STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Dni Otwarte
/
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK ,,NADZIEJA PRZYSZŁA NA ŚWIAT".

jery07 dnia grudzień 11 2016 13:54:09 · Drukuj
VIII FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK
Nie od dziś wiadomo, że do najpiękniejszych polskich tradycji należy śpiewanie kolęd i pastorałek. 12 stycznia, już po raz kolejny w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej odbył się VIII Festiwal Kolęd i Pastorałek ,,Nadzieja przyszła na świat”.

Na początku dyrektor placówki pan Marcin Kruk powitał wszystkich zgromadzonych, jak również zaznaczył, iż, festiwal stanowi swoistą perłę łączącą pokolenia, zapewniającą jedność i ciągłość kulturową. Celem imprezy była prezentacja tradycyjnych kolęd i pastorałek, poszukiwanie nowych aranżacji i pomysłów twórczych, a także propagowanie wspólnego muzykowania i kreatywności dzieci, młodzieży i dorosłych.

W tych śpiewnych zmaganiach udział wzięli: - Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku - Kamiennej - Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 w Skarżysku - Kamiennej - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Skarżysku - Kamiennej - Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Skarżysku – Kamiennej - Zespół Placówek Resocjalizacyjno – Wychowawczych w Skarżysku - Kamiennej - Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Kielcach - Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Starachowicach - Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjny ,,Radość życia” w Sandomierzu.

Od początku Festiwal jest realizowany siłami społecznymi - umożliwienie zespołom amatorskim prezentacji swojego repertuaru oraz propagowanie wartości chrześcijańskich, kulturowych i narodowych, których nośnikiem są tradycyjne polskie kolędy i pastorałki. Organizatorzy przedsięwzięcia dziękują serdecznie sponsorom: firmie MAT-BUD Marzenie i Mirosławowi Kocia, a także pani Marzenie Puwał. Za dobroć płynącą prosto z serca – serdecznie dziękujemy.


jery07 dnia styczeń 14 2017 08:42:42 · Drukuj
PRACE MARCELEGO
"W naszej szkole możemy zobaczyć wystawę prac naszego uzdolnionego ucznia Marcelego Zięby z klasy 3 gimnazjum. Zebrane różnorodne prace ucznia wykonane na zajęciach nauczania indywidualnego nawiązują nie tylko do świątecznego klimatu, ale także do technicznych zainteresowań Marcelego. Gratulujemy pomysłowości i kreatywności naszemu uczniowi."

jery07 dnia styczeń 09 2017 15:19:42 · Drukuj
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

jery07 dnia grudzień 22 2016 17:22:36 · Drukuj
ZESPÓŁ PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ

jery07 dnia grudzień 18 2016 11:24:47 · Drukuj
STROIKI BOŻONARODZENIOWE SZKOLNEGO KOŁA CARITAS
AKCJA „BOŻONARODZENIOWY STROIK” Szkolnego Koła Caritas „Jesteśmy razem” w ZPEW w Skarżysku-Kamiennej
Wszyscy już z radością czekamy na magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku należy zadbać o świąteczny wystrój. Członkowie Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunkami p. M. Gawrońską i p. J. Skorupą zajęli się przygotowaniem świątecznych stroików Bożonarodzeniowych. Wolontariuszy bardzo mocno wspierała p. Agnieszka Gębska nauczyciel ZPEW, która służyła swoją radą i zmysłem estetycznym podczas dekorowania stroików. Młodzież pod jej kierunkiem wykonała stroiki z przeznaczeniem na kiermasz Stowarzyszenia „Jesteśmy” działającego przy naszej szkole, a także na wsparcie działań naszego Szkolnego Koła Caritas. Dochód ze sprzedaży stroików zostanie przeznaczony na pomoc dla uczniów naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy p. Agnieszce za życzliwość, bezinteresowność, wkład pracy i poświęcony nam czas.
Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas


jery07 dnia grudzień 18 2016 11:20:18 · Drukuj
UROCZYSTE PRZEKAZANIE BETLEJEMSKIEGO ŚWIATŁA POKOJU W ZPEW
Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz,w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności”. Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy.Każdego roku dziewczynka lub chłopiec odbiera Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie Światło transportowane jest do Wiednia za pośrednictwem Austrian Airlines. W Wiedniu ma miejsce ekumeniczna uroczystość, podczas której Płomień jest przekazywany mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991r. Tradycją stało się, że ZHP otrzymuje Światło od austriackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji, raz w Polsce –w tym roku kolej na Słowaków.Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Dani

