STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
   Strona Główna Nabór 2014/2015 AKTUALNOŚCI
Październik 25 2014 20:12:27   
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
BIP
bip.
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
PODKARPACIE ODKRYTE
Podczas trzydniowej wycieczki szkolnej, która odbyła się 1-3 października odkrywaliśmy niesamowite, ciekawe i piękne miejsca Podkarpacia. Odbyliśmy spacer po Skamieniałym Mieście w Ciężkowicach i trasie podziemnej znajdującej się pod rzeszowskim rynkiem, prześledziliśmy historię przemysłu naftowego i gazownictwa, byliśmy świadkami tworzenia słynnego na całym świecie szkła krośnieńskiego, a na koniec spotkaliśmy się z bohaterami naszych ulubionych dobranocek. Wycieczce, na którą uczniowie czekają cały rok jak zwykle towarzyszyły duże emocje. Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń i zapału do dalszej nauki.

DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH
Zgodnie ze zwyczajem corocznie, obchodzimy Dzień Chłopaka w Grupach Wychowawczych i Bursie. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy naszych gości ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego z Nowego Targu. Wspaniałą zabawę przy muzyce zapewnił- bursiany dj Dominik Zugaj.Dziewczęta przygotowały dla naszych chłopców wiele atrakcji, a każdy z nich walczył o zdobycie tytułu 100 % FACETA. Na samym początku prowadzące imprezę Anita Grabka i Marta Kaliszczak- wychowanki bursy szkolnej złożyły wszystkim chłopcom najserdeczniejsze życzenia w tym szczególnym dniu. Następnie panowie wzięli udział w ciekawych zabawach m.in.: zjedzenie cytryny i uśmiechnięcie się do publiczności, malowanie paznokci koleżankom na czas, czy ubijanie białka na pianę. Okazało się , że nasi chłopcy bez problemu przeszli skomplikowany quiz, odpowiadając na pytania co to jest make -up, balejage, czy też do czego służy zalotka. Na tym jednak dziewczęta nie poprzestały i postanowiły sprawdzić umiejętności taneczne naszych chłopców. Koledzy udowodnili, że tańczyć w duecie można z każdym nawet jeśli partnerką jest szczotka czy mop do podłóg. Panowie wczuli się w muzykę i zadbali o doskonałą choreografię i ekspresję sceniczną. Na koniec konkurencji wszyscy chłopcy otrzymali z rąk pani wicedyrektor Małgorzaty Czajkowskiej szarfę z tytułem 100 % FACETA oraz słodki upominek. Uwiecznieniem tego święta była dyskoteka. Nad całością imprezy czuwały wychowawczynie Katarzyna Stępniak oraz Marzena Drążkiewicz.
Z GÓRALSKIM POZDROWIENIEM-HEJ
W dniach 29.09 - 02.10.2014r. 10 osobowa grupa uczniów z Zespołu Placówek Edukacyjno - Wychowawczych w Skarżysku - Kamiennej uczestniczyła w wycieczce do Nowego Targu. Odbyła się ona w ramach projektu „ Wymiana międzyszkolna ZPEW w Skarżysku Kamiennej ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym Nr 1 w Nowym Targu”. Celem głównym współpracy między ośrodkami była integracja młodzieży niepełnosprawnej z obu Placówek. Podczas czterodniowego pobytu uczniowie naszej Szkoły mieli możliwość nawiązać nowe znajomości i kontakty z rówieśnikami z Podhala, poznać kulturę oraz najciekawsze miejsca regionu, biorąc udział w wycieczkach krajoznawczych, promować Powiat Skarżyski i okolicę wśród społeczności nowotarskiej. Piękna pogoda w trakcie trwania wycieczki umożliwiła uczestnikom poznanie atrakcji turystycznych Nowego Targu. Do najciekawszych należały: Sanktuarium Maryjne w Ludźmierzu, zamek w Nidzicy, zapora wodna w Czorsztynie, Kościół św. Michała Archanioła w Dębnie. Młodzież mogła również podziwiać krajobrazy górskie podczas wędrówki szlakiem na Turbacz oraz spaceru wzdłuż Dunajca w Szczawnicy, gdzie podziwiała piękno Pienin z widokiem na Trzy Korony.
Po trzech dniach zwiedzania, które minęły bardzo szybko, przyszedł czwartek kiedy musieliśmy wyjeżdżać do Skarżyska. Rano jeszcze chwila czasu na zwiedzenie Nowego Targu, dokonanie zakupu pamiątek na słynnym nowotarskim jarmarku i w drogę.Uczestnicy wycieczki choć zmęczeni, wrócili zadowoleni do Skarżyska.
Organizatorzy wymiany planują kontynuację współpracy między placówkami.

