STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
REGULAMIN REKRUTACJI
regulamin.
Stowarzyszenie- Jesteśmy
WF z Klasą
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Projekt UE
Projekty UE.
Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ZESPÓŁ PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ

jery07 dnia grudzień 18 2016 11:24:47 · Drukuj
PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA W KUBUSIOWYM PRZEDSZKOLU
Dnia 8 kwietnia dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w warsztatach stomatologicznych z zakresu profilaktyki próchnicy zębów, które przeprowadziły dyplomowane higienistki stomatologiczne z Lublina. Panie przybyły w towarzystwie dzielnego smoka Bartka, przy pomocy którego przełamały dziecięce lęki przed wizytą stomatologiczną. Rozmawiały również z przedszkolakami na temat zdrowego sposobu odżywiania się i jego wpływu na zdrowe zęby. Następnie każdy przedszkolak dostał model szczęki oraz różne szczoteczki i akcesoria dentystyczne, aby ćwiczyć szczotkowanie zębów oraz zakładanie i utwardzanie plomby. Po praktycznym treningu wszystkie przedszkolaki w nagrodę dostały dyplomy i magnesy, które będą im przypominały o systematycznym dbaniu o swoje ząbki. Udział naszych dzieci w tych warsztatach był możliwy dzięki życzliwemu sponsorowi – firmie MAT BUD ze Skarżyska – Kamiennej, za co serdecznie dziękujemy.
jery07 dnia kwiecień 14 2019 09:55:18 · Drukuj
WARSZTATY DLA UCZNIÓW KLAS MŁODSZYCH
Prawidłowa higiena jamy ustnej jest bardzo ważna już od najmłodszych lat życia .Dlatego dzieci z klas 1,2,3 Szkoły Podstawowej 08.04 wzięły udział w warsztatach pt. „Moja buzia”, na których zapoznały się z techniką prawidłowego mycia zębów, ich budową oraz potrzebą dbania o nie i ich leczenia .Przy użyciu odpowiednich akcesoriów Pani Monika Kania i Pani Barbara Bernatek sprawiły, że zwykłe szczotkowanie zębów zamieniło się w doskonałą formę zabawy. Dzięki temu wspólne mycie zębów będzie się kojarzyło dzieciom z przyjemnością i zabawą.


jery07 dnia kwiecień 14 2019 09:37:34 · Drukuj
O BEZPIECZEŃSTWIE NAD WODĄ-W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH I BURSIE SZKOLNEJ
W Grupach Wychowawczych i Bursie Szkolnej Zespołu Placówek Edukacyjno - Wychowawczych odbyła się niezwykle ciekawa prelekcja przeprowadzona przez p. Huberta Szczechle Prezesa Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na temat ,, Bezpieczeństwa nad wodą". Młodzież uzyskała wiedzę dotyczącą podstawowych zasad ratowania ludzi na akwanach otwartych. Jak zachować sie na kąpieliskach w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Nie zabrakło ćwiczeń praktycznych z udzielania pierwszej pomocy.


jery07 dnia kwiecień 14 2019 09:19:34 · Drukuj
URODZINY W PRZEDSZKOLU
W Kubusiowym Przedszkolu swoje 5 – te urodziny obchodziła Kinga. Jak zawsze nie zabrakło wspaniałych zabaw, podczas których jubilatka mogła poczuć się wyjątkowo, a także pysznego poczęstunku. Atrakcją był piękny tort , który przygotowała mama Kingi. My również życzymy Kindze wszystkiego najlepszego!


jery07 dnia kwiecień 14 2019 09:02:32 · Drukuj
PRZEDSZKOLAKI Z ZPEW NA SPEKTAKLU TEATRALNYM
Dnia 2 kwietnia 2019r. dzieci z przedszkola oraz klas I-III naszej szkoły obejrzały barwny musical profilaktyczny pt. "Co w trawie piszczy..." w wykonaniu aktorów Teatru Forte z Wrocławia. Obecnie, w czasach zapotrzebowania na akceptację i tolerancję, twórczy musical ukazał życie drobnych stworzeń, zabawnych przez swój wygląd i dziwactwa, uświadamiając wszystkim, że „inność każdego z nas”, tak naprawdę wcale nie jest wadą. Fantastyczna przygoda mieszkańców łąki, a przy tym zaskakujące zwroty akcji połączone ze znakomitym humorem udowodniły, że chociaż wszyscy tak bardzo się od siebie różnią, to tylko wspólnymi siłami można pokonać trudności i dokonać czegoś naprawdę wielkiego. Przepiękne kolorowe kostiumy, dowcipne dialogi, poruszająca muzyka – to wszystko sprawiło, że dla uczniów była to niezapomniana przygoda. Dzieci po raz kolejny miały okazję obcować ze sztuką, rozwijać wrażliwość estetyczną i brać czynny udział w życiu kulturalnymjery07 dnia kwiecień 13 2019 18:00:36 · Drukuj
SADZIMY BRATKI
W naszym ogródko naprawdę zrobiło się już wiosennie. Wychowankowie internatu ZPEW dnia 1kwietnia 2019roku zadbali, aby przed budynkiem zrobiło się kolorowo. Teraz czekamy, aż nasze bratki rozkwitną jeszcze bardziej...


