STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
BIP
bip.
WF z Klasą
/
Szkolne Koło PCK
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Przetłumacz stronę

Projekt UE
Projekty UE.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres zpewskar@wp.pl

Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Dni Otwarte
/
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ZAPROSZENIE NA FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA

jery07 dnia maj 26 2016 10:05:09 · Drukuj
KWIATY DLA MAMY I TATY
Dzień Matki to wyjątkowa data w kalendarzu. Z tej okazji nasi uczniowie przygotowywali bukiety dla swoich Mam. Do aranżacji kwiatowych kompozycji przystąpili z wielkim zaangażowaniem. Barwa kwiatów i zapach ziół oddziaływały stymulująco na zmysły. Stworzenie warunków sprzyjających spontanicznej i zorganizowanej aktywności zaowocowało powstaniem wspaniałych bukietów, które mogły wręczyć wraz z życzeniami swoim Mamom.
jery07 dnia maj 27 2016 21:09:39 · Drukuj
DZIEŃ MAMY I TATY W NASZEJ SZKOLE
Z okazji Dnia Mamy i Taty w dn. 24.05.2016r.w Grupach Wychowawczych odbyło się uroczyste spotkanie z Rodzicami naszych wychowanków. Rodzice mieli okazję obejrzeć swoje pociechy w konkursie "Mam Talent" gdzie dzieci zaprezentowały swoje talenty. Wszyscy uczestnicy występowali na bardzo wysokim poziomie. Jury dla wszystkich przyznało pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek, zaś dzieci które pokazały najciekawsze występy otrzymały nagrody rzeczowe. Po zakończeniu konkursu Rodzice zostali zaproszeni na słodki poczęstunek gdzie mieli możliwość wymienić się wrażeniami ze spotkania. Rodzicom bardzo dziękujemy za przybycie, mamy nadzieję ze spotkamy się za rok.


jery07 dnia maj 26 2016 09:55:35 · Drukuj
FESTIWAL PIOSENKI-,,ZIELONO MI".
Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w IV Festiwalu Piosenki dla Dzieci i Młodzieży z Innymi Potrzebami Edukacyjnymi im Agnieszki Osieckiej-,,ZIELONO MI”.Uczennica naszej placówki Żaneta Siemiączko wykonała utwór pt, ,Od nocy do nocy’’ otrzymując duże brawa oraz nagrodę rzeczową. Gratulujemy !


jery07 dnia maj 26 2016 09:36:24 · Drukuj
WYCIECZKA DO GNIEZNA
W Rogalinie, niewielkiej miejscowości leżącej w okolicach Poznania, na terenie Parku krajobrazowego, rosną Dęby Rogalińskie. Te dęby odwiedziła grupa uczniów z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej. Aż ośmioro dzieci potrzeba było, by objąć obwód jednego z nich. Obejmując drzewa, dzieci opowiedziały im o wspaniałej wycieczce „ Na Piastowskim Szlaku”. A wszystko zaczęło się od… .
Pewnego majowego dnia uczniowie wyjechali na trzydniową wycieczkę Szlakiem Piastowskim. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Rezerwatu Archeologicznego w Biskupinie, gdzie zobaczyli rekonstrukcję grodu biskupińskiego z około 740 roku p.n.e.. Były to min. fragmenty wału obronnego, falochronu, budynków mieszkalnych, bram i ulic. Uczniowie dowiedzieli się również jak wyglądało życie w chacie biskupińskiej, czym zajmował się mincerz i jak powstawały denary Bolesława Chrobrego.
Zmęczeni, ale pełni wrażeń uczestnicy wyjazdu przybyli do miejsca zakwaterowania, które znajdowało się w Chomiąży Szlacheckiej. Następny dzień uczniowie zaczęli od zwiedzania wyspy Ostrów Lednicki, położonej na Jeziorze Lednickim, gdzie zachowane są ruiny siedziby księcia Mieszka I, prawdopodobnie Świątyni Chrztu Polskiego oraz czterech innych grodów średniowiecznych, liczne zabytki drewniane i murowane. Na wyspę dopłynęli promem, ale nikt z nich nie okazał lęku przed przeprawą przez jezioro. W Gnieźnie podziwiali Katedrę położoną na Wzgórzu Lecha, a zwiedzając ją mogli zobaczyć min. słynne „Drzwi gnieźnieńskie” oraz konfesję św. Wojciecha. Następnie wszyscy udali się do Poznania i w poznańskiej Katedrze uczniowie widzieli Złotą Kaplicę – pomnik nagrobny pierwszych władców polskich: Mieszka I oraz jego syna Bolesława Chrobrego, a także Stare Miasto i Ratusz z poznańskimi koziołkami. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści uroczej pani przewodnik, która niezwykle barwnie zapoznała ich z historią. Dzień drugi zakończył się obiadokolacją i zakwaterowaniem w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym TPD. Trzeci dzień wyprawy to Kórnik, gdzie w otoczeniu rozległego zabytkowego parku stoi romantyczna rezydencja, wzniesiona na korzeniu późnośredniowiecznego zamku rycerskiego. W murach zamku mieści się muzeum z wieloma unikatowymi eksponatami, m.in. meble różnych stylów i epok, obrazy mistrzów polskich i europejskich, rzeźby, kolekcje numizmatyczne, militaria polskie i wschodnie, wyroby rzemiosła artystycznego z porcelany i srebra oraz zbiory etnograficzne i przyrodnicze z Australii i Oceanii. Jak głosi legenda, nocami po parku
i zamkowych komnatach przechadza się Teofila z Działyńskich zwana "Białą Damą".