Dyrekcja ZPEW, organizatorzy oraz uczestnicy pragną serdecznie podziękować sponsorom, którzy wsparli finansowo przedsięwzięcie, a uzyskane od nich środki dały możliwość zobaczenia tak wielu ciekawych miejsc: Firma Handlowo-Usługowa PALACAR w Skarżysku Kamiennej, Ubojnia Drobiu „ Kuljasz” w Skarżysku Kamiennej – Pan Wojciech i Szymon Kulińscy, Zakład Usług Motoryzacyjnych w Skarżysku Kamiennej - Hubert Mysior, ZPH Huta Szkła "KINGA" w Parszowie.


WF Z KLASĄ
W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej „WF z klasą”. W całym kraju brało w nim udział ponad 1400 szkół z różnych poziomów edukacyjnych. Celem akcji jest popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży, jak również społeczności lokalnej oraz uatrakcyjnianie zajęć wychowania fizycznego.
Wszelkie informacje z życia sportowego szkoły, można było zobaczyć na blogu.
Dzięki nauczycielom zaangażowanym w realizację założeń programu, działalność sportową oraz propagowanie zdrowego stylu życia wśród uczniów, nasza Placówka otrzymała Certyfikat „ WF z klasą” oraz dyplom za udział w I edycji programu.
W roku bieżącym Placówka również została zgłoszona do II edycji programu. Systematycznie wg harmonogramu będziemy realizować postawione przez CEO zadania, a relacje z ich przebiegu zamieszczać na blogu. /adres internetowy podany będzie w późniejszym terminie/.

