STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
   Strona Główna Nabór 2014/2015 AKTUALNOŚCI
Styczeń 25 2015 13:13:19   
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
BIP
bip.
WF z Klasą
/
Szkolne Koło PCK
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
FESTIWAL KOLĘD ,,NADZIEJA PRZYSZŁA NA ŚWIAT".
15 stycznia odbył się VI Festiwal Kolęd i Pastorałek "NADZIEJA PRZYSZŁA NA ŚWIAT". Organizatorem spotkania jest Zespół Placówek Edukacyjno - Wychowawczych w Skarżysku - Kamiennej. Celem festiwalu jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych intelektualnie.
Do uczestnictwa w Festiwalu organizatorzy zaprosili z terenu Skarżyska:
• Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "Tęcza"
• Dzienny Środowiskowy Dom Samopomocy
• Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy
• Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2
• Zespół Placówek Opieki, Wychowania i Interwencji Kryzysowej "Przystań" oraz z terenu województwa:
• Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczego w Starachowicach
• Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy z Baryczy
• Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjny „Radość Życia" w Sandomierzu
• Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Ostrowcu
» Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy nr 1 w Kielcach
Wykonawcy, jak co roku zaprezentowali ciekawe aranżacje wokalne i instrumentalne. Zarówno występującym jak i publiczność udzieliła się w trakcie radosnego kolędowania prawdziwie magiczna atmosfera. Uhonorowaniem zaangażowania i wysokiego poziomu występów byty nagrody ufundowane przez sponsorów
• Market Budowlany" Mat-Bud" - Mirosław i Marzanna Kocia
• Centrum Ogrodzeniowe" Crow- Bet" - Rafał i Mariola Kruk
• Producent drzwi - firma "Stol.- Paw BIS" - Marcin i Anna Pawlak
• Firma "Trans Sławex"- Sławomir i Anna Pacholczyk
Wspaniała atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom oraz zaproszonym gościom.ZDROWYCH,POGODNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIABETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU
Kolejny etap w sztafecie Betlejemskiego Ognia Pokoju juz zrealizowany. 17 grudnia 2014 roku w Zespole Placówek Edukacyjno - Wychowawczych odbyła się uroczystość przekazania BŚP. Ogień Pokoju z rąk pani dyrektor Doroty Nowak - Małek odebrali przedstawiciele władz samorządowych miasta Skarżyska - Kam. i powiatu skarżyskiego, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, instytucji wspierających środowisko osób niepełnosprawnych, harcerze seniorzy, komendantka Hufca Skarżysko - Kam., rodzice, nauczyciele i uczniowie. Moment przekazania BŚP poprzedzony został bożonarodzeniową inscenizacją, pt. "Wigilijna ulica", w wykonaniu uczniów ZPEW. Duch miłości, nadziei i pokoju zagościł w sercach wszystkich uczestników uroczystości. Wielu z nich twierdziło, że była to chwila, w której poczuli bliskość wspaniałych, rodzinnych i spokojnych świąt. Niewątpliwie wszyscy poznaliśmy moc Betlejemskiego Światła Pokoju. Niech jego płomień prowadzi nas przez cały rok.
MIKOŁAJKI W DRUŻYNIE HARCERSKIEJ
Dnia 09.12.2014r Święty Mikołaj pragnął spotkać się z harcerzami z Drużyny Świętokrzyskie Niedźwiedzie. Jednak miał bardzo mało czasu i postanowił zostawić prezenty w szkole oraz magiczną kopertę w której były ukryte wskazówki. Harcerze musieli wykonać wiele ciekawych zadań aby otrzymać upragnione prezenty. Poszukiwaniom towarzyszyły liczne pląsy i zabawy. Mamy nadzieje, iż jeszcze spotkamy Świętego Mikołaja na naszym Nieprzetartym Szlaku aby osobiście podziękować mu za prezenty.