jery07 dnia kwiecień 13 2019 17:22:25 · Drukuj
URODZINY W SZKOLE
Nasza placówka to miejsce przyjazne dzieciom, w której panuje serdeczna atmosfera. Nasi uczniowie czują się tu dobrze, dlatego dzielą się z nami ważnymi wydarzeniami z ich życia. Dziś uczennica klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej w ZPE-W – Daria – obchodziła swoje 19 – naste urodziny. Był to szczególny i wyjątkowy dzień. Były życzenia, prezenty i pyszny tort. Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie życzą samych pięknych i szczęśliwych chwil, radości z każdego dnia i dużo uśmiechu na co dzień.

jery07 dnia kwiecień 13 2019 17:09:50 · Drukuj
WYCIECZKA UCZNIÓW ZPEW DO WARSZAWY
Dziś uczestniczyliśmy w wycieczce do Warszawy. Zwiedziliśmy Stadion Narodowy PGE - zostaliśmy oprowadzeni przez Panią przewodnik która opowiedziała nam o funkcjonowaniu stadionu i pokazała najciekawsze miejsca. Po sportowych emocjach udaliśmy się odkrywać tajniki nauki do Centrum Nauki Kopernik. Wycieczka odbyła się dzięki współpracy Dyrekcji ZPEW i Stowarzyszenia "Jesteśmy ".


jery07 dnia kwiecień 13 2019 16:52:49 · Drukuj
V ŚWIĘTOKRZYSKI TURNIEJ BOWLINGOWY OLIMPIAD SPECJALNYCH
80 zawodników z 20 klubów z terenu całego województwa uczestniczyło V ŚWIĘTOKRZYSKI TURNIEJ BOWLINGOWY OLIMPIAD SPECJALNYCH. Wśród nich byli również zawodnicy Klubu OLIMP, którzy i tym razem zaprezentowali dobra formę, zdobywając 8 medali:
- gra drużynowa; Marysia, Bartek, Ola, Marcin - III miejsce,
- gra podwójna: Bartek, Ola – II miejsce,
- gra podwójna: Marcin, Marysia – I miejsce,
- gra podwójna: Maciek, Paweł – II miejsce
- gra pojedyncza: Maciek – II miejsce,
- gra pojedyncza: Paweł – I miejsce.
Współorganizatorem turnieju był Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych.
P.S. Ogromne podziękowania składamy | |#EsKaWu – Szkolny Klub Wolontariatu za duże zaangażowanie i pomoc w organizacji tego sportowego święta.
GRATULACJE!!!

jery07 dnia kwiecień 13 2019 16:29:47 · Drukuj
TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA W ZPEW
W dniach 11 -15 marca 2019 roku uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych aktywnie włączyli się w realizację zadań w ramach projektu Tydzień Kultury Języka Polskiego. Różnorodność przedsięwzięć umożliwiła dzieciom i młodzieży sprawdzenie umiejętności posługiwania się ojczystym językiem w sposób celowy i oczywiście zgodny z zasadami ogólnie przyjętych norm społecznych.
Uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły branżowej I stopnia, zasadniczej szkoły zawodowej wzięli udział w dwóch konkursach, w których mogli wykazać się wiedzą i kompetencjami z zakresu języka polskiego: „Przysłowia mądrością narodu” – przygotowany przez p. Annę Majdę oraz „Z językiem polskim za pan brat” – przeprowadzonym przez p. Izabelę Sieczkę.
Młodzież ze szkoły zawodowej uczestniczyła w wystawie, pt.: „Język mediów” w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Kielcach. Przygotowana ekspozycja zaprezentowała dynamiczny rozwój języka mediów. Uczniowie dowiedzieli się czym jest ekonomia języka, jak ważną rolę w tekście odgrywa tytuł oraz jak często ulegają manipulacji słownej.
Wychowankowie klas Visu i IIpp w ramach TKJ odwiedzili siedzibę Nadleśnictwa w Skarżysku – Kamiennej. Obejrzeli ekspozycję, przedstawiającą zwierzęta i rośliny charakterystyczne dla regionu świętokrzyskiego, słuchali ciekawych opowieści leśniczego. Zadawali również pytania, dotyczące życia dzikich mieszkańców lasów, łąk i pól.
Kolejnym zadaniem, realizowanym w ramach obchodów TKJ, było wykonanie plakatu okolicznościowego. Wyzwanie podjęli uczniowie klas Visu oraz IIIbp. W sposób graficzny, łącząc tekst z obrazem, wyrazili swój szacunek dla polskiej mowy.

jery07 dnia kwiecień 13 2019 15:42:23 · Drukuj
Strona 1 z 51 1 2 3 4 > >>
REKRUTACJA
/
RODO
/
Punkt konsultacyjny
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
POWIĘKSZ
REKLAMA ZPEW
/
DOKUMENTY 2017
Podanie.
Przetłumacz stronę

PROJEKT 2018
Projekt.
Szkolne Koło PCK
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres jery07@wp.pl

Copyright ZPEW 2012