STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
BIP
bip.
WF z Klasą
/
Szkolne Koło PCK
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Przetłumacz stronę

Projekt UE
Projekty UE.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres zpewskar@wp.pl

Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Dni Otwarte
/
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
SZKOŁA Z ŻONKILEM
10 kwietnia uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych rozpoczęli coroczną akcję SZKOŁA Z ŻONKILEM.
Przyszła wiosna, a wraz z nią rozkwitły żonkile, symbol nadziei-odrodzenia. Grupa gimnazjalistów wraz z opiekunami ścięła kwiaty ze szkolnego poletka. Nasi wolontariusze Natalka i Radek rozprowadzili piękne kwiaty wśród uczniów i nauczycieli.
SZKOLA Z ŻONKILEM to prowadzona corocznie przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych w Skarżysku-Kamiennej część ogólnopolskiej kampanii „Pola Nadziei”, której celem jest zabranie funduszy na potrzeby hospicjów oraz uwrażliwienie społeczeństwa, a w tym dzieci i młodzieży na chorobę i cierpienie ludzi.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji .


jery07 dnia kwiecień 13 2015 20:49:21 · Drukuj
WYJAZD DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ
We wtorek 7.04.2015 uczniowie ZPEW w Skarżysku-Kam. udali się na wycieczkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z zabytkami w Kalwarii Zebrzydowskiej, zapisanymi na światową listę dziedzictwa kultury UNESCO oraz odwiedzenie miejsc, związanych z osobą papieża Jana Pawła II.
Wycieczka rozpoczęła się od Dróżek Kalwaryjskich, które należą do zespołu architektoniczno-krajobrazowego i pielgrzymkowego UNESCO. Po ostatnich obfitych opadach deszczu, dróżki były bardzo trudnym odcinkiem naszej wędrówki. Błotnista i bardzo śliska droga wymagała sporo wysiłku od uczestników. Była to prawdziwa droga krzyżowa, którą przemierzał Karol Wojtyła.
Zaczęliśmy od Ratusza Piłata – jednej z najdawniejszych kaplic (1605r.), przez kolejne zabytkowe kaplice, aż wspinając się po kamieniach na Kalwarię, gdzie znajduje się Kościół Ukrzyżowania i Kaplica Grobu Chrystusa (1609r.), jako ostatnia stacja na Dróżkach Pana Jezusa.
Następnym punktem programu było zwiedzanie zabytkowego zespołu architektonicznego (wpisanego na listę UNESCO), który stanowią: Bazylika Matki Bożej Anielskiej i klasztor OO. Bernardynów (powstałe w latach 1602-1609). Zwiedzając piękną Bazylikę w stylu barokowym zatrzymaliśmy się przy dwóch kaplicach: Kaplicy z Cudownym Obrazem Matki Bożej, która stanowi serce całego obiektu i Kaplicy Pana Jezusa, gdzie znajdują się relikwie Jana Pawła II.
Wycieczkę zakończyliśmy przy pomniku Jana Pawła II na Placu Rajskim, przed głównym wejściem do Bazyliki.
Wycieczka spełniła zamierzone cele, a dobra słoneczna pogoda pozwoliła na zrealizowanie całego jej programu. Wycieczkę przygotował i prowadził Marek Załęski, a opiekunami uczniów byli nauczyciele: Agnieszka Gębska, Renata Pokrzywka i Ludomir Wątor.jery07 dnia kwiecień 13 2015 20:35:53 · Drukuj
PODSUMOWANIE SZKOLNEGO KONKURSU WIELKANOCNEGO
W konkursie wielkanocnym uczestniczyli uczniowie ZPEW, którzy wykonali dowolną techniką i według własnych pomysłów pisanki, stroiki, kartki, koszyczki wielkanocne. Na tegoroczny konkurs uczniowie ZPEW przygotowali swoje prace bardzo starannie i pomysłowo. Z roku na rok poziom wykonania prac rośnie, a ich piękno zachwyca. Prace plastyczno-techniczne zgłoszone do konkursu można podziwiać w holu II piętra budynku ZPEW. Komisja konkursowa miał nie lada problem w tym roku z wytypowaniem tych najlepszych, a oceniała w kategoriach: praca indywidualna i zespołowa.
Wyróżnione prace w kategorii „praca indywidualna”:
• K. Spadło klasa IIa ZSZ
• M. Winiarska klasa III Gim
• M. Morus klasa III SP
• J. Sobczyk klasa IIIb Gim U
• A. Latkowska klasa IIIa ZSZ
Wyróżnione prace w kategorii „praca zespołowa”:
• praca uczniów z klasy IIIB PP wykonana pod kierunkiem p. I. Bodo
• praca uczniów z klasy IIa PP wykonana pod kierunkiem p. M. Szkurłat-Michnowskiej
• praca uczniów z klasy IIa ZSZ wykonana pod kierunkiem p. A.Pietras
• praca uczniów z klasy IIIa PP wykonana pod kierunkiem p. A.Gębskiej
• praca uczniów z klasy IIIc Gim U wykonana pod kierunkiem p. E. Kowalskiej.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy ponownie w przyszłym roku.

