STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ZESPÓŁ PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ

jery07 dnia grudzień 18 2016 11:24:47 · Drukuj
UCZNIOWIE ZPEW W OŚRODKU MYŚLI PATRIOTYCZNEJ I OBYWATELSKIEJ
W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości klasa III Gimnazjum pod kierunkiem wychowawcy klasy pana Jerzego Dobaja oraz pani Doroty Prokop odbyła pouczającą wycieczkę do Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. W ramach pobytu uczniowie odbyli lekcję muzealną której integralną częścią była ekspozycja w swoistej ,,osi czasu” pod nazwą ,,Polska droga do wolności”. Prezentowane eksponaty a zwłaszcza interaktywne elementy wystawy budziły wśród wszystkich uczestników bardzo duże zainteresowanie. Kolejnym punktem naszej wyprawy było przejście do Pałacu Biskupów oraz zwiedzanie ogrodów włoskich. Ogrody w jesiennej scenerii bardzo się wszystkim podobały. W wycieczce brali udział również rodzice uczniów wchodzący w skład klasowej Rady Rodziców –p.Anna Sorbian oraz p.Katarzyna Gibała .Po zwiedzaniu cała wycieczka udała się na smaczny obiad do restauracji a następnie wróciliśmy busem szkolnym do Skarżyska-Kamiennej. Była to kolejna w bieżącym roku szkolnym ,bardzo wartościowa wycieczka szkolna.


jery07 dnia listopad 18 2018 13:10:16 · Drukuj
SPORTOWE SOBOTY W ZPEW
Warto zachęcać dzieci do aktywności fizycznej, i to od najmłodszych lat. Sport jest jednym z kluczowych elementów życia społecznego, ma niesamowity wpływ na rozwój fizyczny, ale również psychiczny dziecka. Dzieci uwielbiają się ruszać. Ich chęć do zdobywania przestrzeni i aktywnej zabawy jest wręcz niepohamowana. Tylko bardzo złe samopoczucie może powstrzymać małego człowieka od nieustannego poruszania się, wspinania, zaglądania, turlania, kopania, kręcenia, skakania. Aby dać naszym najmłodszym podopiecznym możliwość realizowania naturalnych potrzeb, zorganizowaliśmy SPORTOWĄ SOBOTĘ. W zajęciach uczestniczyły nasze przedszkolaki oraz dzieci objęte wczesnym wspomaganiem rozwoju na terenie placówki.
SPORTOWE SOBOTY, które zostały już na stałe wpisane w kalendarz szkolnych imprez to spotkania dzieci oraz rodziców. To oni mają ogromny wpływ na postawę sportową dziecka, dlatego staramy się, aby byli obecni na zajęciach i razem ze swoimi pociechami poszerzali granice ich możliwości. Sobotnie gry i zabawy, w których uczestniczyli wspomagają rozwój fizyczny, poznawczy i społeczny dzieci. Rozwijają sprawność motoryczną oraz koordynację wzrokowo-ruchową. U maluchów w sposób naturalny wzrasta poczucie własnej wartości, uczą się również funkcjonowania w grupie.


jery07 dnia listopad 18 2018 12:39:58 · Drukuj
UCZNIOWIE ZPEW W MUZEUM ZABAWEK
Dnia 8.11.2018 uczniowie klas 5, 6,7, 8, 1 pp oraz 3 zawodowej pod opieką Tomasza Michnowskiego oraz Marty Gawrońskiej przebywali na wycieczce w Kielcach.
Celem było zapoznanie się z niezwykle atrakcyjną ekspozycją Muzeum Zabawek. Zobaczyliśmy zabawki historyczne, zabawki etnograficzne, artystyczne oraz współczesne. Mielismy okazję wysłuchać niezwykle ciekawą prelekcję pani przewodniczki, która wprowadziła nas w świat ekspozycji. Zadowoleni pojechaliśmy do kieleckiego McDonald's, gdzie spędziliśmy czas uzupełniając energię bogatą ofertą tejże restauracji.
Zadowoleni wróciliśmy śpiewając naszym busem do szkoły.
Była to atrakcyjna i radosna wycieczka zorganizowana przez Tomasza Michnowskiego przy współpracy p. Marty Gawrońskiej, w porozumieniu i we współpracy z mamą Kacpra Zbrożka oraz mamą Bartka Wikło, którzy mimo niepełnosprawności byli pełnoprawnymi uczestnikami naszej wyprawy.


