STRONA ZESPO?U PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
BIP
bip.
WF z Klasą
/
Szkolne Koło PCK
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Przetłumacz stronę

Projekt UE
Projekty UE.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres zpewskar@wp.pl

Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Dni Otwarte
/
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ZAPROSZENIE NA KONCERT

jery07 dnia listopad 02 2015 20:02:50 · Drukuj
KONKURS PLASTYCZNY
W naszej placówce odbył się konkurs plastyczny pod hasłem: „W naszej szkole coraz piękniej”. Młodzi artyści mogli wybrać różnorodne tematy plastyczne i pokazać swoje zdolności i umiejętności. Wszystkie prace uczniowie zaprezentowali w formie wystawy na korytarzach szkolnych. Nagrodą za udział w konkursie była wycieczka do Kielc, a najciekawsze prace stały się piękną dekoracją naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim młodym artystom i opiekunom za ich prace plastyczne, bo dzięki nim nasza szkoła staje się coraz ładniejsza.. Nawet nie wiedzieliśmy jakich mamy w szkole ARTYSTÓW!!!

jery07 dnia listopad 18 2015 20:26:45 · Drukuj
UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
6 listopada w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych odbyło się przedstawienie z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości.Społeczność szkolna miała okazję przypomnieć sobie historię zmagań pokoleń Polaków o niepodległą Ojczyznę. Spotkanie było również okazją do wspólnego śpiewania pięknych polskich pieśni patriotycznych ,a wszystko to w odświętnej biało-czerwonej scenografii. Przedstawienie przygotowali uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej pod kierunkiem nauczycieli:Marity Golik, Doroty Prokop, Elżbiety Wierzbowicz –Kłos, Jerzego Dobaja.

jery07 dnia listopad 10 2015 19:07:40 · Drukuj
WIZYTA W CENTRUM GEOEDUKACJI
3 listopada uczniowie z Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej wraz z opiekunami i dyrekcją szkoły wybrali się na wycieczkę do Centrum Geoedukacji w Kielcach. Wyjazd był organizowany w ramach nagrody za udziału w konkursie plastycznym.Celem wycieczki było pogłębienie zainteresowań uczniów oraz poszerzenie dotychczasowej teoretycznej wiedzy geograficznej i geologicznej.
Rezerwat położony jest w południowo-wschodniej części miasta Kielc.To doskonałe miejsce spacerowe. Przez dno dawnych wyrobisk przebiega specjalnie przygotowana ścieżka edukacyjna, gdzie z licznych tablic można dowiedzieć się wielu informacji na temat przeszłości geologicznej terenu obecnych Kielc. Z punktów widokowych można obserwować panoramę Gór Świętokrzyskich.
Uczniowie uczestnicząc w lekcji geografii, brali udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych. Zajęcia prowadzone były przez pracowników Geoparku z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi edukacyjnych, dzięki czemu uczniowie w ciekawy sposób poszerzyli swoją wiedzę geologiczną i geograficzną. Na zakończenie lekcji w Geoparku uczniowie odbyli „Podróż do wnętrza Ziemi” w kapsule 5D, poznając jej budowę i docierając prawie do jądra Ziemi.
Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń, zobaczyli interesujące miejsca, zrobili sporo pamiątkowych zdjęć i stali się bogatsi o nowe doświadczenia. Niesamowite doznania podczas niecodziennej lekcji oddziałujące niemalże na wszystkie zmysły, pozostaną na długo w pamięci uczniów.
W drodze powrotnej, grupa zatrzymała się na smacznym poczęstunku w restauracji McDonalds. Wycieczka wzbogaciła dzieci o nowe, ciekawe przeżycia, zobaczcie sami…