Szkolny koordynator projektu
Zbigniew Taler
HARCERSKI ZWIAD W KOPERNIKUSIE
W ramach projektu ZHP Chorągwi Kieleckiej, Referat „Nieprzetartego Szlaku” pod hasłem „Odkrywcy nieznanego świata – wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie”, mogliśmy zobaczyć i poznać wiele rzeczy niedostępnych dla nas na co dzień.I tak przed południem 26.09.2014 znaleźliśmy się w stolicy Polski. Najpierw wędrówka po przepięknej Starówce, potem spacer po „ labiryncie” ogrodu znajdującego się na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej rozciągającego się na powierzchni 1 hektara. Z tej wysokości mogliśmy podziwiać panoramę Warszawy, zaglądać przez okna do wnętrza Biblioteki a także zlokalizować budynek – cel naszej podróży, czyli Centrum Nauki Kopernik. Pierwszy rzut oka odrobinę nas rozczarował. Ot, duży budynek, taki jak tysiące innych, nic specjalnego.Magia zaczęła się z chwilą przekroczenia jego progu. Natychmiast odnieśliśmy wrażenie, że znaleźliśmy się w ogromnym mrowisku. Dziesiątki osób przemieszczało się w różnych kierunkach od jednego stanowiska do drugiego. Można było przy nich bawić się , uczyć, poznawać ciekawe zjawiska. Słychać było gwar i różne niezidentyfikowane jeszcze przez nas dźwięki. Po otrzymaniu chust, opasek na rękę i kart wstępu i my dołączyliśmy do tych wędrujących mrówek. Robiliśmy gigantyczne bańki mydlane, układaliśmy klocki według instrukcji, rysowaliśmy, liczyliśmy, tańczyliśmy na macie. Sprawdzaliśmy naszą koncentrację uwagi, szybkość reakcji i odporność na stres. Poznawaliśmy tajniki naszego ciała i wyglądu. Sterowaliśmy statkami, samolotami, armatką na powietrze, unosiliśmy się na latającym dywanie, wirowaliśmy rzucając piłki. Obserwowaliśmy „ dziwne” zachowanie kuleczek, soli, cukru. W ten sposób minęły nam trzy cudowne godziny . Gdy nasze zmęczenie sięgnęło zenitu i wydawało się, że nie zrobimy już ani kroku, przyszedł sygnał wzywający na dobry obiadek. Po nim już tylko chwilka „ śmichów- chichów” z innymi grupami i powrót do Skarżyska.
Dziękujemy okrzykiem harcerskim:
Jak było? - Kaczo, byczo i indyczo.GWIEŹDZISTY RAJD ROWEROWY
W sobotnie przedpołudnie 27.09.2014 r.- 6 osobowa grupa wychowanków naszej placówki wzięła udział w VII Gwieździstym Powiatowym Rajdzie Rowerowym zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej. Choć pogoda początkowo nas nie rozpieszczała daliśmy radę i nie zrezygnowaliśmy. Punktualnie o 10.00 wystartowaliśmy spod budynku Starostwa Powiatowego, trasa przebiegała następująco: ul. Moniuszki, ul. Żeromskiego, ul. Sokola, ul. Niepodległości, ul. Legionów – rondo, ul. L. Staffa, ul. Sportowa, ul. Wioślarska - Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji „Rejów” + pętla ścieżką rowerową wokół zalewu Rejów .Na szczególne wyróżnienie zasługuje Justynka Tyszer, która pierwszy raz uczestniczyła w rajdzie i wraz z tatą dzielnie walczyła na trójkołowym rowerze. Na mecie czekał na nas gorący poczęstunek, konkursy z nagrodami, oraz dobra zabawa. Nagrodami głównymi były dwa rowery rehabilitacyjne, ufundowane przez Fundację Eco Textil „OD WAS DLA WAS”. Wychowankowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych wykazali sie doskonałymi umiejętnościami plastyczno-artystycznymi i zdobyli nagrodę główną - trzykołowy rower rehabilitacyjny. Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych podczas VII Gwieździstego Powiatowego Rajdu Rowerowego reprezentowali: Aneta Latkowska, Agnieszka Onuch, Piotr Bęben, Łukasz Bućko, Andrzej Król, Andrzej Kołda. Opiekunami rajdu były p. Katarzyna Stępniak i p. Marzena Drążkiewicz.Na mecie, która była nad zalewem Rejów na naszych rowerzystów czekała grupa kibiców z ZPEW-u wraz z paniami Marzeną Wiczyńską i Marzeną Grzelec..
PODĄŻAJĄC ŚLADAMI PREHISTORII
„Śladami prehistorii”-Pod takim hasłem przyszło wezwanie z Kieleckiej Chorągwi referat Nieprzetartego Szlaku, dla harcerzy do Bałtowa na 11 września 2014r. Oczywiście stawiliśmy się w komplecie, gotowi przeżyć kolejną przygodę.I było warto!
Nasze wtajemniczenie zaczęliśmy od Prehistorycznego Oceanarium, w którym podziwialiśmy wielkie okazy morskie i przeżyliśmy dreszczyk emocji, gdy jeden z nich zaatakował kilkakrotnie szybę aż pojawiły się rysy i spadł drobny deszczyk. Później zobaczyliśmy Muzeum Jurajskie. Spacerowaliśmy po JuraParku podziwiając ogromne gady żyjące wiele milionów lat temu. Odwiedziliśmy prawdziwą wiedźmę Hogatę w jej Sabathówce, która opowiedziała nam wiele pięknych historii i zaproponowała malowanie glinianych tabliczek. Wracając od Hogaty trafiliśmy do Parku Zabawy. Wspaniale było zobaczyć świat z wysokości wielkiej karuzeli czy starego statku, poskakać na trampolinie czy przejechać się kolejką górską.Po tych uciechach dla oczu i uszu przyszedł czas na wzmocnienie ciała. Obiad z dwóch dań i wspaniały deser bardzo podreperował nasze zwątlone siły. A były one potrzebne jeszcze bardzo długo. Najpierw chwila relaksu w Kinie Emocji 5D. Wielką atrakcją oglądania Historii Powstania Wszechświata, były fotele niespodziewanie zmieniające swe położenie, leciutki wiatr, czasem deszczyk i ośmiornice oplatające nasze nogi. Gdy wydawało nam się, że to była największa atrakcja pani Basia – przewodniczka zabrała nas na safari po Zwierzyńcu Bałtowskim. Poruszając się amerykańskim szkolnym busem oglądaliśmy przepiękne zwierzęta żyjące prawie jak na wolności. Z ogromnym zaskoczeniem i wzruszeniem obserwowaliśmy jak wiele zwierząt jest zaprzyjaźnionych z naszymi przewodnikami. Z jaką ufnością podchodziły do busa pewne dobrego słowa i kromeczki chleba . Ten widok na długo pozostanie w naszej pamięci.Na zakończenie bałtowskiej przygody kolejką zwiedziliśmy cały Bałtów.W radosnej atmosferze spożyliśmy kiełbaski z grilla i powróciliśmy do naszej codzienności.Bawiliśmy się doskonale. Była to fantastyczna lekcja z historii naszej Planety. A co do formy zajęć? Najbardziej atrakcyjna jaką sobie można wyobrazić. Dziękujemy i prosimy o jeszcze.
Druhny i druhowie i instruktorzy drużyny „ Świętokrzyskie niedźwiedzie”

