STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK EDUKACYJNO-WYCHOWAWCZYCH
Nawigacja
Strona Główna
Oferta placówki
Gdzie jesteśmy
Otoczenie i lokalizacja
Przedszkole Specjalne
Szkoła Podstawowa Specjalna
Gimnazjum
Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Oddział Przyszpitalny
Grupy Rewalidacyjno-Wychowawcze
Internat-grupy wychowawcze
SPORT
Sekcja Olimpiad Specjalnych ,,OLIMP"
Drużyna ZHP-,,Nieprzetartego Szlaku"
Biblioteka szkolna
Koła zainteresowań
Nauka języków obcych
GALERIA
Pobieranie
Kontakt
Szukaj
PRZETARGI
Ośrodek Egzaminacyjny
BIP
bip.
WF z Klasą
/
Szkolne Koło PCK
/
Prezentacja ZPEW
Prezentacja ZPEW.
Pracownia Ceramiki
/
Shuttle Time
Kalendarz roku szkolnego
Przetłumacz stronę

Projekt UE
Projekty UE.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

jery07
07/06/2013 18:56
Informacje dotyczące aktualnych wydarzeń związanych z ZPEW proszę przesyłać na adres zpewskar@wp.pl

Fan Page ZPEW
/
PODANIE
Podanie.
ZHP Nieprzetarty Szlak
NS.
Dni Otwarte
/
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
KURSY KWALIFIKACYJNE W ZPEW

jery07 dnia maj 21 2015 17:37:04 · Drukuj
INFORMACJE O PLACÓWCE

jery07 dnia czerwiec 10 2015 20:24:53 · Drukuj
SZKOLNE KOŁO CARITAS W NADLEŚNICTWIE MARCULE
W dniu 12 maja 2015r. odbyła się wycieczka Szkolnego Koła Caritas do Nadleśnictwa w Marculach, niezwykłego zakątku Ziemi Iłżeckiej. Członkowie SKC wraz z opiekunami wyruszyli w piękny słoneczny poranek w poszukiwaniu przygód. Po dotarciu na miejsce zostali zaproszeni do sali projekcyjnej, gdzie mieli okazję posłuchać opowiadania leśniczego p. Radosława Koniarza o lesie i jego mieszkańcach. Obejrzeli również film animowany na temat edukacji przyrodniczej pt. „Dzik Ryjo”.
Następnie wszyscy uczestnicy zwiedzili ARBORETUM, czyli rodzaj Ogrodu Botanicznego, którego główny dział stanowią kolekcje drzew i krzewów. Teren Arboretum wyposażony jest w bogatą infrastrukturę edukacyjną służącą do przeprowadzania zajęć na terenie ogrodu. Zwiedzając ścieżkę edukacyjną uczniowie mieli możliwość posadzenia sadzonek sosny i brzozy. Podziwiali też różnorodne gatunki kwiatów, drzew i krzewów. Ogromne wrażenie wywarł na uczniach dąb MARCEL. Który wyrósł z nasion poświęconych przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Spacer po ogrodach zakończył się wspólnym spotkaniem przy ognisku i pieczeniem kiełbasek.
Następnie uczniowie pojechali do malowniczej Iłży gdzie podziwiali zabytkowe kamieniczki, ruiny zamku i pięknie odrestaurowany rynek. Uwieńczeniem wycieczki były pyszne lody wg. tradycyjnej receptury z iłżeckiej lodziarni.
Uczniowie pełni wrażeń i bogaci w przyrodniczą wiedzę wrócili do szkoły.