jery07 dnia kwiecień 08 2015 20:25:40 · Drukuj
WARSZTATY WIELKANOCNE W ZPEW
W dniu 31 marca w naszej placówce odbyły się warsztaty plastyczne „Wiosenne klimaty”, nawiązujące do zbliżających się świąt, w których uczestniczyli nasi uczniowie. Uczestnicy warsztatów mogli pokazać i sprawdzić swoje umiejętności w malowaniu obrazów na płótnie malarskim i tworzeniu własnego rękodzieła, wykorzystując filc, kolorowe tkaniny oraz inne materiały ozdobne. W rękach młodych artystów powstawały kurki, zajączki, kurczaki, kolorowe pisanki, koguciki, barwne koszyczki i wiele innych. Wykonane prace plastyczne uczniowie prezentowali w formie pomysłowych dekoracji w świetlicy i na szkolnych korytarzach. Dobry humor, pomysły uczniów oraz ich twórcze zaangażowanie, tworzyły atmosferę miło spędzonego czasu oraz nadchodzących Świąt Wielkanocnych.
Przygotowane warsztaty były okazją do rozwijania umiejętności uczniów oraz dawały możliwość do odkrywania nowych talentów. Wykonane prace uczniowie mogli zabrać do domu. Młodzi uczestnicy warsztatów degustowali przepyszne babeczki i ciasteczka wykonane przez starszych uczniów na zajęciach cukierniczych.
Wielkanocne warsztaty zostały przygotowane przez Monikę Szkurłat-Michnowską, Marlenę Fedorowicz, Katarzynę Wnuk i Danutę Piwko.


`

jery07 dnia kwiecień 03 2015 19:43:08 · Drukuj
WYCIECZKA UCZNIÓW DO KAŁKOWA-GODOWA
26.03.2015 uczniowie ZPEW w Skarżysku-Kam. wyruszyli na wycieczkę do Kałkowa – Godowa, aby wziąć udział w Misterium Męki Pańskiej.Korzystając z pięknej, wiosennej pogody uczniowie rozpoczęli wycieczkę od obejrzenia zapory wodnej w Wiórach. Mogli tu podziwiać przepiękny widok na utworzony, długi na kilka kilometrów zbiornik wodny oraz dolinę Świśliny. Okolica zbiornika pokryta jest rudą żelaza – pirytem, a jego czerwony kolor tworzy krajobraz jakby z księżyca.
Stamtąd uczniowie udali się spacerem do pobliskiego Sanktuarium w Kałkowie – Godowie. Po obejrzeniu kościoła Bolesnej Królowej Polski przeszli na Drogę Krzyżową. Zatrzymując się przy każdej stacji doszli do Golgoty Świętokrzyskiej, zwanej też Golgotą Wschodu. Po wejściu na szczyt Golgoty zatrzymali się przy krzyżu, który stanowi dwunastą stację Drogi Krzyżowej. Z tego miejsca mogli też oglądać fantastyczną panoramę okolicy, a przy pomocy lunety widzieli też Góry Świętokrzyskie.
Schodząc z Golgoty zwiedzili niektóre kaplice – groty upamiętniające męczeństwo ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, ks. Jerzego Popiełuszki i ojca Maksymiliana Kolbego.
Po tych głębokich przeżyciach religijnych i patriotycznych, kolejnym relaksem było zatrzymanie się przy mini zoo.
Następnie uczniowie udali się na przedstawienie Misterium Męki Pańskiej. Akcja Misterium rozgrywa się w różnych miejscach, począwszy od modlitwy Chrystusa w Ogrodzie Oliwnym, aż po scenę jego śmierci na Golgocie. Przedstawienie to było najlepszym przygotowaniem do przeżycia Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych.
Wycieczka była udana, pozostawiła miłe wspomnienia i zapisała się dobrze w pamięci uczniów.
Organizatorami wycieczki byli nauczyciele: Marek Załęski, Małgorzata Kotwica i Ludomir Wątorjery07 dnia kwiecień 01 2015 20:13:10 · Drukuj
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W ZPEW
Dnia 25 marca w ZPEW uroczyście obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Jak co roku uczniowie naszej szkoły pokazali, że to szczególne święto można spędzić inaczej niż pójść na wagary. Program obchodów Dnia Wiosny został przygotowany przez harcerzy z Drużyny Świętokrzyskie Niedźwiedzie wraz z jej opiekunami i nauczycielami z nią współpracującymi. Uroczystość rozpoczęła inscenizacja pt.: „Sąd nad Wiosną”, w której uczniowie pokazali swoje zdolności recytatorskie. Wysłuchano oskarżycieli i obrońcy a na końcu ogłoszono wyrok. Aktorzy wraz z publicznością głośnym okrzykiem: „Marzanno, Marzanno, ty słomiana panno, do wody Cię wrzucamy bo Wiosnę witamy!”, próbowali zaczarować panującą aurę, przegonić zimę i sprowadzić do nas wiosnę. Na koniec pani wicedyrektor Iwona Marecka – Niemiec życzyła uczniom pięknej wiosennej pogody i chęci do nauki przez najbliższe miesiące. Pierwszy dzień wiosny zaliczamy do bardzo udanych i już czekamy na następny za rok!


