STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
BIP
bip.
WF z Klasą
/
Szkolne Koło PCK
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA POLSKIEGO
W dniach 16.03 - 20.03. 2015 roku uczniowie placówki, już po raz piąty, aktywnie włączyli się
w obchody XXIII Tygodnia Kultury Języka Polskiego. Tegoroczne hasło akcji: "Mówić to mało - trzeba mówić do rzeczy" , wskazywało iż motywem przewodnim będzie sztuka mówienia. Uczestnicząc w "Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania", grze "Młody Polak potrafi..." oraz przygotowując i prezentując litery hasła "Mówię pięknie i ciekawie", wychowankowie ZPEW mogli sprawdzić swoje umiejętności wyrażania siebie poprzez mowę w sytuacjach codziennych i szkolnych. W zajęciach w ramach Tygodnia Kultury Języka Polskiego udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych oraz przedszkolaki. Wszyscy z dużym zaangażowaniem, troską o kulturę języka i entuzjazmem wykonywali poszczególne zadania. Kolejne święto języka polskiego za rok, ale w ZPEW o czystości polskiej mowy będziemy pamiętać każdego dnia.jery07 dnia marzec 22 2015 12:33:16 · Drukuj
OBSERWACJA ZJAWISKA ZAĆMIENIA SŁOŃCA
20 marca mieliśmy okazję obserwacji ciekawego zjawiska astronomicznego-częściowego zaćmienia słońca. W Polsce przesłonięciu uległo – w zależności od regionu kraju – od ok. 65% do ok. 80% tarczy słonecznej. Było ono widoczne od ok. godz. 9:40 do ok. 12:06 . Do zaćmienia Słońca dochodzi, kiedy Słońce, Księżyc i Ziemia ustawią się w jednej linii, a Księżyc znajdzie się między Słońcem a Ziemią. Zjawisko to wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczniów.


jery07 dnia marzec 20 2015 20:19:23 · Drukuj
KONKURS MATEMATYCZNY-,,SUPERGŁOWA"
W marcu 2015 roku odbyła się
XV Edycja Konkursu Matematycznego „Super Głowa”,
który został skierowany do uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i klas ponadgimnazjalnych z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych.
Organizatorzy konkursu matematycznego oczekują, że konkurs przyczyni się do:
• rozbudzenia i pogłębienia zainteresowań matematyką wśród uczniów,
• podkreślenia znaczenia pracy w osiąganiu sukcesu,
• propagowanie idei wspierania uzdolnień.
„Super Głowa” jest konkursem matematycznym znanym od 15 lat wśród uczniów Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych. Konkurs matematyczny służy również weryfikacji efektów pracy z uczniami, rozbudzeniu zainteresowania matematyką, odkrywaniu talentów, pobudzaniu uczniów do pogłębiania swojej wiedzy oraz stanowi pewnego rodzaju uatrakcyjnienie szkolnej pracy.
WYNIKI
XV EDYCJI KONKURSU MATEMATYCZNEGO

Lista laureatów:
SZKOŁA PODSTAWOWA
I miejsce Mateusz Skłodowski VI
II miejsce Jakub Kwiatkowski IV
III miejsce Natalia Słomińska IV

