STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ZESPÓŁ PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ

jery07 dnia grudzień 18 2016 11:24:47 · Drukuj
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
2 września o godzinie 10:00 w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał dyrektor placówki pan Marcin Kruk, który powitał przybyłych na tę uroczystość gości, uczniów, rodziców, a także grono pedagogiczne oraz pracowników. W swoim przemówieniu pan dyrektor przypomniał o 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Minutą ciszy zebrani uczcili pamięć Bohaterów, którzy oddali życie za wolną Polskę. Pan Dyrektor szczególnie serdecznie przywitał przedszkolaków, uczniów klas pierwszych oraz licealistów. W Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych od tego roku funkcjonuje także Liceum Ogólnokształcące. Pan dyrektor na zakończenie życzył wszystkim zebranym satysfakcji z pracy i wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.


jery07 dnia wrzesień 02 2019 17:05:08 · Drukuj
Ogłoszenie

jery07 dnia sierpień 13 2019 13:02:53 · Drukuj
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 -ŻYCZENIA I PODZIĘKOWANIE

jery07 dnia czerwiec 22 2019 14:02:28 · Drukuj
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018 /2019
Dziś oficjalnie przygoda ze szkołą w roku szkolnym 2018/2019 dobiegła końca. Nadszedł najbardziej wyczekiwany dzień roku szkolnego - zapowiadający dwumiesięczne wakacje. Uroczyste zakończenie roku w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku - Kamiennej, na placu szkolnym, zgromadziło całą społeczność szkolną.
Nadszedł długo wyczekiwany moment dla wszystkich uczniów. Dzisiaj oficjalnie zakończył się kolejny rok szkolny. Dla niektórych był on trudny, dla innych pełen wyzwań i sukcesów, nowych doświadczeń. Po raz ostatni w tym roku szkolnym dyrekcja, nauczyciele i uczniowie spotykali się w pełnym składzie, aby uroczyście zakończyć miniony rok oraz nagrodzić tych uczniów, którzy przez dziesięć miesięcy ciężkiej pracy zasłużyli na wyróżnienie.
Na początku głos zabrał dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych pan Marcin Kruk. Życzył uczniom, ich rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom radosnych, pełnych przygód, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji.
Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2018/2019 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.jery07 dnia czerwiec 22 2019 13:43:55 · Drukuj
WYCIECZKA DO CENTRUM BAJKI W PACANOWIE
W dniu 18 czerwca wychowankowie (Łukasz Nowak, Jakub Nowak, Maria Góral, Julia Lunge, Jakub Stefański) ZPEW w Skarżysku – Kamiennej odwiedzili Centrum Bajki w Pacanowie. Pierwszą atrakcją, która wychowankowie mieli okazje zobaczyć był Mały teatr, prezentujący znane i lubiane baśnie w pięknych aranżacjach. Jego zaletą jest bliski kontakt widzów z lalkami i animatorami. Po spektaklu wychowankowie uczestniczyli w krótkiej prelekcji o teatrze lalkowym. Drugą atrakcją był „Bajkowy Świat”, który jest unikalną ekspozycją Centrum Bajki w Pacanowie, łącząca najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi. To stworzona specjalnie z myślą o dzieciach wspólna podróż przez baśniowe krainy – pełna obrazów, dźwięków, barw i zaskoczeń


jery07 dnia czerwiec 22 2019 13:33:52 · Drukuj
SPORTOWA SOBOTA W ZPEW
W sobotę 15 czerwca nasi „Młodzi Sportowcy” wraz ze swoimi rodzicami podsumowali cały rok sportowych zmagań.
Sportowe Soboty to cykliczne spotkania, w trakcie których najmłodsi nasi podopieczni małymi krokami wkraczali w świat sportu. Dzieciaki zdobywały nowe umiejętności i poszerzały granice swoich możliwości, a rodzice poznawali i obserwowali umiejętności swoich pociech.
Tym razem korzystając z pięknej, letniej pogody zajęcia odbywały się na terenach zielonych wokół szkoły. Młodzi sportowcy wraz z rodzicami rywalizowali w grach i zabawach ruchowych.
Systematyczna praca na treningach została nagrodzona pięknymi, czerwonymi serduszkami.
Teraz z uśmiechem możemy rozpocząć WAKACJE!!!