I tak trzy wielkie dęby w Rogalińskim Parku Krajobrazowym, których wiek oblicza się na 700 lat wysłuchały opowieści dzieci ze Skarżyska o wyprawie po Wielkopolsce.


jery07 dnia maj 26 2016 08:45:38 · Drukuj
PROJEKTY GIMNAZJALNE 2016
W dniu dzisiejszym, Piątek 20.05.2016, odbyła się prezentacja Projektu gimnazjalnego ZPEW "Jak działa samochód".
W projekcie tym uczestniczyli uczniowie klasy II gimnazjum, Grzegorz Wąsowski i Tymoteusz Mirkowski, którzy zaprezentowali efekt swojej pracy pod opieką nauczyciela języka angielskiego Tomasza Michnowskiego.
Prezentacja zawierała materiał opracowany dzięki technologii informacyjnej - Prezentacja Power Point - oraz miała formę referatów opisujących szczegóły tj. historię, dzień dzisiejszy oraz sposób działania samochodu. Po części oficjalnej nastąpiły pytania zainteresowanych, licznie zgromadzonych uczniów naszej Placówki dotyczące tematu prezentacji.
Podczas prezentacji obecni byli: Dyrektor ZPEW Marcin Kruk oraz z-ca dyrektora Małgorzata Czajkowska, którzy aktywnie uczestniczyli w zajeciach zadawając pytania autorom.
Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem i została pozytywnie oceniona przez autorów oraz młodzież naszej palcówki


jery07 dnia maj 21 2016 07:31:06 · Drukuj
ŚLADAMI HISTORII TECHNIKI
Uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej uczestniczyli w wycieczce do Chlewisk - miejsca narodzin i kultywowania polskości, patriotyzmu i ruchów niepodległościowych. Posiadłość w Chlewiskach należy do jednych z najstarszych rezydencji ziemiańskich w Polsce. Jego historię przedstawia umieszczona obok tablica z dziejami Chlewisk i Pałacu Odrowążów na tle historii Polski. Uczniowie wraz z opiekunami podziwiali piękno przyrody spacerując po ogrodzie znajdującym się w Pałacu Odrowążów. Następnie udali się do Muzeum Hutnictwa i Przemysłu Maszynowego, gdzie można było zobaczyć w pełni zachowaną formę architektoniczną obiektu, nawiązującą do stylu neoromańskiego. W muzeum uczniowie obejrzeli m.in. wystawę motocykli i samochodów polskich oraz zagranicznych, windę wodną oraz wielki piec – serce huty. W czasie oprowadzania przewodnik wytłumaczył jak produkowano żelazo w XIX wieku i na początku XX w. Zapoznał uczniów z działaniem dmuchaw i nagrzewnic, a także z tradycją hutniczą regionu. Uwieńczeniem naszej udanej wycieczki była wizyta w McDonaldzie.