jery07 dnia czerwiec 10 2015 19:54:46 · Drukuj
WYCIECZKA DO GDAŃSKA CZ.1
Jeszcze raz, my harcerze z zastępu „ świętokrzyskie niedźwiedzie” działającego w ramach 22 drużyny NS przy ZPEW w Skarżysku – Kamiennej, udowodniliśmy sobie, że wspólny wysiłek i chęci prowadzą do wspaniałych rezultatów.
Od wielu miesięcy zbieraliśmy pieniądze na wycieczkę marzeń. I udało się!!! Spędziliśmy trzy cudowne dni poznając Gdańsk, Gdynię i Sopot.
Nie byłoby to możliwe ( bo nasze zasoby finansowe nie były jednak dostateczne) gdyby nie pomoc wielu ludzi i instytucji , o czym z wdzięcznością będziemy mówili i pisali.
Tak więc po długich przygotowaniach, wieczorem 28 maja wsiedliśmy do pociągu pędzącego do Gdańska. Darmowe bilety na przejazd w obie strony otrzymaliśmy od PKP Intercity.
A oto jak przebiegała ta fantastyczna wyprawa.
I DZIEŃ
Mimo całonocnej podróży od rana realizowaliśmy nasz bardzo napięty plan zwiedzania.Najpierw swoje podwoje otworzył dla nas dawny spichlerz „ Błękitny Baranek”, w którym mogliśmy poznać pracę i codzienne życie dawnych gdańszczan. Stamtąd droga zawiodła nas na najstarsze i najpiękniejsze ulice Gdańska- Długą i Długi Targ tworzące Trakt Królewski , Świętego Ducha, Mariacką. Podziwialiśmy przepiękne kamienice i Dwór Artusa. Wstępowaliśmy do zabytkowych kościołów: WNMP, Św. Mikołaja czy Św. Katarzyny , który w 2006 roku przeżył potężny pożar a jego ślady i skutki widoczne są do dzisiaj. Nie mogliśmy oczywiście ominąć słynnego Neptuna –symbolu Gdańska, któremu pokłoniliśmy się prosząc o opiekę w jego mieście. Gdy głód dał nam znać o sobie, zjedliśmy przepyszny obiadek i pociągiem podmiejskim pojechaliśmy do Sopotu. Tutaj niektórzy z nas po raz pierwszy zobaczyli morze i stwierdzili, że dla tej chwili warto żyć. Wszyscy utwierdziliśmy się w tym, spacerując po sopockim molo. Bezkres morza, jego piękno, widok pływających statków zrobił na nas ogromne wrażenie. Nic to , że czasami ze zmęczenia zamykały się powieki i zamiast podziwiać widoki, na wygodnych ławeczkach „ dusiliśmy komarka”.Wyprawę do Sopotu zakończyliśmy spacerem po słynnym „ Monciaku” i pamiątkowymi zdjęciami koło krzywego domu.Niesamowicie zmęczeni zdołaliśmy jeszcze samodzielnie przygotować sobie kolację , umyć się i udać na bardzo zasłużony odpoczynek. Gdzie? Do przestronnych i wygodnych apartamentów, których bezinteresownie użyczył nam dyrektor Pan Waldemar Krysiński, w prowadzonej przez siebie szkole, znajdującej się w pobliżu historycznego miejsca - osławionej zaciekłą obroną we wrześniu 1939 roku, Poczty Gdańskiej.CDNjery07 dnia czerwiec 10 2015 19:03:00 · Drukuj
PREZENTACJE PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH
Dnia 2 czerwca 2015 roku w Naszej szkole, na ul. Szkolnej 15 w Skarżysku Kam. w Zespole Placówek Edukacyjno - Wychowawczych odbyła się prezentacja Projektów Edukacyjnych klas drugich gimnazjum. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas pani Marzeny Grzelec , pani Joanny Skorupy, pani Ewy Kowalskiej i pani Iwony Kutery, którą zastąpiła pani Marlena Fedorowicz.
W bieżącym roku realizowano trzy projekty.
Pierwszy projekt był realizowany pod opieką Marzeny Grzelec i Kingi Wożniak i nosił tytuł
Miejsca, które chcę zobaczyć- plan wycieczki turystyczno – krajoznawczej po województwie świętokrzyskim”
Uczestniczyli w niej uczniowie : Patryk B., Mateusz D., Sylwia M., Kacper S. Przedstawili oni nam plan zaproponowanej wycieczki do Nowej Słupi, Szydłowa i Kurozwęk oraz miejsca , które warto zwiedzić w tej okolicy.Drugi projekt realizowany był pod opieką Ewy Kowalskiej, Joanny Skorupy, Iwony Kutery w zastępstwie Marleny Fedorowicz nosił tytuł „ Warzywa i owoce moc witamin doceń”.
Projekt realizowali uczniowie :
Marcin B., Żaneta K., Aleksandra S., Monika W., Marceli Z. z klasy pani Iwony Kutery , Michał M. i Jakub B. z klasy pani Ewy Kowalskiej, Paweł K. i Piotr Ż. Z klasy pani Joanny Skorupy.Projekt był bardzo barwny i ciekawy . Uczniowie wykonali szereg prac plastycznych i kucharskich z zakresu zdrowego odżywiania się . Pracę nad projektem dopełniła wycieczka do Zakładu Przetwórstwa Warzyw i Owoców w Pińczowie, a podsumowało piękne przestawienie przygotowane przez uczniów i opiekunów projektu oraz panią Monikę Szkurłat – Michnowską , która wspierała technicznie i artystycznie grupę projektową.Trzeci projekt realizowany był pod opieką pani Izabeli Sieczki. Było to przedstawienie teatralne pt.” Miłość niejedno ma imię – „ Romeo i Julia” .
Grupa projektowa miała za zadanie przygotowanie spektaklu teatralnego. W projekcie tym uczestniczyli Jakub B., Bartosz M., Natalia P., Dominika P. oraz gościnnie Michał S. Uczniowie przedstawili współczesną wersję tej sztuki.Prezentację Projektów Edukacyjnych podsumowała pani dyrektor Dorota Nowak – Małek, która stwierdziła, że z roku na rok jakość realizowanych projektów jest coraz lepsza i zachęciła do dalszej pracy.
Do Zobaczenia za Rok !


