STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Dni Otwarte
/
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WESOŁYCH WAKACJI

jery07 dnia czerwiec 25 2016 11:04:06 · Drukuj
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych.


jery07 dnia czerwiec 25 2016 10:52:20 · Drukuj
NADMORSKA PRZYGODA
W dniach 17, 18, 19. 06.2016 r wychowankowie Grup Wychowawczych wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Gdańska-Gdyni- Sopotu.Pierwszego dnia wyruszyliśmy na zwiedzanie Gdańska, poznawaliśmy tajemnice historii miasta i jego najważniejszych zabytków: Fontanna Neptuna, Brama Złota, Dwór Artusa, Brama Wyżynna, Bazylika Mariacka. Gdańsk to nie tylko łamy historii, ale też wyjątkowa atmosfera i klimat. Między zwiedzeniem kolejnych zabytków podziwialiśmy uliczne występy, rozkoszowaliśmy się widokiem starych kamienic, delektowaliśmy się smakiem lodów na Pobrzeżu.Drugi dzień pobytu rozpoczęliśmy od zbierania muszelek na plaży w Jelitkowie. Ogrom morza zachwycił nas wszystkich, dla wielu uczestników było to pierwsze spotkanie z morzem. Następnie udaliśmy się do Zoo w Gdańsku- Oliwie, gdzie podczas długiego spaceru młodzież miała szansę przekonać się o niezwykłej różnorodności świata zwierząt. Kolejny punktem na naszej trasie wycieczkowej było Akwarium Gdyńskie, w którym prezentowane są wystawy muzealne dotyczące oceanografii, hydrobiologii oraz akwaria z florą i fauną zarówno morską, jak i słodkowodną. Będąc w Gdyni weszliśmy na pokład żaglowca szkolnego ,,Dar Pomorza”;-obecnie pełniącego funkcję statku-muzeum. Zwiedzając kolejne pokłady statku, mogliśmy dokładnie zobaczyć jak wygląda „od środka” najpiękniejszy polski żaglowiec. Zwiedzanie Gdyni zakończyliśmy rejsem statkiem po porcie gdyńskim, podczas którego mogliśmy zobaczyć stocznię, suche doki. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do naszego schroniska, gdzie na koniec tego wspaniałego dnia odpoczywaliśmy podczas grillowania, dzieląc się wrażeniami .
Trzeciego dnia udaliśmy się do Sopotu, gdzie spacerowaliśmy po Molo- podziwiając piękno Morza Bałtyckiego. Następnie zażywaliśmy kąpieli słonecznej czyli innymi słowami relaksowaliśmy się podczas plażingu, dla najmłodszych uczestników największą frajdą były zabawy w morzu. Naszą wizytę w Sopocie zakończyliśmy spacerem brzegiem morza, starając się na długo zapamiętać cudowne widoki.To były niezwykłe dni, które minęły bardzo szybko. Wspaniała atmosfera, słoneczna pogoda, mnóstwo pięknych zabytków i widoków- to wszystko sprawiło , że wróciliśmy z wycieczki szczęśliwi. Pozostało wiele pięknych wspomnień oraz nadzieja, że za rok znowu wyruszymy na wycieczkę i będziemy się dobrze bawić.Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu na Rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 1 ,,Jesteśmy”; działającego w ZPEW za pokrycie w całości kosztów wycieczki, dzięki któremu wychowankowie mogli bezpłatnie uczestniczyć w tej cudownej nadmorskiej przygodzie.