ENGLISH DAY
Dnia 3 grudnia 2014 roku, odbył się w naszej szkole coroczny Konkurs Języka Angielskiego ENGLISH DAY. Uczniowie rywalizowali w dwóch turach. W pierwszej turze uczestniczyły dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodszych klas gimnazjum, natomiast w drugiej turze brali udział uczniowie zarówno gimnazjum jak i szkół ponadgimnazjalnych. W pierwszej części konkurs miał charakter indywidualny, natomiast druga część odbywała się w grupach. Podział ten był podyktowany skalą trudności zadań.
Wyniki konkursu:

I tura

I miejsce: Michał Fraszczyk klasa 6SP – uzyskał 78 pkt

II miejsce: Grzegorz Wąsowski klasa I gimnazjum – uzyskał 61 pkt

III miejsce ex aequo: Sylwia Mackiewicz, Natalia Pogorzelska – uzyskały 53 pkt

II tura

I miejsce: Mateusz Dudek klasa II gimnazjum, Michał Składanowski klasa III
gimnazjum – uzyskali 37,5 pkt

II miejsce: Sebastian Banaczkowski, Rafał Lisowski, Izabela Turek, Żaneta Siemiączko klasa I, II ZSZ – uzyskali 27,5 pkt

III miejsce: Michał Smal, Dawid Szcześniak, Daniel Zugaj klasa III gimnazjum – uzyskali 23,5pkt

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a laureatom GRATULUJEMY!


Organizatorzy: Tomasz Michnowski, Ludomir Wątor
ZABAWA ANDRZEJKOWA
W czwartek 27 listopada 2014 odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa .Podczas zabawy można było spotkać profesjonalną wróżkę z zaczarowaną papugą oraz wziąć udział w różnych konkursach . Zabawa była podzielona na dwie części-dla dzieci młodszych oraz dyskoteka dla uczniów klas starszych. Ciekawostką była multimedialna dyskoteka. Była to pierwsza tego typu dyskoteka w naszej placówce.Podziękowania dla Samorządu Uczniowskiego za przygotowanie zabawy andrzejkowej oraz sprawne jej przeprowadzenie .Koordynacją imprezy zajęli się opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Ludomir Wątor i Kinga Woźniak.


DNI OTWARTE W ZESPOLE PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Harmonogram Dni Otwartych Szkoły w roku szkolnym 2014/2015

26 listopada,
17 grudnia,
21 stycznia,
11 marca,
15 kwietnia
20 maja,
17 czerwca
w godzinach: 14.30-17.00

W tym czasie funkcjonować też będzie PORADNIA RODZINNA.
WYCIECZKA NA ŚWIĘTY KRZYŻ
W dniu 28.10.2014r. uczniowie ZPEW w Skarżysku-Kam. udali się na świętokrzyski szlak prowadzący na Łysą Górę. Wędrówka zaczęła się od Nowej Słupi – od posągu św. Emeryka – tzw. Drogą Królewską.Podziwiając piękno puszczy jodłowej, w jesiennej szacie, nasi młodzi turyści stąpali po kamienistej drodze, ku górze na której stoi zabytkowy klasztor z pięknym kościołem z XVIII wieku pod wezwaniem Św. Trójcy i kaplicą Oleśnickich, w której znajduje się najcenniejsza relikwia chrześcijańska – cząstka Drzewa Krzyża Świętego. Jest to najstarsze polskie sanktuarium religijne i narodowe.
Nasi uczniowie mieli przywilej ucałowania relikwiarza z Drzewem Krzyża Świętego i otrzymania specjalnego błogosławieństwa. Atrakcją dla turystów, jest odbudowana po stu latach, zniszczona przez wojska austriackie, wieża na kościele Św. Trójcy. Po pokonaniu 192 schodów na 35-metrową wieżę i wejściu na taras widokowy mogliśmy i my podziwiać wspaniałą panoramę Gór Świętokrzyskich, przy bezchmurnym niebie.
Z historią tego regionu uczniowie zapoznali się w multimedialnym Muzeum Przyrodniczo-Leśnym Świętokrzyskiego Parku Narodowego.Naszej wycieczce towarzyszyła piękna, słoneczna i ciepła pogoda, która umożliwiła zrealizowanie zamierzonego planu.Pełni wrażeń, uśmiechnięci i zadowoleni nasi turyści schodzili po kamieniach wydeptanych tysiącami stóp ludzkich i wśród kolorowych drzew, pamiętających jeszcze zamierzchłe czasy królów polskich – do Nowej Słupi, gdzie czekał na nas szkolny bus.
Wycieczkę przygotowali i opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele naszej szkoły:
Marek Załęski i Ludomir Wątor.

