STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ZESPÓŁ PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ

jery07 dnia grudzień 18 2016 11:24:47 · Drukuj
XIV PIELGRZYMKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH DO SANKTUARIUM M.B OSTROBRAMSKIEJ
17 października odbyła się czternasta już Pielgrzymka osób niepełnosprawnych do Bazyliki Matki Boskiej Ostrobramskiej w Skarżysku - Kamiennej. Organizatorem był Zespół Placówek Edukacyjno - Wychowawczych. Podczas Mszy Świętej obecni byli dyrektorzy placówek, wychowankowie, ich wychowawcy i rodzice. Wśród zebranych obecni byli także naczelnik wydziału edukacji pan Jerzy Krawczyk oraz wicestarosta pan Artur Berus. Dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej pan Marcin Kruk podziękował zebranym za przybycie i uczestnictwo w tak ważnej uroczystości. Podziękował także ks. Kustoszowi Jerzemu Karbownikowi i ks. kan. dr Romanowi Kotlimowskiemu za parafii pod wezwaniem Świętego Józefa Oblubieńca za to, że tą uroczystość wszyscy mogli przeżywać w tak szczególnym miejscu dla każdego skarżyszczanina. Po Mszy świętej odbył się koncert Krzysztofa Paducha, 12-letniego akordeonisty ze Zwolenia, który zajął pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie w Castel fidardo we Włoszech.

jery07 dnia październik 17 2018 21:35:03 · Drukuj
WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA
Dzięki właściwie dobranym stymulacjom zmysłowym i ruchowym dziecko lepiej radzi sobie z prawidłowym interpretowaniem bodźców, a co się z tym wiąże zaczyna lepiej funkcjonować i o to Nam - terapeutom chodzi
TERAPIA SI czyli terapia zaburzeń integracji sensorycznej nie polega na uczeniu umiejętności, których dziecko nie opanowało lecz na stymulowanie odpowiednich ZMYSŁÓW . Nasi podopieczni uwielbiają zajęcia w sali SI. Wcale im się nie dziwimy, ponieważ :✅ znaleźć tam mogą drabinki, ścianki wspinaczkowe, ogromne i kolorowe piłki, rozmaite huśtawki, równoważnie , deskorolki terapeutyczne oraz trampoliny. Co zyskuje dziecko np. podczas zajęć na trampolinie❓ ✅usprawnia się układ przedsionkowy oraz zmysł dotyku ;usprawnia się funkcje wzrokowe;oprawia się koordynacja wzrokowo -ruchowa.


jery07 dnia październik 17 2018 21:27:58 · Drukuj
KUBUSIOWE PRZEDSZKOLE U ,,PANA KOTA".
Za nami już kolejny wyjazd do kuleczkowa w Kombinacie Formy. We wtorek 16.10.2018 przedszkolaki bawiły się wesoło korzystając z wielu atrakcji bawialni u „ Pana Kota”. Wyjazd był zorganizowany w ramach projektu unijnego „Wsparcie dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu powiatu skarżyskiego".


jery07 dnia październik 17 2018 21:15:39 · Drukuj
DZIEŃ EDKACJI NARODOWEJ W BURSIE SZKOLNEJ I GRUPACH WYCH.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Grup Wychowawczych i Bursy Szkolnej ogłosił w zeszłym tygodniu konkurs na " Najsympatyczniejszego wychowawcę grup wychowawczych i bursy szkolnej ". Wszyscy wychowankowie aktywnie włączyli się w głosowanie. W dniu dzisiejszym ogłoszono wyniki i wręczono pamiątkowe dyplomy. Miejsce I zajęli ex aequo p. Aneta Łoboda i p. Łukasz Kądziela , II miejsce zajęła p. Natalia Sasal zaś III miejsce zajęła p. Ewelina Stylska-Kruk. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym wychowawcom! Na koniec Pani wicedyrektor Aneta Łoboda złożyła wszystkim wychowawcom życzenia i podziękowała za sumienna pracę.