jery07 dnia listopad 10 2015 17:05:29 · Drukuj
PIELGRZYMKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
W piątek 30 października 2015 roku w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej odbyła się kolejna już XI Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych z Powiatu Skarżyskiego zorganizowana przez naszą szkołę, czyli Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku.Msza Święta, rozpoczynająca tę uroczystość, sprawowana była przez ks. proboszcza Jerzego Karbownika oraz ks. Roberta Kowalskiego-dyrektora Radomskiej Caritas. Kapłani modlili się w intencji osób niepełnosprawnych, ich rodziców i opiekunów, a także nauczycieli i terapeutów. Jak co roku, serdeczne i ciepłe słowa celebransa wprowadziły zebranych w dobry nastrój i pozwoliły stworzyć rodzinną atmosferę. Drugą częścią spotkania była część muzyczna. Do tej pory koncertowali u nas artyści z Krakowa, Radomia, Nowego Sącza, a także z Londynu. Tym razem odbył się koncert młodzieżowego zespołu, który niedawno powstał przy parafii O.O. Franciszkanów w Skarżysku pod opieką o. Karola Olborskiego.Po wysłuchaniu koncertu odbył się Akt Zawierzenia Matce Bożej w Kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej . Każdy uczestnik uroczystości otrzymał błogosławieństwo od ks. Kustosza i ks. Roberta oraz pamiątkowy obrazek z wizerunkiem Matki Bożej Miłosierdzia.Celem corocznych spotkań jest integracja osób niepełnosprawnych oraz umożliwienie im bezpośredniego kontaktu z różnymi gatunkami muzyki. Dzięki odpowiedniej atmosferze osoby niepełnosprawne mogą wyrażać swoje emocje oraz dzielić się entuzjazmem, co sprawia , że bariery dostępu do kultury są łatwiejsze do pokonania.Koordynatorem spotkania jest Jolanta Cieślik .FOTORELACJA: PIELGRZYMKA

jery07 dnia listopad 10 2015 16:42:04 · Drukuj
UCZNIOWIE ZPEW NA MECZU EKSTRAKLASY
Dnia 2.11.2015r. wychowankowie Grup Wychowawczych oraz Bursy Szkolnej w ZPEW uczestniczyli w meczu ligi extra klasy Korona Kielce- Termalika Bruk Bet Nieciecza. Celem wycieczki było podniesienie poziomu kultury kibicowania oraz wzbudzenie aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży. Mimo przegranego meczu przez piłkarzy Korony Kielce atmosfera była gorąca a wychowankowie wrócili zadowoleni mając nadzieję na udział w kolejnych rozgrywkach.


jery07 dnia listopad 10 2015 16:22:09 · Drukuj
WIZYTA PIŁKARZY KORONY KIELCE W NASZEJ SZKOLE
Zawodnicy jedynego świętokrzyskiego klubu grającego w Ekstraklasie Korony Kielce ,regularnie odwiedzają szkoły w regionie. Zazwyczaj przyjeżdża ich dwóch lub trzech zawodników. – Staramy się być tam, gdzie jesteśmy zapraszani-powiedzieli przedstawiciele kieleckiego klubu.
Uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych ubrani w klubowe koszulki i szaliki gorąco powitali piłkarzy Korony Kielce. Ci cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania. A młodzi sympatycy pytali o początki kariery zawodników, ich idoli piłkarskich, najlepiej zapamiętany mecz w karierze czy wreszcie o codzienne zainteresowania poza futbolem.Ekipa Korony zorganizowała dla młodych kibiców konkurs wiedzy o klubie, w którym nagrodami były oryginalne szaliki. Na koniec spotkania dzieci otoczyły szczelnie piłkarzy, aby otrzymać autografy. Piłkarze wrócili do Kielc ubożsi o pokaźny stos plakatów.


jery07 dnia listopad 10 2015 16:10:22 · Drukuj
WYCIECZKA UCZNIÓW ZPEW DO CENTRUM NAUKI W PODZAMCZU CHĘCIŃSKIM
W dniu 22 października uczniowie naszej szkoły biorący udział w programie ,,RAZEM WKRACZAMY W PRZESTRZEŃ KULTURY”;- uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki w Podzamczu Chęcińskim. Było to swoiste połączenie współczesności z historią. Zwiedzaliśmy zabytkowe wnętrza odrestaurowanego spichlerza o którego historii interesująco opowiadał przewodnik w średniowiecznym stroju -Pan Wit Chamera .W nowoczesnej części Centrum uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych gdzie samodzielnie wykonywaliśmy papierowe opakowania na prezenty. Wróciliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni .Serdecznie dziękujemy organizatorom .


