STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Dni Otwarte
/
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
CERTIFIKAT-WF Z KLASĄ
Przewrót na WF - ie- pod takim hasłem we wrześniu 2015 roku rozpoczęliśmy trzecią edycję programu WF z Klasą. W naszych działaniach było wiele inspirujących pomysłów, inicjatyw i dowodów na to, że wychowanie fizyczne to nie tylko sala gimnastyczna i piłka.Program WF z Klasą rozpoczął się w 2013 roku. Łącznie wzięło w nim udział ponad 3 tysiące szkół z całej Polski, 7 tysięcy nauczycieli i ponad 200 tysięcy uczniów. Nasza Placówka jako jedyna z Powiatu Skarżyskiego brała udział w trzech edycjach. Zadania postawione przez organizatorów zostały przez nas zrealizowane, dzięki czemu otrzymaliśmy CERTYFIKATY za I, II i III edycję programu. Poprzez niestandardowe i interdyscyplinarne działania kształtowaliśmy wśród uczniów nie tylko sprawność fizyczną i wytrzymałość, ale również kompetencje XXI wieku, ucząc ich współpracy, pracy w zespole, zasad fair play, radzenia sobie z trudnościami i stresem.Niestety ze względów finansowych Centrum Edukacji Obywatelskiej kończy działanie programu WF z Klasą wraz z zakończeniem trzeciej edycji.Jako koordynator projektu dziękuję wszystkim nauczycielom za zaangażowanym w działalność sportowo - rekreacyjną w naszej szkole, a przede wszystkim nauczycielom wspierającym realizację programu: Pani Annie Kornet, Pani Amelii Taler, Panu Mariuszowi Krzysztoszkowi.Koordynatorem programu był Pan Zbigniew Taler.


jery07 dnia wrzesień 30 2016 23:48:35 Czytaj więcej · 1 Czytań · Drukuj
ZABAWA-,,CHŁOPAKI NA MEDAL"
,,CHŁOPAKI NA MEDAL"- pod takim hasłem odbyła się wczoraj zabawa na terenie grup wychowawczych z inicjatywy Samorządów Grup Wychowawczych i Bursy Szkolnej. Wszyscy panowie mieli okazje dowieść swojej odwagi poprzez zjedzenie kawałka cytryny - bez kwaśnej miny. Najodważniejsi okazali się wychowawcy z panem Dyrektorem na czele, którzy jako pierwsi zdobyli swoje medale:). Każdy z wychowanków celująco wywiązał się z zadania i otrzymał pamiątkowy medal. Na koniec odbyła się dyskoteka ,prowadzona przez najlepszych DJ'ów


jery07 dnia wrzesień 30 2016 23:41:23 · Drukuj
SAMORZĄD UCZNIOWSKI W ZPEW
W dniu 19 września 2016 roku w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej ,odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącym SU została Aneta Latkowska, Zastępcą przewodniczącej Natalia Słomińska, natomiast Sekretarzem został wybrany uczeń Mateusz Skłodowski. Samorząd uczniowski wybrał na swoich opiekunów, nauczycieli Annę Klimczak-Ciurę oraz Ludomira Wątora. Pierwszym przedsięwzięciem , którego podjął się Samorząd Uczniowski było zorganizowanie w dniu 26.09.2016 r. Dnia Sprzątania Świata. Uczniowie ZPEW pełni zapału sprzątali teren wokół placówki, a także odświeżali część ogrodzenia szkolnego. Szczególne podziękowania należą się za swoją pracę uczniom: Anecie Latkowskiej, Łukaszowi Bućce, Patrykowi Borowcowi, Dominikowi Węgłowskiemu oraz Dawidowi Szwedowi. Nie zapomniano również o zachowaniu zasad higieny i bezpieczeństwa podczas wykonywanych prac, ponieważ zaopatrzono uczniów w rękawiczki, worki na śmieci oraz ubranie zmienne dla malujących ogrodzenie