jery07 dnia listopad 18 2018 12:12:32 · Drukuj
PRZEDSZKOLAKI W MUZEUM ZABAWEK I ZABAWY W KIELCACH
Dzisiejszy dzień(13.11.2018) był pełen wrażeń. Dzieci z Kubusiowego Przedszkola wybrały się na wycieczkę do Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały wystawy, wśród których znajdowały się: zabawki ludowe, domki dla lalek, modele samolotów, statków, kolejek elektrycznych oraz wiele innych zabawek. W trakcie warsztatów poznały historię sympatycznych pluszaków, oglądając pokaz multimedialny. Następnie zabrały się do pracy. Kolorowały i wycinały sylwety misiów. Dzieci odwiedziły też manufakturę słodyczy Magia Karmelu. Odbyły się tam specjalnie dla nich warsztaty karmelowe, w trakcie których zobaczyły niezmieniony od wieków ręczny sposób tworzenia wyrobów z karmelu – kolorowych cukierków i lizaków. Oczywiście nie obeszło się bez degustacji jeszcze ciepłych karmelków.
Na zakończenie każde dziecko wykonało własnego lizaka i otrzymało pamiątkowy dyplom „Małego Karmelarza”.

jery07 dnia listopad 18 2018 11:54:33 · Drukuj
UROCZYSTE OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W ZPEW
Dnia 9 listopada 2018 roku w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej obchodziliśmy 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁÓŚCI. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie placówki pod kierunkiem nauczycieli: p. Anny Pietras, p. Doroty Prokop, p. Kingi Woźniak, p. Marii Maknii i p. Rafała Szymańskiego przygotowali montaż poetycko-muzyczny pt. „Zmartwychwstałaś, Polsko Odrodzona!”, prezentację multimedialną i okolicznościową wystawę. Była to piękna i podniosła uroczystość przeplatana wierszami oraz pieśniami patriotycznymi, która przybliżała społeczności szklonej rys historyczny drogi Polaków do wolności. Słowa WOLNOŚĆ, BÓG, HONOR, OJCZYZNA wywołały wiele emocji i nabrały nowego współczesnego znaczenia.
jery07 dnia listopad 18 2018 11:27:13 · Drukuj
HARCERSKIE WARSZTATY NIEPODLEGŁOŚCIOWE W ZPEW
Święto Niepodległości, zwłaszcza w setną rocznicę odzyskania wolności, to okazja do zadumy i refleksji dla każdego Polaka. W Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych tak ważne wydarzenie z historii kraju było celebrowane w czwartek 8 listopada.
Harcerze drużyn harcerskich NS, działających przy ZPEW, postanowili przybliżyć wydarzenia powiązane z długą i niezwykle bolesną drogą Polaków ku niepodległości swoim kolegom ze szkolnych ław. Spotkanie miało formę warsztatów, a hasło przewodnie „Ku Niepodległej” określało charakter spotkania.
Przygotowana prezentacja multimedialna przypomniała zgromadzonym o 123 latach zaborów, o poszczególnych zrywach narodowowyzwoleńczych, o porażkach, ale i sukcesie po zakończeniu I wojny światowej –niepodległości, która była nagrodą za cierpienia pokoleń Polaków.
Podczas warsztatów uczniowie pod czujnym okiem harcerzy wykonywali symbole narodowe: flagę i godło. Kilkuosobowe zespoły przy pomocy stempli malowały flagę, a godło usypywały z kolorowego ryżu. Spotkanie było również okazją do wykazania się znajomością słów hymnu. Ku zadowoleniu drużynowych i nauczycieli większość uczestników warsztatów nie miała problemu z prawidłowym ułożeniem poszczególnych wersów „Mazurka Dąbrowskiego”.
Harcerski charakter warsztatów podkreślały zaproponowane gry, pląsy, musztra i piosenki. Młodzi Polacy połączyli dobrą zabawę z edukacją i wychowaniem patriotycznym.