jery07 dnia marzec 28 2015 18:30:59 · Drukuj
I DZIEŃ AKTYWNOŚCI SPORTOWEJ W ZPEW
27 marca 2015 r. w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych odbył się I DZIEŃ AKTYWNOŚCI SPORTOWEJ. Dzień ten to szkolne święto sportu dla najmłodszych uczniów placówki oraz dla uczniów z grup rewalidacyjno-wychowawczych. Dzieciaki te z powodu złożonych niepełnosprawności oraz wieku nie mogą brać udziału w zawodach sportowych. Organizatorzy zaproponowali im wspaniałą zabawę, poprzez udział w przygotowanych zajęciach.Celem sportowej imprezy nie była rywalizacja i zdobywanie medali, a zademonstrowanie przez podopiecznych swoich maksymalnych umiejętności. Zestawy gier i zabaw, to pomysły dla dzieciaków i rodziców na domowe zabawy.
Dzień Aktywności Sportowej był również spotkaniem integracyjnym dla rodziców, którzy oprócz świetnej zabawy mieli szansę spotkania i wymiany doświadczeń. Rodzice uczestniczyli w zajęciach grupowych, obserwowali swoje dzieci w sportowej zabawie, bawiąc się razem z nimi.Do wspólnej zabawy w tym dniu został zaproszony Pan Bogumił Bujak Prezes Zrzeszenia Sportu i Rehabilitacji „START”. W ramach współpracy ze „Stert-em” uczniowie naszej szkoły biorą systematycznie udział w różnych imprezach rekreacyjno –sportowych.


jery07 dnia marzec 22 2015 12:33:16 · Drukuj
OBSERWACJA ZJAWISKA ZAĆMIENIA SŁOŃCA
20 marca mieliśmy okazję obserwacji ciekawego zjawiska astronomicznego-częściowego zaćmienia słońca. W Polsce przesłonięciu uległo – w zależności od regionu kraju – od ok. 65% do ok. 80% tarczy słonecznej. Było ono widoczne od ok. godz. 9:40 do ok. 12:06 . Do zaćmienia Słońca dochodzi, kiedy Słońce, Księżyc i Ziemia ustawią się w jednej linii, a Księżyc znajdzie się między Słońcem a Ziemią. Zjawisko to wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczniów.


jery07 dnia marzec 20 2015 20:19:23 · Drukuj
KONKURS MATEMATYCZNY-,,SUPERGŁOWA"
W marcu 2015 roku odbyła się
XV Edycja Konkursu Matematycznego „Super Głowa”,
który został skierowany do uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i klas ponadgimnazjalnych z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych.
Organizatorzy konkursu matematycznego oczekują, że konkurs przyczyni się do:
• rozbudzenia i pogłębienia zainteresowań matematyką wśród uczniów,
• podkreślenia znaczenia pracy w osiąganiu sukcesu,
• propagowanie idei wspierania uzdolnień.
„Super Głowa” jest konkursem matematycznym znanym od 15 lat wśród uczniów Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych. Konkurs matematyczny służy również weryfikacji efektów pracy z uczniami, rozbudzeniu zainteresowania matematyką, odkrywaniu talentów, pobudzaniu uczniów do pogłębiania swojej wiedzy oraz stanowi pewnego rodzaju uatrakcyjnienie szkolnej pracy.
WYNIKI
XV EDYCJI KONKURSU MATEMATYCZNEGO