jery07 dnia wrzesień 30 2016 23:29:57 · Drukuj
ŚWIAT TORUŃSKIEGO PIERNIKA I DEKADA SOLIDARNOŚCI-WYCIECZKA EDUKACYJNA
„Świat toruńskiego piernika” i ,,Dekada Solidarności" 1979 - 1989 – wycieczka do muzeum
Pierniki toruńskie w minionych wiekach nie zawsze traktowano jako przysmak, lecz często jako dzieło sztuki rzemiosła artystycznego i produkt ekskluzywny. Pierniki takie zyskały dużą popularność w Europie jako upominki i były przechowywane przez właścicieli wśród drogocennych przedmiotów. W Muzeum im. Orła Białego można było podziwiać wędrującą wystawę - „Świat toruńskiego piernika”. Wystawa prezentuje tradycje toruńskiego piernikarstwa, dawne rzemiosło, a także świat XIX-wiecznego przemysłu i handlu. Uczniowie klas gimnazjalnych Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych wraz z nauczycielem historii Marią Maknia w ramach tej wystawy mogli zobaczyć aranżację średniowiecznego kramu, sklepu z przełomu XIX i XX wieku oraz XVI-wiecznej piekarni. Mogli podziwiać kunsztownie rzeźbione formy ze słynnej toruńskiej kolekcji, nowożytne naczynia cynowe, formy do cukierków czy piernikowe opakowania. Z okazji rocznicy wydarzeń sierpniowych 1980 r., w Muzeum im. Orła Białego otwarta została wystawa pt. ,,Dekada Solidarności 1979-1989”. Ekspozycja prezentowana jest w formie plansz ekspozycyjnych uzupełnionych przez zbiory muzeum. Uczniowie poznali historię dotyczącą 20 rocznicy upadku komunizmu w Polsce: Zjazd Solidarności, Pielgrzymkę Jana Pawła II, stanu wojennego. Poza tym zwiedzili wystawę o mieście Skarżysko-Kamienna, od prahistorii po lata współczesne. Z ogromnym zainteresowaniem oglądali eksponaty z okresu II wojny światowej. Uwieńczeniem tej historycznej wędrówki były warsztaty, podczas których uczniowie mogli wykonać własnoręcznie formowane pierniki dekoracyjne.


jery07 dnia wrzesień 30 2016 23:05:45 · Drukuj
OGÓLNOPOLSKA AKJA-,,SPRZĄTANIE ŚWIATA".
,,Sprzątanie świata – Polska”
Akcja „Sprzątanie świata” jest największą w kraju ekologiczną kampanią społeczną i stałym punktem kalendarza działań w naszej placówce. ,,Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie ,,nie śmiecenia”, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Wiek szkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego należy ukazać uczniom potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w nich pozytywne uczucia, takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody.
Już od wielu lat Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata". W dniu 26 września nasi uczniowie w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyli w akcji i oczyszczali z odpadów najbliższą okolicę.
Dzieci były pełne entuzjazmu, prześcigały się w noszeniu worków. „Uzbrojone" w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały znajome uliczki. Mimo, że zmobilizowani naszymi działaniami mieszkańcy dbają o swoje posesje, śmieci niestety nie brakuje. Wyrzucają je przypadkowi przechodnie.
Zgodnie z opinią uczestników akcji, jest ona dla placówek oświatowych interesującą metodą pracy wychowawczej oraz wartościowym sposobem na realizację wolontariatu.