jery07 dnia październik 26 2015 19:42:29 · Drukuj
ZAWODNICY ZPEW NA KRĘGIELNI
Kilkuosobowa grupa zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych OLIMP działającego w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych systematycznie uczestniczy w treningach na kręgielni. Zajęcia mają na celu popularyzację bowlingu jako dyscypliny sportu, przygotowanie zawodników do zawodów.
Chcemy zainteresować młodzież nowym sportem oraz pokazać ciekawe, miłe i przyjemne farmy zajęć rekreacyjnych. Niektórzy po raz pierwszy mają możliwość uczestniczenia w takich zajęciach, z czego są bardzo zadowoleni. Wszyscy zgodnie twierdzą, że bowling jest fajną dyscypliną i będą systematycznie uprawiać ten właśnie sport. Wybierając dla naszych uczniów taki rodzaj zajęć pozwalamy im spędzać aktywnie czas z dobrą zabawą. Trenerem zawodników jest pani Marzena Grzelecjery07 dnia październik 26 2015 18:58:01 · Drukuj
RAZEM WKRACZAMY W PRZESTRZEŃ KULTURY

jery07 dnia październik 15 2015 20:08:09 · Drukuj
WOJEWÓDZKI TURNIEJ BOCCE
W dniu 14.10.2015r.uczniowie z naszej szkoły pojechali do Kielc na zawody w Wojewódzkim Turnieju Drużynowej Boccii. Zawody zorganizowało Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji „START” – Kielce. Zawodnicy startowali w dwóch drużynach.
W składzie I drużyny byli:
1. Dudek Mateusz
2. Miernik Bartosz
3. Błaszczyk Marcin
4. Tomasz Faliński

W skład II drużyny weszli:
1. Gałka Bartłomiej
2. Kucy Paweł
3. Pogorzelska Martyna
4. Tyszer Justyna

Zawody rozpoczęły się od losowania drużyn, z którymi nasi uczniowie rozpoczynali grę. W tym roku do gry przystąpiło 28 drużyn z naszego województwa i z Radomia (województwo mazowieckie). Nasi uczniowie wykazali się dobrymi umiejętnościami i wolą walki w tej grze. Grali do końca. Ostatnie gry z zawodnikami z Buska miały kontrowersyjne wyniki, liczony był każdy centymetr odległości od białej kuli, ponieważ walka była o medalową pozycję. Ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce, takie najtrudniejsze miejsce do pogodzenia się zawodnikom, którzy dają z siebie wszystko. Jak powiedział Prezes „STARTU”, Bogumił Bujak cytuję; „należy się Wam medal za upór i sportową wolę walki” a w imieniu naszych zawodników mam odebrać medal. My trenerzy gratulujemy naszym zawodnikom i mamy nadzieję na ich jeszcze lepsze sukcesy w turniejach boccii drużynowej na szczeblu ogólnopolskim, które są corocznie organizowane w Radomiu i na które jesteśmy zapraszani.
Gra w boccię to wspaniała sportowa zabawa, zawiera elementy rywalizacji sportowej, polega na dobrej taktyce i precyzyjnych celnych rzutach, wymaga skupienia i wzajemnego harmonijnego współdziałania wszystkich członków drużyny.
Trenerami i opiekunami zawodników były:Małgorzata Niewęgłowska – Chała oraz Grażyna Bieda
jery07 dnia październik 15 2015 17:32:40 · Drukuj
Strona 1 z 18 1 2 3 4 > >>
REKRUTACJA
/
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
REKLAMA ZPEW
/
Copyright ZPEW 2012