WOJEWÓDZKIE BIEGI PRZEŁAJOWE
W dniu 15.09 2014r.w Tokarni - SKANSEN uczniowie z naszej szkoły brali udział w Wojewódzkich Biegach Przełajowych, które zostały zorganizowane przez Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji "START" -Kielce. Z naszej placówki wystartowało 14 zawodników na dystansach 400m.i 800m. Każdy w swojej grupie wiekowej i na podstawie czasów uzyskanych i podanych wcześniej przez trenerów. Pierwsze miejsca zajęli: Natalia Słomińska, Patryk Borowiec, Aneta Latkowska, tuż za nimi o drugie miejsca walczyli: Joanna Dębska,Jakub Brylewicz, Bartłomiej Miernik i Andrzej Król, pozostali zawodnicy a w tym: Małgorzata Kucharska,Aleksandra Miernik, Justyna Tyszer,Karolina Spadło,Damian Gruba, Mateusz Kowalczyk, Bartłomiej Gałka uzyskali również bardzo dobre czasy i miejsca od 3 - 6. Po każdej konkurencji biegowej odbywała się dekoracja zawodników. Opiekunami zawodników były Grażyna Bieda i Małgorzata Niewęgłowska - Chała. Impreza ta, zorganizowana w ciekawych plenerach i przy wspaniałej słonecznej pogodzie, sprawiła wszystkim dużo radości i dostarczyła wielu pozytywnych, sportowych wrażeń.Obszerna fotorelacja znajduje się w Galerii.