ZPEW NA PIKNIKU EUROPEJSKIM
Prezentacja Japonii w ramach „Pikniku: Europa otwarta na świat”

W dniu 30.10.2014 r. uczniowie z naszej szkoły brali udział w „Pikniku: Europa otwarta na świat”, byli to: Natalia Słonimska, Aleksandra Miernik, Klaudia Adamska, Marta Nowakowska, Bartłomiej Gałka, Andrzej Kołda, Andrzej Król. Impreza odbyła się w Zespole Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych w Skarżysku - Kamiennej przy ul. Legionów.
Na wstępie uczniowie podczas hymnu przedstawili flaga i mapę Japonii , bo ten kraj wylosowaliśmy. Uczestnicy zostali zapoznani z usytuowaniem geograficznym oraz obyczajami w Japonii, tak różnymi od krajów europejskich. Sporty walki Dalekiego Wschodu przybliżył nam sensej Zbigniew Zaborski wraz z młodymi karatekami. Sportowcy zaprezentowali nam podstawowe ruchy obowiązujące w tej dyscyplinie sportu. Ponadto uczestnicy Pikniku dowiedzieli się o startach i sukcesach zawodników Olimpiad Specjalnych z województwa świętokrzyskiego w Światowych Igrzyskach Zimowych w Nagano w Japonii. Uczennice z naszej szkoły zaprezentowały tradycyjne ubiory i obuwie japońskie – kimona oraz japonki. Uczestnicy Pikniku mieli możliwość rywalizacji w jedzeniu ryżu pałeczkami na miseczkach przygotowanych przez uczniów klasy 3aspp i p. Agnieszkę Cieloch na warsztatach garncarskich, zwycięzca otrzymał zestaw do takiej degustacji. Wszyscy mogli się napić tradycyjnej japońskiej herbaty w oryginalnej zastawie z japońskiej porcelany, którą serwowała p. Jolanta Cieślik. Cały występ odbywał się w prawdziwie japońskiej scenerii ogrodów, kwiatów kwitnącej wiśni, wachlarzy i parasoli, a dekoracje przygotowały p. Beata Gajewska i Kamila Matla. Ponadto odbyły się konkurencje sportowe i bieg przełajowy w którym nasz zawodnik Andrzej Kołda zajął II miejsce i otrzymał pamiątkowy album. Opiekunami uczniów były p. Monika Piątek i Anna Majda, za całość odpowiadała Małgorzata Niewęgłowska – Chała.
HARCERSKI PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ W ZAWICHOŚCIE
W dniu 29 października 2014 roku harcerze dwóch drużyn ( 22 Skarżyskiej Drużyny Harcerskiej NS i Drużyny Harcerskiej NS Świętokrzyskie Niedźwiedzie), działających przy ZPEW, połączyli siły i pełni optymizmu oraz zapału do rywalizacji, zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności na Harcerskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej w Zawichoście.
Młodzież, pod kierunkiem dh. Izabeli Sieczki, dh. Moniki Piątek i dh. Anny Majdy, przygotowała układ taneczny do piosenki, pt. "Ciągle pada". Przed występem wszystkich dzielnych harcerzy paraliżowała trema, ale pierwsze takty muzyki, piękne sceniczne światła i wspaniała publiczność zgromadzona w Miejsko - Gminnym Ośrodku kultury, przepędziły strach. W efekcie wszyscy byli dumni ze swoich prezentacji artystycznych, a niektórzy odkryli w sobie nowe ukryte talenty.


XXII MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
XXII MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.
Kolejne zawody – biegi przełajowe – jak co roku odbyły się w pięknych lasach otaczających Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Baryczy k/Końskich. Naszą placówkę reprezentowało 11 zawodników. Walczyli oni w różnych grupach wiekowych oraz kategoriach dla dziewcząt i chłopców. Rywalizowali o zajęcie bardzo dobrych lokat indywidualnych oraz osiągnięcie jak najlepszego wyniku dla drużyny. Podczas tych zawodów swoich sił mogli spróbować uczniowie klas młodszych z naszej szkoły, którzy po raz pierwszy mieli okazję wystąpić na mistrzostwach wojewódzkich. Ostatecznie zajęli dość wysokie lokaty. Najlepszymi naszymi zawodnikami byli: Andrzej Król- III miejsce, Bartosz Miernik – IV miejsce i Joanna Dębska – IV miejsce. Reprezentacja ze Skarżyska po podliczeniu wyników indywidualnych zajęła – III miejsce.Strona 1 z 12 1 2 3 4 > >>
REKLAMA ZPEW
/
REKRUTACJA
/
PODANIE
Podanie.
Przetłumacz stronę

Projekt UE
Projekty UE.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Fan Page ZPEW
/
Dni Otwarte
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres zpewskar@wp.pl

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
Copyright ZPEW 2012