STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Dni Otwarte
/
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ZPEW

jery07 dnia listopad 09 2016 20:19:57 · Drukuj
KIERMASZ OZDÓB SWIĄTECZNYCH
"Kiermasz Ozdób Świątecznych " -organizowany przez Stowarzyszenie na rzecz SOSW nr 1 w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku - Kamiennej.
Jeśli chcesz mieć piękne i niepowtarzalne ozdoby świąteczne lub podarować komuś coś wyjątkowego - to serdecznie zapraszamy na nasz świąteczny Kiermasz. Wszystkie pracę są robione ręcznie , zaś cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na pomoc dzieciom niepełnosprawnym z naszej placówki.
Terminy Kiermaszy:
06.12. w godz.16-19: skwer przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Skarżysku - Kamiennej.
09.12. w godz. 7-12 : budynek PGE Dystrybucja S.A. ul Piłsudskiego 51 w Skarżysku - Kamiennej.
11.12. w godz. 9:30- 12:30 plac pod kościołem św. Józefa Oblubienica ul.Legionów 64.

Poczuj radość świątecznych zakupów i odwiedź nasze stoisko - przygotowaliśmy m.in : stroiki, bombki akrylowe i decupage , choinki, kartki i wiele jeszcze pięknych rzeczy.
Zapraszamy !


jery07 dnia listopad 29 2016 20:33:57 · Drukuj
UROCZYSTOŚĆ NIEPODLEGŁOŚCIOWA W ZPEW
W dniu dzisiejszym odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości 11 Listopada.Treści niepodległościowe są zawsze aktualne i obecne w sercach patriotów.Nasi uczniowie przygotowali bardzo interesujące przedstawienie słowno-muzyczne nasycone treściami historycznymi i połączone z pokazem multimedialnym .Wszyscy artyści zostali nagrodzeni dużymi brawami.Dziękujemy!

jery07 dnia listopad 26 2016 10:19:41 · Drukuj
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI-,,TWÓJ GEST CZYNI DOBRO".
"TWÓJ GEST CZYNI DOBRO"- pod takim hasłem odbywa się ogólnopolska Zbiórka Żywności, pod patronatem Federacji Banków Żywności. Uczestniczą w niej podopieczni Zespołu Placówek Edukacyjno- Wychowawczych wraz z wolontariuszami z Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Zespołu Szkół Transportowo- Mechatronicznych w Skarżysku - Kamiennej. Koordynatorem akcji jest Pani Małgorzata Strzecha.
W dniach 25-26 listopada w godz.9-18 można wesprzeć "Zbiórkę Żywności " odwiedzając sklepy Biedronka na terenie naszego miasta.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w " Zbiórce Żywności " i dziękujemy za okazane serce.


jery07 dnia listopad 26 2016 09:52:36 · Drukuj
WYSTAWA W MUZEUM IM.ORŁA BIAŁEGO
W czwartek 24 listopada,grupa uczniów z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych wzięła udział w wernisażu wystawy wernisaż wystawy "Wielka Wojna na Wschodzie. Od Bałtyku po Karpaty" który odbywał się w Muzeum im.Orła Białego w Skarżysku - Kamiennej . Nowa wystawa czasowa dostępna będzie w Muzeum im. Orła Białego do 20.01.2017 roku.
W XX w. Europa i świat przeszły dwa gigantyczne konflikty określane przez jako I i II wojna światowa. Gdy w 1914 roku rozpoczynał się konflikt, który nazywamy obecnie jako I wojna światowa, Anglicy nazwali go – The Great War, Francuzi – Le Grande Guerre, jedynie Niemcy używali nazwy – Der Weltkrieg. Trwający w latach 1914-1918 konflikt był dla ówczesnych ludzi szokiem.
Wystawa obrazuje konflikt toczący się na froncie wschodnim. Przebiegał on odmiennie niż w na Zachodzie, gdzie zdobycie kilku kilometrów kosztowało życie dziesiątków tysięcy żołnierzy. Tu działania miały charakter manewrowy a w końcu 1916 linia frontu biegła od Zatoki Ryskiej po granicę rumuńska.
Ciekawym zjawiskiem związanym z Wielką Wojną jest olbrzymia liczba pocztówek wysłanych przez żołnierzy do rodzin. Pocztówki ilustrują miejsca w których stacjonowali i stanowią niezwykle ciekawy materiał. Szacuje się, że tylko żołnierze niemieccy wysłali w latach Wielkiej Wojny ok 10 miliardów sztuk pocztówek !
Autor wystawy Tomasz Kozłowski, jest kolekcjonerem zajmującym się Kresami Wschodnim Polski. Ze swych zbiorów wybrał pocztówki wysłane przez żołnierzy niemieckich, austriackich, rosyjskich, Polaków walczących w Legionach Polskich.
W Muzeum można zakupić album poświęcony wystawie, który zawiera materiał fotograficzny obszerniejszy niż zaprezentowany na wystawie.Organizatorom dziękujemy za zaproszenie na wystawę.