jery07 dnia wrzesień 30 2016 22:57:07 · Drukuj
ELIMINACJE DO MISTRZOSTw POLSKI W BOCCI
23 września drużyna zawodników bocci z naszej placówki, w składzie : Justyna Tyszer , Marcin Błaszczyk , Tomasz Faliński, Bartłomiej Gałka (rezerwowy) wzięła udział w Eliminacjach do Mistrzostw Polski w Bocci . Rozgrywki zorganizowane zostały w hali Targów Kielce przez Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji START w Kielcach wraz z Polską Federacją Bocci Niepełnosprawnych i Polskim Związkiem Bocci. Zawody współfinansował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.W zawodach rozgrywanych w dwóch grupach – paraolimpijskiej i integracyjnej startowali zawodnicy z całego kraju : Bielska Białej, Zielonej Góry, Białegostoku, Poznania, Zamościa , Lublina, Radomia, Warszawy, Krakowa, Konopisk, Nowego Sącz, Rędzina, Włoszczowej, Kielc , Miechowa, Pińczowa oraz Skarżyska –Kamiennej.Naszym reprezentantom nie udało się zdobyć znaczących pozycji , choć walczyli w swojej grupie z najlepszymi zawodnikami tych zawodów.
Gratulacje za wolę walki i wspaniałą postawę!


jery07 dnia wrzesień 30 2016 22:39:03 · Drukuj
WYBORY SAMORZĄDU BURSY SZKOLNEJ
W dniu 14.09.2016 r. odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Bursy Szkolnej w ZPEW. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała powołana Komisja Wyborcza, której członkami byli reprezentanci Grup Wychowawczych w składzie: Aneta Latkowska, Łukasz Bućko oraz pan Adam Wikło - wychowawca Grup Wychowawczych.Po wnikliwym podliczeniu głosów wyłoniliśmy nowy Samorząd Bursy Szkolnej, który stanowią:
Przewodniczący - Jakub Sternak
Zastępca - Daniel Kudliński
Sekcja sportowa: Marcin Kot, Norbert Kmiecik, Natalia Figarska
Sekcja czystości: Ewelina Mikulko, Justyna Mikulko
Sekcja kulturalno-rozrywkowa: Klaudia Sławek, Anna Górak, Kamil Gubiec Sekcja naukowa: Justyna Mikulko, Klaudia Sławek
Opiekunem Samorządu Bursy Szkolnej została p. M. Drążkiewicz.
Serdecznie gratulujemy wszystkim kandydatom biorącym udział w wyborach, zaś zwycięzcą życzymy udanej pracy w roku szkolnym 2016/2017. Powodzenia!!!


jery07 dnia wrzesień 30 2016 22:23:43 · Drukuj
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
Dnia 19.09.2016 r. na terenie Grup Wychowawczych odbyło się
tradycyjnie ''Święto Pieczonego Ziemniaka". Nasi wychowankowie zapoznani zostali z historią ziemniaka, dowiedzieli się jakie potrawy można z niego przygotować. W oczekiwaniu na ziemniaczaną ucztę , każdy z uczestników mógł sprawdzić swoją sprawność fizyczną podczas takich konkurencji jak: bieg przez przeszkody; podciąganie na drążku; pompki; bieg na 100 m. Upieczone ziemniaki były przepyszne i smakowały każdemu:). Dziękujemy Samorządom Grup Wychowawczych i Bursy Szkolnej za zorganizowanie tak miłej imprezy.


jery07 dnia wrzesień 30 2016 22:13:26 · Drukuj
VIII RAJD NA RATY
20 września 2016r. kilkuosobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w kolejnym etapie VIII Rajdu na Raty, którego organizatorem jest Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji „Start” Kielce. Tym razem znaleźliśmy się w pobliskim, bo położonym 15km na północ od Skarżyska – Szydłowcu.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od rynku miasta - Rynku Wielkiego. Na jego terenie znajdują się zabytki: Ratusz, Pręgierz, Kościół farny św. Zygmunta, Dom pod Dębem, Pomnik T. Kościuszki oraz Kamienice przy rynku. Z tarasu widokowego Ratusza podziwialiśmy piękne miasto i jego otoczenie w promieniu kilkunastu kilometrów. Następnie udaliśmy się do Kościoła farny św. Zygmunta gdzie bardzo duże wrażenie zrobił na nas bogato złocony ołtarz.Kolejnym punktem naszego zwiedzania był piękny zamek , w którym mieści się Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych . Ludowe instrumenty , od najprostszych piszczałek z trawy i liści po liry i dudy, okazały się dla nas wszystkich bardzo interesujące. Spodobały nam się również nazwy niektórych instrumentów: burczybas, koza , mazanki, diabelskie skrzypce , bumcyk. Mieliśmy również okazję zagrać na burczybasie. Na zakończenie wycieczki zjedliśmy smaczny obiad w zamkowej restauracji.