jery07 dnia czerwiec 25 2016 09:31:52 · Drukuj
DZIEŃ MAMY I TATY W ZPEW
W dniu 15 czerwca obyły się w naszej placówce uroczyste obchody ,,DNIA MAMY I TATY'.Dla licznie przybyłych rodziców dzieci i nauczyciele przygotowali wspaniałe występy artystyczne.Po prezentacjach młodych artystów rodzice zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.Radość i uśmiech dzieci był dla rodziców najwspanialszym prezentem.
jery07 dnia czerwiec 15 2016 18:04:41 · Drukuj
HARCÓWKA W ZPEW
W Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych działają dwie drużyny; XXII Skarżyska Drużyna Nieprzetartego Szlaku i „Świętokrzyskie Niedźwiedzie”. Funkcję drużynowych pełnią dh. Amelia Taler, dh. Izabela Sieczka, dh. Monika Piątek, dh.Marcin Plewiński.
Po kilku latach funkcjonowania drużyn zaczęliśmy odczuwać potrzebę posiadania stałego miejsca naszych spotkań, harcówki z prawdziwego zdarzenia w której drużyny mogłyby czuć odpowiedni klimat, gromadzić swoje pamiątki i nagrody. Uzyskaliśmy zgodę pana dyrektora Marcina Kruka na wykorzystanie do tego celu pomieszczenia mieszczącego się w naszej szkole. Przez cały rok ciężko pracowaliśmy w naszych drużynach harcerskich. Uczyliśmy się wielu fantastycznych rzeczy ale przede wszystkim projektowaliśmy i urządzaliśmy naszą harcówkę, bo chociaż lubimy zajęcia w terenie to nie ma to jak własne cztery kąty. Wiele prac w harcówce wykonywaliśmy sami: sprzątanie, dekorowanie ścian, malowaliśmy niektóre elementy pięknego rysunku, który powstał dzięki osobistemu zaangażowaniu pani Elżbiety Wierzbowicz – Kłos i ożywił wnętrze naszej harcówki. Jak na tradycyjną harcerską siedzibę przystało nie zabrakło nam również kominka, który zrobili dla nas nasi koledzy z Zasadniczej Szkoły Zawodowej pod kierunkiem pana Bogdana Pogodzińskiego. Fotografie przedstawiające piękno świętokrzyskiej ziemi wykonał pan Łukasz Maślikowski. Nie możemy zapomnieć również o panu Grzegorzu Bassie, który zawsze przybywał nam z pomocą. Bardzo serdecznie WSZYSTKIM dziękujemy za wsparcie, pomoc, dobre słowo i pracę włożoną w organizowanie harcówki.


Praca, którą włożyliśmy w adaptację pomieszczenia na harcówkę, to czas, w którym my harcerze odkrywaliśmy swoje ukryte talenty, bawiąc się przy tym. Harcówka służy nam do spotkań. Ma swój magiczny urok. W niej czas staje w miejscu. Pozwala nam wspólnie spędzić niezapomniane chwile. Dziękujemy naszym wspaniałym opiekunom drużynowym: dh. Ameli Taler, dh. Izabeli Sieczce, dh. Monice Piątek, dh. Marcinowi Plewińskiemu za pracę włożoną w przygotowanie naszej harcówki i ciągłe harcowanie z nami. Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ!
Harcerze i Harcerki XXII Skarżyskiej Drużyny Harcerskiej NS, „Świętokrzyskie Niedżwiedzie”


jery07 dnia czerwiec 15 2016 17:37:54 · Drukuj
WYCIECZKA DO OPACTWA CYSTERSÓW W WĄCHOCKU
Najcenniejszym i jedynym do dziś czynnym klasztorem Cystersów w regionie świętokrzyskim szczyci się Wąchock, gdzie opactwo założono w roku 1179. Wąchockie Opactwo jest miejscem modlitwy i pracy Cystersów, jest też wspaniałym pomnikiem kultury, historii i zabytkiem klasy europejskiej.Do tego szczególnego miejsca wybrali się uczniowie ZPEW w Skarżysku-Kam. 07.06.2016 r Byli to uczniowie z różnych grup i klas z rodzicami (niektórzy z młodszym rodzeństwem), nauczycielami i opiekunami. Cała grupa uczestników liczyła 60 osób. Na początku naszego pobytu w klasztorze zostaliśmy bardzo serdecznie powitani w imieniu Ojca Opata i zaproszeni do nabożeństwa eucharystycznego w przepięknym kościele NMP i św. Floriana. W czasie tego nabożeństwa dziękowaliśmy za kończący się rok szkolny i prosiliśmy w akcie zawierzenia o nową moc ducha na dalszą drogę życia. To nabożeństwo zjednoczyło nas we wspólnotę ludzi serca, którzy umieją mierzyć człowieka miarą serca.Drugim punktem programu było zwiedzanie kompleksu klasztornego pod opieką przewodnika. Trasa zwiedzania obejmowała: wirydarz, krużganki, romański kościół, refektarz, fraternię, kapitularz i karcer. W krużgankach zatrzymaliśmy się przy grobie Jana Piwnika „Ponurego” – legendarnego dowódcy partyzanckiego Armii Krajowej w Górach Świętokrzyskich.
Kolejnym punktem było grillowanie w ogrodach klasztornych. Uczestnicy spotkania poczuli się jak w swoim domowym ogrodzie i zajęli wybrane przez siebie miejsca.Ogród pełen zieleni, rozświetlony czerwcowym słońcem był znakomitym miejscem na relaks, w oczekiwaniu na pieczoną kiełbaskę z klasztornego grilla. Klasztorna kawiarenka przygotowała nam dobrą herbatę. W czasie grillowania odwiedził nas pan dyrektor Marcin Kruk. Grillowanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Wszystkim dopisywał humor i pogoda ducha. Spotkanie spełniło zamierzone cele, ubogaciło wszystkich wielowiekową historią tego uroczego zakątka naszego regionu, pozostawiło miłe wspomnienia i zapisało się głęboko w pamięci jej uczestników.Organizatorami spotkania i prowadzącymi je byli nauczyciele ZPEW: Marek Załęski i Ludomir Wątor.
jery07 dnia czerwiec 09 2016 15:14:21 · Drukuj
X SPOTKANIA INTEGRACYJNE DZIECI I MŁODZIEŻY W MASŁOWIE
Dnia 03.06.2016r. uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych wraz z opiekunami p. Martą Gawrońską i p. Marią Wroniewską udali się na X Spotkanie Integracyjne Dzieci i Młodzieży w 25 rocznicę pobytu Świętego Jana Pawła II na lotnisku w Masłowie. Wydarzenie to zostało zainicjowane przez biskupa pomocnicznego Mariana Florczyka. W ten sposób dokładnie 10 lat temu postanowiono spotykać się, by wspominać pobyt papieża Polaka na lotnisku w Masłowie. Tegoroczne obchody w związku z 25. Rocznicą odprawienia przez św. Jana Pawła II Mszy Świętej na ziemi masłowskiej miały szczególną oprawę. Do Masłowa przyjechali podopieczni z wielu placówek m.in. z Kielc, Skarżyska - Kamiennej, Świniar, Woli Jachowej, Jędrzejowa, Zielonki..Gości witali Tomasz Lato, wójt gminy Masłóworaz Alojzy Sobura, dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury – organizatorzy wydarzenia. List do uczestników X Spotkań Integracyjnych skierowała prezydentowa Agata Kornhauser - Duda, która objęła je swoim honorowym patronatem. Przeczytała go Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.
Uczniowie prezentowali przywiezione ze sobą serca symbol łączności z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. Jesteśmy szczególnie dumni z otrzymanej nagrody – ogromnego pluszowego misia. Cała nasza grupa ztrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z Ks biskupem Ordynariuszem Diecezji Kieleckiej Janem Piotrowskim, biskupem pomocniczym Marianem Florczykiem i Kuratorem Świętokrzyskim Kazimierzem Mądzikiem.
Powróciliśmy do szkoły w radosnych nastrojach z mnóstwem wrażeń. Masłów do zobaczenia za rok!!!!