jery07 dnia listopad 26 2016 09:41:38 · Drukuj
ANDRZEJKI W ZPEW
W dniu 24.11.2016 r. w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej odbyła się dyskoteka Andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski upamiętniająca zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja. Poza gorącą muzyką oraz świetną atmosferą, dużą atrakcją była wróżka Monika, która w magicznym pokoju przepowiadała przyszłość. Na zabawę przyleciały wiedźmy oraz czarny kot. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku oraz nagród konkursowych.


jery07 dnia listopad 26 2016 09:15:11 · Drukuj
BEZPIECZNE MIASTO-SMART CITY W ZPEW
Dnia 22 listopada 2016r. uczniowie ZPEW w Skarżysku - Kamiennej uczestniczyli w spotkaniu (w ramach programu "Bezpieczne Miasto - Smart City" ) z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku - Kamiennej oraz pracownikiem Muzeum im. Orła Białego. Spotkanie podzielone było na dwie tury. W pierwszej części poruszano tematykę bezpieczeństwa w szkole, na podwórku, w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa w sieci.
Ta część skierowana była do dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Natomiast z uczniami z Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy omawiano zagadnienia z zakresu cyber-przemocy. Były te cenne lekcje profilaktyki. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przez uczniów zostanie właściwie wykorzystana w życiu codziennym.


jery07 dnia listopad 26 2016 08:41:56 · Drukuj
TRENING NORDIC WALKING
"PRAWIDŁOWA TECHNIKA NODRDIC WALKING "- pod takim hasłem odbyły się zajęcia, w których udział wzięli wychowankowie grup wychowawczych w ZPEW. Warsztaty przeprowadzone zostały przez instruktora Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking - pana Piotra Statucha wraz z wychowankami Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Zawichoście.
Uczestnicy zajęć poznali na początek teoretyczne aspekty dotyczące techniki i sprzętu używanego w Nordic Walking, następnie kilka ćwiczeń rozciągających. Po rozgrzewce przyszedł czas na zajęcia praktyczne- które sprawiły wszytkim dużo radości☺.
Z ogromną przyjemnością udaliśmy się na wspólny marsz. Uczestnicząc w takich warsztatach wychowankowie z dwóch różnych placówek mieli okazję do integracji , zawarcia nowych przyjaźni.
Dziękujemy wychowawcy i wychowankom z MOW w Zawichoście za tak aktywnie i mile spedzony czas .


jery07 dnia listopad 26 2016 08:13:50 · Drukuj
PIKNIK EUROPEJSKI ,,CUDZE CHWALICIE SWEGO NIE ZNACIE".
Taniec Lasowiak w wykonaniu wychowanków Zespołu Placówek Edukacyjno Wychowawczych podczas Pikniku Europejskiego "Cudze chwalicie swego nie znacie" zorganizowanym przez Zespół Placówek Resocjalizacyjno - Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej.