GIMNAZJUM
I miejsce Grzegorz Wąsowski I
II miejsce Daniel Zugaj III
III miejsce Mirkowski Tymoteusz I
GIMNAZJUM „II”
I miejsce Jarosław Sobczyk IIa
II miejsce Damian Rokita IIb
III miejsce Żaneta Kulawik IIb
KLASY PONADGIMNAZJALNE
I miejsce Izabela Turek I ZSZ
II miejsce Karolina Spadło II ZSZ
III miejsce Tomasz Trojanowski II ZSZ
KLASY PONADGIMNAZJALNE „PP”
I miejsce : Joanna Dębska IIc
Karolina Chrzęszczyk IIc
Krzysztof Kowalik IIIa
II miejsce Marta Florczyk IIIa
III miejsce Andrzej Kołda IIIb
WYRÓŻNIENIE DLA TOMASZA SPADŁO Z KLASY IIAPP
Dziękuję wszystkim uczestnikom za zainteresowanie.
Gratulujemy laureatom konkursu matematycznego!
ORGANIZATORZY KONKURSU
Anna Pietras
Beata Witkowskajery07 dnia marzec 20 2015 19:41:57 · Drukuj
SPOTKANIE RODZICÓW Z KOORDYNATOREM PROJEKTU.
Dnia 4 marca 2015 r. odbyło się spotkanie rodziców uczniów ZPEW z koordynatorką projektu „Jestem mamą. Nie rehabilitantką. Jestem tatą. Nie terapeutą” - prawnikiem, p. Joanną Piwowońską. Rodzice zostali zapoznani z uprawnieniami im przysługującymi w związku z posiadaniem przez ich dzieci orzeczeń o niepełnosprawności oraz potrzebie kształcenia specjalnego. Rodzice aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali liczne pytania. Mieli także możliwość indywidualnych konsultacji z prawnikiem.
Uczestnicy spotkania otrzymali materiały, w których zawarte są informacje dotyczące dzieci z niepełnosprawnościami (np. świadczenia pieniężne, specjalistyczne usługi opiekuńcze, pomoc niematerialna Ośrodka Pomocy Społecznej, refundacja leków i środków medycznych, ulga rehabilitacyjna, karta parkingowa, wsparcie PFRON-U, zniżki w środkach komunikacji, edukacja uczniów niepełnosprawnych).
Rodzice potrzebujący informacji lub porad prawnych pomogą uzyskać pomoc od pracowników Fundacji Instytutu Rozwoju Regionalnego w Krakowie oraz Fundacji Imago pod nr tel.12 350 63 62 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-12.00 lub pod adresem mailowym kontakt@pomocdlarodzicow.pl


jery07 dnia marzec 16 2015 19:05:33 · Drukuj
MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM
Po zimowej przerwie w trakcie której uczniowie przygotowywali się do nowego sezonu sportowego, przyszedł czas na udział w zawodach. Jak co roku w marcu odbyły się MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIETOKRZYSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM. Był to już XXIII turniej. Organizatorami zawodów był Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Cudzynowicach przy współpracy ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej „Sprawni – Razem”.Z naszej szkoły w zawodach wzięła udział drużyna w składzie: KLAUDIA ADAMSKA, ANETA LATKOWSKA, MICHAŁ SKŁADANOWSKI, GRZEGORZ WĄSOWSKI, DANIEL ZUGAJ.
Po rozegraniu wszystkich meczów w swoich kategoriach i zliczeniu punktów uzyskanych przez poszczególnych zawodników ekipa tenisistów ze Skarżyska zajęła II miejsce.
Indywidualnie najlepsza w swojej kategorii wiekowej okazała się ANETA LATKOWSKA, która zajęła I miejsce i tym samym powtórzyła sukces z ubiegłego roku. Teraz czeka Ją czas na przygotowania do Mistrzostw Polski, które odbędą się w Głogowie.

Życzymy sukcesów w dalszej rywalizacji.
jery07 dnia marzec 14 2015 21:05:35 · Drukuj
ŚWIĘTOKRZYSKI TURNIEJ BOWLINGOWY
We wtorek 10 marca, w Skarżysku-Kamiennej odbył się III Świętokrzyski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych.

Zawodnicy Klubu OLIMP działającego przy Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych kolejny raz stanęli do sportowej rywalizacji ze swoimi kolegami i koleżankami z drużyn z całego województwa. W turnieju wzięło udział 60 zawodników, 30 trenerów oraz 15 wolontariuszy i członków komitetu organizacyjnego.

Zawody rozegrano zgodnie z ogólnymi przepisami Olimpiad Specjalnych, rozpoczynając od preeliminacji, podczas których podzielono zawodników na poszczególne grupy sprawnościowe, w których toczyła się już walka o medale.
W turnieju reprezentowali nas:

Justyna Tyszer - miejsce III - debel

Paweł Kucy - miejsce III -debel

Tomasz Faliński - miejsce II – gra pojedyncza

Artur Chrzeszczyk – miejsce II – gra pojedyncza.


