STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
BIP
bip.
WF z Klasą
/
Szkolne Koło PCK
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Przetłumacz stronę

Projekt UE
Projekty UE.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres zpewskar@wp.pl

Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Dni Otwarte
/
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
KONKURS PLASTYCZNY-KONSTYTUCJA 3 MAJA
Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym organizowanym z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


jery07 dnia kwiecień 30 2016 21:34:49 · Drukuj
OTWARCIE PRZEDSZKOLA SPECJALNEGO W NASZEJ PLACÓWCE

jery07 dnia kwiecień 23 2016 07:58:10 · Drukuj
PRACOWNIA CERAMICZNA
Od lutego uczniowie klasy II „a”PP w ramach zajęć z przysposobienia do pracy oraz klasy IIg w ramach zajęć artystycznych i technicznych uczestniczą w zajęciach ceramicznych. W nowo powstałej pracowni wykonują przedmioty użytkowe i ozdobne. Część prac zostaje przekazywana na kiermasze organizowane przez Stowarzyszenie „Jesteśmy”, które wspiera naszych uczniów.


jery07 dnia kwiecień 19 2016 20:55:28 · Drukuj
ŻYCZENIA WIELKANOCNE

jery07 dnia marzec 25 2016 08:13:37 · Drukuj
WIELKANOC
Wielkanocny zajączek odwiedził dzieci w naszej szkole.Niespodziewany gość sprawił wszystkim dużo radości.

jery07 dnia marzec 25 2016 07:23:10 · Drukuj
WARSZTATY WIELKANOCNE
Dnia 16 III 2016 r. w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych odbyły się Wielkanocne Warsztaty, na których uczniowie wykonywali różnorodne dekoracje, kury, kurczaki, pisanki oraz kolorowe koszyczki i zajączki.
Warsztaty wzbogacił występ zespołu „Mostowianki”, który zaprezentował uczniom wiele ludowych piosenek o wiośnie i Wielkanocy. Panie z zespołu pokazywały również, jak wykonać Wielkanocne palmy, które wyczarowywały z bazi i kwiatów razem z dziećmi. Podczas Wielkanocnego spotkania uczniowie mogli posłuchać o Wielkanocnych tradycjach oraz w radosnej atmosferze poczuć wiosenny klimat zbliżających się świąt.
Warsztaty zorganizowały i prowadziły Monika Szkurłat-Michnowska, Marlena Fedorowicz i Barbara Bernatek. Organizatorzy warsztatów dziękują nauczycielom, którzy włączyli się w pomoc w przygotowanie Wielkanocnego spotkania dla uczniów.


jery07 dnia marzec 25 2016 07:21:42 · Drukuj
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
W dniu 17 marca 2016 r. obchodziliśmy w naszej placówce Pierwszy Dzień Wiosny. Troszkę wcześniej niż zazwyczaj, ale było warto, ponieważ nasze serca i pogoda za oknem wyraźnie mówiły, że to już wiosna. Akademia "Wiosna, ach to ty" zorganizowana została z udziałem 32 uczniów ze szkoły podstawowej, gimnazjum, zasadniczej szkoły zawodowej oraz szkoły przysposabiającej do pracy, którym serdecznie dziękujemy za ogromny wkład pracy. A jak się bawiliśmy, zobaczcie sami oglądając naszą galerię zdjęć z tego właśnie wydarzenia.


jery07 dnia marzec 24 2016 19:36:12 · Drukuj
POKAZ SZTUK WALKI
W dniu 17 marca 2016r. w Grupach Wychowawczych odbył się pokaz sztuk walki i gimnastyki zaprezentowany przez trenerów i uczniów Akademii Holistycznej w Skarżysku-Kamiennej. Pokaz rozpoczęła grupa najmłodszych dzieci ćwiczących karate pod okiem trenera Piotra Szlęzaka. Młodzi sportowcy zachwycili swoimi umiejętnościami technicznymi. Następnie trener Patryk Grzegorczyk, medalista Mistrzostw Polski w Kick-boxingu oraz K-1, zademonstrował ciekawe i widowiskowe ćwiczenia z zakresu gimnastyki akrobatycznej. Pokaz zakończył Krzysztof Ogłoza, trener boksu i kick-boxingu, który wraz z zawodnikami przedstawił elementy treningu bokserskiego.