jery07 dnia październik 17 2018 21:09:44 · Drukuj
BIEGI PRZEŁAJOWE BARYCZ 2018
W dniu 10.10.2018r na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Baryczy odbyły się XXVII Mistrzostwa woj. Świętokrzyskiego „ Sprawni Razem” w biegach przełajowych. W zawodach uczestniczyła dziesięcioosobowa grupa uczniów z naszej szkoły. Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach: grupa młodsza i starsza dziewcząt oraz chłopców. Wszyscy uczestnicy walczyli o jak najlepsze wyniki indywidualne oraz o miejsce całej drużyny. Nasi sportowcy zajęli wysokie lokaty.
I miejsce - KAROLINA GŁÓWCZYŃSKA /dziewczęta młodsze/
II miejsce - MATEUSZ DĄBROWSKI /chłopcy młodsi/
III miejsce – BARTOSZ MIERNIK / chłopcy starsi/
Pozostali uczestnicy zostali z klasyfikowani na dalszych miejscach punktowanych (od 5 do , które pomogły zespołowi z ZPEW zająć II miejsce w rywalizacji generalnej drużyn.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości i uzyskanych wyników.jery07 dnia październik 17 2018 21:05:06 · Drukuj
NORDIC WALKING W ZPEW
Od trzech lat w ZPEW odbywają się cykliczne zajęcia Nordic Walking, prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking Piotra Statucha. Wraz z instruktorem przyjeżdżają wychowankowie z MOW' u im Janusza Korczaka w Zawichoście. Podczas zajęć uczniowie ZPEW poznawali zasady i techniki prawidłowego marszu Nordic Walking, dla niektórych wychowanków była to pierwsza okazja aby trzymać w rękach kije NW. Następnie po krótkiej rozgrzewce wszyscy wyruszyli do lasu aby w praktyce sprawdzić swoje umiejętności. Marsz odbywał się w pięknych okolicznościach przyrody, co sprawiło że wszyscy z niecierpliwością czekają na następne spotkanie.

jery07 dnia październik 12 2018 22:30:45 · Drukuj
LEKCJA MUZEALNA ORAZ OGNISKO INTEGRACYJNE KLASY III GIMNAZJUM ZPEW
10 października uczniowie klasy III gimnazjum ZPEW odbyli lekcję muzealną w oddziale warszawskiego Muzeum Techniki znajdującego się w Chlewiskach .Nasza grupa mogła tam zwiedzać zespół wielkopiecowy wybudowany w latach 1882-1892, w którego skład wchodzi wielki piec, trzy prażarki rudy, wieża wyciągowa oraz warsztat mechaniczny. Piec ten działał aż do 1940 r. jako ostatni w Europie Środkowej tego typu obiekt pracujący w oparciu o węgiel drzewny. Dużą atrakcją dla uczniów ekspozycja zabytkowych samochodów, prototypów pojazdów i motocykli prezentowane się w trzech halach wystawowych. Podsumowaniem naszej wycieczki było ognisko integracyjne zorganizowane na terenie muzeum. Z radosnymi uśmiechami i pełni wrażeń wszyscy wrócili do szkoły.


jery07 dnia październik 12 2018 22:00:23 · Drukuj
UCZNIOWIE ZPEW NA WOJEWÓDZKICH ZAWODACH BOCCIA
9 października 2018 r. reprezentacja naszych zawodników wzięła udział w Wojewódzkich Zawodach Boccia, zorganizowanych przez Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji "Start" Kielce. W zmaganiach sportowych wzięło udział 36 placówek. Nasza drużyna w składzie: Ola i Asia uczennice klasy 3a SPP, Tomasz uczeń kl. 3Gu oraz Staś z klasy 3b SPP z ogromnym zaangażowaniem, wywalczyli II miejsce i srebrny medal. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów dla naszych koleżanek i kolegów !jery07 dnia październik 12 2018 21:20:31 · Drukuj
HIPOTERAPIA W ZPEW
Dnia 05.10.2018 odbyły się w naszej placówce kolejne zajęcia z hipoterapii. Chętnych uczniów do skorzystania z tej formy terapii było bardzo dużo , od przedszkolaków po uczniów szkoły branżowej.
Hipoterapia odzialywuje wielospecjalistycznie , dzięki czemu możemy osiągnąć rezultaty zarówno w terapii ruchowej, sensorycznej jak również w psychopedagogicznej. Czas spędzony z koniem sprawia że dziecko nabiera pewności siebie, staje się bardziej aktywne i lepiej mobilizuje się do pracy. Dodatkowo nawiązuje więź ze zwierzęciem, dzięki czemu uczy się troski i odpowiedzialności.
Wspaniała atmosfera podczas zajęć sprawia że uczniowie wracają do szkoły uśmiechnięci i szczęśliwi.
Zajęcia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów p. Malgorzatę Niewęgłoską- Chałę oraz p. Marcina Plewińskiego .
Dziękujemy za całego serca Państwu Justynie i Stanisławowi Paszkiel za możliwość skorzystania z ich koni: Kanady i Mirona oraz p. Paulinie Kucewicz za pomoc w organizacji zajęć.


jery07 dnia październik 12 2018 20:59:38 · Drukuj
KREATYWNIE JESIENIĄ
Uczniowie kl 5 spu,3 gim u oraz 2 pp na swoich zajęciach tworzyli obrazy inspirowane barwami jesieni .Wykonane obrazy ze słonecznikami,uczniowie dedykowali swoim nauczycielom z okazji zbliżającego się ich święta


jery07 dnia październik 12 2018 20:16:42 · Drukuj
Strona 1 z 47 1 2 3 4 > >>
REKRUTACJA
/
RODO
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

PROJEKT 2018
Projekt.
Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012