Drużynowo zdobyliśmy srebrny medal :-)jery07 dnia marzec 12 2015 17:38:30 · Drukuj
Spotkanie emerytowanych pracowników z okazji Dnia Kobiet

W poniedziałek (9 marca 2015 roku) w naszej placówce zorganizowano coroczne spotkanie emerytowanych nauczycieli byłych placówek : Zespołu Placówek Specjalnych dla Niepełnosprawnych Ruchowo oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 1. Przybyli goście obejrzeli przedstawienie z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu naszych uczniów oraz uczestniczyli w słodkim poczęstunku.

Każdy emeryt otrzymał pamiątkowy prezent. Zapraszamy za rok!

jery07 dnia marzec 10 2015 19:31:12 · Drukuj
ŚWIĘTOKRZYSKIE ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH

12 lutego 2015 roku zawodnicy działającego w ZPEW -Klubu Olimpiad Specjalnych "Olimp" uczestniczyli w Świętokrzyskich Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych. Sportowe zmagania odbywały się w trzech konkurencjach: łyżwiarstwie szybkim, narciarstwie biegowym oraz biegu na rakietach śnieżnych. Zawody odbywały się w Skarżysku-Kamiennej na Miejskim Lodowisku oraz na Stadionie Ruch. Na zawody przybyli sportowcy z kilkunastu Klubów Olimpiad Specjalnych z terenu województwa świętokrzyskiego. Choć aura była prawie jesienna nie przeszkodziło nam to w sportowej rywalizacji, pełnej emocji i zaangażowania. Reprezentanci Klubu Olimpiad Specjalnych „Olimp” zdobyli: 4 złote, 3 srebrne oraz 1 brązowy medal.

Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych reprezentowali zawodnicy:

- Tomasz Faliński

- Magdalena Łapka

- Paweł Kucy

- Artur Chrzeszczyk

- Aneta Latkowska

Gratulujemy!


jery07 dnia luty 17 2015 14:50:57 · Drukuj
DZIEŃ INTEGRACJI W MIRCU
Tuż przed feriami, w piątek 13 lutego, w mirzeckim gimnazjum miał miejsce Dzień Integracji przebiegający pod hasłem "Istnieją kwiaty, które kwitną nawet zimą".Własny program zaprezentowali również uczniowie naszej placówki.Foto Jacek Rafalski

jery07 dnia luty 17 2015 14:22:48 · Drukuj
FERIE ZIMOWE 2015

jery07 dnia luty 14 2015 20:12:50 · Drukuj
SPEKTAKL TEATRALNY,,EGZAMIN Z BEZPIECZEŃSTWA TYGRYSA BENIAMINA"
Dnia 11 lutego w naszej szkole wystawiony był spektakl profilaktyczny pt.,,Egzamin z bezpieczeństwa tygrysa Beniamina "- przygotowany przez studio artystyczne ,,MAGIK”. Przedstawienie przeniosło dzieci w podróż po piaszczystych drogach i miejskich ulicach, w której przewodnikiem jest Tygrysek Beniamin. Bajka łączyła w sobie świat fantazji i rzeczywisty. Poruszane były odpowiedzialne i przemyślane zachowania w domu, szkole- przedszkolu i świecie, dbałość o porządek i kulturę. Tematyka ostrożności wobec nieznanych ludzi i sytuacji , oraz odpowiednie postawy i zachowania pomagające ustrzec się niebezpieczeństw były dominującym wątkiem. Dziękujemy aktorom i uczestnikom przedstawienia. Do zobaczenia ponownie.jery07 dnia luty 11 2015 18:35:44 · Drukuj
Strona 1 z 13 1 2 3 4 > >>
REKLAMA ZPEW
/
REKRUTACJA
/
PODANIE
Podanie.
Przetłumacz stronę

Projekt UE
Projekty UE.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Fan Page ZPEW
/
Dni Otwarte
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres zpewskar@wp.pl

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
Copyright ZPEW 2012