jery07 dnia marzec 24 2016 19:16:05 · Drukuj
KONKURS KULINARNY
16 marca, w środowe popołudnie wychowankowie Internatu ZPEW uczestniczyli w konkursie kulinarnym. Temtem konkursu były dania jednogarnkowe.
Na poczatku zajęć nasz gość pani Małgorzata Ledwójcik - pracownik skarżyskiego SANEPIDU - przedstawiła interesującą prezentację na temat zawartości cukru w popularnych produktach i napojach.Ze zdziwieniem dowiedzieliśmy się,że jedynie woda mineralna nie jest dosładzana!!!. Przekonaliśmy się również,że warto czytać skład produktu na etykietach , wiemy też, jakie są objawy groźnej choroby cywilizacyjnej - cukrzycy.
Następnie przystapiliśmy do "kucharzenia " i w efekcie naszych działań degustowaliśmy ze smakiem : muszelki nadziewane szpinakiem, leczo warzywne, makaron z kulkami mięsnymi i warzywami, risotto z kurczakiem. Przygotowane dania wyglądały bardzo apetycznie, aromatycznie i bardzo szybko zniknęły z naszych talerzy ......

jery07 dnia marzec 24 2016 19:04:21 · Drukuj
WYCIECZKA DO KINA
W dniu 15.03.2016 r. starsi uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno- Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej, wybrali się do Multikina w Kielcach na projekcję polskiego dramatu „ Historia Roja”. Celem wyjazdu było między innymi kształtowanie świadomości narodowej oraz uczuć patriotycznych a także rozwijanie postaw społeczno-moralnych . Uczniowie z ogromną uwagą i zaciekawieniem oglądali film, wzbogacony wspaniałą muzyką Michała Lorenca.Opiekunami wyjazdy byli Anna Klimczak-Ciura oraz Ludomir Wątor.

jery07 dnia marzec 24 2016 18:49:56 · Drukuj
ZŁOTY TOMEK
W sobotę 12 marca zakończyła się I część IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Zakopanem. IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych rozpoczęły się 9 marca w Zakopanem, a zakończą się 20 marca w Białymstoku. W całych Igrzyskach udział wezmą reprezentanci wszystkich oddziałów regionalnych Olimpiad Specjalnych w Polsce. Zawodników podczas rywalizacji wspierają trenerzy, sędziowie i wolontariusze.Wśród konkurencji rozegranych w Zakopanem było narciarstwo biegowe i zjazdowe oraz biegi na rakietach śnieżnych. W Białymstoku zostaną rozegrane dwie konkurencje: łyżwiarstwo szybkie i hokej halowy.
W składzie reprezentacji Oddziału Regionalnego - Świętokrzyskie był zawodnik Klubu Olimpiad Specjalnych OLIMP działającego przy ZPEW-u Tomasza Faliński, który startował w biegu na rakietach śnieżnych, trenerem tej dyscypliny była Marzena Grzelec.Tomek wystartował na dwóch dystansach 200m i 400m osiągając bardzo dobre wyniki i zdobywając 2 złote medale.
Spośród złotych medalistów wylosowani zostali zawodnicy na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które w 2017 roku zostaną rozegrane w Austrii. Tomek miał dużo szczęścia w losowaniu i będzie reprezentował Olimpiady Specjalne POLSKA.
Gratulujemy!!!!
Teraz trzymamy kciuki za Magdalenę Łapkę, która w dniach 17-20 marca w Białymstoku będzie startowała w łyżwiarstwie szybkim.

jery07 dnia marzec 18 2016 20:20:00 · Drukuj
Strona 1 z 20 1 2 3 4 > >>
REKRUTACJA
/
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
REKLAMA ZPEW
/
Copyright ZPEW 2012