jery07 dnia maj 20 2016 18:39:52 · Drukuj
WYCIECZKA DO WARSZAWY
We wtorek 17 maja 2016 uczniowie ZPEW w Skarżysku-Kam. wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z historią Warszawy i zwiedzanie najciekawszych zabytków stolicy.
Wycieczkę rozpoczęliśmy na Stadionie Narodowym, który jest jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów stolicy. Po wejściu bardzo stromymi schodami na najwyższy poziom trybun, obserwowaliśmy całe wnętrze stadionu. Z tego punktu widok był wspaniały i pozostawił niezapomniane wspomnienie.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie najważniejszych zabytków. Na Stare Miasto weszliśmy przez bramę Barbakanu, który stanowi część murów obronnych. Na Rynku Starego Miasta zatrzymaliśmy się przy pomniku Syrenki – symbolu Warszawy. Idąc dalej ulicą Świętojańską odwiedziliśmy Kościół Matki Bożej Łaskawej – patronki stolicy i Bazylikę Archikatedralną Św. Jana Chrzciciela, która jest jedną z najstarszych świątyń Warszawy. Na Placu Zamkowym podziwialiśmy odbudowany Zamek Królewski i Kolumnę Króla Zygmunta III Wazy.
Przy Krakowskim Przedmieściu widzieliśmy pomnik Adama Mickiewicza i Pałac Prezydencki. Na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego przystanęliśmy przy Grobie Nieznanego Żołnierza. A stamtąd przeszliśmy przez Ogród Saski do Pałacu Kultury i Nauki. Naszą wędrówkę zakończyliśmy na Placu Trzech Krzyży, skąd pojechaliśmy do Łazienek.
Łazienki Królewskie to rozległy park z malowniczymi alejkami, kanałami, oczkami wodnymi, przyozdobiony licznymi rzeźbami. Idąc wśród parkowych alei podziwialiśmy stare, ogromne drzewa i kwitnące krzewy. W tym pięknym parku zatrzymaliśmy się przy Pałacu na Wodzie i Amfiteatrze.
Wycieczka spełniła zamierzone cele, pozostawiła miłe wspomnienia i zapisała się na długo w pamięci uczniów.
Wycieczkę prowadził Marek Załęski, a opiekunami uczniów byli: Bożena Kubik i Ludomir Wątor.jery07 dnia maj 20 2016 17:51:01 · Drukuj
MISWTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W PIŁCE NOŻNEJ
W dniu 11.05.2016r. na boisku przy Zespole Szkół Technicznych w Skarżysku – Kamiennej odbyły się V Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego „Sprawni Razem” w Piłce Nożnej 6 – osobowej „Orlik”. Były to zawody dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ze szkół specjalnych z województwa świętokrzyskiego. Organizatorem imprezy był Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych ze Skarżyska – Kamiennej przy współpracy Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „ Sprawni Razem” w Kielcach. Patronat nad zawodami objęli: Starosta Powiatu Skarżyskiego Pan Jerzy Żmijewski oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego i Wojewoda Świętokrzyski.
Zawody rozpoczęła Wicedyrektor ZPEW Pani Martyna Maćkowiak. Przywitała przybyłych gości: Starostę Powiatu Skarżyskiego Pana Jerzego Żmijewskiego, Naczelnika Wydziału Edukacji Pana Jerzego Krawczyka, prezesa ŚSKF „ Sprawni Razem” Pana Piotra Kusiak oraz uczestników wraz z opiekunami.
Powodzenia i sukcesów w rywalizacji na boisku oraz bezpiecznego udziału w imprezie, życzył wszystkim zawodnikom Pan Starosta Jerzy Żmijewski. Przekazał również życzenia sportowej walki od Wicemarszałka Województwa Świętokrzyskiego Pana Jana Maćkowiaka.
Po uroczystym otwarciu rozpoczęły się rozgrywki systemem każdy z każdym pomiędzy pięcioma zespołami, które zgłosiły się do turnieju.
Ostateczna klasyfikacja:
I miejsce – SOSW Barycz
II miejsce – ZPEW Skarżysko – Kamienna
III miejsce – ZSO Nr 17 Specjalnych w Kielcach
IV miejsce – SOSW w Ostrowcu Świętokrzyskim
V miejsce – SOSW Nr 1 w Kielcach
Nad prawidłowym przebiegiem spotkań czuwał sędzia piłkarski Pan Cezary Nowak.

