STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
BIP
bip.
WF z Klasą
/
Szkolne Koło PCK
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Przetłumacz stronę

Projekt UE
Projekty UE.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres zpewskar@wp.pl

Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Dni Otwarte
/
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
KURSY KWALIFIKACYJNE W ZPEW

jery07 dnia maj 21 2015 17:37:04 · Drukuj
GOTOWI NA START-W FOTOGRAFICZNYM SKRÓCIE
Grupa naszych młodszych kolegów z Gromady Zuchowej „Dobre Duszki” wzięła udział w warsztatach twórczości artystycznej w ramach projektu dofinansowanego ze środków PFRON oraz Fundacji Polska Miedź - „Gotowi na start - grupowe zajęcia wspierające i rozwijające osoby niepełnosprawne”. Warsztaty także odbywały się w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym ZHP „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim.
Podczas warsztatów zuchy brały udział w różnorodnych zajęciach m.in.: ekologicznych ; przyrodniczych; plastycznych ( lepienie z gliny, wykonywanie prostej biżuterii za pomocą makramy czyli sztuki wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów czy szydełka) ; malowanie pod okiem artysty malarza; muzyczno-rytmicznych ( gry i zabawy muzyczno- ruchowe oraz gra na prostych instrumentach perkusyjnych) ; teatralnych ( przygotowanie dekoracji, odegranie ról w przedstawieniu pt. „ Suknie pani wiosny”) ; fotograficznych (nauka obsługi aparatu fotograficznego, wykonywanie zdjęć otaczającej przyrody) ; ruchowych ( usprawnianie kondycyjno- ruchowe). W ramach zajęć terenowych zwiedzali okolicę, poznawali i podziwiali piękno przyrody Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, pierwszego w centralnej Polsce, powołanego dla ochrony jurajskiego krajobrazu Wyżyny Wieluńskiej. W czasie wolnym bawiąc się na dyskotekach, zawierali nowe znajomości i przyjaźnie. Po 6 dniach z żalem opuszczali Załęcze.


jery07 dnia maj 19 2015 17:40:14 · Drukuj
UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA
W dniu 8 maja 2015 roku uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno –Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej przygotowali akademię poświęconą upamiętnieniu Konstytucji 3 Maja. Młodzież starała się przybliżyć wydarzenia historyczne z 1791roku poprzez przeniesienie się na kilka chwil do tamtej epoki historycznej, aby w uproszczonej formie przedstawić wydarzenia, które złożyły się na uchwalenie postępowej jak na tamte czasy ustawy.


jery07 dnia maj 11 2015 19:58:07 · Drukuj
,,DZIEŃ ZIEMI "W ZPEW
Zielono nam i kolorowo” to hasło akcji, która odbyła się w naszej szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Ideą tego dnia jest propagowanie zachowań proekologicznych i uświadamianie ludziom jak ważne jest środowisko, w którym żyjemy. Jak co roku postanowiliśmy wnieść swój mały wkład w te działania. Nasi uczniowie wraz z nauczycielami posadzili 10 świerków otrzymanych od Nadleśnictwa Suchedniów a kolorowymi bratkami rozświetlili wejście do budynku szkoły. Wszyscy bawiliśmy się znakomicie. Teraz wokół naszej szkoły będzie jeszcze bardziej zielono i kolorowo.
jery07 dnia maj 02 2015 06:46:26 · Drukuj
KONKURS PLASTYCZNY DLA PRZEDSZKOLAKÓW
Nasze przedszkole wzięło udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Hurtownię Budowlaną MAX w Skarżysku-Kam. Celem konkursu było narysowanie swojego wymarzonego domu. Dnia 24. 04. 2015r. właściciele hurtowni zaprosili wychowanków przedszkola na piknik z okazji otwarcia sezonu budowlanego. Nasza praca znalazła się wśród prac wyróżnionych, zajęliśmy III miejsce. Najciekawszą atrakcją pikniku było malowanie kolorowymi farbami samochodu osobowego. Skosztowaliśmy również smacznych przekąsek z grilla. Pełni wrażeń, zadowoleni i i uśmiechnięci z pomalowanymi buźkami wróciliśmy do przedszkola.
Za zajęcie III miejsca dzieci zostały nagrodzone pucharem, koszem słodyczy , pluszowym misiem ,karmnikiem oraz grą edukacyjną. Serdecznie dziękujemy Hurtowni MAX za zaproszenie na piknik, miłą atmosferę oraz wspaniałe nagrody. Opiekunem grupy była Agnieszka Dąbrowa.


