STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
   Strona Główna Nabór 2014/2015 AKTUALNOŚCI
Listopad 26 2014 07:08:05   
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
BIP
bip.
WF z Klasą
/
Szkolne Koło PCK
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
DNI OTWARTE W ZESPOLE PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Harmonogram Dni Otwartych Szkoły w roku szkolnym 2014/2015

26 listopada,
17 grudnia,
21 stycznia,
11 marca,
15 kwietnia
20 maja,
17 czerwca
w godzinach: 14.30-17.00

W tym czasie funkcjonować też będzie PORADNIA RODZINNA.
WYCIECZKA NA ŚWIĘTY KRZYŻ
W dniu 28.10.2014r. uczniowie ZPEW w Skarżysku-Kam. udali się na świętokrzyski szlak prowadzący na Łysą Górę. Wędrówka zaczęła się od Nowej Słupi – od posągu św. Emeryka – tzw. Drogą Królewską.Podziwiając piękno puszczy jodłowej, w jesiennej szacie, nasi młodzi turyści stąpali po kamienistej drodze, ku górze na której stoi zabytkowy klasztor z pięknym kościołem z XVIII wieku pod wezwaniem Św. Trójcy i kaplicą Oleśnickich, w której znajduje się najcenniejsza relikwia chrześcijańska – cząstka Drzewa Krzyża Świętego. Jest to najstarsze polskie sanktuarium religijne i narodowe.
Nasi uczniowie mieli przywilej ucałowania relikwiarza z Drzewem Krzyża Świętego i otrzymania specjalnego błogosławieństwa. Atrakcją dla turystów, jest odbudowana po stu latach, zniszczona przez wojska austriackie, wieża na kościele Św. Trójcy. Po pokonaniu 192 schodów na 35-metrową wieżę i wejściu na taras widokowy mogliśmy i my podziwiać wspaniałą panoramę Gór Świętokrzyskich, przy bezchmurnym niebie.
Z historią tego regionu uczniowie zapoznali się w multimedialnym Muzeum Przyrodniczo-Leśnym Świętokrzyskiego Parku Narodowego.Naszej wycieczce towarzyszyła piękna, słoneczna i ciepła pogoda, która umożliwiła zrealizowanie zamierzonego planu.Pełni wrażeń, uśmiechnięci i zadowoleni nasi turyści schodzili po kamieniach wydeptanych tysiącami stóp ludzkich i wśród kolorowych drzew, pamiętających jeszcze zamierzchłe czasy królów polskich – do Nowej Słupi, gdzie czekał na nas szkolny bus.
Wycieczkę przygotowali i opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele naszej szkoły:
Marek Załęski i Ludomir Wątor.

ZPEW NA PIKNIKU EUROPEJSKIM
Prezentacja Japonii w ramach „Pikniku: Europa otwarta na świat”

W dniu 30.10.2014 r. uczniowie z naszej szkoły brali udział w „Pikniku: Europa otwarta na świat”, byli to: Natalia Słonimska, Aleksandra Miernik, Klaudia Adamska, Marta Nowakowska, Bartłomiej Gałka, Andrzej Kołda, Andrzej Król. Impreza odbyła się w Zespole Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych w Skarżysku - Kamiennej przy ul. Legionów.
Na wstępie uczniowie podczas hymnu przedstawili flaga i mapę Japonii , bo ten kraj wylosowaliśmy. Uczestnicy zostali zapoznani z usytuowaniem geograficznym oraz obyczajami w Japonii, tak różnymi od krajów europejskich. Sporty walki Dalekiego Wschodu przybliżył nam sensej Zbigniew Zaborski wraz z młodymi karatekami. Sportowcy zaprezentowali nam podstawowe ruchy obowiązujące w tej dyscyplinie sportu. Ponadto uczestnicy Pikniku dowiedzieli się o startach i sukcesach zawodników Olimpiad Specjalnych z województwa świętokrzyskiego w Światowych Igrzyskach Zimowych w Nagano w Japonii. Uczennice z naszej szkoły zaprezentowały tradycyjne ubiory i obuwie japońskie – kimona oraz japonki. Uczestnicy Pikniku mieli możliwość rywalizacji w jedzeniu ryżu pałeczkami na miseczkach przygotowanych przez uczniów klasy 3aspp i p. Agnieszkę Cieloch na warsztatach garncarskich, zwycięzca otrzymał zestaw do takiej degustacji. Wszyscy mogli się napić tradycyjnej japońskiej herbaty w oryginalnej zastawie z japońskiej porcelany, którą serwowała p. Jolanta Cieślik. Cały występ odbywał się w prawdziwie japońskiej scenerii ogrodów, kwiatów kwitnącej wiśni, wachlarzy i parasoli, a dekoracje przygotowały p. Beata Gajewska i Kamila Matla. Ponadto odbyły się konkurencje sportowe i bieg przełajowy w którym nasz zawodnik Andrzej Kołda zajął II miejsce i otrzymał pamiątkowy album. Opiekunami uczniów były p. Monika Piątek i Anna Majda, za całość odpowiadała Małgorzata Niewęgłowska – Chała.
HARCERSKI PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ W ZAWICHOŚCIE
W dniu 29 października 2014 roku harcerze dwóch drużyn ( 22 Skarżyskiej Drużyny Harcerskiej NS i Drużyny Harcerskiej NS Świętokrzyskie Niedźwiedzie), działających przy ZPEW, połączyli siły i pełni optymizmu oraz zapału do rywalizacji, zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności na Harcerskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej w Zawichoście.
Młodzież, pod kierunkiem dh. Izabeli Sieczki, dh. Moniki Piątek i dh. Anny Majdy, przygotowała układ taneczny do piosenki, pt. "Ciągle pada". Przed występem wszystkich dzielnych harcerzy paraliżowała trema, ale pierwsze takty muzyki, piękne sceniczne światła i wspaniała publiczność zgromadzona w Miejsko - Gminnym Ośrodku kultury, przepędziły strach. W efekcie wszyscy byli dumni ze swoich prezentacji artystycznych, a niektórzy odkryli w sobie nowe ukryte talenty.