jery07 dnia listopad 18 2018 10:43:20 · Drukuj
UCZNIOWIE ZPEW PORZĄDKUJĄ MIEJSCA PAMIĘCI
26 października 2018 członkowie Samorządu Uczniowskiego pod opieką nauczycieli: Iwony Kutery oraz Ludomira Wątora zorganizowali akcję sprzątania zaniedbanych grobów na cmentarzu parafialnym w Skarżysku Zachodnim. Uczniowie z dużym zaangażowaniem podjęli się zadania wyszukiwania i porządkowania opuszczonych nagrobków. Następnie młodzież odwiedziła groby żołnierzy AK oraz poznała krótką historię tego miejsca. Z pewnością wrócimy tu za rok.

jery07 dnia październik 27 2018 12:35:16 · Drukuj
PIŁKARZE ZPEW ZDOBYWAJĄ II MIEJSCE W TURNIEJU
Dnia 24.10.2018r reprezentacja naszej szkoły w składzie:
1. Węgłowski Dominik
2. Gruba Damian
3. Faliński Tomasz
4. Borowiec Patryk
5. Dąbrowski Mateusz
6. Fąfara Ksawery
7. Laskowski Karol
8. Miernik Bartosz
9. Wojciechowski Hubert
Wzięła udział w XXVI Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w halowej piłce nożnej „SPRAWNI RAZEM” . W tym roku był to MEMORIAŁ JANUSZA DZIEDZICA inicjatora powstania Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „SPRAWNI-RAZEM”.
Po zaciętej i wyczerpującej walce drużyna wywalczyła II miejsce.
Gratulujemy!!!
Milena Łęcka
Mariusz Krzysztoszek

jery07 dnia październik 26 2018 17:55:03 · Drukuj
DZIEŃ PAPIESKI W ZPEW
24 października 2018 roku społeczność naszej szkoły uczciła pamięć wielkiego człowieka, Polaka - Ojca Świętego Jana Pawła II. Członkowie Szkolnego Koła Caritas „Jesteśmy razem” pod kierunkiem opiekunów przygotowali uroczysty apel poświęcony Jego Osobie. Refleksji o Ojcu Świętym towarzyszyły wiersze, piosenki oraz słowa samego Świętego wsparte o prezentację multimedialną ukazującą obrazy z Jego życia i posługi papieskiej. Całość spektaklu dopełniła bogata scenografia zawierająca portrety Jana Pawła II, cytaty z Jego nauczania, makietę Watykanu, flagi papieskie i narodowe oraz herb papieża. Słowa uznania kierujemy pod adresem wszystkich uczniów, którzy przygotowali apel i pięknie zaprezentowali się na szkolnej scenie. Cieszymy się, że nasz szkolny Dzień Papieski mogliśmy przeżywać w obecności rodziców naszych uczniów oraz księdza dr Romana Kotlimowskiego proboszcza parafii Św. Józefa. Po apelu głos zabrał p. Dyrektor Marcin Kruk, który podzielił się osobistą refleksją o Ojcu Świętym, podziękował uczniom i opiekunom za przygotowanie apelu i poprosił o zabranie głosu przez naszego gościa Księdza Romana. Jesteśmy wdzięczni Księdzu Romanowi za skierowane do nas słowo, wspólną modlitwę i udzielenie błogosławieństwa. Apel został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: p. M. Gawrońskiej, p. M. Kotwicy, J. Skorupy, p. J. Stępień, M. Wroniewskiej i p. Z. Talera. Uczniowie biorący udział w przedstawieniu: D. Barnowska, M. Góral- kl. 3ZSZ, C. Śledź, M. Fraszczyk kl. 1 ZSZ, M. Główczyńska kl.2 ZSZ, J.


jery07 dnia październik 26 2018 17:24:25 · Drukuj
PAN KOT POWITAŁ DZIECI Z ZPEW
Nasze przedszkolaki to stali bywalcy w bawialni u „Pana Kota”. Dziś(23.10.2018) również spędziliśmy przedpołudnie na fantastycznej i niezapomnianej zabawie. Na miejscu największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście kuleczkowe baseny, zjeżdżalnie, tunele ,a także inne zabawki . Zabawa była świetna. Zadowolone wróciły do przedszkola z nadzieją, że wkrótce ponownie odwiedzą „Kuleczkowo”.


jery07 dnia październik 26 2018 17:01:10 · Drukuj
Strona 1 z 48 1 2 3 4 > >>
REKRUTACJA
/
RODO
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

PROJEKT 2018
Projekt.
Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012