jery07 dnia wrzesień 30 2016 21:59:34 · Drukuj
XXMISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIETOKRZYSKIEGO W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH,,SPRAWNI RAZEM".
W dniu 15.09.2016r. grupa sportowców z Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych brała udział w XXIV Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Biegach Przełajowych „ Sprawni Razem”. W skład naszej drużyny weszli: Natalia Słomińska, Zuzanna Pastuszka, Natalia Pogorzelska, Dominika Parszewska, Aneta Latkowska, Patryk Borowiec, Kacper Styczeń. Zawodnicy mieli do pokonania różne dystanse w zależności od kategorii wiekowej, po pięknych leśnych ścieżkach w okolicy Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Baryczy. Po przeprowadzonej rywalizacji w poszczególnych grupach posumowano wyniki i wręczono dla zwycięzców dyplomy i puchary.
Nasza drużyna w rywalizacji zespołowej zajęła III miejsce.
Również indywidualnie zawodnicy uzyskali wysokie lokaty:
NATALIA SŁOMIŃSKA – II miejsce
ZUZANNA PASTUSZKA – V miejsce
ANETA LATKOWSKA – III miejsce
DOMINIKA PARSZEWSKA – IV miejsce
NATALIA POGORZELSKA –V miejsce
BARTOSZ MIERNIK – IV miejsce
Jeszcze we wrześniu czekają naszych sportowców kolejne wyzwania: Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Piłce Nożnej drużyn 6 – osobowych w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Integracyjny Bieg Papieski w Kielcach.


jery07 dnia wrzesień 30 2016 21:39:43 · Drukuj
WYBORY SAMORZĄDU GRUP WYCHOWAWCZYCH
Na terenie Grup Wychowawczych odbyły się wybory do Samorządu Grup Wychowawczych. W ramach realizacji założenia planu pracy opiekuńczo- wychowawczej: wdrażanie wychowanka do samodzielności i samorządności , wychowankowie dzięki uczestniczeniu w corocznym głosowaniu, oswajają się z rolą wyborcy. Poznają reguły głosowania, które odbywa się w sposób tajny, równy i powszechny poprzez wrzucenie do urny przez uprawnionego do głosowania ucznia kartki z zaznaczonym za pomocą krzyżyka nazwiskiem faworyta. Pamiętając, że każde z dzieci jest obywatelem i nabędzie prawo głosu, warto je do tego przygotować. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania w wyborach czuwała Komisja Wyborcza, składająca się przedstawicieli Bursy Szkolnej.
Po podliczeniu wszystkich głosów , nowym przewodniczącym została – Aneta Latkowska , z-cą przewodniczącego – Łukasz Bućko, zaś w skład Sekcji Czystości wchodzić będą- Małgorzata Kucharska, Klaudia Adamska, Daria Janowska.Opiekę nad Samorządem GW sprawować będzie p. Ewelina Stylska- Kruk.Wszystkim kandydatom i wyborcom dziękujemy za udział a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.


jery07 dnia wrzesień 30 2016 21:20:07 · Drukuj
Strona 1 z 24 1 2 3 4 > >>
REKRUTACJA
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
REKLAMA ZPEW
/
Przetłumacz stronę

Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres zpewskar@wp.pl

Copyright ZPEW 2012