STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ZESPÓŁ PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ

jery07 dnia grudzień 18 2016 11:24:47 · Drukuj
ŻYCZENIA

jery07 dnia październik 11 2019 17:10:42 · Drukuj
KWIATY DLA NAUCZYCIELI
Jesień kolorami się mieni,pora roku,która dostarcza tylu wspaniałych materiałów przyrodniczych na kreatywne prace. Uczniowie ZPEW wykonywali różnorodne prace plastyczne,w których wykorzystali dary jesieni.Słoneczniki,obrazki z szyszek, dyniowe kwiaty zadedykowali swoim nauczycielom w dniu ich święta,życząc zdrowia,wyrozumiałości oraz cierpliwości na każdy dzień ich pracy.Wszystkiego najlepszego w Dniu Nauczyciela.jery07 dnia październik 11 2019 16:59:49 · Drukuj
DRUGI TURNUS REHABILITAZYJNO - WYPOCZYNKOWY UCZNIÓW ZPEW
W miesiącu wrześniu 2019 roku grupa uczniów z Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych wraz z rodzicami uczestniczyła w turnusie rehabilitacyjno – wypoczynkowym w Zakopanem. Z możliwości wyjazdu skorzystało 25 osób pod czujnym okiem kadry pedagogicznej z placówki: pani Anny Kornet, pani Ewy Sadło, pani Bogumiły Wzorek oraz pana Zbigniewa Talera.
Po miłych wspomnieniach i pozytywnej ocenie ubiegłorocznego wyjazdu, na miejsce pobytu został wybrany Ośrodek Rehabilitacyjno – Wypoczynkowy MARIA 5, w którym w dniach 12.09 – 25.09.2019r. uczestnicy spędzili miłe i niezapomniane chwile.

W trakcie trwania turnusu wszyscy korzystali z zabiegów rehabilitacyjnych odbywających się na miejscu pod okiem wykwalifikowanych rehabilitantów. Dzięki sprzyjającej pogodzie w wolnym czasie poznawali bliższe i dalsze miejsca przepięknych gór. Każdy dzień był wypełniony atrakcjami dostosowanymi do indywidualnych możliwości dzieci. Uczestnicy byli w Dolinie Kościeliskiej, Dolinie Strążyskiej, Dolinie Białej Wody, na Kalatówkach, na Hali Gąsienicowej oraz nad Czarnym Stawem Gąsienicowym. Podziwiali piękno Tatr z Gubałówki, zwiedzili zamek w Niedzicy oraz zaporę wodną na Zalewie Czortyńskim. Podziwiali przepiękne widoki Pienin oraz zwiedzali Szczawnicę. Jednak największą atrakcją dla wszystkich był Spływ Dunajcem oraz wjazd Kolejką na Kasprowy Wierch. To były niezapomniane wrażenia. Ponadto uczniowie byli w Aquaparku w Zakopanem.
Dzięki zaangażowaniu opiekunów pedagogicznych z placówki wszyscy aktywnie i bezpiecznie spędzili czas w Zakopanem.

Organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie w organizacji turnusu:

Dyrektorowi ZPEW Marcinowi Krukowi, właścicielce Ośrodka Rehabilitacyjnego „ MARIA” 5 w Zakopanem, PCPR w Skarżysku Kamiennej, Bankowi Spółdzielczemu w Suchedniowie, firmie Artykuły Metalowo – Hydrauliczne Tomasz Ceglarski w Starachowicach, Towarzystwu Przyjaciół Dzieci przy ZPEW w Skarżysku Kamiennej, osobom prywatnym którzy przekazali 1% podatku na cele turnusu.jery07 dnia październik 07 2019 22:44:47 · Drukuj
TRENING NORDIC WALKING W ZPEW
Po raz kolejny w ZPEW zagościł instruktor Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking Piotr Statuch wraz z grupą wychowanków z MOW-u im. Janusza Korczaka w Zawichoście. Na wstępie pan Piotr zapoznał nas z zasadami i techniką prawidłowego marszu ze specjalnymi kijkami. Następnie po krótkiej rozgrzewce wyruszyliśmy na spacer po lesie, aby sprawdzić i utrwalić swoje umiejętności. Nordic Walking to ogólnodostępna aktywność, angażująca ponad 90 % mięśni naszego ciała, co dobrze wpływa na sprawność fizyczną , a także poprawia stan psychiczny. Mimo jesiennej aury, spotkanie w tak miłym gronie nastroiło nas bardzo pozytywnie. Serdecznie dziękujemy za mile spędzone chwile.jery07 dnia październik 07 2019 22:17:27 · Drukuj
MECZ SUPERLIGI
W dniu 02.10.2019 wychowankowie grup wychowawczych i bursy szkolnej wraz z opiekunami Ewa Krajewska,Łukasz Kądziela wybrali się na mecz PGE Superligi piłkarzy ręcznych pomiędzy PGE Vive Kielce-SPR PWSZ Tarnów.
Wychowankowie mogli poczuć na własnej skórze atmosferę panującą w Hali Legionów,uczestniczyć w dopingu i zobaczyć w akcji najlepszych zawodników tj.
Ángel Fernàndez, Julen Aguinagalde(Hiszpania🇪🇸),Blaž Janc(Slowenia🇸🇮), Uładzisłau Kulesz(Białoruś 🇧🇾),Arkadiusz Morytko (Polska 🇵🇱).Wszystkich na trybunach do kibicowania zagrzewał Kiełek-maskotka drużyny oraz zespół Vive Jump Cheerleaders.Kielecka drużyna nie dała szans przyjezdnym wygrywając 52:30 (27:17).Wydarzeniem spotkania był klubowy rekord drużyny PGE VIVE,które rzuciło 52 bramki,o jedną więcej,niż dotychczasowy rekord (2011).