jery07 dnia listopad 23 2016 21:31:51 · Drukuj
ŚWIĘTOKRZYSKI DZIEŃ TRENINGOWY MATP
18 października 2016 r. grupa zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych OLIMP, działającego w naszej szkole brała udział w Świętokrzyskim Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Program Treningu Aktywności Motorycznej (MATP) jest oficjalnym programem sportowo-rehabilitacyjnym. MATP nawiązuje do dyscyplin sportu uprawianych w Olimpiadach Specjalnych, jest podsumowaniem systematycznej i konsekwentnej pracy terapeuty z zawodnikiem.
Zawodnicy mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w wielu konkurencjach: podpór, przetoczenie, pokonanie nierówności podłoża, strzał na bramkę, ławeczka równoważna oraz pokonanie dystansu 5m. Zawodnicy dzielnie walczyli z przeciwnościami, mimo to zaprezentowali maksimum swoich umiejętności. W sportowych zmaganiach towarzyszyły im trenerki Marzena Grzelec i Bogumiła Wzorek oraz duża grupa rodziców - najwierniejszych kibiców. Zawodnikom gratulujemy wytrwałości i sukcesów.
jery07 dnia listopad 23 2016 20:45:27 · Drukuj
MIKOŁAJKOWY KONCERT CHARYTATYWNY
W piątek 18 listopada, w Klubie Muzycznym Semafor w Skarżysku-Kamiennej po raz drugi zorganizowano Koncert Charytatywny pn. ,,Zostań Świętym Mikołajem" z którego dochód zostanie przeznaczony na paczki dla podopiecznych ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego nr 1 w Skarżysku-Kamiennej. Zagrały trzy zespoły. Organizatorem koncertu było Stowarzyszenie Na Rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Skarżysku-Kamiennej - "Jesteśmy".
Po raz pierwszy koncert charytatywny, podczas którego zbierano pieniądze na paczki, odbył się w zeszłym roku, wtedy zebrano ponad 2 tysiące złotych, to przełożyło się na 50 paczek dla wychowanków ośrodka. Wstęp na koncert był bezpłatny, każdy mógł zostać świętym mikołajem wrzucając do puszek dobrowolne datki. Dodatkowo można było nabyć płytę i koszulkę pARTyzanta oraz płytę i zdjęcie z autografami zespołu Piersi. Podczas koncertu udało się zebrać 2096 złotych.Zanim na scenie zaprezentowali się artyści, przedstawiciele placówki wręczyli podziękowania właścicielom klubu Semafor, za bezpłatne udostępnienie lokalu. Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się Maciej Przysiwek i Tomasz Noworycki, którzy zagrali piosenki zespołu Dżem, występ tej dwójki bardzo spodobał się publiczności, nie obyło się bez bisów.Później na scenie Semafora zaprezentował się zespół Yeahnote, który zagrał w składzie Andrzej Filipiak, Marek Filipiak , Łukasz Cender i Piotr Szostak, zespół zagrał po raz pierwszy po trzyletniej przerwie z nowym perkusistą Piotrem Szostakiem. W ich wykonaniu usłyszeliśmy m.in. Sko Swamp, Absolutnie, Marzenia, Shadow, Remember.
Na zakończenie wystąpił zespół Old Marinners, który po raz drugi wziął udział w koncercie charytatywnym ,,Zostań Świętym Mikołajem", zespół zagrał w składzie Arkadiusz Rurarz (wokal, banjo tenorowe, mandolina), Grzegorz Ziętkowski (wokal, gitara akustyczna), Magdalena Piasta - Bolechowska (śpiew, skrzypce),Andrzej Filipiak - gitara basowa, wokal.
Wszyscy artyści otrzymali z rąk dyrektora Zespołu Placówek Edukacyjno - Wychowawczych Marcina Kruka i Małgorzaty Czajkowskiej, wicedyrektorki ZPEW i wiceprezes stowarzyszenia "Jesteśmy" anioły szczęścia w ramach podziękowania z udział w koncercie.
Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji na FANPAGE


jery07 dnia listopad 23 2016 19:59:09 · Drukuj
Strona 1 z 27 1 2 3 4 > >>
REKRUTACJA
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
REKLAMA ZPEW
/
Przetłumacz stronę

Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres zpewskar@wp.pl

Copyright ZPEW 2012