. Wycieczkę zorganizował prowadzący warsztaty pan Tomasz Kołacz.
Uczniowie poznali podstawowe zasady funkcjonowania urzędów. Głównym celem było zapoznanie uczniów z dostępnymi formami pomocy osobom bezrobotnym. Praktyczną lekcję dotyczącą dopełnienia obowiązków podczas rejestracji własnej działalności gospodarczej, wyboru formy opodatkowania, rozliczeń oraz praw i obowiązków właściciela firmy jako podatnika poprowadzili pracownicy Urzędu Skarbowego. Uczniowie zapoznali się z historią powstania Urzędu Skarbowego, jego strukturą organizacyjną, właściwościami i zasięgiem terytorialnym.
Uczestniczyli w warsztatach dotyczących sporządzania dokumentacji wymaganej od przedsiębiorcy, prawidłowości jej prowadzenia oraz dowiedzieli się jakie przysługują podatnikowi prawa podczas kontroli z urzędu.
Młodzież biorąca udział w projekcie miała przyjemność uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez pracowników ZUS. Tematem spotkania były zagadnienia związane z obowiązkiem pracodawcy w zakresie ubezpieczeń. W trakcie spotkania Panie prowadzące przybliżyły młodzieży istotę ubezpieczeń społecznych oraz zadania ZUS.
Wycieczka dydaktyczna dała uczniom możliwość wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce.
Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej wybrali się także na wycieczkę do Banku. Dla niektórych uczniów była to pierwsza wizyta w banku toteż zainteresowanie było duże. Uczniowie zwiedzili liczne pomieszczenia w tym to najważniejsze z bankomatem, poznały zasady funkcjonowania tej instytucji, charakter pracy bankowców. Zobaczyły też wiele ciekawych urządzeń.
Bardzo dziękujemy za umożliwienie wizyty w w/w instytucjach. Była to dla nas bardzo ciekawa lekcja, z której będziemy czerpać korzyści w niedalekiej przyszłości.
jery07 dnia marzec 11 2018 08:23:06 · Drukuj
ZABAWA WALENTYNKOWO-KARNAWAŁOWA
W czwartek ósmego dnia lutego 2018 roku odbyła się w ZPEW Zabawa Karnawałowa. W godzinach 10.30 – 13.30 uczniowie oraz goście zaproszeni, którymi byli absolwenci naszej placówki, tańczyli przy najnowszych hitach polskich i zagranicznych list przebojów. Wspaniałymi didżejami okazali się nasi uczniowie ze szkoły zawodowej Aneta Latkowska i Patryk Borowiec. Były konkursy, nagrody, słodki poczęstunek (przygotowany przez nasze kochane warsztaty) oraz wizyta niecodziennego gościa. Pojawił się nagle, cały ubrany na czarno. Chyba młody i przystojny, ale tego do końca nie waidomo bo miał maskę. Rozdał Walentynki z Poczty Walentynkowej i zniknął! Podobno to był Zorro, choć po sali krążyły plotki, że to Pan Dyrektor, to do końca nic nie wiadomo;-). Zakończenie imprezy zwieńczyły wybory Królowej i Króla Balu, którymi zostali: Martyna Pogorzelska z klasy 2PP oraz Patryk Borowiec z klasy 2ZSZ. GRATULUJEMY!!!
Bal przygotowali uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim pod przewodnictwem Natalii Pogorzelskiej oraz opiekunowie Pani Kinga Wożniak i Pan Ludomir Wątor. Pocztą walentynkową oraz konkursami zajęły się Panie: Monika Piątek i Ania Klimczak – Ciura, do który dołączyła podczas zabawy Pani Monika Stelmasiuk. Pięknie salę udekorowały Panie:, Małgorzata Kotwica, Katarzyna Banaszczyk, Grażyna Bieda, Iwona Kutera, Joanna Skorupa i Marta Gawrońska. Korytarz udekorowała Pani Monika Szkurłat – Michnowska. Podczas poczęstunku miłą atmosferę stworzyły Panie Iwona Rudna i Karolina Figarska.
Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc i współpracę w organizacji imprezy – SAMORZĄD UCZNIOWSKI.