jery07 dnia czerwiec 22 2019 13:05:40 · Drukuj
WYCIECZKA SZKOLNEGO KOŁA CARITAS W BESKID ŚLĄSKI
W dniach 06,07,08.06.2019 wolontariusze wraz z opiekunami Szkolnego Koła Caritas „Jesteśmy razem” działającego przy ZPEW w Skarżysku-Kamiennej uczestniczyli w trzydniowej wycieczce w Beskid Śląski. Podczas wycieczki uczniowie mogli podziwiać piękno krajobrazów, środowiska przyrodniczego, tradycji oraz zabytków kultury i historii Śląska Cieszyńskiego w tym: Cieszyna po stronie czeskiej i polskiej, Skoczowa, w którym się stołowali, Ustronia z wjazdem koleją linową na Górę Czantorię oraz wizytą w tężni solankowej i Pijalni Wód w Parku Zdrojowym ze źródłem wody wodorowęglanowo-wapniowej o nazwie „Zygmunt”. Odwiedzili także siedzibę skoczka Adama Małysza czyli Wisłę, skąd przywieźli m.in. pamiątkowe zdjęcia z jego pomnikiem z białej czekolady. Wolontariusze podziwiali także przepiękne widoki z panoramą Beskidów ze szczytu o nazwie Równica położonego 884m n.p.m. Bazą wypadową wycieczki już po raz czwarty był Ośrodek Młodzieżowo-Rekolekcyjny położony na wzgórzu górującym nad miejscowością Brenna. Miejsce to za każdym razem urzeka pięknem krajobrazu, ciszą i spokojem. Można tu nie tylko wypoczywać, ale także doskonalić umiejętności z zakresu gospodarstwa domowego i kulinariów. W sobotę wieczorem wszyscy pełni wrażeń, ze śpiewem na ustach, bezpiecznie wrócili do Skarżyska.


jery07 dnia czerwiec 22 2019 12:38:14 · Drukuj
GIMNAZJALNE PROJEKTY 2018/2019
Dnia 7 czerwca 2019 roku w Naszej placówce odbyła się prezentacja projektów edukacyjnych realizowanych przez uczniów klas ósmych.
W bieżącym roku szkolnym 2018/ 2019 realizowane były dwa projekty edukacyjne.
Pierwszy prezentowany projekt nosił tytuł „Zdrowo jemy i zdrowo żyjemy”.
Był on realizowany pod opieką pani Grażyny Biedy, wychowawczyni uczniów Tomasza Krzyśka i Bartosza Krogulca.
Chłopcy przybliżyli społeczności szkolnej informacje na temat , jak należy zdrowo się odżywać, które produkty są dla nas zdrowe, a których powinniśmy unikać i ograniczać ich spożycie. Wykonali wraz z nauczycielami i przedstawili prezentacje multimedialną oraz kolorowe gazetki ścienne . Prezentację klasy urozmaicił występ artystyczny Tomasza Krzyska i Norberta Sorbiana, który wystąpił gościnnie i „zdrowo” nam zaśpiewał.

Drugi projekt edukacyjny realizowany był pod kierunkiem pani Martyny Binkowskiej- nauczycielki chemii. Realizowali go uczniowie :
Natalia Słominska, Karolina Główczyńska oraz Patryk Tomkowski.
Projekt nosił tytuł „Woda – wyjątkowy związek chemiczny”.

Uczniowie przedstawili prezentację multimedialną na temat właściwości wody, czego potwierdzeniem były wykonane w sposób profesjonalny doświadczenia chemiczne.
Prezentację zakończono degustacją wody mineralnej, która okazała się być bardzo przydatna w ten upalny dzień.
Prezentacje te wiele nas nauczyły, ale i wprawiły w dobry humor.
Głównym ich celem było:
-zapoznanie z zasadami zdrowego odżywiania oraz roli wody w naszym życiu
-rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie
-uświadomienie roli witamin i wody dla zdrowia człowieka.

Wszystkim uczestnikom projektów edukacyjnych gratulujemy pozytywnej oceny.
- BRAWO WY !

Serdeczne podziękowania składamy opiekunom projektów , jak również pani Annie Majdzie, Marzenie Grzelec, pani pielęgniarce i oczywiście niezawodnemu panu Jerzemu Dobajowi , który służył pomocą i sprawował pieczę medialna nad imprezą.

Koordynatorem projektów edukacyjnych była pani Jolanta Stępień.

jery07 dnia czerwiec 22 2019 10:30:22 · Drukuj
PRZEDSZKOLNY PIKNIK
5 czerwca w piękny, słoneczny dzień odbył się przedszkolny piknik. Zorganizowaliśmy go poza naszą placówką, w Centrum Rekreacji i Sportu we wsi Świerczek. Serdecznie dziękujemy Pani Sołtys Bożenie Jasek oraz pozostałym osobom pomagającym w przygotowaniach za umożliwienie nam pobytu w tym przestronnym, zielonym miejscu. Dzieci były zafascynowane tym malowniczym miejscem i atrakcjami, z których ochoczo korzystały. Po udanej zabawie przedszkolaki z apetytem zjadły pieczone kiełbaski z grilla. Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki. Każdy uczestnik pikniku znalazł coś ciekawego dla siebie i miło spędził czas na świeżym powietrzu.

jery07 dnia czerwiec 22 2019 10:22:29 · Drukuj
XII Ogólnopolski Dzień Treningowy MATP
Uczniowie Grup Rewalidacyjno Wychowawczych ZPEW w Skarżysku Kamiennej: Krzysiek,Piotrek, Maciek, Bartek i Mateusz wraz z Rodzicami maja swoje wielkie swieto. Uczestniczą w zawodach sportowych XII Ogólnopolskim Dniu Treningowym Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych w Koninie, Slesinie i Licheniu 7-9.06.2019r. W załączeniu foto relacja.....jery07 dnia czerwiec 22 2019 10:01:36 · Drukuj
Strona 1 z 53 1 2 3 4 > >>
REKRUTACJA
/
RODO
/
PROJEKT 2019
Projekt.
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

PROJEKT 2018
Projekt.
Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012