jery07 dnia maj 02 2015 06:38:08 · Drukuj
,,WIERZĘ W SIEBIE"-NIEZAPOMNIANA CHWILA
W dniach 13-18 kwietnia grupa uczniów ZPEW brała udział w warsztatach w ramach projektu „WIERZĘ W SIEBIE”, były to grupowe zajęcia wspierające i rozwijające osoby niepełnosprawne. Warsztaty odbywały się w malowniczym ośrodku ZHP „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim. Podczas warsztatów WIERZĘ W SIEBIE uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych zajęciach z zakresu: autoprezentacji, podstaw dziennikarstwa, komunikacji, wizażu, doradztwa zawodowego, choreoterapii, elementarnej pracy z filmem, usprawniania kondycyjno - ruchowego. Mieliśmy szanse poznać tajniki pracy fotografa i operatora kamery, wspólnie stworzyliśmy komiks i krótką relację z naszego pobytu w Załęczu. Największą atrakcją były zajęcia ze stylistą Adrianem, który pomógł nam we właściwym doborze stroju, fryzury i makijażu stosownie do sylwetki, wzrostu. Podpowiedział jak eksponować atuty ciała ukrywać jego mankamenty i ubierać w zgodzie z najnowszymi trendami. Nie zabrakło również atrakcji krajoznawczych, tym razem wyruszyliśmy na fantastyczną wycieczkę do Wrocławia. Miasto przywitało nas wietrzną pogodą, nie stanęła nam ona jednak na przeszkodzie do fantastycznej przygody. Zwiedzanie Wrocławia rozpoczęliśmy od Sky Tower, piękne widoki mogliśmy podziwiać z 50 piętra wieżowca. Kolejne kroki skierowaliśmy do wrocławskiego zoo, gdzie czekała nas wspaniała niespodzianka AFRYKARIUM. To wielki kompleks, w którym są prezentowane zwierzęta z Czarnego Lądu, a my mogliśmy się przenieśliśmy się w głąb morskiego świata. Podsumowaniem wrocławskiej przygody było wspólne poszukiwanie krasnali na rynku, nam udał się znaleźć ich aż 25 
Projekty były realizowane przy dofinansowaniu PFRON.
jery07 dnia kwiecień 28 2015 08:51:11 · Drukuj
SZKOŁA Z ŻONKILEM
10 kwietnia uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych rozpoczęli coroczną akcję SZKOŁA Z ŻONKILEM.
Przyszła wiosna, a wraz z nią rozkwitły żonkile, symbol nadziei-odrodzenia. Grupa gimnazjalistów wraz z opiekunami ścięła kwiaty ze szkolnego poletka. Nasi wolontariusze Natalka i Radek rozprowadzili piękne kwiaty wśród uczniów i nauczycieli.
SZKOLA Z ŻONKILEM to prowadzona corocznie przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych w Skarżysku-Kamiennej część ogólnopolskiej kampanii „Pola Nadziei”, której celem jest zabranie funduszy na potrzeby hospicjów oraz uwrażliwienie społeczeństwa, a w tym dzieci i młodzieży na chorobę i cierpienie ludzi.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji .


jery07 dnia kwiecień 13 2015 20:49:21 · Drukuj
WYJAZD DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ
We wtorek 7.04.2015 uczniowie ZPEW w Skarżysku-Kam. udali się na wycieczkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z zabytkami w Kalwarii Zebrzydowskiej, zapisanymi na światową listę dziedzictwa kultury UNESCO oraz odwiedzenie miejsc, związanych z osobą papieża Jana Pawła II.
Wycieczka rozpoczęła się od Dróżek Kalwaryjskich, które należą do zespołu architektoniczno-krajobrazowego i pielgrzymkowego UNESCO. Po ostatnich obfitych opadach deszczu, dróżki były bardzo trudnym odcinkiem naszej wędrówki. Błotnista i bardzo śliska droga wymagała sporo wysiłku od uczestników. Była to prawdziwa droga krzyżowa, którą przemierzał Karol Wojtyła.
Zaczęliśmy od Ratusza Piłata – jednej z najdawniejszych kaplic (1605r.), przez kolejne zabytkowe kaplice, aż wspinając się po kamieniach na Kalwarię, gdzie znajduje się Kościół Ukrzyżowania i Kaplica Grobu Chrystusa (1609r.), jako ostatnia stacja na Dróżkach Pana Jezusa.
Następnym punktem programu było zwiedzanie zabytkowego zespołu architektonicznego (wpisanego na listę UNESCO), który stanowią: Bazylika Matki Bożej Anielskiej i klasztor OO. Bernardynów (powstałe w latach 1602-1609). Zwiedzając piękną Bazylikę w stylu barokowym zatrzymaliśmy się przy dwóch kaplicach: Kaplicy z Cudownym Obrazem Matki Bożej, która stanowi serce całego obiektu i Kaplicy Pana Jezusa, gdzie znajdują się relikwie Jana Pawła II.
Wycieczkę zakończyliśmy przy pomniku Jana Pawła II na Placu Rajskim, przed głównym wejściem do Bazyliki.
Wycieczka spełniła zamierzone cele, a dobra słoneczna pogoda pozwoliła na zrealizowanie całego jej programu. Wycieczkę przygotował i prowadził Marek Załęski, a opiekunami uczniów byli nauczyciele: Agnieszka Gębska, Renata Pokrzywka i Ludomir Wątor.jery07 dnia kwiecień 13 2015 20:35:53 · Drukuj
PODSUMOWANIE SZKOLNEGO KONKURSU WIELKANOCNEGO
W konkursie wielkanocnym uczestniczyli uczniowie ZPEW, którzy wykonali dowolną techniką i według własnych pomysłów pisanki, stroiki, kartki, koszyczki wielkanocne. Na tegoroczny konkurs uczniowie ZPEW przygotowali swoje prace bardzo starannie i pomysłowo. Z roku na rok poziom wykonania prac rośnie, a ich piękno zachwyca. Prace plastyczno-techniczne zgłoszone do konkursu można podziwiać w holu II piętra budynku ZPEW. Komisja konkursowa miał nie lada problem w tym roku z wytypowaniem tych najlepszych, a oceniała w kategoriach: praca indywidualna i zespołowa.
Wyróżnione prace w kategorii „praca indywidualna”:
• K. Spadło klasa IIa ZSZ
• M. Winiarska klasa III Gim
• M. Morus klasa III SP
• J. Sobczyk klasa IIIb Gim U
• A. Latkowska klasa IIIa ZSZ
Wyróżnione prace w kategorii „praca zespołowa”:
• praca uczniów z klasy IIIB PP wykonana pod kierunkiem p. I. Bodo
• praca uczniów z klasy IIa PP wykonana pod kierunkiem p. M. Szkurłat-Michnowskiej
• praca uczniów z klasy IIa ZSZ wykonana pod kierunkiem p. A.Pietras
• praca uczniów z klasy IIIa PP wykonana pod kierunkiem p. A.Gębskiej
• praca uczniów z klasy IIIc Gim U wykonana pod kierunkiem p. E. Kowalskiej.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy ponownie w przyszłym roku.