jery07 dnia luty 19 2018 21:35:58 · Drukuj
WARSZTATY TEATRALNE W ZPEW
W dniu 8.02.2018 wychowankowie grup wychowawczych uczestniczyli w warsztatach teatralnych, poprowadzonych przez pana Tomasza Mechowickiego, studenta trzeciego roku AST we Wrocławiu. Wychowankowie mieli okazję poznać podstawowe techniki warsztatu aktorskiego. Serdecznie dziękujemy.


jery07 dnia luty 19 2018 21:01:10 · Drukuj
ZABAWA WALENTYNKOWA W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH I BURSIE SZKOLNEJ
W dniu 05.02.2018 w grupach wychowawczych i bursie szkolnej odbyły się Walentynki 2018.Wychowankowie podczas wspólnego świętowania obdarowywali swoje sympatie,koleżanki/kolegów,przyjaciół,a także wychowawców własnoręcznie wykonanymi kartami walentynkowymi.Uczestnicy zabawy mogli również zrobić sobie zdjęcie w tzw foto-budce w której mogli zapozować do zdjęcia m.in z wąsami,okularami,muchami,ustami.Jednak wszyscy zarówno ci najmłodsi jak i najstarsi czekali na dyskotekę.Podczas wspólnej zabawy w rytm największych przebojów muzyki tanecznej spędzili pozostała cześć wieczoru.A o to krótka fotorelacja z zabawy Walentynkowej.


jery07 dnia luty 19 2018 20:47:29 · Drukuj
DOGOTERAPIA
Dogoterapia wykorzystuje pozytywne oddziaływanie psa na człowieka i przynosi korzyści we wszystkich obszarach funkcjonowania człowieka. Psy dają dzieciom oparcie emocjonalne, kochają i ufają bezgranicznie, nie oceniają, są bezinteresowne. Dziecko w kontakcie ze zwierzętami jest szczere i nie obawia się pokazywać swoich uczuć, uczy się, rozwija umiejętności odczuwania i wyrażania emocji. W dzisiejszym dniu dzieci odwiedziła suczka Nikita


jery07 dnia luty 19 2018 20:29:31 · Drukuj
UCZNIOWIE ZPEW W PARKU ROZRYWKI
We wtorek, 6 lutego 2018 roku, 14-osobowa grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Parku Rozrywki FlySky w Kielcach. Przez godzinę uczniowie brali udział
w szalonej zabawie. Do dyspozycji mieli ok. 80 perfekcyjnie wykonanych trampolin dla początkujących i zaawansowanych. Dodatkowo atrakcję stanowiły: arena główna, zbijak, kosze do wsadu, koszykówka w klatce, poduszka powietrzna, baseny z gąbkami m.in. powiązane z mega atrakcjami takimi jak: ścianka wspinaczkowa, walka gladiatorów, lina do chodzenia, tor przeszkód ninja, ścieżka trampolinowa, airtrack. Zabawa była przednia, a jeden z uczniów stwierdził, że „to najlepsza wycieczka w historii tej szkoły…”. Miło słyszeć takie słowa. Zapraszamy na kolejne wycieczki organizowane przez Samorząd Uczniowski wraz opiekunami Panią Kingą Woźniak i Panem Ludomirem Wątorem.


jery07 dnia luty 19 2018 20:07:02 · Drukuj
KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
W dniu 01.02.2018r w ZPEW w Skarżysku Kam. odbył się niecodzienny koncert instrumentalny, zorganizowany przez uczniów Państwowej Szkoły. muzycznej 1 stopnia im. Zygmunta Noskowskiego. „Koncert pieśni patriotycznej” wywołał w słuchających – zarówno dzieciach, młodzieży oraz dorosłych, ogromne uczucia . Przeżycia wynikające ze spotkania z muzyką żywą , która swoimi treściami dotarła do głęboko ukrytych emocji , wprowadziła wszystkich w nastrój minionych epok naszej ojczyzny, przybliżyła twórczość słynnych polskich kompozytorów muzyki poważnej. Pomysłodawcami i organizatorami imprezy byli:Monika Kania , Ludomir Wątor.


jery07 dnia luty 19 2018 19:19:00 · Drukuj
Strona 1 z 42 1 2 3 4 > >>
REKRUTACJA
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
REKLAMA ZPEW
/
Przetłumacz stronę

Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012