jery07 dnia październik 07 2019 22:05:46 · Drukuj
SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2019/2020
2 października 2019r. w naszej placówce odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie wybierali swoich przedstawicieli spośród dziewięciu kandydatów. W wyniku tajnego głosowania nowy Samorząd Uczniowski ZPE-W tworzą:
Przewodnicząca: Marlena Matla
Zastępcy: Magdalena Grygiel Natalia Słomińska
Opiekunami SU ponownie zostali p. Iwona Kutera oraz p. Ludomir Wątor.
Gratulujemy!

jery07 dnia październik 07 2019 21:40:39 · Drukuj
ZAKOŃCZENIE TURNUSU REHABILITACYJNEGO W ZAKOPANEM
Słońce w górze świeci, przed nami piękne brzysko,
Juhas owce pasie, przy tym piknie śpiwo,
i do wędrówki nas zagrzewo.
Dolina Kościeliska, Strążyska i Kasprowy,
ale mieliśmy zawroty głowy
Jeśli chcecie zobaczyć jak to wyglądało,
Oglądajcie foty jakich mało….
Pozdrawiamy. Hej!!!


Nasz turnus dobiega końca. W niedzielę postawiliśmy sobie wielkie wyzwanie. Część grupy w godzinach porannych wybrała się zdobywać góry. Dojechaliśmy do Kuźnic, a potem już siłą własnych nóg dotarliśmy na Halę Gąsienicową. Wysiłek był duży, ale przepiękne widoki zrekompensowały trud wejścia. Czuliśmy jednak niedosyt i zdecydowaliśmy się na wejście nad Czarny Staw Gąsienicowy. A to co tam zobaczyliśmy zapierało dech w piersiach. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy w drogę powrotną. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy na smaczny obiad do naszego ośrodka MARIA 5. Zrobiliśmy około 27 tysięcy kroków. A teraz przed nami ostatnie dwa dni, które wykorzystamy na ostanie spacery po Zakopanym i zakup pamiątek. Do zobaczenia w Skarżysku.


jery07 dnia wrzesień 25 2019 17:28:23 · Drukuj
OGNISKO INTEGRACYJNE
W dniu 23.09.2019 odbyło się ognisko integracyjne grup wychowawczych i bursy szkolnej.Poza pieczeniem kiełbasek wychowankowie uczestniczyli w rozgrywkach piłki nożnej oraz świetnie się bawili odgadując hasła w kalambury.


jery07 dnia wrzesień 24 2019 16:42:13 · Drukuj
KWIATY ZA EKOGRATY
W dniu 20.09 wychowankowie grup wychowawczych ZPEW wzięli udział w akcji „Kwiaty za Elektrograty”.Od początku roku szkolnego z inicjatywy wychowawców M.Strzecha i Ł.Kądziela podopieczni zbierali zużyty sprzęt RTV,AGD,baterie.Uczyli się jak właściwie segregować śmieci i jaki ma to istotny wpływ na nasze środowisko.jery07 dnia wrzesień 24 2019 16:31:50 · Drukuj
SPRZĄTANIE ŚWIATA W ZPEW
20 września 2019r. uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno- Wychowawczych pod opieką nauczycieli przystąpili do corocznej akcji „Sprzątanie Świata”. Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Każdy uczeń dostał worek na śmieci i jednorazowe rękawiczki. Uczestnicy akcji sprzątali przede wszystkim foliowe torebki, butelki, papiery i ubrania. Zdarzały się także bardzo nietypowe odpady, takie jak sprzęt RTV, czy...narty! „Sprzątanie Świata” to międzynarodowa kampania, która wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 roku, gdy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Od 1994 roku w sprzątaniu świata biorą udział także Polacy. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. W tym roku do sprzątania świata zachęcał prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką. Na terenie Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka para prezydencka zainaugurowała dziś ogólnopolską akcję sprzątania lasów.
Inicjatorem i koordynatorem akcji „Sprzatanie Świata” w naszej placówce był Samorząd Uczniowski.jery07 dnia wrzesień 24 2019 16:24:08 · Drukuj
Strona 1 z 55 1 2 3 4 > >>
REKRUTACJA
/
RODO
/
PROJEKT 2019
Projekt.
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

PROJEKT 2018
Projekt.
Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012