Uroczyste zakończenie imprezy odbyło się w ZPEW przy ulicy Szkolnej, gdzie z rąk Pani Martyny Maćkowiak Wicedyrektor ZPEW uczestnicy otrzymali dyplomy, puchary i upominki rzeczowe. Wyróżnieni zostali również: najlepszy piłkarz zawodów – Tomasz Pawlak z ZSO Nr 17 Specjalnych w Kielcach- nagroda ufundowana przez Dyrektora ZPEW Pana Marcina Kruka oraz najskuteczniejszy bramkarz – Tomasz Trojanowski z ZPEW w Skarżysku Kamiennej - nagroda od Wicedyrektora ZPEW Pani Martyny Maćkowiak.

Organizatorzy serdecznie dziękują:
Panu Janowi Maćkowiakowi Wicemarszałkowi Województwa Świętokrzyskiego oraz Pani Katarzynie Bilskiej Członkowi Zarządu Powiatu za przekazanie nagród i upominków dla zawodników.
Pani Barbarze Czerskiej z piekarni BATMAR za ufundowanie słodkiego poczęstunku.
Panu Januszowi Maciejewskiemu Dyrektorowi ZST za udostępnienie obiektu sportowego


jery07 dnia maj 20 2016 17:00:43 · Drukuj
X FESTIVAL TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ ,,BAWMY SIĘ RAZEM"
Dnia 18 maja w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku – Kamiennej odbył się jak co roku Jubileuszowy X Festiwal Twórczości Artystycznej ,,Bawmy się Razem” organizowany przez Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej.Swoje zdolności wokalne i artystyczne zaprezentowały :
Zespół Placówek Opieki Wychowania i Interwencji Kryzysowej „Przystań” w Skarżysku-Kamiennej Kabaret „Kumpel” z Zespołu Placówek Edukacyjno - Wychowawczych oraz Bursy Szkolnej.Zespół Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej „Disco Rap”Zespół z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego „ Radość Życia” dla dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sandomierzu.Zespół „Nie jest źle” Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Tęcza w Skarżysku-Kamiennej.Zespół wokalno – muzyczny ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 2 w Skarżysku – Kamiennej.
Solistka z Zespołu Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej Żaneta Siemiączko Dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych Pan Marcin Kruk na wstępie przywitał zespoły oraz zaproszonych gości:
Pani Katarzyna Bilska oraz Pani Danuta Krawczyńska – członkinie zarządu Powiatu Pan Jacek Bieda – dyrektor Zespołu Placówek Resocjalizacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej.Pani Marzena Sala – dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Rozwoju Pan Dariusz Stachura – kierownik warsztatów terapii zajęciowej prowadzonej przez Stowarzyszenie ,,Tęcza”Pan Mariusz Kawa – dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 2.Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspaniałą atmosferę i mile spędzony czas.Specjalne podziękowania należą się dyrektor MCK pani Katarzynie Michnowskiej – Małek za udostępnienie Sali na potrzeby festiwalu.
Fundatorami nagród jest Stowarzyszenie ,,Jesteśmy’’ działające przy Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej.


jery07 dnia maj 18 2016 18:20:45 · Drukuj
PUNKT KONSULTACYJNO-DORADCZY

jery07 dnia maj 14 2016 07:47:04 · Drukuj
Strona 1 z 21 1 2 3 4 > >>
REKRUTACJA
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
REKLAMA ZPEW
/
Copyright ZPEW 2012