jery07 dnia kwiecień 08 2015 20:25:40 · Drukuj
WARSZTATY WIELKANOCNE W ZPEW
W dniu 31 marca w naszej placówce odbyły się warsztaty plastyczne „Wiosenne klimaty”, nawiązujące do zbliżających się świąt, w których uczestniczyli nasi uczniowie. Uczestnicy warsztatów mogli pokazać i sprawdzić swoje umiejętności w malowaniu obrazów na płótnie malarskim i tworzeniu własnego rękodzieła, wykorzystując filc, kolorowe tkaniny oraz inne materiały ozdobne. W rękach młodych artystów powstawały kurki, zajączki, kurczaki, kolorowe pisanki, koguciki, barwne koszyczki i wiele innych. Wykonane prace plastyczne uczniowie prezentowali w formie pomysłowych dekoracji w świetlicy i na szkolnych korytarzach. Dobry humor, pomysły uczniów oraz ich twórcze zaangażowanie, tworzyły atmosferę miło spędzonego czasu oraz nadchodzących Świąt Wielkanocnych.
Przygotowane warsztaty były okazją do rozwijania umiejętności uczniów oraz dawały możliwość do odkrywania nowych talentów. Wykonane prace uczniowie mogli zabrać do domu. Młodzi uczestnicy warsztatów degustowali przepyszne babeczki i ciasteczka wykonane przez starszych uczniów na zajęciach cukierniczych.
Wielkanocne warsztaty zostały przygotowane przez Monikę Szkurłat-Michnowską, Marlenę Fedorowicz, Katarzynę Wnuk i Danutę Piwko.


`

jery07 dnia kwiecień 03 2015 19:43:08 · Drukuj
WYCIECZKA UCZNIÓW DO KAŁKOWA-GODOWA
26.03.2015 uczniowie ZPEW w Skarżysku-Kam. wyruszyli na wycieczkę do Kałkowa – Godowa, aby wziąć udział w Misterium Męki Pańskiej.Korzystając z pięknej, wiosennej pogody uczniowie rozpoczęli wycieczkę od obejrzenia zapory wodnej w Wiórach. Mogli tu podziwiać przepiękny widok na utworzony, długi na kilka kilometrów zbiornik wodny oraz dolinę Świśliny. Okolica zbiornika pokryta jest rudą żelaza – pirytem, a jego czerwony kolor tworzy krajobraz jakby z księżyca.
Stamtąd uczniowie udali się spacerem do pobliskiego Sanktuarium w Kałkowie – Godowie. Po obejrzeniu kościoła Bolesnej Królowej Polski przeszli na Drogę Krzyżową. Zatrzymując się przy każdej stacji doszli do Golgoty Świętokrzyskiej, zwanej też Golgotą Wschodu. Po wejściu na szczyt Golgoty zatrzymali się przy krzyżu, który stanowi dwunastą stację Drogi Krzyżowej. Z tego miejsca mogli też oglądać fantastyczną panoramę okolicy, a przy pomocy lunety widzieli też Góry Świętokrzyskie.
Schodząc z Golgoty zwiedzili niektóre kaplice – groty upamiętniające męczeństwo ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, ks. Jerzego Popiełuszki i ojca Maksymiliana Kolbego.
Po tych głębokich przeżyciach religijnych i patriotycznych, kolejnym relaksem było zatrzymanie się przy mini zoo.
Następnie uczniowie udali się na przedstawienie Misterium Męki Pańskiej. Akcja Misterium rozgrywa się w różnych miejscach, począwszy od modlitwy Chrystusa w Ogrodzie Oliwnym, aż po scenę jego śmierci na Golgocie. Przedstawienie to było najlepszym przygotowaniem do przeżycia Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych.
Wycieczka była udana, pozostawiła miłe wspomnienia i zapisała się dobrze w pamięci uczniów.
Organizatorami wycieczki byli nauczyciele: Marek Załęski, Małgorzata Kotwica i Ludomir Wątorjery07 dnia kwiecień 01 2015 20:13:10 · Drukuj
Strona 1 z 14 1 2 3 4 > >>
REKRUTACJA
/
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
REKLAMA ZPEW
/
Copyright ZPEW 2012