XXII MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
XXII MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.
Kolejne zawody – biegi przełajowe – jak co roku odbyły się w pięknych lasach otaczających Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Baryczy k/Końskich. Naszą placówkę reprezentowało 11 zawodników. Walczyli oni w różnych grupach wiekowych oraz kategoriach dla dziewcząt i chłopców. Rywalizowali o zajęcie bardzo dobrych lokat indywidualnych oraz osiągnięcie jak najlepszego wyniku dla drużyny. Podczas tych zawodów swoich sił mogli spróbować uczniowie klas młodszych z naszej szkoły, którzy po raz pierwszy mieli okazję wystąpić na mistrzostwach wojewódzkich. Ostatecznie zajęli dość wysokie lokaty. Najlepszymi naszymi zawodnikami byli: Andrzej Król- III miejsce, Bartosz Miernik – IV miejsce i Joanna Dębska – IV miejsce. Reprezentacja ze Skarżyska po podliczeniu wyników indywidualnych zajęła – III miejsce.II MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ 7 – OSOBOWEJ
Jak co roku uczniowie naszej szkoły mogą rywalizować ze swoimi kolegami z innych placówek z województwa świętokrzyskiego na zawodach sportowych organizowanych przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Sprawni Razem”. W Miesiącu wrześniu nasi sportowcy brali udział w:II MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ 7 – OSOBOWEJ Pierwsze z nich odbyły się w dniu 10.09.2014r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Naszej drużynie nie udało się obronić I miejsca z Pierwszych Mistrzostw, które odbyły się wiosną w Skarżysku Kamiennej i ostatecznie po zaciętym meczu z drużyną z Ostrowca Świętokrzyskiego zajęli II miejsce. W reprezentacji naszej szkoły zagrali: ANDRZEJ KRÓL - bramkarz/kapitan drużyny/, ANETA LATKOWSKA, PIOTR BĘBEN,DANIEL ZUGAJ, DAWID SZCZEŚNIAK, PIOTR JUREK, PATRYK BOROWIEC, MICHAŁ SKŁADANOWSKI, BARTOSZ MIERNIK.