jery07 dnia czerwiec 10 2015 17:21:15 · Drukuj
V LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH
W dniach 29-31.05 2015 roku w pięknym Sandomierzu odbyły się V Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. W zawodach uczestniczyło 200 zawodników z 17 klubów z województwa świętokrzyskiego. Zawodnicy rywalizowali w trzech dyscyplinach: kolarstwo, biegi przełajowe, lekka atletyka. Naszą placówkę reprezentowała 7 osobowa ekipa Klubu OLIMP wraz z trenerkami Marzeną Grzelec i Bogumiłą Wzorek. Sportowe zmagania rozpoczęliśmy od kolarstwa, na Bulwarze im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zawodnicy Justynka i Paweł rywalizowali ze swoimi kolegami na dystansie 500 metrów. Kolarstwo to nieuprawiana dotąd przez naszych zawodników dyscyplina sportu, dlatego dwa zdobyte medale zapiszą się w historii klubu.Sobota i niedziela to zmagania lekkoatletów Justynka, Wiktor, Marysia, Krystian, Tomek i Artur dzielnie walczyli o medale na Stadionie Miejskim w Sandomierzu w biegach i rzutach.
Organizatorzy zadbali nie tylko o sportową rywalizację, ale dostarczyli również mnóstwa niezapomnianych atrakcji. Poznaliśmy historię Sandomierza, mogliśmy uczestniczyć w walkach rycerskich.
Zawodnicy OLIMPU przywieźli z Igrzysk 13 medali.
Klasyfikacja medalowa:
KOLARSTWO: Justyna Tyszer – II miejsce
Paweł Kucy –III miejsce
LEKKA ATLETYKA: Tomasz Faliński – bieg na100 metrów – V miejsce bieg 200 metrów – III miejsce
Marysia Mormus – rzut piłeczką palantową – III miejsce
bieg 50 metrów – III miejsce
Artur Chrzeszczyk – bieg 100 metrów – II miejsce
pchnięcie kulą – II miejsce
Krystian Zwoliński – bieg 50 metrów – I miejsce
bieg 100 metrów – I miejsce
Wiktor Piłsudski – bieg 50 metrów – I miejsce
rzut piłeczką palantową – II miejsce
Justyna Tyszer - bieg 50 metrów – II miejsce
rzut piłeczką palantową – II miejsce
Trenerzy i zawodnicy szczególne dziękują rodzicom, którzy postarali się aby rowery w całości dotarły na miejsce zawodów. DZIĘKUJEMY!!!