jery07 dnia czerwiec 08 2016 19:46:20 · Drukuj
WYCIECZKA DO KUROZWĘK
W dniu 6. 06 .2016 - uczniowie ZPEW odwiedzili bardzo malownicze miejsce w naszym województwie miejscowość Kurozwęki .Już Stefan Żeromski opisywał piękno tego miejsca w swoich ,,Dziennikach ".Podziwialiśmy piękno przyrody, kurozwęcki pałac pełen pamiątek.Ale największą atrakcją było Safari Bizon .
Podczas przejażdżki wozem safari ,który wjeżdża na łąki pomiędzy bizony ,poczuliśmy smak prawdziwej przygody .Oglądaliśmy te wspaniale zwierzęta z bliska .Widzieliśmy dorosłe osobniki jak też małe bizoniątka.Pani przewodniczka ciekawie opowiadała nam o życiu tych zwierząt.Zwiedziliśmy również Mini ZOO - oglądaliśmy lamy ,osiołki ,kucyki , świnki wietnamskie, króliki, strusie, różnego rodzaju ptactwo.Wiemy jak karmić i opiekować się zwierzętami żeby były zdrowe i szczęśliwe.
Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń.


jery07 dnia czerwiec 08 2016 19:03:29 · Drukuj
ŚWIĘTOKRZYSKI MITYNG WROTKARSKI OLIMPIAD SPECJALNYCH
W piątek 3 czerwca, na lodowisku miejskim im. M. Filipowskiego w Skarżysku - Kamiennej odbył się Świętokrzyski Mityng Wrotkarski Olimpiad Specjalnych.
W zawodach wzięło udział 40 zawodników. Celem imprezy była popularyzacja wrotkarstwa jako dyscypliny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Olimpiadach Specjalnych, podsumowanie efektów szkoleniowych w czasie treningów i zajęć oraz rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych w regionie Świętokrzyskim i integracja z środowiskiem.
Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych reprezentował Tomasz Faliński wraz z trenerką Marzeną Grzelec.
Tomek ścigał się na dwóch dystansach:
- 100 m - I MIEJSCE - ZŁOTY MEDAL,
- 300 m - II MIEJSCE - SREBRNY MEDAL.
GRATULACJE!!!