VI RAJD PIESZY
W dniu 09.09.2014 5- osobowa grupa naszych koleżanek i kolegów wzięła udział w IV etapie VI Rajdu Pieszego na Raty po Górach Świętokrzyskich dla Osób Niepełnosprawnych, którego organizatorem jest Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji „START” w Kielcach. Celem Rajdu jest integracja środowiska osób z niepełnosprawnością z osobami zdrowymi oraz poznawanie zabytków i historii naszego Regionu.
IV etap rajdu obejmował częściowo autokarową trasę : Kielce – Ujazd – Opatów- Kielce. Ujazd znajduje się na południowo-wschodnim krańcu Gór Świętokrzyskich, około 15 km na zachód od Opatowa. W Ujeździe zwiedziliśmy ruiny zamku Ossolińskich- Krzyżtopór i poznaliśmy jego ciekawą historię. Natomiast w położonym na Wyżynie SandomierskiejOpatowie, zwiedziliśmy rynek, bramę Warszawską, Kolegiatę Św. Marcina – budowlę romańską, a także Trasę podziemną. Długość tej trasy dla turystów wynosi 335m, a w jej skład wchodzi łącznie 46 komór i korytarzy biegnących pod rynkiem na trzech poziomach, najniższy poziom sięga do głębokości 14,5m. Zakończeniem rajdu było wspólne spożycie obiadu wraz z innymi uczestnikami, podopiecznymi placówek dla osób z niepełnosprawnością.


OLIMPIJSKIE ZMAGANIA
Od 23 do 26 sierpnia 2014 roku w Bydgoszczy odbywały się X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Klub Olimpiad Specjalnych OLIMP działający przy ZPEW-u był reprezentowany przez Joannę Dębską badmintonistkę.
W imprezie, nad którą objęła patronat honorowy Pierwsza Dama RP, Anna Komorowska, wzięło udział prawie 2000 osób z całej Polski.
Igrzyska Olimpijskie poprzedziły zawody regionalne, na których zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych OLIMP zdobywali medale, a następnie zostali wylosowani i zakwalifikowani do kadry Województwa Świętokrzyskiego. Szczęście w losowaniu miała Asia i to ona zasiliła kadrę, reprezentując w Bydgoszczy Świętokrzyski Oddział Regionalny.
Reprezentantka OLIMPU wraz z innymi reprezentantami świętokrzyskiego przebywała na obozie przygotowawczym w Zakopanem, gdzie ciężko trenowała do startów w swojej dyscyplinie. Efektem systematycznych treningów oraz znakomitego przygotowania były dwa medale zdobyte przez naszą zawodniczkę:
- I miejsce - złoty medal w grze pojedynczej,
- III miejsce - brązowy medal w grze podwójnej.

Teraz zawodnicy i trenerzy czekają na losowanie zawodników, którzy zdobyli złote medale oraz na zakwalifikowanie się na Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Los Angeles w 2015 roku.

GRATULUJEMY!!!
,,TEŻ POTRAFIĘ"-NASI HARCERZE NA WARSZTATACH
W dniach 23-28 sierpnia kilkunastoosobowa grupa harcerek i harcerzy z naszej drużyny wzięła udział w warsztatach twórczości projektu „Też potrafię”; zorganizowanych przez ZHP, a dofinansowanych Przez PFRON . Warsztaty odbywały się w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym
„Perkoz” Waszeta k/ Olsztynka
. Uczestnicy warsztatów brali udział w różnorodnych zajęciach: plastycznych, muzyczno-rytmicznych,ruchowych, teatralnych, turystyczno-krajoznawczych. Zwiedzili
Starówkę i zamek w Olsztynie, Grunwald oraz olsztyńskie planetarium.W Hucie Szkła Artystycznego w Olsztynku poznali proces wyrobu przedmiotów artystycznych. Natomiast po drodze do Waszety , w Warszawie na Stadionie Narodowym, nasi harcerze mieli okazję uczestniczyć jako widzowie w 5 Warszawskim Memoriale Kamili Skolimowskiej.

Strona 1 z 11 1 2 3 4 > >>
REKLAMA ZPEW
/
REKRUTACJA
/
PODANIE
Podanie.
Przetłumacz stronę

Projekt UE
Projekty UE.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Fan Page ZPEW
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres zpewskar@wp.pl

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
Copyright ZPEW 2012