W środę 14 grudnia, w Zespole Placówek Edukacyjno- Wychowawczych w Skarżysku - Kamiennej odbyła się uroczystość przekazania przez harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego Betlejemskiego Światła Pokoju. Hasło tegorocznej akcji brzmi „Odważnie twórzmy pokój”
W niedzielę 11 grudnia o 9:00 w Kościele Świętego Józefa w Svicie pod Popradem na światło czekało ponad 1.650 harcerek i harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego, którzy zaraz po ceremonii przekazania przywieźli Światło w rodzinne strony. W ten sposób Betlejemskie Światło Pokoju rozpoczęło swoją drogę, by znaleźć się na wigilijnych stołach tych, którzy chcą przyjąć je do swoich domów. Do Skarżyska Betlejemskie Światło przywieźli harcerze Nieprzetartego Szlaku działającego przy Zespole Placówek Edukacyjno Wychowawczych w Skarżysku - Kamiennej.
W środę 14 grudnia, trafiło do mieszkańców naszego miasta, przedstawiciele władz miasta, władz powiatu, ośrodków specjalnych działających na terenie Skarżyska - Kamiennej, harcerze, rodzice, odebrali symbol pokoju, braterstwa, nadziei i miłości z rąk skarżyskich harcerzy. Zanim to nastąpiło wychowankowie ośrodka przedstawili zebranym gościom program artystyczny, obejrzeliśmy również zdjęcia z wizyty harcerzy w Zakopanem.
Betlejemskie Światło Pokoju odebrali: Pani Katarzyna Bilska, członek zarządu powiatu, Pan Krzysztof Myszka, wiceprezydent miasta, przedstawiciele Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 2 w Skarżysku-Kamiennej, Zespołu Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych, Zespołu Placówek Opieki, Wychowania i Interwencji Kryzysowej "Przystań", Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Równoległej, Powiatowego Ośrodka Domu Samopomocy, Domu Pomocy Społecznej, Rada Rodziców przy ZPEW, Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej oraz Kręgu Seniorów "Łysica Kamienna" Związku Harcerstwa Polskiego i mieszkańcy miasta.


jery07 dnia grudzień 18 2016 11:02:14 · Drukuj
WYJAZD HARCERZY Z ZPEW PO BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU
W dniach 9 -11.12.2016 r. harcerze drużyn NS działających przy Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych uczestniczyli w Zlocie Betlejemskim w Zakopanem.
W sobotę patrol składający się z sześciu harcerzy i dwóch instruktorek podjął się wykonania zadań na „Szlaku Blasku”, których celem było „wzniesienie” potężnej Katedry. Jako nieugięty lud Doliny, z zapałem i pasją, wspólnie z harcerską bracią wysłannicy ZPEW, budowali świątynię dla Świętego Ognia. Za każde wykonane zadanie otrzymywali inną część Katedry; i tak udało się zdobyć: obraz, kamienny mur, cegły, ołtarz, kielich, konfesjonał, kolumnę, kamienny łuk.
W niedzielę harcerze uczestniczyli we mszy świętej na Polanie Głodowskiej. Po nabożeństwie Betlejemski Ogień Pokoju rozpoczął sztafetę w głąb Polski. Z rąk druhny naczelniczki ZHP wszyscy zgromadzeni otrzymali Ogień. To na harcerzach, od tej chwili, spoczął obowiązek strażników Ognia i posłańców dobrej nadziei. Harcerze 22 i 23 Drużyny NS przywieźli Betlejemski Ogień do Skarżyska – Kam. i z wielką radością będą się nim dzielić z każdym, kto zapragnie jego ciepła i blasku.jery07 dnia grudzień 18 2016 10:25:14 · Drukuj
PIERNIKOWE WARSZTATY
Czas na piernikowe cudeńka -Święta tuż,tuż.
13.grudnia w całej szkole unosił się zapach korzennych przypraw .Dzieci i rodzice klas młodszych ,uczestniczyli w kulinarnych warsztatach bożonarodzeniowych.
Wypiekali i ozdabiali świąteczne pierniki.
Było pysznie !
A oto nasz przepis na wyjątkowe pierniczki,
Składniki:
50 dag miodu,
kostka masła ,
15 dag cukru,
4 jajka ,
1kg mąki
1 przyprawa do piernika
obowiązkowo dodać dużo serca i uśmiechu - SMACZNEGO.


jery07 dnia grudzień 18 2016 10:14:26 · Drukuj
ZESPÓŁ PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH

jery07 dnia grudzień 12 2016 23:20:01 · Drukuj
KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH - ZAPRASZAMY
"Kiermasz Ozdób Świątecznych " -organizowany przez Stowarzyszenie na rzecz SOSW nr 1 w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku - Kamiennej.
Jeśli chcesz mieć piękne i niepowtarzalne ozdoby świąteczne lub podarować komuś coś wyjątkowego - to serdecznie zapraszamy na nasz świąteczny Kiermasz. Wszystkie pracę są robione ręcznie , zaś cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na pomoc dzieciom niepełnosprawnym z naszej placówki.
Terminy Kiermaszy:
06.12. w godz.16-19: skwer przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Skarżysku - Kamiennej.
09.12. w godz. 7-12 : budynek PGE Dystrybucja S.A. ul Piłsudskiego 51 w Skarżysku - Kamiennej.
11.12. w godz. 9:30- 12:30 plac pod kościołem św. Józefa Oblubienica ul.Legionów 64.

Poczuj radość świątecznych zakupów i odwiedź nasze stoisko - przygotowaliśmy m.in : stroiki, bombki akrylowe i decupage , choinki, kartki i wiele jeszcze pięknych rzeczy.
Zapraszamy !


jery07 dnia grudzień 11 2016 14:19:22 · Drukuj
Strona 1 z 29 1 2 3 4 > >>
REKRUTACJA
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
REKLAMA ZPEW
/
Przetłumacz stronę

Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres zpewskar@wp.pl

Copyright ZPEW 2012