jery07 dnia czerwiec 10 2015 16:40:32 · Drukuj
ŚWIĘTOKRZYSKI TURNIEJ W PIŁCE NOŻNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH
W dniach 15-16.05.2015 w Jędrzejowie odbył się Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. W zawodach tych uczestniczyli
uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych reprezentując drużynę " Tornado" ze Skarżyska-Kamiennej. Drużyna żeńska brała udział w turnieju piłki nożnej 6-cio osobowej i po zwycięstwach z zespołami "Orła" Barycz ( wynik meczu 3 :2 ) i "Szansy" Ostrowiec Św. ( wynik meczu 8 : 1 ) oraz remisie ze "Strzałą" Jędrzejów ( wynik meczu 2 : 2 ) zajęła drugie miejsce. O pierwszym miejscu zadecydował jedynie lepszy
bilans bramkowy drużyny z Jędrzejowa, która okazała się najlepsza w całym turnieju. Miejsce trzecie zdobyły zawodniczki z Baryczy, a czwarte z Ostrowca Świętokrzyskiego. Wyróżniającymi się zawodniczkami tych zawodów były uczennice naszej szkoły : Joanna Dębska, Katarzyna Dębska oraz Aneta Latkowska, która zdobyła aż 11 bramek.

W turnieju piłki nożnej 7-mio osobowej zespół ze Skarżyska- Kamiennej okazał się najlepszy. Zwycięstwa z "Gromem" Busko- Zdrój ( wynik mecz 8 : 2 ) i "Orłem" Barycz ( wynik meczu 7 : 4 ) potwierdziły wysokie umiejętności piłkarskie naszych chłopaków. Złote medale otrzymali nasi uczniowie: Andrzej Król i Andrzej Kołda. Miejsce drugie zdobyli chłopcy z Baryczy , a trzecie z Buska. W drugim dniu imprezy odbył się turniej piłki nożnej 11-sto osobowej. Oprócz wyżej wymienionych Andrzejów w drużynie ze Skarżyska-Kamiennej występował również Karol Pijarski, dla którego były to pierwsze zawody piłkarskie , w których brał udział. W meczu półfinałowym nasz zespół wygrał z drużyną z Ostrowca Św. ( wynik meczu 10 : 0 ) , ale w finale musiał uznać wyższość "Strzały" Jędrzejów ( wynik meczu 0 : 3 ). Dobrze zorganizowane zawody i jednocześnie wspaniałe święto piłkarskie z pewnością na długo zostaną zapamiętane
przez wszystkich uczestników. Gratulacje dla naszych piłkarek i piłkarzy, życzymy dalszych sukcesów.


jery07 dnia czerwiec 02 2015 22:26:22 · Drukuj
III ETAP RAJDU NA RATY
26 maja 2015 r. grupa naszych kolegów i koleżanek pod opieką p. Barbary Bernatek i p. Grażyny Bieda wzięła udział w III etapie VII Rajdu na Raty organizowanego przez Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji „Start” Kielce. Rajd rozpoczęło przejście z miejscowości Huta Szklana na Św. Krzyż. Odbijając nieco ze szlaku zatrzymaliśmy się na punkcie widokowym z wychodnią na gołoborze. Po wejściu na szczyt zwiedziliśmy zabudowania klasztorne: kościół, kaplicę Oleśnickich, podziemia i muzeum Ojców Oblatów. W kaplicy uczestnicy rajdu otrzymali błogosławieństwo Krzyżem Świętokrzyskim z relikwiami Drzewa Świętego. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Świętokrzyskiego Parku Narodowego, które jest ciekawą placówką dydaktyczną. Po zwiedzaniu uczestnicy zjedli smaczny dwudaniowy obiad w Jadłodajni „ Pod Aniołem”. Ze względu na trudne warunki pogodowe ( ulewny deszcz), rajd zakończył zjazd kolejką do Huty Szklanej.