Lista laureatów:
SZKOŁA PODSTAWOWA
I miejsce Mateusz Skłodowski VI
II miejsce Jakub Kwiatkowski IV
III miejsce Natalia Słomińska IV

GIMNAZJUM
I miejsce Grzegorz Wąsowski I
II miejsce Daniel Zugaj III
III miejsce Mirkowski Tymoteusz I
GIMNAZJUM „II”
I miejsce Jarosław Sobczyk IIa
II miejsce Damian Rokita IIb
III miejsce Żaneta Kulawik IIb
KLASY PONADGIMNAZJALNE
I miejsce Izabela Turek I ZSZ
II miejsce Karolina Spadło II ZSZ
III miejsce Tomasz Trojanowski II ZSZ
KLASY PONADGIMNAZJALNE „PP”
I miejsce : Joanna Dębska IIc
Karolina Chrzęszczyk IIc
Krzysztof Kowalik IIIa
II miejsce Marta Florczyk IIIa
III miejsce Andrzej Kołda IIIb
WYRÓŻNIENIE DLA TOMASZA SPADŁO Z KLASY IIAPP
Dziękuję wszystkim uczestnikom za zainteresowanie.
Gratulujemy laureatom konkursu matematycznego!
ORGANIZATORZY KONKURSU
Anna Pietras
Beata Witkowskajery07 dnia marzec 20 2015 19:41:57 · Drukuj
SPOTKANIE RODZICÓW Z KOORDYNATOREM PROJEKTU.
Dnia 4 marca 2015 r. odbyło się spotkanie rodziców uczniów ZPEW z koordynatorką projektu „Jestem mamą. Nie rehabilitantką. Jestem tatą. Nie terapeutą” - prawnikiem, p. Joanną Piwowońską. Rodzice zostali zapoznani z uprawnieniami im przysługującymi w związku z posiadaniem przez ich dzieci orzeczeń o niepełnosprawności oraz potrzebie kształcenia specjalnego. Rodzice aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali liczne pytania. Mieli także możliwość indywidualnych konsultacji z prawnikiem.
Uczestnicy spotkania otrzymali materiały, w których zawarte są informacje dotyczące dzieci z niepełnosprawnościami (np. świadczenia pieniężne, specjalistyczne usługi opiekuńcze, pomoc niematerialna Ośrodka Pomocy Społecznej, refundacja leków i środków medycznych, ulga rehabilitacyjna, karta parkingowa, wsparcie PFRON-U, zniżki w środkach komunikacji, edukacja uczniów niepełnosprawnych).
Rodzice potrzebujący informacji lub porad prawnych pomogą uzyskać pomoc od pracowników Fundacji Instytutu Rozwoju Regionalnego w Krakowie oraz Fundacji Imago pod nr tel.12 350 63 62 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-12.00 lub pod adresem mailowym kontakt@pomocdlarodzicow.pl


jery07 dnia marzec 16 2015 19:05:33 · Drukuj
MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM
Po zimowej przerwie w trakcie której uczniowie przygotowywali się do nowego sezonu sportowego, przyszedł czas na udział w zawodach. Jak co roku w marcu odbyły się MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIETOKRZYSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM. Był to już XXIII turniej. Organizatorami zawodów był Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Cudzynowicach przy współpracy ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej „Sprawni – Razem”.Z naszej szkoły w zawodach wzięła udział drużyna w składzie: KLAUDIA ADAMSKA, ANETA LATKOWSKA, MICHAŁ SKŁADANOWSKI, GRZEGORZ WĄSOWSKI, DANIEL ZUGAJ.
Po rozegraniu wszystkich meczów w swoich kategoriach i zliczeniu punktów uzyskanych przez poszczególnych zawodników ekipa tenisistów ze Skarżyska zajęła II miejsce.
Indywidualnie najlepsza w swojej kategorii wiekowej okazała się ANETA LATKOWSKA, która zajęła I miejsce i tym samym powtórzyła sukces z ubiegłego roku. Teraz czeka Ją czas na przygotowania do Mistrzostw Polski, które odbędą się w Głogowie.

Życzymy sukcesów w dalszej rywalizacji.
jery07 dnia marzec 14 2015 21:05:35 · Drukuj
Strona 1 z 14 1 2 3 4 > >>
REKRUTACJA
/
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
REKLAMA ZPEW
/
Copyright ZPEW 2012