DZIEŃ TRENINGOWY MATP W OPATOWIE
24 października 2014r. grupa zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych , działającego w naszej szkole, wyruszyła w podróż do Opatowa na Świętokrzyski Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Była to podróż po radość, dobrą zabawę, satysfakcję ze swoich osiągnięć oraz medal , dla niektórych pierwszy w życiu. Zawodnicy naszego klubu: Anita K., Bartosz K., Mateusz M. i Krzysztof K. mieli możliwość uczestnictwa w zmaganiach sportowych w konkurencjach nawiązujących do konkretnych dyscyplin lub aktywności oficjalnego programu sportowego Olimpiad Specjalnych: podpór, przetoczenie, pokonanie nierównego podłoża, strzał na bramkę, ławeczka równoważnia i pokonanie dystansu 5 m. Nasi zawodnicy dzielnie się spisali w prezentacji swoich osiągnięć przed kolegami, widzami i oczywiście swoimi rodzicami, którzy towarzyszyli swoim pociechom w tym dniu. Organizatorzy zawodów dopieścili nas serwując wiele słodkości, ale najsmaczniejsze były słynne opatowskie pączki i krówki. Mniam, mniam… Naszym zawodnikom gratulujemy sukcesów i życzymy wytrwałości w nieustannym rozwijaniu swoich potencjalnych możliwości.Zapraszamy do Galerii.MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W BADMINTONIE
17 października 2014r. nasi reprezentanci : Aleksandra Miernik, Magdalena Łapka, Karolina Latkowska oraz Andrzej Kołda wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Badmintonie . Zawody odbywały się w Hali Sportowej przy Zespole Szkół nr 2 w Zagnańsku. Organizatorami zawodów był Klub Olimpiad Specjalnych Iskra, Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska-Świętokrzyskie, Świętokrzyski Związek Badmintona, SOSW nr 1 Kielce oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty. Na badmintonowych kortach w grach pojedynczych, żeńskich i męskich zmierzyło się 80 zawodników z kilkunastu klubów województwa świętokrzyskiego. Nasi badmintoniści zdobyli dwa złote medale - Aleksandra Miernik, Karolina Latkowska, jeden srebrny- Magdalena Łapka oraz jeden brązowy- Andrzej Kołda. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!WIZYTA W CENTRUM NAUKI KOPERNIK
Starania i dążenia wychowawców kl.2aG i 6aSPw celu wszechstronnego rozwoju swoich uczniów, nie tylko na niwie szkolnej, przyniosły pozytywne rezultaty. Dzięki uprzejmości Zarządu Centrum Nauki KOPERNIK w Warszawie grupa uczniów naszej szkoły mogła nieodpłatnie uczestniczyć w zajęciach, osobiście zaangażować się w poznanie i zrozumienie świata. Wycieczka do Warszawy w tym celu odbyła się w dwuetapowo: 16 października pojechała 15 osobowa grupa z kl. 2a Gimnazjum i 22 października 15 osobowa grupa z klasy 6a Szkoły Podstawowej. Uczniowie wraz z opiekunami i Rodzicami osobiście mogli doświadczać ruchu w świecie, być aktorami w spektaklu Teatru Robotycznego czy uczestniczyć w pokazach w przestrzeni. Czas spędzony w Centrum Nauki, oczywiście zbyt krótki, był początkiem etapu dla młodych ludzi do wzięcia odpowiedzialności za zmiany zachodzące wokół nich. Załączone zdjęcia trafie ukazują zaangażowanie uczniów poznanie świata, są dowodem na to jak świetna może być zabawa nauką i nauka zabawą, bo bawić w ten sposób może się każdy: dziecko jak i dorosły. Mamy nadzieję, że jeszcze tam wrócimy…
Wychowawca kl.6aSP- B. Wzorek
Wychowawca kl. 2aG- M. Grzelec
WIELKIE SPRZĄTANIE
W piątek 17 października w ramach akcji „ SPRZĄTANIE ŚWIATA” uczniowie naszej placówki grabili i zamiatali liście przed budynkiem szkoły oraz wzdłuż ulicy Szkolnej. Pogoda trochę pokrzyżowała koncepcję, gdyż na ten dzień planowane było malowanie płotu wokół terenu szkoły. Dobrze, że wszyscy uczniowie skończyli pracę przed deszczem, który zaczął padać tuż po zgrabieniu ostatnich liści. Organizatorami przedsięwzięcia był Samorząd Uczniowski z opiekunami.

PODKARPACIE ODKRYTE
Podczas trzydniowej wycieczki szkolnej, która odbyła się 1-3 października odkrywaliśmy niesamowite, ciekawe i piękne miejsca Podkarpacia. Odbyliśmy spacer po Skamieniałym Mieście w Ciężkowicach i trasie podziemnej znajdującej się pod rzeszowskim rynkiem, prześledziliśmy historię przemysłu naftowego i gazownictwa, byliśmy świadkami tworzenia słynnego na całym świecie szkła krośnieńskiego, a na koniec spotkaliśmy się z bohaterami naszych ulubionych dobranocek. Wycieczce, na którą uczniowie czekają cały rok jak zwykle towarzyszyły duże emocje. Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń i zapału do dalszej nauki.

Strona 1 z 12 1 2 3 4 > >>
REKLAMA ZPEW
/
REKRUTACJA
/
PODANIE
Podanie.
Przetłumacz stronę

Projekt UE
Projekty UE.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Fan Page ZPEW
/
Dni Otwarte
/
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres zpewskar@wp.pl

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
Copyright ZPEW 2012