jery07 dnia czerwiec 01 2015 09:18:39 · Drukuj
ODKRYWAMY ŚWIĘTOKRZYSKIE
W sobotni poranek 23 maja 2015 roku młodzież Grup Wychowawczych Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej wybrała się pociągiem na wycieczkę do Kielc. Jedna z atrakcji wyjazdu była wizyta w Manufakturze Słodyczy, gdzie zobaczyliśmy ręczny wyrób cukierków i lizaków. Słodycze powstają tam z naturalnych składników i barwników. Na koniec pokazu każdy mógł skosztować cukierkowego specjału. Kolejnym etapem wycieczki była Bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Barokowa świątynia zrobiła na nas duże wrażenie. Nie obyło się również bez sesji fotograficznej na popularnej ulicy Sienkiewicza oraz w innych ciekawych zakątkach Kielc. . Następnie odwiedziliśmy Rezerwat Przyrodniczy Kadzielnia gdzie zabezpieczeni w kaski ruszyliśmy za przewodnikiem niczym grotołazi ciekawą trasą podziemną. Nasza weekendowa wycieczka była możliwa dzięki sponsorom: Przewozy Regionalne sp. z o.o. Oddział Świętokrzyski z siedzibą w Skarżysku-Kamiennej, Wiesława Szabat Naczelnik Działu Handlowego Przewozy Regionalne, ANAMAX - Szkolenia, Doradztwo, Usługi - Anna Bieńczak, Stowarzyszenie przy SOSW nr 1 "Jesteśmy", "Hermes" artykuły BHP Marcin Jelonek.
Za wsparcie i pomoc finansową serdecznie dziękują wychowankowie oraz organizatorzy wyjazdu p. Ewa Krajewska i p. Marzena Drążkiewicz.jery07 dnia maj 28 2015 17:17:15 · Drukuj
WYCIECZKA DO PIŃCZOWA
W dniu 7 maja 2015 r. uczniowie klas 2bgu, 3bgu i 3cgu ZPEW w Skarżysku-Kamiennej uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Zakładu Przetwórstwa Warzyw i Owoców „Gomar” w Pińczowie. Wycieczka ta odbyła się w związku z realizacją edukacyjnego projektu gimnazjalnego pod hasłem: „Warzywa i owoce moc witamin doceń”. Przed wejściem na teren Zakładu uczniowie zostali wyposażeni w specjalne czepki ochronne. Obejrzeli ogromne hale i taśmy produkcyjne, maszyny i urządzenia, dzięki którym powstają dżemy, przeciery, soki oraz różne mieszanki owocowe i warzywne. Pani przewodnik chętnie odpowiadała na pytania uczniów dotyczące pracy Zakładu i obserwowanych sprzętów. Na koniec uczestnicy wycieczki mogli spróbować pysznego soku gruszkowo-bananowego, który otrzymali od kierownictwa Zakładu.


jery07 dnia maj 28 2015 16:50:26 · Drukuj
WYCIECZKA DO OJCOWA
Ojcowski Park Narodowy znajduje się w samym centrum Jury Krakowsko–Częstochowskiej. To jedno z najpiękniejszych miejsc w okolicach Krakowa, doskonałe na krótką wycieczkę. W dniu 26 maja 2015r. grupa uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej Zespołu Placówek
Edukacyjno – Wychowawczych w Skarżysku – Kamiennej pod opieką nauczycieli: Anny Kornet, Anny Pietras i Jolanty Stępień, odkrywała niezwykłe miejsca w Ojcowskim Parku Narodowym.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania okolic zamku w Pieskowej Skale. Ze względu na trwający tam remont, nie udało nam się obejrzeć go od środka. Jednym z najbardziej charakterystycznych punktów w okolicy jest 25 metrowa skała wapienna zwana Maczugą Herkulesa lub Czarcią Skałą. Niezwykłe krajobrazy ciągnące się wzdłuż Doliny Prądnika zaprowadziły nas do drewnianej kaplicy „Na wodzie”. Usytuowano ją na betonowych podporach nad potokiem, ponieważ w ten sposób ominięto zarządzenie cara Mikołaja II, który zabraniał budowy obiektów sakralnych na ziemi ojcowskiej. Następnym etapem naszej wędrówki był Ojców – mała wioska z niezwykle urokliwymi zabudowaniami oraz ruinami zamku kazimierzowskiego z XIV w. Wędrówka „czarnym szlakiem” zaprowadziła nas do Groty Łokietka – największej na terenie parku jaskini składającej się z trzech komór i korytarzy o długości ok. 320m. Według legendyschronił się w niej król Władysław Łokietek przed wojskami czeskimi.My także próbowaliśmy się tam schować, ale nie przed wojskiem, a przed uciążliwym deszczem, który towarzyszył na podczas wyjazdu.Przemoknięci do tzw. „suchej nitki”, ale szczęśliwi, cali i zdrowi wróciliśmy do Skarżyska. Wycieczka ta była dla nas niezwykłą lekcją geografii, historii i przyrody.
Opracowała :Anna Kornet


jery07 dnia maj 28 2015 14:56:14 · Drukuj
Strona 1 z 15 1 2 3 4 > >>
REKRUTACJA
/
Pogoda Skarżysko-Kam.
NS.
REKLAMA ZPEW
/
Copyright ZPEW 2012