jery07 dnia czerwiec 08 2016 18:31:48 · Drukuj
WYCIECZKA SZKOLNEGO KOŁA CARITAS
W dniach 10.05.2016 do 12.05 2016r. członkowie Szkolnego Koła Caritas brali udział w wycieczce w Pasmo Beskidu Śląskiego. Wyprawę planowaliśmy od dwóch lat. To już nasz trzeci pobyt w Ośrodku Młodzieżowo-Rekolekcyjnym w Brennej. Miejsce to za każdym razem urzeka nas pięknem krajobrazu, ciszą i spokojem. Możemy tu nie tylko wypoczywać, ale także doskonalić swoje umiejętności w zakresie przysposobienia do pracy.
Niestety jedna z naszych opiekunek p. J. Skorupa zachorowała i wyjazd stanął pod znakiem zapytania. Ucieszyliśmy się gdy p. M. Gawrońska znalazła zastępstwo – p. Marię Wroniewską.
Pierwszego dnia po zjedzeniu smacznego obiadu zwiedziliśmy miasto Skoczów. Podziwialiśmy rynek, urokliwe miejskie kamieniczki, barokową z figurą Jonasza oraz późnobarokowy ratusz, który stanowi największą ozdobę rynek. Następnie udaliśmy do Ustronia, gdzie po pokonaniu strachu wjechaliśmy na Górę Czantorię. Zobaczyliśmy tam przepiękną panoramę Beskidu Śląskiego. Po zjechaniu na dół udaliśmy się do Ustronia. Podziwialiśmy uzdrowiska, kościół p.w. Św. Brata Alberta oraz 20 - metrowy pomnik, na którym stoi 10 - metrowa figura Chrystusa Króla Wszechświata z koroną i orłem na głowie. Pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę na miejsce noclegu. Po pokonaniu bardzo stromej drogi dotarliśmy do celu. Jak zawsze cały dom mieliśmy do dyspozycji. Wyposażenie kuchni pozwoliło nam na przygotowywanie gorących śniadań i kolacji. Mogliśmy korzystać z przydomowego terenu, huśtawek ogrodowych, boiska do piłki siatkowej. Mieliśmy możliwość spożywania posiłków w dużej jadalni lub na świeżym powietrzu.
Kolejnym punktem naszej wycieczki był Cieszyn Czeski i polski. Po przejściu mostu na Olzie byliśmy już w Czechach. W czeskim Cieszynie zobaczyliśmy piękny rynek z tryskającą fontanną na środku. Następnie udaliśmy się na polską stronę wchodząc na Wzgórze Zamkowe, na którym znajduje się romańska rotunda św. Mikołaja (tak, to ta sama, która widnieje na 20-złotowym banknocie), gotycka wieża zamkowa z XIV w. i pałac Habsburgów z XIX w. Po smacznym obiedzie w bardzo przytulnej jadłodajni „ Jak u mamy” udaliśmy się na rynek. Zobaczyliśmy tam barokową studnię i figurę św. Floriana, urokliwe budynki z tzw. arkadami oraz ratusz.
W trzecim dniu naszej wycieczki udaliśmy się do Wisły aby zobaczyć skocznię im. A. Małysza oraz Rezydencję Prezydenta RP. Rezydencję tworzy zespół budynków: historyczny Zamek Górny z drewnianą kaplicą i Zamek Dolny, których historię obrazowo przedstawił przewodnik. Aby dostać się na teren Rezydencji każdy z nas musiał okazać dowód tożsamości i przejść kontrolę jak na lotnisku, którą przeprowadzali żołnierze. Pierwszym prezydentem goszczącym w Rezydencji był Ignacy Mościcki, o którym obejrzeliśmy krótki film. W rezydencji zobaczyliśmy: hol główny, salon, jadalnię salę konferencyjną, salonik myśliwski, taras widokowy, gabinet prezydenta historyczny ( Prezydenta Mościckiego) i aktualny, pokój kąpielowy i kaplicę. Następnie wyruszyliśmy do centrum Wisły, gdzie zwiedziliśmy rynek i zakupiliśmy pamiątki. W drodze powrotnej do Skarżyska zjedliśmy obiad w Skoczowie, odpoczęliśmy i ruszyliśmy w dalszą drogę. Zmęczeni, ale pełni wrażeń szczęśliwie dojechaliśmy do Skarżyska.


jery07 dnia czerwiec 08 2016 17:59:43 · Drukuj
DNI MIASTA SKARŻYSKA
" Dni miasta Skarżyska"- wychowankowie Grup
Wychowawczych ZPEW aktywnie uczestniczyli w imprezie.:)))jery07 dnia czerwiec 04 2016 22:34:37 · Drukuj
Strona 1 z 22 1 2 3 4 > >>
REKRUTACJA
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
REKLAMA ZPEW
/
Przetłumacz stronę

Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres zpewskar@wp.pl

Copyright ZPEW 2012